Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Λόχεια...


Brigitt

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια θα ήθελα τα φώτα σας αν φυσικά έχει συμβεί σε κάποια και γνωρίζει... Εχω γεννήσει εδώ και 35 μέρες στην αρχή τα λοχεια ήταν αιματηρα και πολλά σιγά σιγά μειώνονταν και πριν καμιά εβδομάδα είχαν πάρει ένα κίτρινο πολύ ανοιχτό χρώμα και ήταν πολύ λίγα λέω ωραία σιγά σιγά τελειώνουν έλα όμως που από χθες άρχισαν να βγαίνουν έντονα κόκκινα λες και μου ήρθε περίοδος ένα πράγμα δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά και λέω θα τελειώσουν άραγε πότε ψάχνω στο ίντερνετ δεν μπορώ να βρω κάτι έχει συμβεί σε καμία η έχει τύχει να γνωρίζει? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

καλημερα. μηπως σου ρθε περιοδος;;

Υπαχει τετοια περίπτωση λες? πριν καλά καλά τελειώσουν τα λόχεια εντελώς δλδ δεν έχω κλείσει καν 6 εβδομάδες και θηλάζω κιόλας που μου είπανε πως ενδεχομένως να μην μου ερχόταν περίοδος μέχρι να σταματήσω τον θηλασμό.. Τι περίεργο είναι αυτό τώρα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Μου είχε συμβεί στο πρώτο μου παιδάκι...Κ εγώ θηλαζα αποκλειστικά...ρώτησα τον γιατρό αν ήταν περίοδος κ μου το απέκλεισε...εν τέλει σταμάτησαν μετά από 2 μέρες κ μετά δεν ξαναείδα αίμα μεχρι που μου ηρθε περίοδος όταν εγιναν αντίστοιχα 9 μηνών η κόρη μου κ 15 μηνών ο γιος μου (με θηλασμό κ στα δύο παιδιά)...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Καλημέρα...Μου είχε συμβεί στο πρώτο μου παιδάκι...Κ εγώ θηλαζα αποκλειστικά...ρώτησα τον γιατρό αν ήταν περίοδος κ μου το απέκλεισε...εν τέλει σταμάτησαν μετά από 2 μέρες κ μετά δεν ξαναείδα αίμα μεχρι που μου ηρθε περίοδος όταν εγιναν αντίστοιχα 9 μηνών η κόρη μου κ 15 μηνών ο γιος μου (με θηλασμό κ στα δύο παιδιά)...

Δηλαδή ενώ είχες μέρες να δεις αίμα είδες ξαφνικά πολύ αίμα σαν περιόδου? Και σου είπε ήταν Φυσιολογικό? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Brigitt είπε:

Δηλαδή ενώ είχες μέρες να δεις αίμα είδες ξαφνικά πολύ αίμα σαν περιόδου? Και σου είπε ήταν Φυσιολογικό? 

Ναι,ενώ είχα καφέ (γύρω στο μήνα από τον τοκετό) είδα ξανά αίμα,ρώτησα τον γυναικολόγο κ μου είπε ότι είναι λοχεία κ όχι περίοδος...Μετά είχα πάλι καφέ μέχρι να σαραντησω κ μετά δεν ξαναείδα αίμα μέχρι να μου έρθει κανονικά περίοδος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Ναι,ενώ είχα καφέ (γύρω στο μήνα από τον τοκετό) είδα ξανά αίμα,ρώτησα τον γυναικολόγο κ μου είπε ότι είναι λοχεία κ όχι περίοδος...Μετά είχα πάλι καφέ μέχρι να σαραντησω κ μετά δεν ξαναείδα αίμα μέχρι να μου έρθει κανονικά περίοδος...

Αα εντάξει σ'ευχαριστω!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα!!ακριβως το ιδιο επαθα σημερα κ απορησα γιατι πιστευα οτι ειχαν τελειωσει!!!αλλα τωρα ειναι σαν περιοδος!!Βεβααι ουτε πονος ουτε τπτ,θηλαζω κιολας!!

Ναι ούτε κι εγώ πονάω.. Άρα είναι φυσιολογικό ελπίζω να τελειώνουν όντως στις 6 εβδομάδες και να μην πάει πάρα πάνω το όλο θέμα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δ θυμαμαι ακριβώς τις μέρες, κ εγω ειχα τουλ για 30μερες λοχεια,μετα μονο λίγα καφέ, κ μετα πάλι αίμα. Κατά τις 40μερες τελείωσαν τελειως

Δ πιστευω να είναι περιοδος

Μπορει να θήλασε παραπάνω το μωρο, να κουράστηκες λιγο, κ να κατέβηκε λιγο αιμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμένα το ίδιο μου συνέβη! Πάνω που νόμιζα ότι τελείωσαν γύρω στις 25-30 ημέρες, μετά πάλι είχα αίμα κι ο γυναικολόγος απέκλεισε την περίοδο. Μου είπε πως έτσι γίνεται, το αίμα έρχεται και φεύγει και ξανά εμφανίζεται, το χρώμα επίσης αλλάζει κλπ.. Συνολικά λοιπόν μου κράτησε κάτι παραπάνω από 45 ημέρες αλλά με διαλείμματα. Να σου ζήσει το μωράκι! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...