Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Αναζήτηση ιατρού


Recommended Posts

Καλησπερα σε όλους!

Θα ήθελα τη βοήθεια σας,

Είμαι σε αναζήτηση νέου γιατρού, γιατί έχω ορμονικές διαταραχές οι οποίες καθιστούν αρκετά δύσκολη την επίτευξη εγκυμοσύνης. Άκουσα για κάποιον γιατρό που ονομάζεται Δημολενης Λάμπρος και ασχολείται με τέτοια θέματα. Έχει κάποια άποψη για τον συγκεκριμένο ιατρό? 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lizalina είπε:

Καλησπερα σε όλους!

Θα ήθελα τη βοήθεια σας,

Είμαι σε αναζήτηση νέου γιατρού, γιατί έχω ορμονικές διαταραχές οι οποίες καθιστούν αρκετά δύσκολη την επίτευξη εγκυμοσύνης. Άκουσα για κάποιον γιατρό που ονομάζεται Δημολενης Λάμπρος και ασχολείται με τέτοια θέματα. Έχει κάποια άποψη για τον συγκεκριμένο ιατρό? 

Ευχαριστώ!!!

Καλησπέρα!! Είναι ο γιατρός μου και είναι με μια λέξη καταπληκτικός!!! Εγώ ή αλήθεια είναι πως δεν χρειάστηκα τη βοήθεια του για θέμα ορμονολογικο ή για να μείνω έγκυος αλλά είναι ο γιατρός που με παρακολουθεί και πριν και τώρα στην εγκυμοσύνη και ξέρω ότι ειδικεύεται στην υπογονιμοτητα! Εγώ αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι είναι πάνω από όλα άνθρωπος, ενδιαφέρεται προσωπικά και δεν κοιτάει την τσέπη σου! Ελπίζω να βοήθησα.. :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλησπέρα!! Είναι ο γιατρός μου και είναι με μια λέξη καταπληκτικός!!! Εγώ ή αλήθεια είναι πως δεν χρειάστηκα τη βοήθεια του για θέμα ορμονολογικο ή για να μείνω έγκυος αλλά είναι ο γιατρός που με παρακολουθεί και πριν και τώρα στην εγκυμοσύνη και ξέρω ότι ειδικεύεται στην υπογονιμοτητα! Εγώ αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι είναι πάνω από όλα άνθρωπος, ενδιαφέρεται προσωπικά και δεν κοιτάει την τσέπη σου! Ελπίζω να βοήθησα.. :x

Σε ευχαριστώ πολύ. Τα ίδια έχω ακουσει και από μια φίλη μου. Απλά επειδή είμαι "καμμενη" από γυναικολόγους ήθελα να ακούσω και γνώμες άλλων γυναικών. Εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη κύηση!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lizalina είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Τα ίδια έχω ακουσει και από μια φίλη μου. Απλά επειδή είμαι "καμμενη" από γυναικολόγους ήθελα να ακούσω και γνώμες άλλων γυναικών. Εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη κύηση!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Να πας στον Δημολενη με κλειστά μάτια!! Και ολα θα πάρουν το δρόμο τους θα δεις.. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Να πας στον Δημολενη με κλειστά μάτια!! Και ολα θα πάρουν το δρόμο τους θα δεις.. :)

Θα καλέσω Δευτέρα να δω εάν κάνει ραντεβού τώρα... Γιατί εκτός των άλλων έχουμε και τον κοροναιο.. Μακάρι να δέχεται και να μην κάνει μόνο έκτακτα!! Σε ευχαριστώ και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lizalina είπε:

Θα καλέσω Δευτέρα να δω εάν κάνει ραντεβού τώρα... Γιατί εκτός των άλλων έχουμε και τον κοροναιο.. Μακάρι να δέχεται και να μην κάνει μόνο έκτακτα!! Σε ευχαριστώ και πάλι!!

Μέχρι πριν λίγες μέρες έβλεπε μόνο τις έγκυες, αλλά λογικά τώρα σιγά σιγά θα κάνει και αλλα ραντεβού.. Πάρε τη Δευτέρα ναι! Να είσαι καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lizalina είπε:

Καλησπερα σε όλους!

Θα ήθελα τη βοήθεια σας,

Είμαι σε αναζήτηση νέου γιατρού, γιατί έχω ορμονικές διαταραχές οι οποίες καθιστούν αρκετά δύσκολη την επίτευξη εγκυμοσύνης. Άκουσα για κάποιον γιατρό που ονομάζεται Δημολενης Λάμπρος και ασχολείται με τέτοια θέματα. Έχει κάποια άποψη για τον συγκεκριμένο ιατρό? 

Ευχαριστώ!!!

Τα ορμονολογικα θεματα ειναι κομματι του ενδοκρινολογου, οχι του γυναικολογου. και για την ακριβεια η γυναικα του συγκεκριμενου γιατρου ειναι η τριαντ..., που ειναι ενδοκρινολογος. Τα ιατρεια τους ειναι στον ιδιο χωρο κι ο ενας στελνει τους ασθενεις στον αλλο. Το ορμονολογικο κομματι θα στο αναλαβει η γυναικα του. Προσωπικα ειχα παει στην τριαν.. οταν ημουν σε αναζητηση ενδοκρινολογου. Ηταν η πρωτη που επισκευτηκα και με παρεπεμψε αμεσως και στον αντρα της για γυναικολογικο ελεγχο. Εμενα δεν με καλυψε ως γιατρος ο συγκεκριμενος, γιατι ο γυναικολογος που ηδη ειχα κι εκανα την συγκριση, ηταν κλασεις ανωτερος, οποτε και δεν ξαναπηγα ποτε ξανα στον δημολ... Στην Τριαν...συνεχισα για ενα διαστημα, στο οποιο ποτε δεν μου εδωσε λυση στο ορμονικο θεμα που ειχα, ενω με ειχε ξεπαραδιασει. Μου παιρνε λεφτα να μου γραψει εξετασεις, να δει τις εξετασεις και μετα παλι για επισκεψη. Ειναι πολυ της φαμφαρας κι απο ουσια τιποτα. Μετα εφυγα κι απο εκεινη και δοξα τω Θεω, επειτα κι απο 2 ακομα αποτυχημενες αποπειρες σε ενδοκρινολογους, βρηκα τη γιατρο που εχω τωρα και με βοηθησε να αποκτησω το παιδακι μου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Τα ορμονολογικα θεματα ειναι κομματι του ενδοκρινολογου, οχι του γυναικολογου. και για την ακριβεια η γυναικα του συγκεκριμενου γιατρου ειναι η τριαντ..., που ειναι ενδοκρινολογος. Τα ιατρεια τους ειναι στον ιδιο χωρο κι ο ενας στελνει τους ασθενεις στον αλλο. Το ορμονολογικο κομματι θα στο αναλαβει η γυναικα του. Προσωπικα ειχα παει στην τριαν.. οταν ημουν σε αναζητηση ενδοκρινολογου. Ηταν η πρωτη που επισκευτηκα και με παρεπεμψε αμεσως και στον αντρα της για γυναικολογικο ελεγχο. Εμενα δεν με καλυψε ως γιατρος ο συγκεκριμενος, γιατι ο γυναικολογος που ηδη ειχα κι εκανα την συγκριση, ηταν κλασεις ανωτερος, οποτε και δεν ξαναπηγα ποτε ξανα στον δημολ... Στην Τριαν...συνεχισα για ενα διαστημα, στο οποιο ποτε δεν μου εδωσε λυση στο ορμονικο θεμα που ειχα, ενω με ειχε ξεπαραδιασει. Μου παιρνε λεφτα να μου γραψει εξετασεις, να δει τις εξετασεις και μετα παλι για επισκεψη. Ειναι πολυ της φαμφαρας κι απο ουσια τιποτα. Μετα εφυγα κι απο εκεινη και δοξα τω Θεω, επειτα κι απο 2 ακομα αποτυχημενες αποπειρες σε ενδοκρινολογους, βρηκα τη γιατρο που εχω τωρα και με βοηθησε να αποκτησω το παιδακι

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ενδοκρινολόγος με παρακαλουθει, αλλά στο επίπεδο της γονιμοποίησης με παρέπεμψε στον γυναικολόγο. Με έβαλες σε σκέψεις τώρα, γιατί θεωρούσα ότι οι ορμόνες οι γυναικολογικές παρακολουθούνται από γυναικολόγο και ότι ο ενδοκρινολόγος λειτουργεί υποστηρικτικά. Θα μπορούσες να μου προτείνεις κάποιον γυναικολόγο και ενδοκρινολογο? Καλό θα ήταν να πάρω και μια ακόμα άποψη!

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lizalina είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ενδοκρινολόγος με παρακαλουθει, αλλά στο επίπεδο της γονιμοποίησης με παρέπεμψε στον γυναικολόγο. Με έβαλες σε σκέψεις τώρα, γιατί θεωρούσα ότι οι ορμόνες οι γυναικολογικές παρακολουθούνται από γυναικολόγο και ότι ο ενδοκρινολόγος λειτουργεί υποστηρικτικά. Θα μπορούσες να μου προτείνεις κάποιον γυναικολόγο και ενδοκρινολογο? Καλό θα ήταν να πάρω και μια ακόμα άποψη!

Σε ευχαριστώ!

Τι εννοεις στο επιπεδο της γονιμοποιησης; Ο ενδοκρινολογος θα εξετασει τις τιμες των ορμονων και θα σου δωσει τα αναλογα φαρμακα ή σκευασματα,αν χρειαστει να διορθωθουν. ο γυναικολογος θα παρακολουθησει υπερηχογραφικα ποτε κανεις ωορηξια, πως ειναι το ενδομητριο σου κλπ. Αλλο το ενα, αλλο το αλλο, αλλα σε συνδυασμο επιτυγχανεται η εγκυμοσυνη. Σου στελνω πμ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Τι εννοεις στο επιπεδο της γονιμοποιησης; Ο ενδοκρινολογος θα εξετασει τις τιμες των ορμονων και θα σου δωσει τα αναλογα φαρμακα ή σκευασματα,αν χρειαστει να διορθωθουν. ο γυναικολογος θα παρακολουθησει υπερηχογραφικα ποτε κανεις ωορηξια, πως ειναι το ενδομητριο σου κλπ. Αλλο το ενα, αλλο το αλλο, αλλα σε συνδυασμο επιτυγχανεται η εγκυμοσυνη. Σου στελνω πμ.

Εμένα μου έδινε ο γυναικολόγος τις ορμόνες και με παρακολουθούσε υπερηχογραφικά... Ο ενδοκρινολόγος μόνο τις ορμόνες του θυρεοειδούς εξεταζε, στις οποίες μάλιστα δεν είχα καμία διαταραχή!! Θα περιμένω!!

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Τα ορμονολογικα θεματα ειναι κομματι του ενδοκρινολογου, οχι του γυναικολογου. και για την ακριβεια η γυναικα του συγκεκριμενου γιατρου ειναι η τριαντ..., που ειναι ενδοκρινολογος. Τα ιατρεια τους ειναι στον ιδιο χωρο κι ο ενας στελνει τους ασθενεις στον αλλο. Το ορμονολογικο κομματι θα στο αναλαβει η γυναικα του. Προσωπικα ειχα παει στην τριαν.. οταν ημουν σε αναζητηση ενδοκρινολογου. Ηταν η πρωτη που επισκευτηκα και με παρεπεμψε αμεσως και στον αντρα της για γυναικολογικο ελεγχο. Εμενα δεν με καλυψε ως γιατρος ο συγκεκριμενος, γιατι ο γυναικολογος που ηδη ειχα κι εκανα την συγκριση, ηταν κλασεις ανωτερος, οποτε και δεν ξαναπηγα ποτε ξανα στον δημολ... Στην Τριαν...συνεχισα για ενα διαστημα, στο οποιο ποτε δεν μου εδωσε λυση στο ορμονικο θεμα που ειχα, ενω με ειχε ξεπαραδιασει. Μου παιρνε λεφτα να μου γραψει εξετασεις, να δει τις εξετασεις και μετα παλι για επισκεψη. Ειναι πολυ της φαμφαρας κι απο ουσια τιποτα. Μετα εφυγα κι απο εκεινη και δοξα τω Θεω, επειτα κι απο 2 ακομα αποτυχημενες αποπειρες σε ενδοκρινολογους, βρηκα τη γιατρο που εχω τωρα και με βοηθησε να αποκτησω το παιδακι μου.

Καλησπέρα!! Μου κάνει εντύπωση η τόσο μεγάλη διαφορά των δύο όσον αφορά τα χρήματα γιατί έχω ακριβώς την αντίθετη άποψη για το Δημολενη.. Βέβαια τη γυναίκα του δεν την έχω δει καν..

Αλήθεια σε τι δεν σε κάλυψε ως γυναικολόγος; Αν θέλεις φυσικά μου απαντάς. Ρωτάω γιατί και εγώ από πολύ καλές συστάσεις άλλων γυναικών πήγα πρώτη φορά ενώ είχα άλλο γυναικολόγο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Επίσης είχα διαβάσει για τον συγκεκριμένο και εδώ στο φόρουμ, πώς βοήθησε πολλές γυναίκες που είχαν απελπιστεί να μείνουν τελικά έγκυες..( Να ξαναπώ βέβαια ότι εγώ δεν έχω προσωπική άποψη για αυτό γιατί δεν χρειάστηκα τις υπηρεσίες του σε αυτό το επίπεδο.) Πάντα βοηθάει όμως και μια αντίθετη άποψη.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lizalina είπε:

Καλησπερα σε όλους!

Θα ήθελα τη βοήθεια σας,

Είμαι σε αναζήτηση νέου γιατρού, γιατί έχω ορμονικές διαταραχές οι οποίες καθιστούν αρκετά δύσκολη την επίτευξη εγκυμοσύνης. Άκουσα για κάποιον γιατρό που ονομάζεται Δημολενης Λάμπρος και ασχολείται με τέτοια θέματα. Έχει κάποια άποψη για τον συγκεκριμένο ιατρό? 

Ευχαριστώ!!!

Κορίτσι μου επίσης αν πατήσεις στο Google "Δημολενης φόρουμ" θα σου βγάλει από το parents. org μια συζήτηση που είχαν ανοίξει κάποιες γυναίκες για τον συγκεκριμένο γιατρό και λένε πολλά και διάφορα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Στα χρηματα οντως ειναι πολυ οικονομικος. Αν θυμαμαι 30 ευρω για υπερηχο. Σιγουρα παντως ηταν οικονομικοτερος απο τον γυναικολογο που ειχα. Η συζυγος εν αντιθεσει, σου τα αρπαζει απο παντου κι ανευ λογου. Ολοι οι αλλοι ενδοκρινολογοι που εχω δει, δεν χρεωνουν για να σου γραψουν εξετασεις η για να συνταγογραφησουν φαρμακα, εκεινη τα χρεωνε ως επισκεψεις. Επειδη εμεις ειχαμε προβλημα γονιμοτητας και τελικα πετυχαμε με εξωσωματικη, ειχα ψαχτει αρκετα και γνωριζα καποια πραγματα. Εκεινος προτεινε να προσπαθησουμε να παρακολουθουμε ωορηξιες για να χουμε επαφες, σε εναν κυκλο που λογω πολυκυστικων (και λαθος φαρμακων που μου εδινε η τριαν..) ειχε διαρκεια 50 κι 60 μερες, πραγμα που οπως εμαθα  σημαινει μη ποιοτικη παραγωγη ωαριων, που προφανως και ποτε δεν θα οδηγουσε σε επιτευξη εγκυμοσυνης φυσιολογικα. παραυτα θα πηγαινα καθε τρεις και λιγο για υπερηχο καθε μηνα. Εντωμεταξυ την παρακολουθηση ωορηξιας την ειχα δοκιμασει ηδη πριν χρονια, ανεπιτυχως...και του το ελεγα, αλλα επεμενε να το κανουμε..Επισης, ειχαμε και πολυ σοβαρο θεμα στο σπερμα κι εκεινος μας προτεινε να κανουμε 3 σπερματεγχυσεις (300 ευρω η μια) που οπως παλι ανακαλυψα αργοτερα, ποτε δεν θα μπορουσαν να πετυχουν με τετοια εικονα σπερματος. Φαντασου στην εξωσωματικη και για να πετυχουμε τελικα καναμε μικρογονιμοποιηση και μαλιστα δινοντας διπλο δειγμα ο συζυγος... οποτε με ολα αυτα που μας καθοδηγουσε, απλα θα χαναμε πολυτιμο χρονο και χρημα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Στα χρηματα οντως ειναι πολυ οικονομικος. Αν θυμαμαι 30 ευρω για υπερηχο. Σιγουρα παντως ηταν οικονομικοτερος απο τον γυναικολογο που ειχα. Η συζυγος εν αντιθεσει, σου τα αρπαζει απο παντου κι ανευ λογου. Ολοι οι αλλοι ενδοκρινολογοι που εχω δει, δεν χρεωνουν για να σου γραψουν εξετασεις η για να συνταγογραφησουν φαρμακα, εκεινη τα χρεωνε ως επισκεψεις. Επειδη εμεις ειχαμε προβλημα γονιμοτητας και τελικα πετυχαμε με εξωσωματικη, ειχα ψαχτει αρκετα και γνωριζα καποια πραγματα. Εκεινος προτεινε να προσπαθησουμε να παρακολουθουμε ωορηξιες για να χουμε επαφες, σε εναν κυκλο που λογω πολυκυστικων (και λαθος φαρμακων που μου εδινε η τριαν..) ειχε διαρκεια 50 κι 60 μερες, πραγμα που οπως εμαθα  σημαινει μη ποιοτικη παραγωγη ωαριων, που προφανως και ποτε δεν θα οδηγουσε σε επιτευξη εγκυμοσυνης φυσιολογικα. παραυτα θα πηγαινα καθε τρεις και λιγο για υπερηχο καθε μηνα.Επισης, ειχαμε και πολυ σοβαρο θεμα στο σπερμα κι εκεινος μας προτεινε να κανουμε 3 σπερματεγχυσεις (300 ευρω η μια) που οπως παλι ανακαλυψα αργοτερα, ποτε δεν θα μπορουσαν να πετυχουν με τετοια εικονα σπερματος. Φαντασου στην εξωσωματικη και για να πετυχουμε τελικα καναμε μικρογονιμοποιηση και μαλιστα δινοντας διπλο δειγμα ο συζυγος... οποτε με ολα αυτα που μας καθοδηγουσε, απλα θα χαναμε πολυτιμο χρονο και χρημα...

Ναι καταλαβαίνω αυτό που λες! Δεν γνωρίζω καθόλου πάνω σε αυτό το θέμα οποτε δεν μπορώ να κρίνω. Έχω διαβάσει από άλλες γυναίκες για τον συγκεκριμένο γιατρό ότι μετά από αποτυχημένες εξωσωματικές σε άλλους πέτυχαν μαζί του με σπερματεγχυση οπότε φαντάζομαι ότι προτιμάει τουλάχιστον για αρχή αυτή τη μέθοδο. Αυτό δεν ξέρω κατά πόσο είναι κακό γενικά αλλά εννοείται πως η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και όπως λες μπορεί με εσάς να μην γινόταν έτσι με τίποτα. Σημασία έχει ότι βρήκατε άκρη, έχετε τώρα το παιδάκι σας και όλα καλά!! :x

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι καταλαβαίνω αυτό που λες! Δεν γνωρίζω καθόλου πάνω σε αυτό το θέμα οποτε δεν μπορώ να κρίνω. Έχω διαβάσει από άλλες γυναίκες για τον συγκεκριμένο γιατρό ότι μετά από αποτυχημένες εξωσωματικές σε άλλους πέτυχαν μαζί του με σπερματεγχυση οπότε φαντάζομαι ότι προτιμάει τουλάχιστον για αρχή αυτή τη μέθοδο. Αυτό δεν ξέρω κατά πόσο είναι κακό γενικά αλλά εννοείται πως η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και όπως λες μπορεί με εσάς να μην γινόταν έτσι με τίποτα. Σημασία έχει ότι βρήκατε άκρη, έχετε τώρα το παιδάκι σας και όλα καλά!! :x

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! 

Ειχα ηδη στο ενεργητικο μου κι αποτυχημενες σπερματεγχυσεις..οποτε δεν εβρισκα λογο να το επαναλαβω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...