Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , kotsifikos είπε:

Το πραγματικά συμβαίνει στην κάθε οικογένεια κανείς δεν το γνωρίζει, μόνο εκείνος που το ζει.

Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω καμία κατάσταση (στην τελική δεν με αφορά κιόλας), όταν ο σύντροφος κάποιας την κολλάει σμν (και όλοι γνωρίζουμε πως γίνεται αυτό) και μένει μαζί του δεν σημαίνει ούτε ότι εθελοτυφλεί ούτε ότι θέλει να μείνει ''κυρία'' στην κοινωνία που ζει. Δεν μιλάω για την σχέση γονέων με τα παιδιά, μιλάω αποκλειστικά για την σχέση του ζευγαριού. Κανείς δεν ξέρει γιατί μία γυναίκα μπορεί να υπομένει-δέχεται αυτή την κατάσταση,  υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι που μπορεί να ισχύουν, μπορεί να θέλει να δώσει μία ακόμα ευκαιρία, μπορεί να νομίζει πως εκείνη το προκάλεσε (δυστυχώς το έχω δει να συμβαίνει και αυτό-να πιστεύει η γυναίκα πως εκέινη φταίει) , μπορεί να θέλει να μαζέψει χρήματα και μετά να φύγει, μπορεί να μην έχει βοήθεια από πουθενά ψυχικά και πρακτικά, χίλια μπορεί...

@Yoler19 θα επιμείνω πως θα πρέπει να δεις ειδικό, είναι κρίμα να ζεις και να κουβαλάς όλα αυτά τα φορτία. Αν δεν τα λύσεις δεν θα μπορέσεις να κοιτάξεις μπροστά και να κάνει υγιείς σχέσεις στην ζωή σου, και όταν λέω σχέσεις δεν εννοώ μόνο συντροφικές, εννοώ και φιλικές -  επαγγελματικές -  κοινωνικές.

 

 

Γιια το παραδειγμα που ανεφερα εγω, για το πολυ κοντινο μου προσωπο, γνωριζω καλα οτι δεν παρεμεινε για κανενα απο τους λογους που παραθεσες. Το κερατο δεν εγινε για πρωτη φορα, για να του δωσει μια ευκαιρια, γινεται κατ εξσκολουθηση επι χρονια, οικονομικα ανεξαρτητη ηταν ωστε να μπορει να χωρισει, ουτε μαζευε λεφτα για να φυγει, γιατι μια χαρα μαζι ειναι κ καναν κ 2ο παιδι. Ο ιδιος ο αντρας απορουσε πως και δεν του εκανε καν σκηνη η εστω συζητηση. οποτε πιστεψε με επειδη τους ξερω πολυ καλα, η συγκεκριμενη γυναικα ειναι τοσο κολλημενη να φαινεται πλουσια, χαρωπη νοικοκυρα κ μαμα, που ανεχεται οσα μπορει να βαλει ο νους σου...επι χρονια, χωρις καν να διαμαρτυρετα. κ μιλαμε για γυναικα μολις 36χρονων.. συγγνωμη αλλα επιμενω οτι εχει σοβαρο ψυχολογικο θεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Γιια το παραδειγμα που ανεφερα εγω, για το πολυ κοντινο μου προσωπο, γνωριζω καλα οτι δεν παρεμεινε για κανενα απο τους λογους που παραθεσες. Το κερατο δεν εγινε για πρωτη φορα, για να του δωσει μια ευκαιρια, γινεται κατ εξσκολουθηση επι χρονια, οικονομικα ανεξαρτητη ηταν ωστε να μπορει να χωρισει, ουτε μαζευε λεφτα για να φυγει, γιατι μια χαρα μαζι ειναι κ καναν κ 2ο παιδι. Ο ιδιος ο αντρας απορουσε πως και δεν του εκανε καν σκηνη η εστω συζητηση. οποτε πιστεψε με επειδη τους ξερω πολυ καλα, η συγκεκριμενη γυναικα ειναι τοσο κολλημενη να φαινεται πλουσια, χαρωπη νοικοκυρα κ μαμα, που ανεχεται οσα μπορει να βαλει ο νους σου...επι χρονια, χωρις καν να διαμαρτυρετα. κ μιλαμε για γυναικα μολις 36χρονων.. συγγνωμη αλλα επιμενω οτι εχει σοβαρο ψυχολογικο θεμα.

Ναι το καταλαβαίνω αυτό που λες, εγώ το ανέφερα σε γενικότερο πλαίσιο τι μπορεί αν συμβαίνει, όχι για την συγκεκριμένη περίπτωση που εσύ αναφέρεις.

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoler19 είπε:

Είμαι σίγουρη ότι με κόλλησε ο μπάσταρδος γιατί μόνο με αυτόν πήγα χωρίς προφυλακτικό το άτομο σας μιλάω με όλο το σεβασμό κάνει αυτή τη δουλειά συστηματικά δεν το ήξερα και φανταστείτε ότι τον ήξερα...δεν ήταν άγνωστος εννοω 

Το θέμα μου δεν είναι ο έρπης έρπη έχουν πολλοί άνθρωποι ούτε ότι καταβαληθηκα με εναν βλάκα για δυο τρεις ώρες το θέμα μου το βασικό είναι το να απαλλαγώ από τους γονείς μου 

Ρε κοπέλα μου τόση ώρα σου λένε το πιο σωστό και το μόνο που μπορείς να κάνεις να βρεις μια δουλειά γιατί 20 είσαι δεν είσαι μικρή να πω δεν μπορείς να δουλέψεις να βρεις ένα μικρό σπίτι να νοικιάσεις και μην ξανά μιλάς πότε με τους γονείς σου μετά αν δεν θες κόψε κάθε επαφή. Δεν μπορείς όμως να ξεφύγεις από αυτό δια μαγείας χωρίς να κάνεις τίποτα... Και γω όλο μαλωνα με τους γονείς μου αλλά έτυχε να βρω τον κατάλληλο άνθρωπο να το πω και από τα 18 μένω μαζί του (παντρεμένη) και τώρα είμαι 22 αλλά και έτσι να μην είχαν τα πράγματα θα έβρισκα πάλι μια δουλειά και θα εμένα μόνη απλά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Ρε κοπέλα μου τόση ώρα σου λένε το πιο σωστό και το μόνο που μπορείς να κάνεις να βρεις μια δουλειά γιατί 20 είσαι δεν είσαι μικρή να πω δεν μπορείς να δουλέψεις να βρεις ένα μικρό σπίτι να νοικιάσεις και μην ξανά μιλάς πότε με τους γονείς σου μετά αν δεν θες κόψε κάθε επαφή. Δεν μπορείς όμως να ξεφύγεις από αυτό δια μαγείας χωρίς να κάνεις τίποτα... Και γω όλο μαλωνα με τους γονείς μου αλλά έτυχε να βρω τον κατάλληλο άνθρωπο να το πω και από τα 18 μένω μαζί του (παντρεμένη) και τώρα είμαι 22 αλλά και έτσι να μην είχαν τα πράγματα θα έβρισκα πάλι μια δουλειά και θα εμένα μόνη απλά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!! 

Ayto tha ginei logika

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Ναι το καταλαβαίνω αυτό που λες, εγώ το ανέφερα σε γενικότερο πλαίσιο τι μπορεί αν συμβαίνει, όχι για την συγκεκριμένη περίπτωση που εσύ αναφέρεις.

Εγώ πάντως έχω παραδείγματα σαν αυτό που λες...επιπλέον δεν ξέρουμε πότε το πλαίσιο...είχα φίλη που στην κύηση αλλά και μετά κυριολεκτικά τρελάθηκε...μόνο αυτή είχε παιδί..δεν άφηνε καν τον άντρα της να το κρατάει...δεν τον δικαιολογώ για το κέρατο ωστόσο γνωρίζω ότι το πλαίσιο παίζει πολύ μεγάλο ρόλο και στο ο,τι τον συγχωρεσε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...