Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Αποθηλασμός


Kpp83

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Munchkin με καλαμάκι.μας βόλεψε μια χαρά.:-P

Με αυτό πίνει τώρα νεράκι,το πήρα για να συνηθίζει το καλαμάκι και πίνει μια χαρά!Απλά σκεφτόμουν ότι για ζεστό γάλα θα ήταν καλύτερα να έπαιρνα με άλλο υλικό,μάλλον κάποιο τύπου θερμός..Σ ευχαριστώ πολύ πάντως!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/5/2020 at 12:39 ΜΜ, LittleCherry είπε:

Κορίτσια, επαναφέρω λίγο το θέμα για να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν σας κάποιο ποτηράκι με καλαμάκι σιλικόνης κατάλληλο για γάλα (μητρικό ή ξένο), για μωρό μικρότερο του έτους. Επειδή τα περισσότερα εκπαιδευτικά ποτήρια με καλαμάκι είναι πλαστικά με προβληματίζει αν είναι ασφαλές να μπαίνει ζεστό γάλα μέσα.. Από μια γρήγορη έρευνα δεν μπόρεσα να βρω κάτι.Αν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία ή γνωρίζει θα το εκτιμούσα αν μπορούσε να βοηθήσει..

Καλημερα. Ο μικρος μου, 17 μηνων, πινει με τετοιο απο τοτε που χρονισε το γαλα του και ειναι μια χαρα. Αλλα πινει φρεσκο οποτε δεν μπαινει ποτε καυτο γαλα μεσα, για τη φορμουλα δεν ξερω να σου πω την αληθεια. Αν και αφου υπαρχουν και πλαστικα μπιμπερο, φανταζομαι θα μπαινει, αλλα δεν το γνωριζω να σου πω την αληθεια κοριτσι μου. Ο παιδιατρος τι αποψη εχει? Παντως εμας μας εχει βολεψει παααρα πολυ το συγκεκριμενο για το γαλα του.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα. Ο μικρος μου, 17 μηνων, πινει με τετοιο απο τοτε που χρονισε το γαλα του και ειναι μια χαρα. Αλλα πινει φρεσκο οποτε δεν μπαινει ποτε καυτο γαλα μεσα, για τη φορμουλα δεν ξερω να σου πω την αληθεια. Αν και αφου υπαρχουν και πλαστικα μπιμπερο, φανταζομαι θα μπαινει, αλλα δεν το γνωριζω να σου πω την αληθεια κοριτσι μου. Ο παιδιατρος τι αποψη εχει? Παντως εμας μας εχει βολεψει παααρα πολυ το συγκεκριμενο για το γαλα του.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Θα το συζητήσουμε με τον παιδίατρο  γιατί έχουμε επίσκεψη σύντομα είναι η αλήθεια. Απλά και στα μπιμπερό (παρά το γεγονός ότι δεν καταφέραμε να χρησιμοποιήσουμε) θα επέλεγα μόνο γυάλινο,κάτι που δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει σε εκπαιδευτικό ποτηράκι.Κι επειδή ήθελα να δοκιμάσω τώρα μέσα στο καλοκαίρι  πριν χρονίσει η μικρή μου για να συνηθίζει,δεν μπορώ να της δώσω φρέσκο γάλα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 19/5/2020 at 12:39 ΜΜ, LittleCherry είπε:

Κορίτσια, επαναφέρω λίγο το θέμα για να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν σας κάποιο ποτηράκι με καλαμάκι σιλικόνης κατάλληλο για γάλα (μητρικό ή ξένο), για μωρό μικρότερο του έτους. Επειδή τα περισσότερα εκπαιδευτικά ποτήρια με καλαμάκι είναι πλαστικά με προβληματίζει αν είναι ασφαλές να μπαίνει ζεστό γάλα μέσα.. Από μια γρήγορη έρευνα δεν μπόρεσα να βρω κάτι.Αν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία ή γνωρίζει θα το εκτιμούσα αν μπορούσε να βοηθήσει..

καλησπέρα κορίτσια!!!λοιπόν για ποτηράκι έχω πάρει αυτό με χοντρό από σιλικόνη καλαμάκι. νερό πίνει εκεί αλλά πιο πολύ της αρέσει τώρα το ποτήρι 360° που δεν τρέχει κιόλας.θα ήθελα κ εγώ να αποθηλασω αλλά μπουκάλι δεν μου πιάνει με τπτ ...στήθος κ πάλι στήθος συνήθως μέχρι 6 φορές κ τώρα μου ξυπνάει κ τα βράδια από τον 9ο μήνα κ μετά....τώρα είναι 14μηνων.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλησπέρα κορίτσια!!!λοιπόν για ποτηράκι έχω πάρει αυτό με χοντρό από σιλικόνη καλαμάκι. νερό πίνει εκεί αλλά πιο πολύ της αρέσει τώρα το ποτήρι 360° που δεν τρέχει κιόλας.θα ήθελα κ εγώ να αποθηλασω αλλά μπουκάλι δεν μου πιάνει με τπτ ...στήθος κ πάλι στήθος συνήθως μέχρι 6 φορές κ τώρα μου ξυπνάει κ τα βράδια από τον 9ο μήνα κ μετά....τώρα είναι 14μηνων.

Καλησπέρα! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις γάλα με το ποτηράκι με το καλαμάκι;Εγώ τελικά με αυτό ξεκίνησα τις δοκιμές και πίνει μια μικρή ποσότητα βέβαια αλλά για αρχή είμαι ευχαριστημένη. Στον χρόνο θα ξεκινήσω το φρέσκο γάλα κι ελπίζω τότε να αρχίσει να πίνει μεγαλύτερη ποσότητα..

Πόσες φορές σου ξυπνάει το βράδυ;;Τη μέρα ζητάει να θηλάσει πολλές φορές;Κι εμένα ξυπνάει το βράδυ δύο φορές τουλάχιστον αλλά τη μέρα δεν θηλάζει πια, μόνο το πρωί που ξυπνάει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 25/6/2020 at 8:18 ΜΜ, LittleCherry είπε:

Καλησπέρα! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις γάλα με το ποτηράκι με το καλαμάκι;Εγώ τελικά με αυτό ξεκίνησα τις δοκιμές και πίνει μια μικρή ποσότητα βέβαια αλλά για αρχή είμαι ευχαριστημένη. Στον χρόνο θα ξεκινήσω το φρέσκο γάλα κι ελπίζω τότε να αρχίσει να πίνει μεγαλύτερη ποσότητα..

Πόσες φορές σου ξυπνάει το βράδυ;;Τη μέρα ζητάει να θηλάσει πολλές φορές;Κι εμένα ξυπνάει το βράδυ δύο φορές τουλάχιστον αλλά τη μέρα δεν θηλάζει πια, μόνο το πρωί που ξυπνάει..

Καλημέρα, να σ πω ναι εχθές της έδωσα από το ποτήρι που έχει χοντρό καλαμάκι σιλικόνης και ήπιε λίγο αλλά μετά για τον ύπνο ήθελε κ στήθος μετά. της έδωσα φρέσκο γάλα...γενικά τώρα επειδή ήταν κ είναι κ τα δόντια, έχει βγάλει 12 ,ξυπνάει 3 φορές σίγουρα και ενώ την έχω στην κούνια της ,κοιμάμαι εγώ στο δωμάτιο της που έχει κ κρεββάτι, όταν ξυπνήσει θέλει στήθος κ την βάζω δίπλα μου γιατί έχω κουραστεί με τα νερά δώθε...απλά την βάζω ξανά γύρω στις 5 με 6 αφού έχει θηλάσει στην κούνια της πάλι...την ημέρα θηλάζει άλλες 3 φορές. δλδ μια το πρωί αν θέλει μετά το φρούτο, μετά το μεσημεριανό που την βάζω για ύπνο και όταν ξυπνήσει και σίγουρα το απόγευμα πάλι .δεν προσφέρω από μόνη μου πια απλά έρχεται κ ζητάει μόνη της.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλημέρα, να σ πω ναι εχθές της έδωσα από το ποτήρι που έχει χοντρό καλαμάκι σιλικόνης και ήπιε λίγο αλλά μετά για τον ύπνο ήθελε κ στήθος μετά. της έδωσα φρέσκο γάλα...γενικά τώρα επειδή ήταν κ είναι κ τα δόντια, έχει βγάλει 12 ,ξυπνάει 3 φορές σίγουρα και ενώ την έχω στην κούνια της ,κοιμάμαι εγώ στο δωμάτιο της που έχει κ κρεββάτι, όταν ξυπνήσει θέλει στήθος κ την βάζω δίπλα μου γιατί έχω κουραστεί με τα νερά δώθε...απλά την βάζω ξανά γύρω στις 5 με 6 αφού έχει θηλάσει στην κούνια της πάλι...την ημέρα θηλάζει άλλες 3 φορές. δλδ μια το πρωί αν θέλει μετά το φρούτο, μετά το μεσημεριανό που την βάζω για ύπνο και όταν ξυπνήσει και σίγουρα το απόγευμα πάλι .δεν προσφέρω από μόνη μου πια απλά έρχεται κ ζητάει μόνη της.

Καλημέρα!Τα δόντια είναι ζόρικη φάση όντως...και είναι και 20!!! Τουλάχιστον έχετε βγάλει μπόλικα!Υπομονή.. Εμένα έχει βγάλει 6 μέχρι στιγμής αλλά πολλή ανησυχία και γκρινια!!

Το φρέσκο γάλα στο δέχτηκε εύκολα; Είχες δοκιμάσει πιο πριν καθόλου ξένο ή πήγατε κατευθείαν στο φρέσκο μόλις χρόνισε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, LittleCherry είπε:

Καλημέρα!Τα δόντια είναι ζόρικη φάση όντως...και είναι και 20!!! Τουλάχιστον έχετε βγάλει μπόλικα!Υπομονή.. Εμένα έχει βγάλει 6 μέχρι στιγμής αλλά πολλή ανησυχία και γκρινια!!

Το φρέσκο γάλα στο δέχτηκε εύκολα; Είχες δοκιμάσει πιο πριν καθόλου ξένο ή πήγατε κατευθείαν στο φρέσκο μόλις χρόνισε;;

για την ακρίβεια Τώρα της έδωσα στους 14 μήνες λίγο το βράδυ,σήμερα πχ δεν έδωσα...νυσταζε, θηλασε κ κοιμήθηκε.πιο πριν όχι δεν πήρε γιατί είχε αλλεργία στην πρωτεΐνη του γάλακτος,οπότε ήμουν σε αποχή μέχρι τον χρόνο απλά από τον 10ο μήνα έκανα εισαγωγή μέσο του θηλασμού για να δω αντίδραση....το μπιμπερό δεν μου το πιάνει καθόλου δυστυχώς...είχε και χαλινο γλώσσας κ άνω χειλους, έχουμε κάνει εκτομη από 1,5 μηνών τώρα την είχε δει η γιατρός τον Γενάρη ήταν οκ.παντως πνίγεται με το μπουκάλι ακόμα παρόλο που έχω βάλει κ πιο μικρό νούμερο...με του Στάμου που παίρνω το γάλα εχθές ήπιε λίγο με το καλαμάκι.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...