Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

7 hours ago, ranial83 said:

Καλησπέρα κορίτσια.Άυριο εχω καμπύλη ζαχάρου και έχω όλη μέρα την ξινίλα στα μούτρα μου.Την Παρασκευη τα ξημερωματα ειχα εντονες συσπασεις 4-6 την ωρα περιπου κρατουσαν λεπτο.Πηγαμε Ιασω,εμεινα 3 ωρες εκει.Μου εδωσαν αντιπερτασικα και μαγνησιο και πλεον απλα καθομαι σαν τον βουδα.Εχω ακομα συσπασουλες μικρες αλλα ολα θα πανε καλα.Πρεπει να τα παω ολα λιγο πιο γρηγορα θα μου βγει πιο νωρις η μικρη οπως φαινετε..Τωρα ρουχα,καροτσια κτλ σχεδον ολα ερχονται απο τα αδερφια μας γιατι εκτος οτι ειναι σχεδον καινουργια,σε ενα χρονο θα μπουμε στο δικο μας σπιτι οποτε θα φτιαξω τοτε το παιδικο δωματιο.Για την ωρα θα μπει διπλα μας.Απλα ομως δεν χωραμε με τιποτα....

καλη επιτυχια με την καμπυλη σου σημερα! να μας πεις πως πηγε!! εγω θα την κανω αυριο το πρωι :shock:

αφου ξεκινησαν οι συσπασεις να κανεισ οπως σου ειπαν κ στο νοσοκομειο και να σταματησεις τα πολλα πολλα!! οχι δουλειες και τετοια, χαλαρωση στο σπιτι!

ωραια που τα εχεισ ολα ετοιμα! και του χρονου που θα πατε στο σπιτακι σας θα φτιαξετε και το δωματιο! για ενα χρονο θα κανετε λιγη υπομονη κ θα χωρεσετε :D ετσι κ αλλιως θα την εχεις διπλα σου την μικρη στην αρχη! 

Just now, Nancy_ said:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!!

Όντως μιλάμε αραιά στο γκρουπ μας! Εγώ έχω και ένα θεματάκι με αυτό το site κάθε φορά που πάω να μπω μου λέει λάθος κωδικός και κάνω reset το password! Βάζω το ίδιο με την προηγούμενη φορά και την επόμενη φορά που πάω να μπω πάλι τα ίδια!! Πφφφφ

Κατά τα άλλα οι εξετάσεις μου έδειξαν ότι έπεσε ο αιματοκρίτης μου οπότε ξεκίνησα σίδηρο τώρα που μπήκα στο τρίτο τρίμηνο. Έχω λίγο θορυβηθεί γιατί όλοι λένε ότι φέρνει δυσκοιλιότητα οπότε έχω πλακωθεί στις φυτικές ίνες!!

Baby shower θέλω να κάνω πολύ να καλέσω βέβαια μόνο τις πολύ κολλητές μου γιατί ούτε θα έρθουν να μας δουν στο μαιευτήριο και μετά θα πρέπει να περάσει ο σαραντισμός!

Κορίτσια πάντως νιώθω το μικράκι μου συνεχώς και ανυπομονώ να έρθει ο Δεκέμβριος να τον δω από κοντά!!!

και εγω δεν εχω ξεκινησει σιδηρο ακομη. τρωω σχεδον καθε μερα μοσχαρι. θα δειξουν οι εξετασεις μου αυριο αν θα χρειαστει τωρα να ξεκινησω κ εγω. η δυσκοιλιοτητα πολυ δυσκολο κεφαλαιο... εγω εδω και περιπου 2 βδομαδες παιρνω duphalac και εχω βοηθηθει παααρα πολυ!! επισης για φυτικη ινα εχω αυξησει και παρα πολυ τη βρωμη και σου προτεινω και τις μπαρες all bran με σοκολατα που εχουν πανω απο 7 γρ φυτικη ινα η μια! 

και εγω περιμενω πως κ πως να ερθει ο ζουζουνακος μου! <3 εχω εναν μηνα δουλειας ακομη, και μολις σταματησω θα ξεκινησω να του φτιαξω το δωματιο του! :wub:

Just now, Καντι said:

Καφέδες πίνω δυστυχώς. Απο δουλειές μαγείρεμα μονο κανω.

και εγω πινω ενα καφεδακι τη μερα παροτι το πρωτο τριμηνο τον ειχα κοψει... προσπαθω να μην τον πινω ολοκληρο αλλα δεν τα καταφερνω παντα

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nancy_ είπε:

Από άλλο baby shower που έχω πάει γενικά μπορείς ετοιμάσεις cupcakes και διάφορα γλυκάκια και στολισμό τύπου χαρτοπετσέτες κλπ με μωράκια, είδα κάτι τέλεια σχέδια στο hondos center Που πήγα τις προάλλες!

Ναι για τον αιματοκρίτη μου είχε βγάλει διατροφή από την αρχή της εγκυμοσύνης 5 φορές την εβδομάδα μοσχάρι και μία φορά όσπρια γι αυτό δεν χρειάστηκε να πάρω σίδηρο νωρίτερα φαντάζομαι!

Doppler μου είπε ο γιατρός μου θα κάνω σε αυτόν οπότε φαντάζομαι στην επίσκεψη του Νοεμβρίου θα τον κάνουμε!

Καλά σίγουρα μπορεί να μας έρθουν και νωρίτερα!! Γι αυτό θέλω από 16 Νοεμβρίου που μπαίνω στον μήνα μου να τα έχω έτοιμα!!

Κοιτα cup cakes κλπ μου φαίνεται λιγο δύσκολο να τα φτιάξω εγω, νομιζω οτι μπορώ να βρω ωραιότατα απο το ζαχαροπλαστείο και φούρνο.

 Για τα Hondos καλα εκανες και μου έγραψες γιατι δεν ειχα ιδέα που θα έβρισκα τέτοια είδη διακόσμησης. Απο την αλλη το βρίσκω χλωμό να κατέβω στα Hondos στην Ομόνοια που θα εχει σίγουρα την μεγαλύτερη ποικιλία.

 Α τα ξεκληρισες τα κοπαδακια στην εγκυμοσυνη χαχαχα, παραπανω απο μια φορα την έβδομαδα δεν έτρωγα σίγουρα μοσχάρι.

 Καλα κι εμενα αυτός ειναι ο στόχος μου στις 25 Νοέμβρη να τα εχω ολα έτοιμα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

καλη επιτυχια με την καμπυλη σου σημερα! να μας πεις πως πηγε!! εγω θα την κανω αυριο το πρωι :shock:

αφου ξεκινησαν οι συσπασεις να κανεισ οπως σου ειπαν κ στο νοσοκομειο και να σταματησεις τα πολλα πολλα!! οχι δουλειες και τετοια, χαλαρωση στο σπιτι!

ωραια που τα εχεισ ολα ετοιμα! και του χρονου που θα πατε στο σπιτακι σας θα φτιαξετε και το δωματιο! για ενα χρονο θα κανετε λιγη υπομονη κ θα χωρεσετε :D ετσι κ αλλιως θα την εχεις διπλα σου την μικρη στην αρχη! 

και εγω δεν εχω ξεκινησει σιδηρο ακομη. τρωω σχεδον καθε μερα μοσχαρι. θα δειξουν οι εξετασεις μου αυριο αν θα χρειαστει τωρα να ξεκινησω κ εγω. η δυσκοιλιοτητα πολυ δυσκολο κεφαλαιο... εγω εδω και περιπου 2 βδομαδες παιρνω duphalac και εχω βοηθηθει παααρα πολυ!! επισης για φυτικη ινα εχω αυξησει και παρα πολυ τη βρωμη και σου προτεινω και τις μπαρες all bran με σοκολατα που εχουν πανω απο 7 γρ φυτικη ινα η μια! 

και εγω περιμενω πως κ πως να ερθει ο ζουζουνακος μου! <3 εχω εναν μηνα δουλειας ακομη, και μολις σταματησω θα ξεκινησω να του φτιαξω το δωματιο του! :wub:

και εγω πινω ενα καφεδακι τη μερα παροτι το πρωτο τριμηνο τον ειχα κοψει... προσπαθω να μην τον πινω ολοκληρο αλλα δεν τα καταφερνω παντα

Έχω παραγγείλει τα περισσότερα για το δωμάτιο από το λητώ και θα μου τα φέρουν αρχές Οκτωβρίου!! Οπότε θα ξεκινήσω σιγά σιγά το δωμάτιο!

Όσο για την δουλειά σταματάω και εγώ τον άλλο μήνα και μετά από το σπίτι τηλε εργασία μέχρι να γεννήσω!! Τέλειο???:blink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

 Για τα Hondos καλα εκανες και μου έγραψες γιατι δεν ειχα ιδέα που θα έβρισκα τέτοια είδη διακόσμησης. Απο την αλλη το βρίσκω χλωμό να κατέβω στα Hondos στην Ομόνοια που θα εχει σίγουρα την μεγαλύτερη ποικιλία.

γκουγκλαρε ειδη για babyshower και θα σου βγαλει ελληνικα καταστηματα

εγω εχω παραγγειλει απο sweebies, happy teapot και naka

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

καλη επιτυχια με την καμπυλη σου σημερα! να μας πεις πως πηγε!! εγω θα την κανω αυριο το πρωι :shock:

αφου ξεκινησαν οι συσπασεις να κανεισ οπως σου ειπαν κ στο νοσοκομειο και να σταματησεις τα πολλα πολλα!! οχι δουλειες και τετοια, χαλαρωση στο σπιτι!

ωραια που τα εχεισ ολα ετοιμα! και του χρονου που θα πατε στο σπιτακι σας θα φτιαξετε και το δωματιο! για ενα χρονο θα κανετε λιγη υπομονη κ θα χωρεσετε :D ετσι κ αλλιως θα την εχεις διπλα σου την μικρη στην αρχη! 

και εγω δεν εχω ξεκινησει σιδηρο ακομη. τρωω σχεδον καθε μερα μοσχαρι. θα δειξουν οι εξετασεις μου αυριο αν θα χρειαστει τωρα να ξεκινησω κ εγω. η δυσκοιλιοτητα πολυ δυσκολο κεφαλαιο... εγω εδω και περιπου 2 βδομαδες παιρνω duphalac και εχω βοηθηθει παααρα πολυ!! επισης για φυτικη ινα εχω αυξησει και παρα πολυ τη βρωμη και σου προτεινω και τις μπαρες all bran με σοκολατα που εχουν πανω απο 7 γρ φυτικη ινα η μια! 

και εγω περιμενω πως κ πως να ερθει ο ζουζουνακος μου! <3 εχω εναν μηνα δουλειας ακομη, και μολις σταματησω θα ξεκινησω να του φτιαξω το δωματιο του! :wub:

και εγω πινω ενα καφεδακι τη μερα παροτι το πρωτο τριμηνο τον ειχα κοψει... προσπαθω να μην τον πινω ολοκληρο αλλα δεν τα καταφερνω παντα

Κοιτα τον καφε αν τον φτιάχνουμε σπίτι , τον κάνουμε σίγουρα πιο ελαφρύ, αν παρω απ έξω θα ειναι σίγουρα ντεκαφεινε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Κοιτα cup cakes κλπ μου φαίνεται λιγο δύσκολο να τα φτιάξω εγω, νομιζω οτι μπορώ να βρω ωραιότατα απο το ζαχαροπλαστείο και φούρνο.

 Για τα Hondos καλα εκανες και μου έγραψες γιατι δεν ειχα ιδέα που θα έβρισκα τέτοια είδη διακόσμησης. Απο την αλλη το βρίσκω χλωμό να κατέβω στα Hondos στην Ομόνοια που θα εχει σίγουρα την μεγαλύτερη ποικιλία.

 Α τα ξεκληρισες τα κοπαδακια στην εγκυμοσυνη χαχαχα, παραπανω απο μια φορα την έβδομαδα δεν έτρωγα σίγουρα μοσχάρι.

 Καλα κι εμενα αυτός ειναι ο στόχος μου στις 25 Νοέμβρη να τα εχω ολα έτοιμα.

Άσε τι μοσχάρι έχω φάει η καψερή, βέβαια στο τέλος δεν άντεξα άλλο θα μου έβγαινε από την μύτη γι αυτό και έπεσε ο αιματοκρίτης!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Έχω παραγγείλει τα περισσότερα για το δωμάτιο από το λητώ και θα μου τα φέρουν αρχές Οκτωβρίου!! Οπότε θα ξεκινήσω σιγά σιγά το δωμάτιο!

Όσο για την δουλειά σταματάω και εγώ τον άλλο μήνα και μετά από το σπίτι τηλε εργασία μέχρι να γεννήσω!! Τέλειο???:blink:

αληθεια?? εγω ειμαι σε τηλεργασια απο αρχες μαρτη... εισαι ελευθερη επαγγελματιας η μισθωτη? εμενα (ως μισθωτη) δεν υπαρχει περιπτωση να μη με σταματησουν 8 εβδομαδες πριν την ΠΗΤ συμφωνα με τη νομοθεσια

 

θα μου αρεσε να δουλευα λιγο παραπανω κ να επαιρνα τις μερες μετα τη γεννα..


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Έχω παραγγείλει τα περισσότερα για το δωμάτιο από το λητώ και θα μου τα φέρουν αρχές Οκτωβρίου!! Οπότε θα ξεκινήσω σιγά σιγά το δωμάτιο!

Όσο για την δουλειά σταματάω και εγώ τον άλλο μήνα και μετά από το σπίτι τηλε εργασία μέχρι να γεννήσω!! Τέλειο???:blink:

Ρε τον αλλο μήνα μπαίνεις σε άδεια κανονικά, ποια τηλεργασία;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ρε τον αλλο μήνα μπαίνεις σε άδεια κανονικά, ποια τηλεργασία;

Μισθωτή είμαι! Τηλε εργασία είμαι 2 φορές την εβδομάδα και τις υπόλοιπες μέρες γραφείο κανονικά. Ναι το ξέρω ότι δεν επιτρέπεται αλλά και τι να κάνω? Και καλά σημαντικό στέλεχος 'αναντικατάστατο', πολύ απλά δεν έχουν σκοπό να πάρουν άτομο να με αντικαταστήσει όσο καιρό θα λείπω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Μισθωτή είμαι! Τηλε εργασία είμαι 2 φορές την εβδομάδα και τις υπόλοιπες μέρες γραφείο κανονικά. Ναι το ξέρω ότι δεν επιτρέπεται αλλά και τι να κάνω? Και καλά σημαντικό στέλεχος 'αναντικατάστατο', πολύ απλά δεν έχουν σκοπό να πάρουν άτομο να με αντικαταστήσει όσο καιρό θα λείπω!

Και μετά ποτε ειναι να γυρίσεις;

Just now, pap88 είπε:

γκουγκλαρε ειδη για babyshower και θα σου βγαλει ελληνικα καταστηματα

εγω εχω παραγγειλει απο sweebies, happy teapot και naka

Εντάξει εισαι πολυ μπροστά!!! Δεν ήξερα καν οτι υπήρχαν τέτοια μαγαζιά στην Ελλάδα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Και μετά ποτε ειναι να γυρίσεις;

Μετά από τις 9 εβδομάδες αλλά από το σπίτι τηλε εργασία και εξάωρο! Το εξάωρο δεν ξέρω για πόσο ισχύει! Στο γραφείο θα γυρίσω κανονικά Σεπτέμβρη εκτός αν προκύπτει τίποτα έκτακτο και πηγαίνω που και που!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Μισθωτή είμαι! Τηλε εργασία είμαι 2 φορές την εβδομάδα και τις υπόλοιπες μέρες γραφείο κανονικά. Ναι το ξέρω ότι δεν επιτρέπεται αλλά και τι να κάνω? Και καλά σημαντικό στέλεχος 'αναντικατάστατο', πολύ απλά δεν έχουν σκοπό να πάρουν άτομο να με αντικαταστήσει όσο καιρό θα λείπω!

ουτε εμενα θα παρουν ατομο.. εχω αναγραψει ολα τα τασκ μου και εχουν διασκορπιστει σε διαφορα τμηματα. καθε μερα εκπαιδευω διαφορετικους ανθρωπους σε διαφορετικα πραγματα. γενικα νομιζω οι συναδελφοι δε με συμπαθουν πολυ αυτο τον καιρο :confused::mrgreen:

Just now, Nancy_ said:

Μετά από τις 9 εβδομάδες αλλά από το σπίτι τηλε εργασία και εξάωρο! Το εξάωρο δεν ξέρω για πόσο ισχύει! Στο γραφείο θα γυρίσω κανονικά Σεπτέμβρη εκτός αν προκύπτει τίποτα έκτακτο και πηγαίνω που και που!

και εγω Σεπτεμβρη!! με "deal" αν χρειαζονται κατι να με παιρνουν τηλ

με αυτο δεν εχω προβλημα, και εγω δε θελω να αφησω μαυρη πετρα πισω μου!

Just now, Καντι said:

Εντάξει εισαι πολυ μπροστά!!! Δεν ήξερα καν οτι υπήρχαν τέτοια μαγαζιά στην Ελλάδα.

χιχι! εχουν και ειδη παρτυ κτλπ για πιο μελλοντικα για τα μπεμπακια μας - :grin:

Just now, Nancy_ said:

Μετά από τις 9 εβδομάδες αλλά από το σπίτι τηλε εργασία και εξάωρο! Το εξάωρο δεν ξέρω για πόσο ισχύει! Στο γραφείο θα γυρίσω κανονικά Σεπτέμβρη εκτός αν προκύπτει τίποτα έκτακτο και πηγαίνω που και που!

αα τωρα καταλαβα τι εννοεις... απο τελη φεβρουαριου δλδ θα δουλευεις απ το σπιτι... 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Μετά από τις 9 εβδομάδες αλλά από το σπίτι τηλε εργασία και εξάωρο! Το εξάωρο δεν ξέρω για πόσο ισχύει! Στο γραφείο θα γυρίσω κανονικά Σεπτέμβρη εκτός αν προκύπτει τίποτα έκτακτο και πηγαίνω που και που!

Άντε πάλι καλα. Και οσον αφορα το εξάωρο, όλοι φορτωμένοι ειναι στις πλατφόρμες και δουλεύουν ανάλογα με τις απαιτήσεις, κανεις απο τους φίλους μου δεν δουλεύει όντως το,ωράριο του απο το σπίτι.

Just now, pap88 είπε:

ουτε εμενα θα παρουν ατομο.. εχω αναγραψει ολα τα τασκ μου και εχουν διασκορπιστει σε διαφορα τμηματα. καθε μερα εκπαιδευω διαφορετικους ανθρωπους σε διαφορετικα πραγματα. γενικα νομιζω οι συναδελφοι δε με συμπαθουν πολυ αυτο τον καιρο :confused::mrgreen:

και εγω Σεπτεμβρη!! με "deal" αν χρειαζονται κατι να με παιρνουν τηλ

με αυτο δεν εχω προβλημα, και εγω δε θελω να αφησω μαυρη πετρα πισω μου!

χιχι! εχουν και ειδη παρτυ κτλπ για πιο μελλοντικα για τα μπεμπακια μας - :grin:

Ναι ρε γαμωτο είχαν και bachelor , αλλα τα χάσαμε αυτα τωρα!

 Δεν πειραζει για τους συναδέλφους φρόντισε εσυ να εισαι Ζεν.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Άντε πάλι καλα. Και οσον αφορα το εξάωρο, όλοι φορτωμένοι ειναι στις πλατφόρμες και δουλεύουν ανάλογα με τις απαιτήσεις, κανεις απο τους φίλους μου δεν δουλεύει όντως το,ωράριο του απο το σπίτι.

Ναι ρε γαμωτο είχαν και bachelor , αλλα τα χάσαμε αυτα τωρα!

 Δεν πειραζει για τους συναδέλφους φρόντισε εσυ να εισαι Ζεν.

Ε ναι! Και εμένα δεν με πειράζει! Θα δούμε πως θα κυλήσει! Ας είμαστε καλά εμείς και τα μωράκια μας και θα προσαρμοστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Ε ναι! Και εμένα δεν με πειράζει! Θα δούμε πως θα κυλήσει! Ας είμαστε καλά εμείς και τα μωράκια μας και θα προσαρμοστούμε!

αυτο που αναφερεις για το εξαωρο απ το σπιτι, θα μπορουσε να θεωρηθει και αδεια θηλασμου οπου για τους 18 μηνες θα μπορουσες να εχεις μειων δυο ωρες για εναν χρονο και μειων μια ωρα για 6 μηνες.


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...