Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Δίκερη μήτρα και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα! Εγω έχω ένα αγοράκι 8 μηνών, μετά απο 3 αποβολές με μια πολύ πολύ εμφανή δικερη μητρα. Το μωρό μεγάλωσε ουσιαστικά στην αριστερή πλευρά μόνο! Φτάσαμε έως τις 36+5 αφενός γιατι είχε σταματήσει καμία βδομάδα να παίρνει βάρος λόγω χώρου, αφετέρου γιατι δεν θέλαμε να σπάσουν τα νερά επειδή έκανα αντιπηκτικες(για την επισκληρίδειο.) όλα παρα πολύ φυσιολογικά. Είχα βέβαια 2 μεγάλες αποκολλησεις στις 8 κ στις 9 εβδομάδες, αλλα με προσοχή τα κατάφερα. Κ ο τράχηλος ήταν μια χαρά κ ούτε ξανά είχα αιμορραγία έως το τέλος... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Καλησπέρα! Εγω έχω ένα αγοράκι 8 μηνών, μετά απο 3 αποβολές με μια πολύ πολύ εμφανή δικερη μητρα. Το μωρό μεγάλωσε ουσιαστικά στην αριστερή πλευρά μόνο! Φτάσαμε έως τις 36+5 αφενός γιατι είχε σταματήσει καμία βδομάδα να παίρνει βάρος λόγω χώρου, αφετέρου γιατι δεν θέλαμε να σπάσουν τα νερά επειδή έκανα αντιπηκτικες(για την επισκληρίδειο.) όλα παρα πολύ φυσιολογικά. Είχα βέβαια 2 μεγάλες αποκολλησεις στις 8 κ στις 9 εβδομάδες, αλλα με προσοχή τα κατάφερα. Κ ο τράχηλος ήταν μια χαρά κ ούτε ξανά είχα αιμορραγία έως το τέλος... 

Να σου ζήσει και να το χαίρεσαι!Και μένα στην αριστερή μεγαλώνει!Και μένα μου πε ο γιατρός οτι δεν μπορούμε να το αφήσουμε πολύ.τουλάχιστον φτανω σε λίγες μέρες 34 βδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Stella_kl είπε:

Να σου ζήσει και να το χαίρεσαι!Και μένα στην αριστερή μεγαλώνει!Και μένα μου πε ο γιατρός οτι δεν μπορούμε να το αφήσουμε πολύ.τουλάχιστον φτανω σε λίγες μέρες 34 βδομάδες...

Σ ευχαριστώ παρα πολύ!Ναι δεν το αφήνουν γιατι φοβούνται κ για ρήξη μήτρας.. εμένα γεννήθηκε 2.400 48 εκ είχαμε κανει κ κορτιζόνη 2-3 μέρες πριν κ ευτυχώς δεν είχαμε κανενα θέμα. Ο υπέρηχος σκέψου τον έβγαζε 2.100 με το ζόρι απ τις 35 βδομάδες ως το τέλος. Εσένα τι βάρος εχει;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα...

Ειχα θεμα κ εγω με την μητρα μου..διαφραγμα θυμαμαι να μου το χε πει ο γιατροσ..ελπιζω να θυμαμαο καλα γιατι εχουν περασει κ χρονια κ νομιζω ειναιντο ιδιο με την δικερη μητρα..

Εγω το διορθωσα με υστεροσκοπηση...( που εγινε ταυτοχρονα με λαπαροσκοπηση γθα αφαιρεση ινομυωματων).δεν κατααλαβα τιποτα απο τισ επεμβασεισ...

Εμενα φιανοταν δτουσ υπερηχουσ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Σ ευχαριστώ παρα πολύ!Ναι δεν το αφήνουν γιατι φοβούνται κ για ρήξη μήτρας.. εμένα γεννήθηκε 2.400 48 εκ είχαμε κανει κ κορτιζόνη 2-3 μέρες πριν κ ευτυχώς δεν είχαμε κανενα θέμα. Ο υπέρηχος σκέψου τον έβγαζε 2.100 με το ζόρι απ τις 35 βδομάδες ως το τέλος. Εσένα τι βάρος εχει;

Εμένα ειναι χθες που το μετρήσαμε 2150 και εκανα και εγω ενέσεις κορτιζόνης. Αύριο τελικα γενναω γιατι εχω και διαστολή πλεον 4εκ.Μακαρι να είναι όλα καλα.Με εχει πιασει αγχος αρκετό για αύριο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Stella_kl είπε:

Εμένα ειναι χθες που το μετρήσαμε 2150 και εκανα και εγω ενέσεις κορτιζόνης. Αύριο τελικα γενναω γιατι εχω και διαστολή πλεον 4εκ.Μακαρι να είναι όλα καλα.Με εχει πιασει αγχος αρκετό για αύριο...

Δεν ξέρω αν θα προλάβεις να το δεις, σου εύχομαι να πάνε όλα καλα! Κ εγω έτσι είχα άγχος!!! Το βάρος να δεις σίγουρα θα είναι παραπάνω οι υπέρηχοι πέφτουν έξω συνήθως. Εύχομαι να είναι κ τα πνευμονακια του καλα κ να κυλήσουν όλα ομαλά! Οτι χρειαστείς κ μπορώ να βοηθήσω μην διστάσεις να ρωτήσεις.. κ για τον θηλασμό, μετά απο τοσο αναζήτηση έχω γίνει εξπερ Χαχαχ  Με το καλό!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Stella_kl είπε:

Εμένα ειναι χθες που το μετρήσαμε 2150 και εκανα και εγω ενέσεις κορτιζόνης. Αύριο τελικα γενναω γιατι εχω και διαστολή πλεον 4εκ.Μακαρι να είναι όλα καλα.Με εχει πιασει αγχος αρκετό για αύριο...

Με το καλο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2020 at 6:52 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Κοριτσια καλησπερα...

Ειχα θεμα κ εγω με την μητρα μου..διαφραγμα θυμαμαι να μου το χε πει ο γιατροσ..ελπιζω να θυμαμαο καλα γιατι εχουν περασει κ χρονια κ νομιζω ειναιντο ιδιο με την δικερη μητρα..

Εγω το διορθωσα με υστεροσκοπηση...( που εγινε ταυτοχρονα με λαπαροσκοπηση γθα αφαιρεση ινομυωματων).δεν κατααλαβα τιποτα απο τισ επεμβασεισ...

Εμενα φιανοταν δτουσ υπερηχουσ..

Βγήκα σήμερα από το νοσοκομείο.. μπήκα για αφαίρεση πολύποδα και τελικά ο πολύποδας είχε φύγει με την τελευταία περίοδο αλλά η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή.. οπότε την άνοιξαν και την όργωσαν ( έτσι μου είπε).

Εμένα δεν φαινόταν ούτε στον υπέρηχο ούτε στην σαλπιγγογραφια.

Μου είπε ο γιατρός ότι μόνο σε 3d υπέρηχο φαίνεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ritapog είπε:

Βγήκα σήμερα από το νοσοκομείο.. μπήκα για αφαίρεση πολύποδα και τελικά ο πολύποδας είχε φύγει με την τελευταία περίοδο αλλά η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή.. οπότε την άνοιξαν και την όργωσαν ( έτσι μου είπε).

Εμένα δεν φαινόταν ούτε στον υπέρηχο ούτε στην σαλπιγγογραφια.

Μου είπε ο γιατρός ότι μόνο σε 3d υπέρηχο φαίνεται

Διάφραγμα είχε απ οτι καταλαβαίνω.. Καλή ανάρρωση!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...