Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αχ ρε γμτ μόλις παρήγγειλα το q10 solgar(30mg 90καψουλες.) Σκέφτηκα να παίρνω μια ινοφερτ,ένα q10 και ένα μολερς τη μέρα και ο άντρας μου τα ίδια,απλά αντί για ινοφερτ,τις wellman. Για κάποιο λόγο αγχώθηκα τώρα,λες να έκανα βλακεία που παρήγγειλα αυτές τις βιταμίνες? Και σχετικά με το ιώδιο,οι ινοφερτ δεν έχουν μέσα απ' όσο είδα,βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα με θυροειδή,παίζει ρόλο?

      Μόλις μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε πως οι ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκυστικες,όχι για μένα δλδ,αλλα.εφοσον τις παρήγγειλα να τις πάρω,δεν κάνουν κακό,απλά δεν θα δω και κάποια βελτίωση.Καλα τα κατάφερα πάλι,μπράβο μου 🤣 Το q10 όμως είπε ότι είναι καλό. Το φιλισιν θα το σταματήσω μόλις ξεκίνησω τις ινοφερτ,ακόμα και αν έχουν λίγο φυλλικό μέσα.Γενικα δεν έκανα και πολύ  καλες επιλογές δυστυχώς...

       Το Q10 είναι καλό αλλά θέλει μεγαλύτερη δόση από 30mg την ημέρα. Γενικα πριν πάρεις οτιδήποτε να ρωτάς πρώτα το γιατρό σου. Για το φολικο οξυ όντως θέλει προσοχή, και εμένα επειδή έπαιρνα και filicin και είχαν και οι βιταμίνες όταν έφτασε πάνω από κάποιο όριο έκοψα τις βιταμίνες, βέβαια ήμουν εγκυος και έκανα εξετάσεις για τα πάντα κάθε μήνα οπότε δε φοβόμουν για υπερδοσολογια κλπ.

Υψηλή χοριακη


Recommended Posts

Just now, MumMaria είπε:

Εντάξει ,τι να πω;;απλά απαράδεκτος ο γιατρός κ θα σε συμβουλεύω να αλλάξεις κατευθείαν.ο γυναικολόγος μας πρέπει να είναι κάποιος λογικός,ψύχραιμος,που θα μας ηρεμεί κ θα μας καθοδηγεί σωστά κ όχι να μας αγχωνει άδικα!!!κοπέλα μου προσπάθησε να το βγάλεις αυτό που είπε από το μυαλό σου και να χαρείς την αρχή της εγκυμοσύνης σου!!!συγχαρητήρια!!!

Επίσης να σου πω,ότι εμένα κ στον γιο μου κ σε αυτήν την εγκυμοσύνη που διανυω,επειδή κι εγώ για κάποιο περίεργο λόγο είχα κάτι σαν διαίσθηση κ έκανα χοριακες νωρίς,πριν την καθυστέρηση,οι πρώτες χοριακες μου τριπλασιαζονταν κ μετά τις 400 μονάδες διπλασιάζονταν κανονικα!ποτε ο γιατρός μου δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο!πιο πιθανό θα μου ήταν να σκεφτείς δίδυμη κύηση για παράδειγμα παρά μύλη κύηση!!!με το καλό σου εύχομαι!

Κοριτσι μου και εγω αυτο σκέφτηκα να αλλάξω  γιατρό ...δεν μπορώ να ηρεμήσω εδώ και δυο μερες που μου το είπε ....έχω πλαντάξει στο κλάμα .

Just now, Καντι είπε:

Δεν κλείνεις εναν υπέρηχο μεγαλη Πεμπτη, να σου φύγει λιγο το άγχος;

Του είπα αλλα είπε δεν θα φανεί τπτ γτ είναι νωρίς ακόμα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Maria95 είπε:

Γεια σας κορίτσια . Τεπ 15/3 έκανα χοριακη 7/4 έδειξε 30 ξανά έκανα 9/4 και ήταν 140 μετα από δυο μερες που μου είπε ο γιατρός να ξανά κάνω ήταν 414....με ο άγχωσε ο γιατρός γτ μου είπε μήπως πρόκειται για μυηλη κύηση και ανεβαίνει τόσο πολύ ενώ θα έπρεπε να διπλασιάζεται . 

Θα μας τρελανουν οι γιατροι.Οι χοριακες σου ειναι καλες και φυσιολογικες.Με τιποτα πολυ υψιλες.Εγω με μυλι κυισι ειχα πρωτι χοριακι τιν ημερα που περιμενα περιοδο 950. 


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria95 είπε:

Κοριτσι μου και εγω αυτο σκέφτηκα να αλλάξω  γιατρό ...δεν μπορώ να ηρεμήσω εδώ και δυο μερες που μου το είπε ....έχω πλαντάξει στο κλάμα .

Του είπα αλλα είπε δεν θα φανεί τπτ γτ είναι νωρίς ακόμα ...

Βρες έναν άλλον γιατρό,παρτον τηλ κ αν σου πει ότι είναι νωρίς να το δείτε στον υπέρηχο,πες του τις τιμές των χοριακων σου να δεις τι θα σου πει κι αυτός για να ηρεμήσεις κ να το βγάλεις από το μυαλό σου.ειναι κρίμα να κλαίς κ να στεναχωριέσαι χωρίς ουσιαστικά να υφίσταται λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Βρες έναν άλλον γιατρό,παρτον τηλ κ αν σου πει ότι είναι νωρίς να το δείτε στον υπέρηχο,πες του τις τιμές των χοριακων σου να δεις τι θα σου πει κι αυτός για να ηρεμήσεις κ να το βγάλεις από το μυαλό σου.ειναι κρίμα να κλαίς κ να στεναχωριέσαι χωρίς ουσιαστικά να υφίσταται λόγος.

Ευχαριστώ κοριτσι μου....αυτο θα κάνω !

Just now, Comet είπε:

Θα μας τρελανουν οι γιατροι.Οι χοριακες σου ειναι καλες και φυσιολογικες.Με τιποτα πολυ υψιλες.Εγω με μυλι κυισι ειχα πρωτι χοριακι τιν ημερα που περιμενα περιοδο 950. 

Δεν ξέρω τι να πω ρε κοριτσια.Μακαρι να πάνε όλα καλα .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria95 είπε:

Ευχαριστώ κοριτσι μου....αυτο θα κάνω !

Δεν ξέρω τι να πω ρε κοριτσια.Μακαρι να πάνε όλα καλα .

Σε αυτι τιν εγκυμοσυνι ππρωτι χοριακι 240 και δευτερι 900.Υπερτριπλασιαστικε αλλα ολα καλα.η μυλι κυισι εχει πολυ ψιλες χοριακες απο τιν αρχι.Κανε υπομονι και σε λιγες μερες θα δεις στον υπεριχο οτι ολα ειναι καλα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Maria95 είπε:

Γεια σας κορίτσια . Τεπ 15/3 έκανα χοριακη 7/4 έδειξε 30 ξανά έκανα 9/4 και ήταν 140 μετα από δυο μερες που μου είπε ο γιατρός να ξανά κάνω ήταν 414....με ο άγχωσε ο γιατρός γτ μου είπε μήπως πρόκειται για μυηλη κύηση και ανεβαίνει τόσο πολύ ενώ θα έπρεπε να διπλασιάζεται . 

Είναι μια σούπερ χοριακή.Περίεργο να πει γιατρός κάτι τέτοιο με απλό τριπλασιασμό. Είναι πολύ σύνηθες. Ούτε να το σκέφτεσαι. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Είναι μια σούπερ χοριακή.Περίεργο να πει γιατρός κάτι τέτοιο με απλό τριπλασιασμό. Είναι πολύ σύνηθες. Ούτε να το σκέφτεσαι. 

Ευχαριστώ κοριτσι μου .Θα αλλάξω γιατρό γτ και πριν λίγες μερες που ειδα ελάχιστο αίμα μου είπε οτι δεν είναι καλό και ίσως χρειαστεί να διακόψουμε την κύηση .

Just now, Comet είπε:

Σε αυτι τιν εγκυμοσυνι ππρωτι χοριακι 240 και δευτερι 900.Υπερτριπλασιαστικε αλλα ολα καλα.η μυλι κυισι εχει πολυ ψιλες χοριακες απο τιν αρχι.Κανε υπομονι και σε λιγες μερες θα δεις στον υπεριχο οτι ολα ειναι καλα

Δεύτερη χοριακη μετα από πόσες μερες ;

  • Μπερδεμένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria95 είπε:

Ευχαριστώ κοριτσι μου .Θα αλλάξω γιατρό γτ και πριν λίγες μερες που ειδα ελάχιστο αίμα μου είπε οτι δεν είναι καλό και ίσως χρειαστεί να διακόψουμε την κύηση .

Δεύτερη χοριακη μετα από πόσες μερες ;

Αχ σε παρακαλώ επικοινώνησε με έναν φυσιολογικό άνθρωπο που να είναι γυναικολογος γτ ο δικος σου με συγχησε

Ασε να περνάω εγώ την συγχηση για σένα, εσύ να είσαι ηρεμη:tongue:

Κ φυσικα να μην κλαις κ στεναχωριέσαι. Οι χοριακες σου είναι σούπερ

Οπως κ το ελάχιστο αίμα δ ειναι κτ που θα πρέπει να σε φρικαρει

Πάρε σε έναν άλλο γιατρο, πες για τις χοριακες να δούμε πότε θα σου πει για υπηρηχο κ ισως προγεστερονη λόγω του αιματος

Με 1500μοναδες πάντως που λογικά θα έχεις ως Μ. Παρασκευή κτ θα δειτε

Σιγα μην κανανε διακοπή κύησης όλες οι γυναίκες που είχαν λιγο αιμα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Αχ σε παρακαλώ επικοινώνησε με έναν φυσιολογικό άνθρωπο που να είναι γυναικολογος γτ ο δικος σου με συγχησε

Ασε να περνάω εγώ την συγχηση για σένα, εσύ να είσαι ηρεμη:tongue:

Κ φυσικα να μην κλαις κ στεναχωριέσαι. Οι χοριακες σου είναι σούπερ

Οπως κ το ελάχιστο αίμα δ ειναι κτ που θα πρέπει να σε φρικαρει

Πάρε σε έναν άλλο γιατρο, πες για τις χοριακες να δούμε πότε θα σου πει για υπηρηχο κ ισως προγεστερονη λόγω του αιματος

Με 1500μοναδες πάντως που λογικά θα έχεις ως Μ. Παρασκευή κτ θα δειτε

Σιγα μην κανανε διακοπή κύησης όλες οι γυναίκες που είχαν λιγο αιμα

Έκλεισα για υπέρηχο Παρασκευή σε άλλο γιατρό !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria95 είπε:

Έκλεισα για υπέρηχο Παρασκευή σε άλλο γιατρό !

Ε μπράβο κοπέλα μου,καλά έκανες!!!οι μισές από εμάς είχαμε κ λιγο αίμα στην εγκυμοσύνη κ όλα πήγαν καλα,αλλά κ καλά να μην πήγαινε,η λύση του βλακα είναι η διακοπή κύησης χωρίς καν να σε δει,χωρίς τίποτα;;;μου φαίνεται αδιανόητο αυτό που σου είπε! Τεσπα.καλο υπέρηχο την μεγάλη Παρασκευή!κ μην αγχωνεσαι;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...