Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έγκυος στο δεύτερο νινακι στην 4η εβδομάδα κιόλας όμως το κακό είναι ότι έχω αμυγδαλιτιδα πήρα τον γιατρό και μου είπε να μην πάρω αντιβίωση ακόμα μέχρι να με δει που έχουμε ραντεβού όμως εγώ έχω σκάσει και φοβαμαι μην χρειαστεί να πάρω αντιβίωση και πάθει τίποτα το μωράκι!! Το μόνο που πήρα είναι το hexalen spray το οποιο λέει μέσα όχι στην εγκυμοσύνη αλλά εγω που ρώτησα μου είπαν όχι κατάποση υπέρ δοσολογίας! Είναι η πρώτη φορά που αρρωσταίνω στην εγκυμοσύνη και έχω αγχωθεί helpp

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Faye1234gyri είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έγκυος στο δεύτερο νινακι στην 4η εβδομάδα κιόλας όμως το κακό είναι ότι έχω αμυγδαλιτιδα πήρα τον γιατρό και μου είπε να μην πάρω αντιβίωση ακόμα μέχρι να με δει που έχουμε ραντεβού όμως εγώ έχω σκάσει και φοβαμαι μην χρειαστεί να πάρω αντιβίωση και πάθει τίποτα το μωράκι!! Το μόνο που πήρα είναι το hexalen spray το οποιο λέει μέσα όχι στην εγκυμοσύνη αλλά εγω που ρώτησα μου είπαν όχι κατάποση υπέρ δοσολογίας! Είναι η πρώτη φορά που αρρωσταίνω στην εγκυμοσύνη και έχω αγχωθεί helpp

το μωρο δεv παθαιvει τιποτα με τηv αvτιβιωση υπαρχουv αvτιβιωσεις που ειvαι συμβατες με εγκυμοσυvη . Επισης πολλες κοπελες περvουv κ αvτιβιωση για vα μηv χασουv το μωρο οποτε μηv αvχωvεσε

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

το μωρο δεv παθαιvει τιποτα με τηv αvτιβιωση υπαρχουv αvτιβιωσεις που ειvαι συμβατες με εγκυμοσυvη . Επισης πολλες κοπελες περvουv κ αvτιβιωση για vα μηv χασουv το μωρο οποτε μηv αvχωvεσε

Αχ κοπέλα μου ήδη ένιωσα μια ανακούφιση.. Απλα φοβήθηκα γιατί διάβασα κάτι για αποβολή  ότι η αντιβιωση μπορεί να προκαλέσει και είχαι πανικόβληθει!! Ισχύει κάτι τέτοιο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Faye1234gyri είπε:

Αχ κοπέλα μου ήδη ένιωσα μια ανακούφιση.. Απλα φοβήθηκα γιατί διάβασα κάτι για αποβολή  ότι η αντιβιωση μπορεί να προκαλέσει και είχαι πανικόβληθει!! Ισχύει κάτι τέτοιο; 

οχι βρε δεv ισχυει θα σου δωσει αvτιβιωση που επιτρεπετε σε εγκυμοσυvη. Οποτε μηv αvχωvεσε ολα καλα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οχι βρε δεv ισχυει θα σου δωσει αvτιβιωση που επιτρεπετε σε εγκυμοσυvη. Οποτε μηv αvχωvεσε ολα καλα. 

Ευχαριστώ πολύ και για την άμεση απάντηση και για όλα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλιμονο αν μια αντιβιωση δημιουργει τετοιο θεμα!! Εννοειται πως δεν ισχυει ουτε στο ελαχιστο. Οπως ειπε η Λινα υπαρχουν γυναικες που παιρνουν αντιβιωση σχεδον σε ολη την εγκυμοσυνη. Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ισως να πηρα 3 αντιβιωσεις?? Και ολα μια χαρα πηγαν. Μη διαβαζεις απο το ιντερνετ για αυτα τα θεματα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Faye1234gyri είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έγκυος στο δεύτερο νινακι στην 4η εβδομάδα κιόλας όμως το κακό είναι ότι έχω αμυγδαλιτιδα πήρα τον γιατρό και μου είπε να μην πάρω αντιβίωση ακόμα μέχρι να με δει που έχουμε ραντεβού όμως εγώ έχω σκάσει και φοβαμαι μην χρειαστεί να πάρω αντιβίωση και πάθει τίποτα το μωράκι!! Το μόνο που πήρα είναι το hexalen spray το οποιο λέει μέσα όχι στην εγκυμοσύνη αλλά εγω που ρώτησα μου είπαν όχι κατάποση υπέρ δοσολογίας! Είναι η πρώτη φορά που αρρωσταίνω στην εγκυμοσύνη και έχω αγχωθεί helpp

Εγω παίρνω αντιβιωση μια εβδομαδα για καθε μήνα για να μην υπάρξει καποια φλεγμονή και χάσουμε το μωρο. Προληπτικα δηλαδη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εγω παίρνω αντιβιωση μια εβδομαδα για καθε μήνα για να μην υπάρξει καποια φλεγμονή και χάσουμε το μωρο. Προληπτικα δηλαδη.

Σοβαρά; Μέχρι ποια εβδομαδα; Από την αρχή να υποθέσω?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται υπάρχουν αντιβιωσεις που είναι συμβατές στην εγκυμοσύνη.θα σου πω πάντως κάτι που βοήθησε εμένα και μου το χε πεινγιατρος.γενικοτερα εγώ και αμυγδαλιτιδες έχουμε πολύ καλή σχέση. Βράσε χαμομήλι και όταν κρυώσει βάλε λίγο σε ένα ποτηράκι το υπόλοιπο φύλαξε το στο ψυγείο.σε αυτό που έχεις στο ποτηράκι βάλε 1 κουταλάκι μαγειρική σόδα ανακάτεψε καλά και κάνε γαργάρες. Είχα μεγάλο πρόβλημα με πύον στις αμυγδαλές σε βαθμό που δεν φαινόντουσαν από το πολύ πυον και αυτό με βοήθησε πολύ.

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να χεις κοπέλα μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, loyloy είπε:

Εννοείται υπάρχουν αντιβιωσεις που είναι συμβατές στην εγκυμοσύνη.θα σου πω πάντως κάτι που βοήθησε εμένα και μου το χε πεινγιατρος.γενικοτερα εγώ και αμυγδαλιτιδες έχουμε πολύ καλή σχέση. Βράσε χαμομήλι και όταν κρυώσει βάλε λίγο σε ένα ποτηράκι το υπόλοιπο φύλαξε το στο ψυγείο.σε αυτό που έχεις στο ποτηράκι βάλε 1 κουταλάκι μαγειρική σόδα ανακάτεψε καλά και κάνε γαργάρες. Είχα μεγάλο πρόβλημα με πύον στις αμυγδαλές σε βαθμό που δεν φαινόντουσαν από το πολύ πυον και αυτό με βοήθησε πολύ.

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να χεις κοπέλα μου!!!!!

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου.. Διαβασα αυτά και τώρα θα κοιμήθω πιο ήρεμη είχα σκάσει!!... Εγώ να δεις πόσες αμυγδαλιτιδες κάνω αφού δεν κινδυνεύει το εμβρυακι θα το παλέψουμε.. Καλή η συμβουλή σου φίληη!! Θα την δοκιμάσω.... Να είστε όλες δυνατές και να χαμογελάτε.. (ο μπαμπάς να δείτε τι πρήξιμο έχει φάει χιχιχι!!) θα σας στείλω νέα μου την Παρασκευή!!

Just now, loyloy είπε:

Εννοείται υπάρχουν αντιβιωσεις που είναι συμβατές στην εγκυμοσύνη.θα σου πω πάντως κάτι που βοήθησε εμένα και μου το χε πεινγιατρος.γενικοτερα εγώ και αμυγδαλιτιδες έχουμε πολύ καλή σχέση. Βράσε χαμομήλι και όταν κρυώσει βάλε λίγο σε ένα ποτηράκι το υπόλοιπο φύλαξε το στο ψυγείο.σε αυτό που έχεις στο ποτηράκι βάλε 1 κουταλάκι μαγειρική σόδα ανακάτεψε καλά και κάνε γαργάρες. Είχα μεγάλο πρόβλημα με πύον στις αμυγδαλές σε βαθμό που δεν φαινόντουσαν από το πολύ πυον και αυτό με βοήθησε πολύ.

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να χεις κοπέλα μου!!!!

Just now, linaa είπε:

οχι βρε δεv ισχυει θα σου δωσει αvτιβιωση που επιτρεπετε σε εγκυμοσυvη. Οποτε μηv αvχωvεσε ολα καλα. 

Ευχαριστώ πολύ και για την άμεση απάντηση και για όλα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Να στε όλες καλά!! Μου φτιάξατε το βράδυ!! Να ηρεμησω και γω λίγο γιατί ήμουν χάλια.. Θα σας πω οσοδήποτε την Παρασκευή τι έγινε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...