Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Αναζήτηση ιατρού


Recommended Posts

2 hours ago, Pagotoula said:

Τα ορμονολογικα θεματα ειναι κομματι του ενδοκρινολογου, οχι του γυναικολογου. και για την ακριβεια η γυναικα του συγκεκριμενου γιατρου ειναι η τριαντ..., που ειναι ενδοκρινολογος. Τα ιατρεια τους ειναι στον ιδιο χωρο κι ο ενας στελνει τους ασθενεις στον αλλο. Το ορμονολογικο κομματι θα στο αναλαβει η γυναικα του. Προσωπικα ειχα παει στην τριαν.. οταν ημουν σε αναζητηση ενδοκρινολογου. Ηταν η πρωτη που επισκευτηκα και με παρεπεμψε αμεσως και στον αντρα της για γυναικολογικο ελεγχο. Εμενα δεν με καλυψε ως γιατρος ο συγκεκριμενος, γιατι ο γυναικολογος που ηδη ειχα κι εκανα την συγκριση, ηταν κλασεις ανωτερος, οποτε και δεν ξαναπηγα ποτε ξανα στον δημολ... Στην Τριαν...συνεχισα για ενα διαστημα, στο οποιο ποτε δεν μου εδωσε λυση στο ορμονικο θεμα που ειχα, ενω με ειχε ξεπαραδιασει. Μου παιρνε λεφτα να μου γραψει εξετασεις, να δει τις εξετασεις και μετα παλι για επισκεψη. Ειναι πολυ της φαμφαρας κι απο ουσια τιποτα. Μετα εφυγα κι απο εκεινη και δοξα τω Θεω, επειτα κι απο 2 ακομα αποτυχημενες αποπειρες σε ενδοκρινολογους, βρηκα τη γιατρο που εχω τΓια την ωρα και με βοηθησε να αποκτησω το παιδακι μου.

Για την ενδοκρινολόγο συμφωνώ κι εγώ, υπερβολικά αναλυτική και κουραστική χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Για τον γυναικολόγο δεν τον έχω επισκεφτεί, γενικά πάντως έχει καλό όνομα, χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Τι εννοεις στο επιπεδο της γονιμοποιησης; Ο ενδοκρινολογος θα εξετασει τις τιμες των ορμονων και θα σου δωσει τα αναλογα φαρμακα ή σκευασματα,αν χρειαστει να διορθωθουν. ο γυναικολογος θα παρακολουθησει υπερηχογραφικα ποτε κανεις ωορηξια, πως ειναι το ενδομητριο σου κλπ. Αλλο το ενα, αλλο το αλλο, αλλα σε συνδυασμο επιτυγχανεται η εγκυμοσυνη. Σου στελνω πμ.

Καλησπέρα!!! Επειδή μετα απο μια παλινδρομη κύηση που είχα εχω θέματα με την περίοδο μου, χωρίς να φαίνεται κάτι υπερηχογραφικά και μάλλον είναι θέμα ορμονών που ταράχτηκαν, θα ήθελα να μου στείλεις το όνομα του γιατρού σου γιατί αν συνεχίσω να έχω πρόβλημα μάλλον  θα τον χρειαστώ. Όποια πληροφορία πολίτιμη.Συγγνώμη αν μπήκα σφήνα στην κουβέντα σας κορίτσια!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Όπως είδατε είμαι σε αναζήτηση ιατρού... Έχει κάποια άποψη για τον κύριο Καστορα? Μου είπαν ότι αν και είναι μεγάλος είναι αρκετά καλος.. δεν βρήκα τίποτα στο ίντερνετ για εκεινον, μόνο ότι είναι στο Λητώ και ασχολείται με θέματα υπογονιμότητας.. ήδη οι προηγούμενες απαντήσεις σας με βοήθησαν πολύ! Σας παρακαλώ δώστε τα φώτα σας και για αυτόν τον γιατρό!!

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλους! Σας παραθέτω και εγώ την εμπειρία μου για τον συγκεκριμένο γυναικολόγο. Πριν μια βδομάδα έχασα το μωρό μου με αυτόματη αποβολή (3 μηνών ).  Τον πήρα τηλ αφού είχα δει αίματα και πηγματα. Η απάντηση του ήταν ότι πρέπει κάποιος να μου κάνει μια ένεση ( δεν θυμόταν καν το όνομα του φαρμάκου) να βάλω τo utrogestan στον κόλπο και να ξαπλώσω.  Και μετά του λέω μα έχω τρελή αιμορραγία πως να ξαπλώσω ; Καλά μου λέει πήγαινε στο Έλενα η στο Αλεξάνδρα η στο Λητω. Καλά του λέω πάω στο Λητω κανόνισε να με δεχτουν αμέσως. Πράγματι πάω και με περίμεναν όπου μπήκα αμέσως για αποξεση. Ήρθε και εκείνος μετά από 4 ώρες, όλα τέλειωσαν καλά. Η απάντηση του ήταν είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία το μωρό και έφυγε. Μα του λέω πως έγινε αυτό ; Που το ξέρεις ;  Πριν δύο μέρες ήταν καλά το είδαμε. Μου λέει θα γινόταν. Μην στεναχωριέσαι. Και έκλεισε το θέμα. Μου έδωσε κάτι φάρμακα και εξαφανίστηκε. 

Τον ξέρω 6 χρόνια και σε αυτόν πήγαινα μόνο. Είχα διάφορα προβλήματα με την περίοδο μου όλα αυτά τα χρόνια χωρίς μια φορά να μου δώσει μια ξεκάθαρη απάντηση "έχεις αυτό το πρόβλημα". Όλο λόγια του αέρα. " Ίσως έχεις πολύποδες, ίσως , ίσως... " Ήταν λάθος μου που όλα αυτά τα χρόνια εμεινα σε αυτόν και τον εμπιστευομουν. Με πόνεσε πολύ η όλη κατάσταση. Τώρα όμως πήρα την απόφαση να βρω άλλον γιατρό για την δικιά μου ψυχική ηρεμία. 

Σας ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2022 at 2:36 ΜΜ, Dandoy είπε:

Καλησπέρα σε όλους! Σας παραθέτω και εγώ την εμπειρία μου για τον συγκεκριμένο γυναικολόγο. Πριν μια βδομάδα έχασα το μωρό μου με αυτόματη αποβολή (3 μηνών ).  Τον πήρα τηλ αφού είχα δει αίματα και πηγματα. Η απάντηση του ήταν ότι πρέπει κάποιος να μου κάνει μια ένεση ( δεν θυμόταν καν το όνομα του φαρμάκου) να βάλω τo utrogestan στον κόλπο και να ξαπλώσω.  Και μετά του λέω μα έχω τρελή αιμορραγία πως να ξαπλώσω ; Καλά μου λέει πήγαινε στο Έλενα η στο Αλεξάνδρα η στο Λητω. Καλά του λέω πάω στο Λητω κανόνισε να με δεχτουν αμέσως. Πράγματι πάω και με περίμεναν όπου μπήκα αμέσως για αποξεση. Ήρθε και εκείνος μετά από 4 ώρες, όλα τέλειωσαν καλά. Η απάντηση του ήταν είχε χρωμοσωμικη ανωμαλία το μωρό και έφυγε. Μα του λέω πως έγινε αυτό ; Που το ξέρεις ;  Πριν δύο μέρες ήταν καλά το είδαμε. Μου λέει θα γινόταν. Μην στεναχωριέσαι. Και έκλεισε το θέμα. Μου έδωσε κάτι φάρμακα και εξαφανίστηκε. 

Τον ξέρω 6 χρόνια και σε αυτόν πήγαινα μόνο. Είχα διάφορα προβλήματα με την περίοδο μου όλα αυτά τα χρόνια χωρίς μια φορά να μου δώσει μια ξεκάθαρη απάντηση "έχεις αυτό το πρόβλημα". Όλο λόγια του αέρα. " Ίσως έχεις πολύποδες, ίσως , ίσως... " Ήταν λάθος μου που όλα αυτά τα χρόνια εμεινα σε αυτόν και τον εμπιστευομουν. Με πόνεσε πολύ η όλη κατάσταση. Τώρα όμως πήρα την απόφαση να βρω άλλον γιατρό για την δικιά μου ψυχική ηρεμία. 

Σας ευχαριστώ! 

Αυχενική είχες κάνει;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...