Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ναυτίες εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Μια ερώτηση. Είναι καμία από σας που ΔΕΝ έχει ναυτίες, εμετούς και τα συναφή; Απλά ρωτάω. Δεν είμαι έγκυος προς το παρόν. Και όσες ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ναυτίες κάνατε υγιει μωράκια; Περιμένω απαντήσεις σας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Υπάρχουν περιπτώσεις όπου οι έγκυες δεν έχουν κανένα σύμπτωμα, άλλες που έχουν μόνο το πρώτο τρίμηνο, άλλες που έχουν μέχρι και πιο προχωρημένους μήνες, κλπ κλπ...

Το να έχεις ή να μην έχεις συμπτώματα εγκυμοσυνης (ναυτία, εμετούς, υπνηλία, κλπ) καμία απολύτως σχέση δεν έχει με την υγεία του εμβρύου.

  • Μου αρέσει 4

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Georgia Evangelist είπε:

Μια ερώτηση. Είναι καμία από σας που ΔΕΝ έχει ναυτίες, εμετούς και τα συναφή; Απλά ρωτάω. Δεν είμαι έγκυος προς το παρόν. Και όσες ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ναυτίες κάνατε υγιει μωράκια; Περιμένω απαντήσεις σας. 

Εγώ από την αρχή μέχρι το τέλος δεν έκανα ούτε έναν εμετο και ναι δεν έχει καμία σχέση με την υγεία του μωρού απλά η κάθε μία γυναίκα είναι διαφορετική και έχει διαφορετικά συμπτώματα όπως επίσης και σε κάθε εγκυμοσύνη η ίδια γυναίκα μπορεί να μην έχει τα ίδια συμπτώματα... 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόνο Αναγουλες είχα απ την 5η εβδομάδα μέχρι την 12η. Μετά την Αυχενική δηλαδή εξαφανίστηκαν οι Αναγουλες δια μαγείας και από εκεί και πέρα μέχρι να γεννήσω τίποτα!Αλλά δεν εκανα ούτε 1 φορά εμετό (ευτυχώς)Άλλα όπως είπανε και τα κορίτσια πιο πάνω,αυτό δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την υγεία του μωρού!

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Georgia Evangelist είπε:

Μια ερώτηση. Είναι καμία από σας που ΔΕΝ έχει ναυτίες, εμετούς και τα συναφή; Απλά ρωτάω. Δεν είμαι έγκυος προς το παρόν. Και όσες ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ναυτίες κάνατε υγιει μωράκια; Περιμένω απαντήσεις σας. 

Kκαλησπέρα..οντως δεν εχει σχεση αν εχει1 συμπτωματα ή οχι..εγω απ την αρχη μεχρι τωρα δενε χω νιωσει ποτε τπτ!! Κ μαλιστα φοβόμουν στην αρχη οτι δεν παει κατι καλα..αλλα τελικα ολα ηταν μια χαρα..απλα εμενα η συγκεκριμένη εγκυνοσυνη δεν μου εφερε συμπτωματα..πως γινεται δεν ξερω αλλα γινεται!!


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alexia92 said:

Νομίζω ότι δεν υπαεχει γυναίκα που δεν αναγουλιαζει εστω...

Η αδερφή μου όταν ήταν έγκυος στην ανήψια μου δεν είχε ούτε μια αναγούλα .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ένα παράδειγμα.Απο την αρχή μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης δεν είχα ούτε μια ναυτία,ούτε μια ζαλάδα,ούτε μου μύριζαν συγκεκριμενα φαγητά. Δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα πέρα από την κοιλιά και την κούραση αργότερα.Δουλευα και οδηγούσα μεγάλες αποστάσεις μέχρι και 2 εβδομάδες πριν γεννήσω φυσιολογικά και γρήγορα τον γιο μου.Σου εύχομαι να έχεις μια ωραία εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωρό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...