Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Περιδεση


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Μετα απο μια καλη αυχενικη εχουμε προγραμματισει να κανω περιδεση την ερχόμενη εβδομάδα.  Έχετε καποια συμβουλή για μετα την επέμβαση; ειδικα κατι σχετικο με την φροντίδα της υγιεινης της περιοχης εκει;; @Polly1 @demifilol @Pennymav

Καλημέρα !!!Να έχεις μια όμορφη Κυριακή !Ωραία νέα με την αυχενική ,ευχομαι ολα με το καλό να σου πανε !Μετα την επέμβαση ,απλά ξεκουραση ,ξάπλα,κ νερακι στην περιοχή !δεν εκανα κάτι άλλο !Μην αγχώνεσαι ,δεν είναι τίποτε η περιδεση !Καλη επιτυχία κ σιδερένια να είσαι !

 

  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Μετα απο μια καλη αυχενικη εχουμε προγραμματισει να κανω περιδεση την ερχόμενη εβδομάδα.  Έχετε καποια συμβουλή για μετα την επέμβαση; ειδικα κατι σχετικο με την φροντίδα της υγιεινης της περιοχης εκει;; @Polly1 @demifilol @Pennymav

Με το καλό λοιπόν!! Εμένα δε μου είχε πει κατι το ιδιαίτερο για την υγιεινή, λιγο αίμα θα χεις που θα κρατήσει κάνα δυο μερες!! Ακομη και αντιβίωση  μου χε βάλει μόνος του κατά την επέμβαση και δεν πήρα μετά!!Μου χε πει ομως ξεκουραση και αν είναι δυνατόν τα πόδια σε ανάκληση!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@demifilol @Polly1 κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές!! Η αλήθεια ειναι κ εμενα μ ειπε θα μ βαλει ενδοφλεβια αντιβιωση εκεινη την ωρα και μετα απλα νομίζω θα κάνουμε εξετάσεις αιματος καθε μηνα μην τυχον κ βρεθει καποια λοιμωξη ή φλεγμονη.  Εσεις κανατε κ καλλιέργεια κολπικου εξτρα;; απο τη μια λεω να την κανω να ησυχασω απο την αλλη εχω νωπες τις μνήμες της αποξεσης μετα την αποβολή και δεν ξερω πως θα νιωσω να ξαναβρεθω σε εκεινο το χώρο :neutral:

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Paris.33 είπε:

@demifilol @Polly1 κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολυ για τις συμβουλές!! Η αλήθεια ειναι κ εμενα μ ειπε θα μ βαλει ενδοφλεβια αντιβιωση εκεινη την ωρα και μετα απλα νομίζω θα κάνουμε εξετάσεις αιματος καθε μηνα μην τυχον κ βρεθει καποια λοιμωξη ή φλεγμονη.  Εσεις κανατε κ καλλιέργεια κολπικου εξτρα;; απο τη μια λεω να την κανω να ησυχασω απο την αλλη εχω νωπες τις μνήμες της αποξεσης μετα την αποβολή και δεν ξερω πως θα νιωσω να ξαναβρεθω σε εκεινο το χώρο :neutral:

 

 

Δεν έκανα κάτι περαιτέρω από τις μηνιαίες αιματολογικές!! Να σκέφτεσαι ότι τώρα μπαίνεις χειρουργείο για να κρατήσεις το μωρό σου στα χέρια σου σε λίγους μηνες και όχι για να το αποχαιρετήσεις!! Αυτό έλεγα κι εγώ στον εαυτό μου.Ειχα αποβολή 1ου τριμήνου Όχι λόγω τραχήλου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Δεν έκανα κάτι περαιτέρω από τις μηνιαίες αιματολογικές!! Να σκέφτεσαι ότι τώρα μπαίνεις χειρουργείο για να κρατήσεις το μωρό σου στα χέρια σου σε λίγους μηνες και όχι για να το αποχαιρετήσεις!! Αυτό έλεγα κι εγώ στον εαυτό μου.Ειχα αποβολή 1ου τριμήνου Όχι λόγω τραχήλου!

Ο,τι καλύτερο ακουσα απο ολα τα καθησυχαστικα λογια τόσο καιρο :wub: σ ευχαριστώ πολύ!! :x:x:x:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Paris.33 είπε:

Ο,τι καλύτερο ακουσα απο ολα τα καθησυχαστικα λογια τόσο καιρο :wub: σ ευχαριστώ πολύ!! :x:x:x:x

Μπράβο κορίτσι μου !αφου είναι όλα καλά μην ανησυχείς για τίποτα .καλλιεργεια κολπικού δεν έκανα ποτέ .της μηνιαίες μόνο .κ γενικά αν υπάρχει κ κάποια μόλυνση η φλεγμονή φαίνεται κ στ crp.την εξέταση .κ στα ουρά φυσικά .εγω ειχα αίμα περίπου 6 μέρες κ μετά λίγο καφέ .εωτα ομως αν θ μπορείς ν κανείς μπάνιο στη θάλασσα .γιατι εγώ γενικά είμαι χεστρου κ θα φοβόμουν ν μπω στη θάλασσα μην κολλήσω κανα μικρόβιο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Paris.33 είπε:

Ο,τι καλύτερο ακουσα απο ολα τα καθησυχαστικα λογια τόσο καιρο :wub: σ ευχαριστώ πολύ!! :x:x:x:x

Χαίρομαι που ένιωσες καλυτερα!!! Πραγματικά, μη φοβάσαι, είναι ρουτίνα ολα αυτα για τους γιατρούς για να σε φτάσουν πιο κοντά στο θαυματακι σου!!!Με το καλό Όλα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Μπράβο κορίτσι μου !αφου είναι όλα καλά μην ανησυχείς για τίποτα .καλλιεργεια κολπικού δεν έκανα ποτέ .της μηνιαίες μόνο .κ γενικά αν υπάρχει κ κάποια μόλυνση η φλεγμονή φαίνεται κ στ crp.την εξέταση .κ στα ουρά φυσικά .εγω ειχα αίμα περίπου 6 μέρες κ μετά λίγο καφέ .εωτα ομως αν θ μπορείς ν κανείς μπάνιο στη θάλασσα .γιατι εγώ γενικά είμαι χεστρου κ θα φοβόμουν ν μπω στη θάλασσα μην κολλήσω κανα μικρόβιο 

Θάλασσα δεν νομίζω να μ αφησει κ ο γιατρος μου μιας κ ειναι αρκετα αυστηρος,  αλλα και εγω ειμαι φοβιτσιαρα, οποτε κ λιγο ποδαρακι να βρεξω μ ειναι αρκετο. :-P ας πανε ολα καλα και του χρονου παμε ολοι οικογενειακως! Αχ σας ευχαριστώ τοσο για την ενημέρωση, πριν το παθω δεν ειχα ξανακουσει και μου ηταν τελειως καινούργιο ολο αυτο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Θάλασσα δεν νομίζω να μ αφησει κ ο γιατρος μου μιας κ ειναι αρκετα αυστηρος,  αλλα και εγω ειμαι φοβιτσιαρα, οποτε κ λιγο ποδαρακι να βρεξω μ ειναι αρκετο. :-P ας πανε ολα καλα και του χρονου παμε ολοι οικογενειακως! Αχ σας ευχαριστώ τοσο για την ενημέρωση, πριν το παθω δεν ειχα ξανακουσει και μου ηταν τελειως καινούργιο ολο αυτο

Στην ίδια ακριβώς θέση μ εσενα ήμασταν κ εμείς κορίτσι μ .εγω πήγα 20 εβδομάδων στ γιατρό κ είδαμε στον υπέρηχο ένα τράχηλο ορθάνοιχτο κ τ κεφαλάκι τ μωρού έτοιμο ν μπει εκεί μέσα .δοξα τ θεό ομως τ προλάβαμε κ τώρα έχω τ μωράκι μου !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Pennymav @Polly1 @demifilol κοριτσια μου, το πρωι εκανα την περιδεση.  Οποτε τωρα σπιτι κρεβατωμενη μέχρι την επόμενη επισκεψη στο γιατρο.  Το αιματακι εσας ποσο σας κρατησε;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

@Pennymav @Polly1 @demifilol κοριτσια μου, το πρωι εκανα την περιδεση.  Οποτε τωρα σπιτι κρεβατωμενη μέχρι την επόμενη επισκεψη στο γιατρο.  Το αιματακι εσας ποσο σας κρατησε;; 

Εγώ Δ είχα πολύ αίμα(2-3ημερες) !καλη κ γρηγορη ανάρρωση !!τωρα δεν θα πάει πουθενά το μωράκι σου !σιδερενια !

  • Ευχαριστώ 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, demifilol είπε:

Εγώ Δ είχα πολύ αίμα(2-3ημερες) !καλη κ γρηγορη ανάρρωση !!τωρα δεν θα πάει πουθενά το μωράκι σου !σιδερενια !

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Ωραια να ξερω τι να περιμένω! Σε μια εβδομάδα ραντεβού με τον γιατρό κ ελπίζω να πανε ολα καλα για ολες μας :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

@Pennymav @Polly1 @demifilol κοριτσια μου, το πρωι εκανα την περιδεση.  Οποτε τωρα σπιτι κρεβατωμενη μέχρι την επόμενη επισκεψη στο γιατρο.  Το αιματακι εσας ποσο σας κρατησε;; 

Τέλεια!! Πώς νιώθεις τωρα; Πονας; Δεν κρατάει πολύ το αίμα! 2,3 μερες το πολυ όπως σου είπαν και παραπάνω! Πηρες συγκεκριμένες οδηγίες από τον γιατρο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Τέλεια!! Πώς νιώθεις τωρα; Πονας; Δεν κρατάει πολύ το αίμα! 2,3 μερες το πολυ όπως σου είπαν και παραπάνω! Πηρες συγκεκριμένες οδηγίες από τον γιατρο;

Πονουσα, σαν πονους περιοδου οταν τελειωσαμε,  αλλα με επιασε το παυσιπονο στην κλινικη κ ηρεμησα,  τωρα κατι τσιμπηματακια..  Μ ειπε θα μιλήσουμε απο δευτερα να μ ξαναδει κ μ ειπε ξαπλα μονο για τουαλέτα..  Ποσο ξαπλα βρε κορίτσια, τελειως οριζόντια;;  το στομαχι μ εχει διαλυθει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Πονουσα, σαν πονους περιοδου οταν τελειωσαμε,  αλλα με επιασε το παυσιπονο στην κλινικη κ ηρεμησα,  τωρα κατι τσιμπηματακια..  Μ ειπε θα μιλήσουμε απο δευτερα να μ ξαναδει κ μ ειπε ξαπλα μονο για τουαλέτα..  Ποσο ξαπλα βρε κορίτσια, τελειως οριζόντια;;  το στομαχι μ εχει διαλυθει

Περαστικά σου!! Εμένα μου είχε πει να σηκώσω το κατω μέρος του κρεβατιού 12 εκατοστά για να μην ακουμπάει το μωρό καθολου στον τράχηλο! Ηταν αρκετά άβολο! Καλύτερα ξαπλωτή στην αριστερή πλευρά σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...