Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Νοσοκομείο Έλενα


Recommended Posts

Καλημέρα σας

Παρακαλώ ήθελα να ρωτήσω οποία γυναίκα ξέρει για το νοσοκομείο Έλενα. Χτες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Σκέφτομαι να γεννησω εκει. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο γιατρό? Ισχύει ότι δεν αφήνουν τον άντρα σου να ειναι μέσα κ ότι όλη τη διάρκεια που πονάς είσαι εντελώς μόνη σου?επισης ισχύει ότι το μωρό δεν στο παίρνουν καθόλου για ν ξεκουραστείς? Μου έχουν πει διαφορά κ έχω αγχωθεί πολύ. Σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΣΤΕΛΑ είπε:

Καλημέρα σας

Παρακαλώ ήθελα να ρωτήσω οποία γυναίκα ξέρει για το νοσοκομείο Έλενα. Χτες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Σκέφτομαι να γεννησω εκει. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο γιατρό? Ισχύει ότι δεν αφήνουν τον άντρα σου να ειναι μέσα κ ότι όλη τη διάρκεια που πονάς είσαι εντελώς μόνη σου?επισης ισχύει ότι το μωρό δεν στο παίρνουν καθόλου για ν ξεκουραστείς? Μου έχουν πει διαφορά κ έχω αγχωθεί πολύ. Σας ευχαριστώ 

 

 

Καλή σου μέρα. Εδώ είναι μόνο μερικές δημοσιεύσεις (κάποιες πολυσέλιδες) που θα σου λύσουν τις απορίες. Αν ψάξεις στο φόρουμ θα βρεις κι άλλες. Με το καλό το μωράκι σου. 

Link to comment
Share on other sites

Σε παρέπεμψε τέλεια η Μάρα. Τώρα για να απαντήσω κ εγώ σε αυτά ειδικό που είπες 1.κανονικα ο άντρας σου μπορούσε να είναι μαζί σου σε οοολη τη διαδικασία κ στη γέννα ακόμη απλά έχοντας παρακολουθήσει μαζί σου 2 δωρεάν μάθηματα τοκετού που γίνονται στο Έλενα λίγο πριν γεννήσεις. Το θέμα είναι ότι αυτό άλλαξε λόγω κορονοιου όπως εχει αλλάξει σε ολα τα Μαιευτήρια της Ελλάδας κ στις ιδιωτικές κλινικές. Πιστεύω μέχρι να γεννήσεις να έχει παρέλθει όλο αυτό κ να έχεις κανονικά μαζί τον άντρα σου.

2. Ναι το μωρό το έχεις μαζί από την αρχή όπως σε όλα τα δημόσια νοσοκομεία παγκοσμίως κ τώρα το προωθούν αυτό κ στα ιδιωτικά. Βέβαια μη σε αγχωνει αυτό γτ στο δωμάτιο μαζί σου θα μπορεί να είναι τουλάχιστον ένας επισκέπτης που θες εσύ ώστε να σε βοηθήσει ειδικά τις πρώτες ημέρες πχ ο άντρας σου,η μητέρα σου ,μια φίλη σου οποίος θες!!

3. Γιατροί οι περισσότεροι είναι εξαίρετοι λόγω της μεγάλης εμπειρίας τους σε περιστατικά που έχει κάθε δημόσιο. Αν μπεις στη σελίδα του Έλενα έχει διευθυντές κ επόπτες. Συνήθως απαλό οι διευθυντές έχουν καλύτερη ομάδα μαζί τους(μαίες,αναισθησιολογο κτλ) αλλά κ οι επόπτες είναι πολύ καλοί. Μιλάμε για κάποιους στα θέματα που σου έδειξε Μάρα από πάνω.

Ότι άλλη απορία έχει μετά χαράς να βοηθήσω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το καλό το μωράκι σου!

Τα κορίτσια πάνω έδωσαν πολύ κατατοπιστικες απαντήσεις για να ξεκινήσεις διάβασμα :) Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το εργαλείο αναζήτησης. 

Όταν με το καλό γεννήσεις θα έχεις βοήθεια από τις μαίες για το θηλασμό και για να σου δείξουν πώς θα περιποιείσαι το μωρό σου. Το μωρό χρειάζεται να ναι συνέχεια με τη μαμά του. Το μαιευτήριο Έλενα ήταν από τα πρώτα που πήραν πιστοποίηση baby friendly κι ένας από τους λόγους ήταν αυτός. (Το λεγόμενο rooming in που τα τελευταία χρόνια εφαρμόζεται και στα ιδιωτικά αλλά σαν επιλογή).

Όπως έγραψε και η Renez, θα έχεις μαζί συνοδό που θα μπορεί να σε βοηθήσει οπότε μην ανησυχείς, όλα θα πάνε τέλεια!

 Μπορείς να κλείσεις ραντεβού με διαφορετικους γιατρούς κ να δεις ποιος σου ταιριαζει. Μπορείς ακόμη (και λόγω της κατάστασης τώρα επειδή δε παίζουν απογευματινα ραντεβού), να κλείσεις μέσω του site 1535 σε μια από τις κλινικές του Έλενα και να πας να ανοίξεις καρτέλα κ να κάνεις τις πρώτες απαραίτητες εξετάσεις.

Δες και στο site για τους γιατρούς που εχει.

Εγώ αυτό που θα σου πω με σιγουριά είναι ότι όλα θα βρουν το δρόμο τους σιγά σιγά και να μην αγχώνεσαι καθόλου!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Γεια σας κορίτσια. Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω όσες γνωρίσουν τι παίζει με το νοσοκομείο Έλενα, καθώς έχω έναν πολύ καλό γιατρό, όμως πληροφορήθηκα ότι δεν κάνουν επισκληριδειο. Και ποιες είναι οι εναλλακτικές τελικά? Ή φυσιολογικός με όλους τους πόνους ή καισαρική με ραχιαια? Νομίζω είναι πολύ δεσμευτικό όλο αυτό. Μήπως γέννησε κάποια πρόσφατα να μας πει τι επικρατεί? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...