Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Σημάδια εγκυμοσύνης !


Recommended Posts

Just now, Ntepi88 είπε:

Καλημέρα!!!ηρθε η άτιμη κανονικότατα !!τζιφος λοιπον όπως το περίμενα !!πρεπει να πω όμως κάτι σημαντικό και για αλλά κορίτσια που ίσως σαν και εμένα να μην το ήξεραν !υπολογισα λάθος τις γόνιμες και ειδικά την ωορρηξία γιατί μέτρησα σαν μέρα περιόδου τα καφέ που είχα την πρώτη μέρα το απόγευμα .ενω κανονικό αίμα είχα την άλλη μέρα .οποτε αλλάζει και η μέρα ωορηξιας σε έναν σχετικά σταθερό κύκλο .αυτα !στεναχωρηθηκα αλλά συνεχίζουμε δυναμικά !!

Ρώτησες γιατρό γι αυτο που λες για την ωορρηξια; Γιατί κι εγ  ξέρω ότι η πρώτη μερα της περιόδου είναι αυτή που βλέπεις το πρώτο αίμα ακομη κι αν είναι σταγόνα καφε! Γενικά εγώ κοντά στη μερα της ωορρηξίας ερχόμουν σε επαφή όλες τις μέρες πριν και μετά Για να ανεβάσω πιθανότητες!! Με βοήθησαν πολυ τα τεστ ωορρηξίας της hometest.Ειδικα για σένα που έχεις σταθερό κυκλο απλα θα επιβεβαιώσεις την ωορρηξία σου και θα πας πιο στοχευμένα!! Καλή επιτυχία στον επόμενο κύκλο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Polly1 είπε:

Ρώτησες γιατρό γι αυτο που λες για την ωορρηξια; Γιατί κι εγ  ξέρω ότι η πρώτη μερα της περιόδου είναι αυτή που βλέπεις το πρώτο αίμα ακομη κι αν είναι σταγόνα καφε! Γενικά εγώ κοντά στη μερα της ωορρηξίας ερχόμουν σε επαφή όλες τις μέρες πριν και μετά Για να ανεβάσω πιθανότητες!! Με βοήθησαν πολυ τα τεστ ωορρηξίας της hometest.Ειδικα για σένα που έχεις σταθερό κυκλο απλα θα επιβεβαιώσεις την ωορρηξία σου και θα πας πιο στοχευμένα!! Καλή επιτυχία στον επόμενο κύκλο!!!

Ναι τον ρώτησα και μου είπε αυτό !γενικα καλό είναι μου είπε επαφές σε όλο τον κύκλο μέρα παρα μέρα γιατί η ωορρηξία κάποιες φορές μπορεί να γίνει πιο νωρίς η πιο αργά ..αλλά εντάξει όλο τον μήνα δεν μπορείς να κανείς σεξ άνθρωπος είσαι κάποιες φορές δεν θα έχεις όρεξη !!οποτε θα δοκιμάσω τα τεστ που είπες για πιο στοχευμένα !

Just now, Ntepi88 είπε:

Ναι τον ρώτησα και μου είπε αυτό !γενικα καλό είναι μου είπε επαφές σε όλο τον κύκλο μέρα παρα μέρα γιατί η ωορρηξία κάποιες φορές μπορεί να γίνει πιο νωρίς η πιο αργά ..αλλά εντάξει όλο τον μήνα δεν μπορείς να κανείς σεξ άνθρωπος είσαι κάποιες φορές δεν θα έχεις όρεξη !!οποτε θα δοκιμάσω τα τεστ που είπες για πιο στοχευμένα !

Επίσης στις πόσες προσπάθειες τα κατάφερες ;;

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepi88 είπε:

Ναι τον ρώτησα και μου είπε αυτό !γενικα καλό είναι μου είπε επαφές σε όλο τον κύκλο μέρα παρα μέρα γιατί η ωορρηξία κάποιες φορές μπορεί να γίνει πιο νωρίς η πιο αργά ..αλλά εντάξει όλο τον μήνα δεν μπορείς να κανείς σεξ άνθρωπος είσαι κάποιες φορές δεν θα έχεις όρεξη !!οποτε θα δοκιμάσω τα τεστ που είπες για πιο στοχευμένα !

Επίσης στις πόσες προσπάθειες τα κατάφερες ;;

Με τη 2η τα κατάφεραμε και τις 2 φορες! Η πρώτη εγκυμοσυνη δυστυχώς δεν προχώρησε. Είχα κι εγώ σταθερό κυκλο και με τα τεστ αυτα βρηκα ακριβως την ωορρηξία μου! Ήξερα όμως πανω κατω ποτέ είναι.Ε, αυτές τις μερες πριν και μετά (συνολο 5) είχα επαφές καθημερινά. Το μερα παρα μερα είναι επίσης καλο! Αλλα ξέροντας τη μέρα ωορρηξίας σαφώς και θα εχεις επαφή!!Επίσης αν είσαι κάτω των 35 και 1 χρονος να περασειωχωρις αποτέλεσμα θεωρείται οκ απο τους γιατρούς και 6 μήνες για άνω των 35.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω ξερω οτι πρώτη μέρα πιάνεται με αίμα, οχι καφέ.

Για μια στοχευμενη επαφή σίγουρα αυτό μπορεί να επηρεάσει. Αλλα έστω 3επαφες τις 5πιο γονιμες μέρες δ ειναι δυσκολο να επιτευχθουν

Έτσι κ αλλιώς μπορείς να μείνεις εγκυος κ διαφορετική μέρα από την ωορρηξια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτω των 35 για την ακρίβεια 31 και ακριβώς αυτό μου είπε ο γιατρός ότι περίπου 6 μήνες με ένα χρόνο είναι εντάξει !οσο για τις επαφές θα τον «πεθάνω» χαχαχαχαχαχαχαχα!!απλα τώρα που ξέρω από ποτέ μετράει η περίοδος θα μου είναι πιο εύκολο να υπολογίσω !ελπιζω να έχω καλά νέα σύντομα κορίτσια !!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια !!! Σας διαβάζω πολύ καιρό τώρα κ αποφάσισα κ εγώ να γίνω μέλος μιας και συμπάσχω τον τελευταίο καιρό !!!, Πριν 3 χρόνια περίπου η γυναικολόγος μου μου βρήκε μια κύστη ενδομητριωσης . Το έψαξα αρκετά το θέμα με εξετάσεις αίματος ,υπερήχους κτλ κτλ. Πήρα για 2χρονια περίπου αντισυλληπτικά κ η κυστουλα μου έδειξε να ανταποκρίνεται, μειώθηκε κιόλας...όχι κάτι τρομερό αλλά οκ! Πέρυσι λοιπόν το Πάσχα μου σταμάτησε τα αντισυλληπτικά καθώς αποφασίσαμε να κάνουμε προσπάθειες για μωράκι....μέχρι κ πριν 2 μήνες δεν είχαμε πάρει το θέμα κ πολύ "ζεστά" οπότε κ σύνολο μετράμε περί τους 3-4 μήνες προσπαθειών .Τους τελευταίους 2μηνες όμως είμαστε στη φουλ προσπάθεια κ τώρα που σας γράφω είμαι εν αναμονή περιόδου ή μωρού....θα δείξει...ελπίζω για το μωράκι !!!!Εννοείται πως ψάχνω κ εγώ για σημάδια που να φανερώνουν εγκυμοσύνη κ τα σχετικά....χχαχαχχα τεστ δεν έχω κάνει ακόμη,είμαι στην 24η ημέρα του κύκλου ,δεν ξέρω γιατί...ίσως για να μην απογοητευτω κ αυτό το μήνα.... 

Από την αρχή ακόμη η γιατρός μου έδωσε βιταμίνη D κ φολικό οξύ . Στη τελευταία μου επίσκεψη μου είπε να σταματήσω το φολικό κ να συνεχίσω με τις βιταμίνες της AMS ova max ,θα ήθελα να μάθω εάν τις έχει πάρει κ καμία άλλη κοπέλα κ εάν είχε αποτελέσματα . Εγώ τώρα τις παρήγγειλα κ τις αναμένω ...για να δούμε ! Μακάρι να κρατήσουμε όλοι στα χέρια μας αυτό που τόσο λαχταράμε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elissavet elsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Σας διαβάζω πολύ καιρό τώρα κ αποφάσισα κ εγώ να γίνω μέλος μιας και συμπάσχω τον τελευταίο καιρό !!!, Πριν 3 χρόνια περίπου η γυναικολόγος μου μου βρήκε μια κύστη ενδομητριωσης . Το έψαξα αρκετά το θέμα με εξετάσεις αίματος ,υπερήχους κτλ κτλ. Πήρα για 2χρονια περίπου αντισυλληπτικά κ η κυστουλα μου έδειξε να ανταποκρίνεται, μειώθηκε κιόλας...όχι κάτι τρομερό αλλά οκ! Πέρυσι λοιπόν το Πάσχα μου σταμάτησε τα αντισυλληπτικά καθώς αποφασίσαμε να κάνουμε προσπάθειες για μωράκι....μέχρι κ πριν 2 μήνες δεν είχαμε πάρει το θέμα κ πολύ "ζεστά" οπότε κ σύνολο μετράμε περί τους 3-4 μήνες προσπαθειών .Τους τελευταίους 2μηνες όμως είμαστε στη φουλ προσπάθεια κ τώρα που σας γράφω είμαι εν αναμονή περιόδου ή μωρού....θα δείξει...ελπίζω για το μωράκι !!!!Εννοείται πως ψάχνω κ εγώ για σημάδια που να φανερώνουν εγκυμοσύνη κ τα σχετικά....χχαχαχχα τεστ δεν έχω κάνει ακόμη,είμαι στην 24η ημέρα του κύκλου ,δεν ξέρω γιατί...ίσως για να μην απογοητευτω κ αυτό το μήνα.... 

Από την αρχή ακόμη η γιατρός μου έδωσε βιταμίνη D κ φολικό οξύ . Στη τελευταία μου επίσκεψη μου είπε να σταματήσω το φολικό κ να συνεχίσω με τις βιταμίνες της AMS ova max ,θα ήθελα να μάθω εάν τις έχει πάρει κ καμία άλλη κοπέλα κ εάν είχε αποτελέσματα . Εγώ τώρα τις παρήγγειλα κ τις αναμένω ...για να δούμε ! Μακάρι να κρατήσουμε όλοι στα χέρια μας αυτό που τόσο λαχταράμε!!! 

Στο εύχομαι κοπελα μου!! Εγω έπαιρνα φολικο γιατι προετοιμάζει τη μήτρα!!Καλά αποτελέσματα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elissavet elsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Σας διαβάζω πολύ καιρό τώρα κ αποφάσισα κ εγώ να γίνω μέλος μιας και συμπάσχω τον τελευταίο καιρό !!!, Πριν 3 χρόνια περίπου η γυναικολόγος μου μου βρήκε μια κύστη ενδομητριωσης . Το έψαξα αρκετά το θέμα με εξετάσεις αίματος ,υπερήχους κτλ κτλ. Πήρα για 2χρονια περίπου αντισυλληπτικά κ η κυστουλα μου έδειξε να ανταποκρίνεται, μειώθηκε κιόλας...όχι κάτι τρομερό αλλά οκ! Πέρυσι λοιπόν το Πάσχα μου σταμάτησε τα αντισυλληπτικά καθώς αποφασίσαμε να κάνουμε προσπάθειες για μωράκι....μέχρι κ πριν 2 μήνες δεν είχαμε πάρει το θέμα κ πολύ "ζεστά" οπότε κ σύνολο μετράμε περί τους 3-4 μήνες προσπαθειών .Τους τελευταίους 2μηνες όμως είμαστε στη φουλ προσπάθεια κ τώρα που σας γράφω είμαι εν αναμονή περιόδου ή μωρού....θα δείξει...ελπίζω για το μωράκι !!!!Εννοείται πως ψάχνω κ εγώ για σημάδια που να φανερώνουν εγκυμοσύνη κ τα σχετικά....χχαχαχχα τεστ δεν έχω κάνει ακόμη,είμαι στην 24η ημέρα του κύκλου ,δεν ξέρω γιατί...ίσως για να μην απογοητευτω κ αυτό το μήνα.... 

Από την αρχή ακόμη η γιατρός μου έδωσε βιταμίνη D κ φολικό οξύ . Στη τελευταία μου επίσκεψη μου είπε να σταματήσω το φολικό κ να συνεχίσω με τις βιταμίνες της AMS ova max ,θα ήθελα να μάθω εάν τις έχει πάρει κ καμία άλλη κοπέλα κ εάν είχε αποτελέσματα . Εγώ τώρα τις παρήγγειλα κ τις αναμένω ...για να δούμε ! Μακάρι να κρατήσουμε όλοι στα χέρια μας αυτό που τόσο λαχταράμε!!! 

Σημάδια νομίζω στην αρχή δύσκολα να καταλάβουμε !ειναι ακριβώς σαν της περιόδου τώρα το έχω εμπεδώσει !και καλύτερα να περιμένεις για το τεστακι !εγω από το άγχος μου έκανα 4 !!και ήταν όλα αρνητικά και είναι κρίμα να απογοητευόμαστε !εγω αυτή την φορά θα περιμένω !!και που θα πάει θα μείνουμε και εμείς εγκύουλες!παντως φυλλικό οξύ παίρνω και εγώ μου είπε ο γιατρός ότι βοηθάει να μείνουν τα καλά έμβρυα !σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι κοριτσι μου!!

  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepi88 είπε:

Σημάδια νομίζω στην αρχή δύσκολα να καταλάβουμε !ειναι ακριβώς σαν της περιόδου τώρα το έχω εμπεδώσει !και καλύτερα να περιμένεις για το τεστακι !εγω από το άγχος μου έκανα 4 !!και ήταν όλα αρνητικά και είναι κρίμα να απογοητευόμαστε !εγω αυτή την φορά θα περιμένω !!και που θα πάει θα μείνουμε και εμείς εγκύουλες!παντως φυλλικό οξύ παίρνω και εγώ μου είπε ο γιατρός ότι βοηθάει να μείνουν τα καλά έμβρυα !σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι κοριτσι μου!!

1 ώρα πρίν, Elissavet elsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Σας διαβάζω πολύ καιρό τώρα κ αποφάσισα κ εγώ να γίνω μέλος μιας και συμπάσχω τον τελευταίο καιρό !!!, Πριν 3 χρόνια περίπου η γυναικολόγος μου μου βρήκε μια κύστη ενδομητριωσης . Το έψαξα αρκετά το θέμα με εξετάσεις αίματος ,υπερήχους κτλ κτλ. Πήρα για 2χρονια περίπου αντισυλληπτικά κ η κυστουλα μου έδειξε να ανταποκρίνεται, μειώθηκε κιόλας...όχι κάτι τρομερό αλλά οκ! Πέρυσι λοιπόν το Πάσχα μου σταμάτησε τα αντισυλληπτικά καθώς αποφασίσαμε να κάνουμε προσπάθειες για μωράκι....μέχρι κ πριν 2 μήνες δεν είχαμε πάρει το θέμα κ πολύ "ζεστά" οπότε κ σύνολο μετράμε περί τους 3-4 μήνες προσπαθειών .Τους τελευταίους 2μηνες όμως είμαστε στη φουλ προσπάθεια κ τώρα που σας γράφω είμαι εν αναμονή περιόδου ή μωρού....θα δείξει...ελπίζω για το μωράκι !!!!Εννοείται πως ψάχνω κ εγώ για σημάδια που να φανερώνουν εγκυμοσύνη κ τα σχετικά....χχαχαχχα τεστ δεν έχω κάνει ακόμη,είμαι στην 24η ημέρα του κύκλου ,δεν ξέρω γιατί...ίσως για να μην απογοητευτω κ αυτό το μήνα.... 

Από την αρχή ακόμη η γιατρός μου έδωσε βιταμίνη D κ φολικό οξύ . Στη τελευταία μου επίσκεψη μου είπε να σταματήσω το φολικό κ να συνεχίσω με τις βιταμίνες της AMS ova max ,θα ήθελα να μάθω εάν τις έχει πάρει κ καμία άλλη κοπέλα κ εάν είχε αποτελέσματα . Εγώ τώρα τις παρήγγειλα κ τις αναμένω ...για να δούμε ! Μακάρι να κρατήσουμε όλοι στα χέρια μας αυτό που τόσο λαχταράμε!!!

Μακάρι βρε κορίτσι κ σας ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι όλες να τα καταφέρουμε ! Επίσης δεν θέλω να γίνω γραφική αλλά πιστεύω ότι όλο αυτό που γίνεται εδω...δίνει κουράγιο σε όλες μας !!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elissavet elsa είπε:

Μακάρι βρε κορίτσι κ σας ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι όλες να τα καταφέρουμε ! Επίσης δεν θέλω να γίνω γραφική αλλά πιστεύω ότι όλο αυτό που γίνεται εδω...δίνει κουράγιο σε όλες μας !!!

Φυσικά και μας δίνει κουράγιο !ακουμε διάφορες περιπτώσεις !ακου και την δίκη μου ιστορία !οταν ήμουν 20 χρόνων έμεινα έγκυος με τον τότε σύντροφο μου αλλά δυστυχώς δεν ήταν και ο καλύτερος άνθρωπος του κόσμου και μαζί με την οικογένεια του με ανάγκασαν να το ρίξω !με στιγμάτισε αυτό μου δημιούργησε τραύμα και για αρκετά χρόνια μετά δεν ήθελα παιδιά !στο μεταξύ δημιουργήθηκαν πολλά προβλήματα !αρχες καρκίνου στον τράχηλο με μια επέμβαση ,σοκολατοειδης κύστη ,ενδομητριωση  ,ινομιωματα  και απλές κύστες ,τράχηλιτιδα ...δεν μπορω να σου περιγράψω για τι ψυχολογικό πόνο μιλάμε ...όλα αυτά ήταν εναντίον μου έλεγα δεν θα τα καταφέρω ποτέ ..σήμερα που μιλάμε έχω απλά  τρία ινομιωματα μικρα έξω από την μήτρα και ο γιατρός μου λέει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να μείνω έγκυος !!ειμαι όρθια και το παλεύω και θα το παλεύω μέχρι τέλους !!!εχε πίστη και όλα θα γίνουν !!!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ntepi88 είπε:

Φυσικά και μας δίνει κουράγιο !ακουμε διάφορες περιπτώσεις !ακου και την δίκη μου ιστορία !οταν ήμουν 20 χρόνων έμεινα έγκυος με τον τότε σύντροφο μου αλλά δυστυχώς δεν ήταν και ο καλύτερος άνθρωπος του κόσμου και μαζί με την οικογένεια του με ανάγκασαν να το ρίξω !με στιγμάτισε αυτό μου δημιούργησε τραύμα και για αρκετά χρόνια μετά δεν ήθελα παιδιά !στο μεταξύ δημιουργήθηκαν πολλά προβλήματα !αρχες καρκίνου στον τράχηλο με μια επέμβαση ,σοκολατοειδης κύστη ,ενδομητριωση  ,ινομιωματα  και απλές κύστες ,τράχηλιτιδα ...δεν μπορω να σου περιγράψω για τι ψυχολογικό πόνο μιλάμε ...όλα αυτά ήταν εναντίον μου έλεγα δεν θα τα καταφέρω ποτέ ..σήμερα που μιλάμε έχω απλά  τρία ινομιωματα μικρα έξω από την μήτρα και ο γιατρός μου λέει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να μείνω έγκυος !!ειμαι όρθια και το παλεύω και θα το παλεύω μέχρι τέλους !!!εχε πίστη και όλα θα γίνουν !!!

Τι λες βρε κοπέλα μου!!!!!;;;;; Έχω ανατριχιασει..... Τι σκατανθρωποι υπάρχουν γαμωτο!! Συγγνώμη για τα "γαλλικά",θα μπορούσα ν πω κ αλλά για αυτούς. Όλα για κάποιο λόγο γίνονται τελικά ...κ συνήθως είναι για καλό....φαντάζομαι ότι με τέτοιους ανθρώπους,κ η εγκυμοσύνη σου να εξελισσόταν ομαλά ,θα σου έκαναν τη ζωή ποδήλατο στη πορεία. Ελπίζω τώρα να είναι όμορφα  τα πράγματα στη ζωή σου κ να είσαι ευτυχισμένη! Αλήθεια με την ενδομητριωση τι έκανες;πως τη ξεφορτώθηκες; Έχω παράδειγμα δικου μου ανθρώπου που της έκαναν λαπαροσκοπικά αφαίρεση κ ο γιατρός της άρχισε να της μιλάει για κατάψυξη ωαρίων,εξωσωματικές κτλ κτλ...η κοπέλα είχε φρικαρει! Τελικά....λόγω δουλειάς μετακόμισε στη Γερμανία...η ενδομητριωση ξαναεμφανίστηκε...δεν έκανε κάτι αυτή τη φορα,εννοώ λαπαροσκόπηση....απλά  έμεινε έγγυος !!!! Οι γιατροί εκεί της είπαν ότι όσες κοπέλες έρχονται από την Ελλάδα είναι όλες με "κομμένα τα φτερα" όσων αφορά την εγκυμοσύνη σε περίπτωση ενδομητριωσης...οι γιατροί στην Ελλάδα ελαφρά τη καρδία λένε υπογονιμότητα ,χειρουργείο και και και....δυστυχώς ! Φυσικά υπάρχουν διαφορετικές περιπτώσεις ,οκ τα δέχομαι όλα αυτά κ τα κατανοώ ! Όμως πίσω από κάθε γυναικολογικό πρόβλημα είναι κ μια ψυχή ,μια γυναίκα που δυστυχώς κάποιοι τη βλέπουν σαν χρήμα !Ο γυναικολόγος που με παρακολουθούσε στην αρχή με τρομοκράτησε τόσο πολύ! Μου έλεγε θα σπάσει ,πρέπει να προσέχεις !κ τώρα θα πάω να χειρουργησω μια τουρίστρια που ήρθε διακοπές κ της έσπασε η ενδομητριωση! Μετάφραση :κανε κ εσύ το χειρουργείο τώρα που είναι νωρίς !!!Ιστορίες για αγρίους ,καταλαβαίνεις! 

Link to comment
Share on other sites

Η ενδομητριωση άρχισε σταδιακά να μικραίνει από μόνη της και έτσι απλά εξαφανίστηκε !!ηταν 3 εκατοστά σταθερή για 2 χρόνια και μετά άρχισε να μικραίνει ώσπου εξαφανίστηκε !αλλα ο γιατρός τότε μου είπε ότι θα έχω υπογονιμότητα πράγμα που μου τρύπησε την καρδιά !αλλα (επειδή έχω αλλάξει και αρκετούς γιατρούς )ο άλλος που πήγα μετά μου είπε ότι δεν χρειάζεται χειρουργείο και ότι είναι μεν δείκτης υπογονιμότητας αλλά όχι στειρότητας και όταν έρθει η ώρα να προσπαθήσεις θα δούμε τι θα κάνουμε .τελικα υποχώρησε προς το παρόν από μόνη της .αλλα αν είναι μεγάλη ξέρω ότι δυσκολεύει την σύλληψη λόγο κάποιων ορμονών που εκπέμπει. Ανάλογα πάντα την θέση που έχει και το μέγεθος .δεν εμπιστεύομαι όμως εύκολα γιατρό οι περισσότεροι σε κοιτάν στην τσέπη ! Και μου έχουν φάει ουκ ολιγα!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Ρε κορίτσια έγινε κάτι που με προβλημάτισε πολύ ..ξύπνησα σήμερα και δεν έχω περίοδο ..στην ουσία μου κράτησε 2 μέρες ενώ κανονικά έχω 5 με 6 μέρες ..αλλά εκτός από την μέση που με πονάει και λίγα πονάκια στην κοιλιά δεν έχω κάτι άλλο ..παίζει περίπτωση ;;η να είναι τίποτα καινούριο και αυτό ;;


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ntepi88 είπε:

Καλημέρα ! Ρε κορίτσια έγινε κάτι που με προβλημάτισε πολύ ..ξύπνησα σήμερα και δεν έχω περίοδο ..στην ουσία μου κράτησε 2 μέρες ενώ κανονικά έχω 5 με 6 μέρες ..αλλά εκτός από την μέση που με πονάει και λίγα πονάκια στην κοιλιά δεν έχω κάτι άλλο ..παίζει περίπτωση ;;η να είναι τίποτα καινούριο και αυτό ;;

Καλησπέρα! Μήπως βρε κορίτσι μου καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου; Θα σε κατευθύνει καλύτερα νομίζω . Σίγουρα σε όλες μας συμβαίνουν "ανακατοσουρες" κάποια στιγμή στον κύκλο μας.... Δεν το λέω για να σε ταράξω ,σε καμία περίπτωση ,απλά εγώ στη θέση σου θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη του . Επίσης με αφορμή αυτό που λες θα ήθελα να ρωτήσω, όσες έχετε ξεκινήσει προσπάθειες για μωράκι έχετε παρατηρήσει κάποια αλλαγή στο κύκλο σας; Εγώ για παράδειγμα τον προηγούμενο μήνα προσπαθειών είχα 2μερες καθυστέρηση κ μου ήρθε μετά ....χάρηκα μήπως ήταν ο άλλος λόγος που όλες αναζητάμε αλλά μπαααα..... Μετά ήρθε κανονικά κ κράτησε όσο και τις άλλες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elissavet elsa είπε:

Καλησπέρα! Μήπως βρε κορίτσι μου καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου; Θα σε κατευθύνει καλύτερα νομίζω . Σίγουρα σε όλες μας συμβαίνουν "ανακατοσουρες" κάποια στιγμή στον κύκλο μας.... Δεν το λέω για να σε ταράξω ,σε καμία περίπτωση ,απλά εγώ στη θέση σου θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη του . Επίσης με αφορμή αυτό που λες θα ήθελα να ρωτήσω, όσες έχετε ξεκινήσει προσπάθειες για μωράκι έχετε παρατηρήσει κάποια αλλαγή στο κύκλο σας; Εγώ για παράδειγμα τον προηγούμενο μήνα προσπαθειών είχα 2μερες καθυστέρηση κ μου ήρθε μετά ....χάρηκα μήπως ήταν ο άλλος λόγος που όλες αναζητάμε αλλά μπαααα..... Μετά ήρθε κανονικά κ κράτησε όσο και τις άλλες φορές.

Γενικά το σπέρμα αποσυντονίζει το συστημα της γυναίκας, οπότε Ναι πολύ πιθανο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...