Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, pap88 είπε:

αθηνα εισαι και συ?? 

χθες δε καταλαβα τπτ απο ζεστη κοιμηθηκα σαν πουλακι

σημερα ομως ζεστενομαι και νομιζω προμηνυεται βασανιστικο βραδυ...... ηδη εχω βαλει aircon που με επηρρεαζει στο ιγμοριο :evil:

πρεπει να παμε θαλασσιτσα για μπανιο το σκ.... δε μπορω να σκεφτω καπου καθαρα στην αθηνα :unsure:

Κρητη ειμαι εγω και φετος το καλοκαιρι ειναι ζορικο...Φαντασου δεν ιδρωνα ποτε σε σημειο ν σταζω κ το εζησα,κ,αυτο

  • Μου αρέσει 2

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, pap88 είπε:

χιχι σ ευχαριστω.. ναι θα παρω  τις μεγαλες!!!!!!!! 

σκοπευω να παρω συμβουλο θηλασμου που μου προτεινε η αδερφη μου για να με βοηθησει λιγο με αυτο.. απο τη δικη της εμπειρια λεει δεν θα τα καταφερνε διαφορετικα!

Επειδή ποιοτικά είναι ακριβώς τα ίδια και επειδή δεν είναι κάτι που θα το χρησιμοποιήσεις χρόοοονια θα σου πρότεινα να δεις ηλεκτρονικά  σε σεντονάκια λίκνου φανελένια και να πάρεις όποια σε συμφέρουν οικονομικά. Οι διαστάσεις τους είναι 80Χ110 οπότε μοιάζουν αρκετά . Φτάνει να τα χρησιμοποιήσεις μέχρι το καλοκαίρι για σεντονάκι ή πάνα ή για να σκεπάζεις στο καρότσι, στο ρηλάξ. Ε, μετά τον επόμενο χειμώνα θα τα χρησιμοποιείς για πρόχειρο σκέπασμα στο καρότσι για παράδειγμα.

Για τον σύμβουλο ρώτα εφόσον έχεις γνωστό, αλλά μην φανταστείς ότι είναι κάτι τραγικά δύσκολο. Χρειάστηκα βοήθεια στην κλινική για να καταλάβω πώς πρέπει να πιάνει τη θηλή και μετά πολλή πολλή πολλή υπομονή μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός. Πήρε μήνες για να στρώσει. Και θέλει χρόνο από εσένα....ώωωωωρες πάνω στο στήθος. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους. Βέβαια δεν είχα πρόβλημα με τη διατροφή. Το μόνο που με ταλαιπώρησε για αρκετούς μήνες ήταν το πρησμένο στήθος. Μετά που έστρωσε, όλα καλά.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

χιχι σ ευχαριστω.. ναι θα παρω  τις μεγαλες!!!!!!!! 

σκοπευω να παρω συμβουλο θηλασμου που μου προτεινε η αδερφη μου για να με βοηθησει λιγο με αυτο.. απο τη δικη της εμπειρια λεει δεν θα τα καταφερνε διαφορετικα!

Η αληθεια ειναι πως αλλιως ειναι στη θεωρια κ αλλιως στην πραξη. Κ γω ειχα παρει συμβουλο και με βοηθησε παρα πολυ!

Just now, Ele@n είπε:

Επειδή ποιοτικά είναι ακριβώς τα ίδια και επειδή δεν είναι κάτι που θα το χρησιμοποιήσεις χρόοοονια θα σου πρότεινα να δεις ηλεκτρονικά  σε σεντονάκια λίκνου φανελένια και να πάρεις όποια σε συμφέρουν οικονομικά. Οι διαστάσεις τους είναι 80Χ110 οπότε μοιάζουν αρκετά . Φτάνει να τα χρησιμοποιήσεις μέχρι το καλοκαίρι για σεντονάκι ή πάνα ή για να σκεπάζεις στο καρότσι, στο ρηλάξ. Ε, μετά τον επόμενο χειμώνα θα τα χρησιμοποιείς για πρόχειρο σκέπασμα στο καρότσι για παράδειγμα.

Για τον σύμβουλο ρώτα εφόσον έχεις γνωστό, αλλά μην φανταστείς ότι είναι κάτι τραγικά δύσκολο. Χρειάστηκα βοήθεια στην κλινική για να καταλάβω πώς πρέπει να πιάνει τη θηλή και μετά πολλή πολλή πολλή υπομονή μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός. Πήρε μήνες για να στρώσει. Και θέλει χρόνο από εσένα....ώωωωωρες πάνω στο στήθος. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους. Βέβαια δεν είχα πρόβλημα με τη διατροφή. Το μόνο που με ταλαιπώρησε για αρκετούς μήνες ήταν το πρησμένο στήθος. Μετά που έστρωσε, όλα καλά.

Για καποιες γυναικες ειναι οντως πολυ δυσκολο κοριτσι, για σενα μπορει οχι, για αλλη μπορει παρα πολυ και στο τελος εγκαταλειπουν ενω θελουν, μονο κ μονο επειδη δεν ειχαν την καταλληλη βοηθεια κ συμβουλη. Και ουτε κ στα μαιευτηρια τους παρεχουν τη βοηθεια που χρειαζονται.

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n said:

Για τον σύμβουλο ρώτα εφόσον έχεις γνωστό, αλλά μην φανταστείς ότι είναι κάτι τραγικά δύσκολο. Χρειάστηκα βοήθεια στην κλινική για να καταλάβω πώς πρέπει να πιάνει τη θηλή και μετά πολλή πολλή πολλή υπομονή μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός. Πήρε μήνες για να στρώσει. Και θέλει χρόνο από εσένα....ώωωωωρες πάνω στο στήθος. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους. Βέβαια δεν είχα πρόβλημα με τη διατροφή. Το μόνο που με ταλαιπώρησε για αρκετούς μήνες ήταν το πρησμένο στήθος. Μετά που έστρωσε, όλα καλά.

 Χαιρομαι που ακουω και θετικες ιστοριες και οτι καταφερες να το εδραιωσεις μονη σου! γενικα οι αποψεις διίστανται, απο αλλες ακους πολυ θετικα και απο αλλες οτι δυσκολευτηκαν πολυ (φίλη μου με γεννα τον Ιούνιο δεν τα κατάφερε, επαθε μαστιτιδες κτλπ...). επειδη το εχω παρει και με λιγο φοβο (ομολογω) και επειδη εχω την εμπειρια της αδερφης μου που βοηθηθηκε πολυ θα το δοκιμασω... :wub:


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

 Χαιρομαι που ακουω και θετικες ιστοριες και οτι καταφερες να το εδραιωσεις μονη σου! γενικα οι αποψεις διίστανται, απο αλλες ακους πολυ θετικα και απο αλλες οτι δυσκολευτηκαν πολυ (φίλη μου με γεννα τον Ιούνιο δεν τα κατάφερε, επαθε μαστιτιδες κτλπ...). επειδη το εχω παρει και με λιγο φοβο (ομολογω) και επειδη εχω την εμπειρια της αδερφης μου που βοηθηθηκε πολυ θα το δοκιμασω... :wub:

Α ναι αν είναι έτσι πάω πάσο. Σίγουρα για κάποιους είναι πιο εύκολο και για άλλους πιο δύσκολο. Αυτό που ήθελα να σου πω είναι ότι με βοήθεια ή όχι ο θηλασμός δεν είναι ακατορθωτος, αλλά θέλει πολύ πολύ πολύ χρόνο με το μωρό. Με βοήθεια λίγο πιο σύντομα. Και να το πάω και λίγο πιο μακρυά... Και αν για οποιοδήποτε λόγο δεν καταφέρουμε να ολοκληρώσουμε τον θηλασμό, δεν θα σκάσουμε κιόλας. Σημασία έχει να είναι καλά η μαμά και το παιδί να μεγαλώνει σωστά.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι said:

Κοριτσια μου εκανα την β επιπεδου και ολα καλα, ουφ, πάει κι αυτο το μαξιλαράκι! Κια στα δικά σας όσες ακομα δεν κανατε!

Μπραβο γλυκουλα μου!!!!!!!! Πολυ χαρηκα για σενα!!!!

Καμια εξτρα λεπτομερεια δε θα μας πεις; Τί εκανε ο μπεμπακος σου; Τον ειδατε σε 3D; Ο μπαμπας σας κατουρηθηκε πανω του απο τη χαρα του; Βουρ για ψωνια τωρααααα!!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Μπραβο γλυκουλα μου!!!!!!!! Πολυ χαρηκα για σενα!!!!

Καμια εξτρα λεπτομερεια δε θα μας πεις; Τί εκανε ο μπεμπακος σου; Τον ειδατε σε 3D; Ο μπαμπας σας κατουρηθηκε πανω του απο τη χαρα του; Βουρ για ψωνια τωρααααα!!!!!!!!

Εννοειται 3d!!!

 Στην αρχή φαινόταν μουριτσα κανονικά μετα έβαλε τα χέρια του μπροστά! Γενικως ειναι συνεργάσιμος και τον γυρνάνε οι γιατροι οπως θέλουν. Κουρνιασμενος ο πωπός απο δεξιά οπως πάντα. 595 γρ! Ολα τελεια τα βρήκε ο γιατρος!

Ασε και τελειώνουν και οι εκπτωσεις αγώνα δρόμου θα κανω!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Εννοειται 3d!!!

 Στην αρχή φαινόταν μουριτσα κανονικά μετα έβαλε τα χέρια του μπροστά! Γενικως ειναι συνεργάσιμος και τον γυρνάνε οι γιατροι οπως θέλουν. Κουρνιασμενος ο πωπός απο δεξιά οπως πάντα. 595 γρ! Ολα τελεια τα βρήκε ο γιατρος!

Ασε και τελειώνουν και οι εκπτωσεις αγώνα δρόμου θα κανω!

Και ο δικος μου ετσι Καντι μου, σε μιση ωριτσα ειχαμε τελειωσει χιχιχι! Μα τί καλα αγορακια εχουμε; Χαλαλι το πλει στεισον που θα τους παρουν οι μπαμπαδες χαχαχα!!!! Καλε τι μεγαλο αγορι ειναι αυτο!!! Τελειαααααα! Πολυ χαρηκα!!

Αντε κοριτσακι μο τωρα παει και αυτο και βουρ ψωνια και ας κανεις αγωνα δρομου χιχι!! Με το καλο να τον κρατησεις στην αγκαλιτσα σου τον γιοκα σου!!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Και ο δικος μου ετσι Καντι μου, σε μιση ωριτσα ειχαμε τελειωσει χιχιχι! Μα τί καλα αγορακια εχουμε; Χαλαλι το πλει στεισον που θα τους παρουν οι μπαμπαδες χαχαχα!!!! Καλε τι μεγαλο αγορι ειναι αυτο!!! Τελειαααααα! Πολυ χαρηκα!!

Αντε κοριτσακι μο τωρα παει και αυτο και βουρ ψωνια και ας κανεις αγωνα δρομου χιχι!! Με το καλο να τον κρατησεις στην αγκαλιτσα σου τον γιοκα σου!!

Κι εσυ χρυσό μου, κοντοζυγωνεις κιόλας!!!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι said:

Κι εσυ χρυσό μου, κοντοζυγωνεις κιόλας!!!

Φτιαχνουμε τα πραγματα Καντι μου και δε το πιστευω!! Χαμος! Να το γιορτασετε σημερα και ανυπομονω να διαβαζω τα νεακια σου με τις αγορες χιχιχιχι!!!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Φτιαχνουμε τα πραγματα Καντι μου και δε το πιστευω!! Χαμος! Να το γιορτασετε σημερα και ανυπομονω να διαβαζω τα νεακια σου με τις αγορες χιχιχιχι!!!

Σκέφτομαι αν θελω να εχει το παιδικό δωμάτιο κάποιο θεμα. Εσυ τι θα κανεις;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Σκέφτομαι αν θελω να εχει το παιδικό δωμάτιο κάποιο θεμα. Εσυ τι θα κανεις;

Εμεις δεν εχουμε δωματιο εδω...Θα χρησιμοποιησουμε το σαλονι για παιδικο δωματιο και πρωτα ο Θεος σε κανα χρονο θα μετακομισουμε. Ειναι μικρα εδω τα σπιτια και δυσκολο να βρεις...Το σαλονι ευτυχως ειναι λαχανι οποτε θα γινει χαρουμενο πιστευω! Γενικα οτι διαλεγουμε θελουμε να εχει χρωματα, γιατι εχω διαβασει οτι αρεσει πολυ στα μωρα να βλεπουν χρωματα!! Για αρχη λεω να μην παρω απειρα, να δω και τις αναγκες του! Ξεκινα να κοιτας πραγματακια και αν δεις οτι κατι σου κανει κλικ, ισως τελικα αποκτησει θεμα το δωματιο χωρις να το καταλαβεις!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Εμεις δεν εχουμε δωματιο εδω...Θα χρησιμοποιησουμε το σαλονι για παιδικο δωματιο και πρωτα ο Θεος σε κανα χρονο θα μετακομισουμε. Ειναι μικρα εδω τα σπιτια και δυσκολο να βρεις...Το σαλονι ευτυχως ειναι λαχανι οποτε θα γινει χαρουμενο πιστευω! Γενικα οτι διαλεγουμε θελουμε να εχει χρωματα, γιατι εχω διαβασει οτι αρεσει πολυ στα μωρα να βλεπουν χρωματα!! Για αρχη λεω να μην παρω απειρα, να δω και τις αναγκες του! Ξεκινα να κοιτας πραγματακια και αν δεις οτι κατι σου κανει κλικ, ισως τελικα αποκτησει θεμα το δωματιο χωρις να το καταλαβεις!

Μου αρέσουν τα ζωάκια του δάσους, βασικα κοιτάζω  στο Pinterest πλανήτες, δεινόσαυρους αλλα για μεγαλύτερα παιδακια μάλλον. Απο την αλλη μου αρέσουν και τα πολυ pall χρώματα για νεογεννητο.

 Θα χαζεύει ο δικος σου με το λαχανί! :wub:


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Καντι είπε:

Κοριτσια μου εκανα την β επιπεδου και ολα καλα, ουφ, πάει κι αυτο το μαξιλαράκι! Κια στα δικά σας όσες ακομα δεν κανατε!

Μπραβο! Δε ξέρεις πόσο χαίρομαι που είναι όλα καλά! Τώρα τέρμα οι σκέψεις. Μόνο χαρά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...