Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ψηφιακό τεστ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!

Ως νέο μέλος της παρέα σας θα ήθελα να ευχηθώ από καρδιάς καλή επιτυχία σε ολες τις ανερχόμενες μανούλες!

Ειμαι 30 χρονων και τους τελευταίους 6 μήνες προσπαθούμε και μεις για το πρώτο μας παιδάκι. Τελευταία περίοδος 17/6, στις 28/6 είχαμε ελευθερες επαφές και στις 30/6 ήταν η μέρα ωορρηξιας, ο κύκλος μου είναι σταθερός κάθε 27 με 28 ημέρες. Χθες 10/7 έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης  (clearblue) το οποίο έδειξε μια απειροελαχιστη αχνή γραμμή (αφου ξεστραβώθηκα για να τη δω), οπότε πήρα αλλο ενα τεστ εγκυμοσύνης (αυτή τη φορά ψηφιακό clearblue), το οποίο και έκανα σήμερα το πρωί (11/7), αυτή τη φορά ομως το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό χωρίς καμια αμφιβολία.

Επίσης θα ήθελα να προσθέσω πως στην καθημερινότητά μου εδώ και αρκετούς μήνες έχουν προστεθεί το glucophage, το inofert και το filicine ύστερα απο παρότρυνση του ενδοκρινολογου και του γυναικολόγου μου.

Τα ερωτήματα μου ειναι τα εξής:

Οι μέρες ήταν οκ για να κανω το τεστ; Κοινώς εχω καμια ελπίδα το ψηφιακο τεστ να έκανε λάθος;

και τέλος 

Εσάς σας βοήθησε κάτι απ αυτα (filicine ,glucophage, inofert) για τη σύλληψη του παιδιού σας; 

Ευχαριστώ πολυ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moonchild. είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Ως νέο μέλος της παρέα σας θα ήθελα να ευχηθώ από καρδιάς καλή επιτυχία σε ολες τις ανερχόμενες μανούλες!

Ειμαι 30 χρονων και τους τελευταίους 6 μήνες προσπαθούμε και μεις για το πρώτο μας παιδάκι. Τελευταία περίοδος 17/6, στις 28/6 είχαμε ελευθερες επαφές και στις 30/6 ήταν η μέρα ωορρηξιας, ο κύκλος μου είναι σταθερός κάθε 27 με 28 ημέρες. Χθες 10/7 έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης  (clearblue) το οποίο έδειξε μια απειροελαχιστη αχνή γραμμή (αφου ξεστραβώθηκα για να τη δω), οπότε πήρα αλλο ενα τεστ εγκυμοσύνης (αυτή τη φορά ψηφιακό clearblue), το οποίο και έκανα σήμερα το πρωί (11/7), αυτή τη φορά ομως το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό χωρίς καμια αμφιβολία.

Επίσης θα ήθελα να προσθέσω πως στην καθημερινότητά μου εδώ και αρκετούς μήνες έχουν προστεθεί το glucophage, το inofert και το filicine ύστερα απο παρότρυνση του ενδοκρινολογου και του γυναικολόγου μου.

Τα ερωτήματα μου ειναι τα εξής:

Οι μέρες ήταν οκ για να κανω το τεστ; Κοινώς εχω καμια ελπίδα το ψηφιακο τεστ να έκανε λάθος;

και τέλος 

Εσάς σας βοήθησε κάτι απ αυτα (filicine ,glucophage, inofert) για τη σύλληψη του παιδιού σας; 

Ευχαριστώ πολυ για τον χρόνο σας!

Παρόλο που το σπέρμα ζει κ έως 5ημ,καλο θα ήταν να έχετε περισσότερες επαφες

Κ τα δυο τεστ, είναι πολύ οριακά για να δείξουν εγκυμοσυνη. Είσαι μόλις 11μερες μετά την ωορρηξια

Τα φιλισιν δ βοηθαει στη σύλληψη, αλλα ειναι απαραιτητο από την αρχή της εγκυμοσύνης, για την καλή ανάπτυξη του εμβρύου, οποτε καλό είναι να παίρνουμε από τις προσπαθειες

Το γκλουκοφαζ ξερω οτι προτείνεται όταν έχεις θέματα με ζάχαρο, ινσουλίνη, πρόβλημα με την ωορρηξια. Έχεις κτ τετοιο; γτ σε παρακολουθεί ο ενδοκρινολογος; 

Το ινοφερτ επίσης βοηθαει για καλή ωορρηξια, παίρνουν γυναίκες με πολυκυστικες, αλλα κ γενικα είναι ένα συμπληρωμα που προτείνουν συνηθως οι γυναικολόγοι σε γυναίκες που προσπαθούν να συλλαβουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλη viki ευχαριστώ για την απαντηση σου!

Glucophage και inofert μου πρότεινε εξ αρχής ο ενδοκρινολογος μου λόγω των αυξημένων ανδρογόνων, ουσιαστικά και οι δύο γιατροι απέφυγαν την αντισυλληπτικη αγωγή μιας και ο κύκλος μουν ηταν ανεκαθεν σταθερός.

 Είμαι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο μου, και τα δύο τεστ που πήρα υποτίθεται πως υπόσχονται αξιόπιστα αποτέλεσματα έως 5 μερες πριν περίοδο. Γιατί θεωρούμαι οριακά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moonchild. είπε:

Φίλη viki ευχαριστώ για την απαντηση σου!

Glucophage και inofert μου πρότεινε εξ αρχής ο ενδοκρινολογος μου λόγω των αυξημένων ανδρογόνων, ουσιαστικά και οι δύο γιατροι απέφυγαν την αντισυλληπτικη αγωγή μιας και ο κύκλος μουν ηταν ανεκαθεν σταθερός.

 Είμαι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο μου, και τα δύο τεστ που πήρα υποτίθεται πως υπόσχονται αξιόπιστα αποτέλεσματα έως 5 μερες πριν περίοδο. Γιατί θεωρούμαι οριακά;

Τα τεστ μπορει να υποσχονται αλλα δεν σημαινει οτι ισχυει . Αν διαβασεις  τις οδηγιες απο πισω δινουν ποσοστα αξιοπιστιας αναλογα με το ποσες μερες πριν την καθηστερηση τα κανεις. Γενικα να ξερεις χωρις καθηστερηση λιγες φορες δειχνουν. Επαφες οπως σου ειπε κ η κοπελα γενικα πρεπει να ειναι πιο συχνες κ πριν κ μετα απο την ωορηξια. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Moonchild. είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Ως νέο μέλος της παρέα σας θα ήθελα να ευχηθώ από καρδιάς καλή επιτυχία σε ολες τις ανερχόμενες μανούλες!

Ειμαι 30 χρονων και τους τελευταίους 6 μήνες προσπαθούμε και μεις για το πρώτο μας παιδάκι. Τελευταία περίοδος 17/6, στις 28/6 είχαμε ελευθερες επαφές και στις 30/6 ήταν η μέρα ωορρηξιας, ο κύκλος μου είναι σταθερός κάθε 27 με 28 ημέρες. Χθες 10/7 έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης  (clearblue) το οποίο έδειξε μια απειροελαχιστη αχνή γραμμή (αφου ξεστραβώθηκα για να τη δω), οπότε πήρα αλλο ενα τεστ εγκυμοσύνης (αυτή τη φορά ψηφιακό clearblue), το οποίο και έκανα σήμερα το πρωί (11/7), αυτή τη φορά ομως το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό χωρίς καμια αμφιβολία.

Επίσης θα ήθελα να προσθέσω πως στην καθημερινότητά μου εδώ και αρκετούς μήνες έχουν προστεθεί το glucophage, το inofert και το filicine ύστερα απο παρότρυνση του ενδοκρινολογου και του γυναικολόγου μου.

Τα ερωτήματα μου ειναι τα εξής:

Οι μέρες ήταν οκ για να κανω το τεστ; Κοινώς εχω καμια ελπίδα το ψηφιακο τεστ να έκανε λάθος;

και τέλος 

Εσάς σας βοήθησε κάτι απ αυτα (filicine ,glucophage, inofert) για τη σύλληψη του παιδιού σας; 

Ευχαριστώ πολυ για τον χρόνο σας!

Καλή επιτυχία κοπέλα μου.οταν το τεστ βγαίνει θετικό έστω κ άχνη να είναι η γραμμή είσαι έγκυος.το τεστ το ψηφιακό μάλλον σου βγήκε ψευδώς αρνητικό.αυτο γίνεται αλλά όχι θετικό τεστ να είναι λάθος από ότι ξέρω.η γραμμουλα ήταν ροζ έτσι;;;ανεπαισθητη;έτσι ήταν το τεστ σε εμένα στον γιο μου.αλλιως υπάρχει κ η γραμμή φάντασμα που είναι γκρι κ εμφανίζεται σε μισή ώρα σε κάποια τεστ.το έχω δει σε κάποιες στιγμές μου μεταξυ τρέλας κ λογικής ΧΑ ΧΑ .το filcine είναι για την σωστή ανάπτυξη του εμβρυου,τα αλλά δεν τα ξέρω.απο Δευτέρα καλύτερα κάνε μια χοριακη γιατί μάλλον είσαι εγκυος.ενημερωσες τον γιατρό σου;;σου εύχομαι τα καλύτερα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχα γλυκια μου Emilly και οι δυο γραμμούλες ηταν μπλε, νομίζω έτσι είναι στα συγκεκριμένα τεστ. Θα περιμένω μέχρι την Τρίτη και μετά βουρ για χοριακη. 

Ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου θα σου συνιστούσα να κανεις το εξής: αν έχεις ακόμα το ψηφιακό τεστ σπαστο και βγαλε από μέσα την γραμμή του τεστ στην οποία φαίνονται οι δυο γραμμές. Μπορεί να ήταν πολύ άχνη και το «ψηφιακό μάτι» να μην την ειδε. Θα ξέρεις όμως αν βγήκε στην πραγματικότητα κι αυτό θετικό κι ας είναι πολύ νωρίς ακόμα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Moonchild. είπε:

Φίλη viki ευχαριστώ για την απαντηση σου!

Glucophage και inofert μου πρότεινε εξ αρχής ο ενδοκρινολογος μου λόγω των αυξημένων ανδρογόνων, ουσιαστικά και οι δύο γιατροι απέφυγαν την αντισυλληπτικη αγωγή μιας και ο κύκλος μουν ηταν ανεκαθεν σταθερός.

 Είμαι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο μου, και τα δύο τεστ που πήρα υποτίθεται πως υπόσχονται αξιόπιστα αποτέλεσματα έως 5 μερες πριν περίοδο. Γιατί θεωρούμαι οριακά;

Ναι φαντάζομαι ότι λόγω των ανδρογονων θα σε βοηθήσουν αυτά που σου προτειναν

Θα συμφωνήσω με την Λίνα, επειδή τα τεστ λένε ότι δείχνουν τόσο νωρίς, δ σημαινει οτι ισχυει

Σκέψου ότι μπορεί η επαφη να ηταν στις 28,αλλα η σύλληψη 30,θελει κ 5-12μερες να γίνει η εμφύτευση, κ μετα θα αρχίσει να ανεβαίνει η χοριακη στο αίμα. Κ θελει περισσότερο χρόνο να φανεί στα ουρα, νομιζω τα τεστ πιανουν μετά από 10μον

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moonchild. είπε:

Χαχαχα γλυκια μου Emilly και οι δυο γραμμούλες ηταν μπλε, νομίζω έτσι είναι στα συγκεκριμένα τεστ. Θα περιμένω μέχρι την Τρίτη και μετά βουρ για χοριακη. 

Ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας.

Δεν έχω κάνει ποτέ τέτοιο κ έχω κάνει συνολικά ένα τσουβαλι τεστ στην ζωή μου.χα ΧΑ ΧΑ καλό.εγκυος είσαι.αντε με το καλό.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

PLL μου πεπεισμένη οτι το ψηφιακο τεστ θα είναι πιο έγκυρο βλέποντας το αποτέλεσμα το πεταξα την ιδια στιγμή! 

Emilly δεν έχεις δοκιμάσει ποτέ το απλό clear blue; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Moonchild. είπε:

PLL μου πεπεισμένη οτι το ψηφιακο τεστ θα είναι πιο έγκυρο βλέποντας το αποτέλεσμα το πεταξα την ιδια στιγμή! 

Emilly δεν έχεις δοκιμάσει ποτέ το απλό clear blue; 

Όχι καλή μου self clear,predictor στον γιο μου one step με το κιλό...και ένα άσχετο που μου δώσε η φαρμακοποιός σε κάποια φάση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moonchild. είπε:

PLL μου πεπεισμένη οτι το ψηφιακο τεστ θα είναι πιο έγκυρο βλέποντας το αποτέλεσμα το πεταξα την ιδια στιγμή! 

Emilly δεν έχεις δοκιμάσει ποτέ το απλό clear blue; 

Εγώ πιστεύω πως απλώς ήταν πολύ αχνό για να το διαβάσει. Παντως μην ξοδεύεσαι. Πάρε απο το Ίντερνετ τα φτηνά και κάνε κάθε μέρα άφοβα. Εμενα μου έδειξαν τις εγκυμοσύνες μου από πολύ νωρίς. Στην αρχή ούτε που φαίνονταν. Μετα σκουραιναν.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moonchild. είπε:

PLL μου πεπεισμένη οτι το ψηφιακο τεστ θα είναι πιο έγκυρο βλέποντας το αποτέλεσμα το πεταξα την ιδια στιγμή! 

Emilly δεν έχεις δοκιμάσει ποτέ το απλό clear blue; 

Στην κόρη μου το clear blue το μοναδικό που έκανα κιόλας μου έδειξε δύο μέρες πριν την πρώτη μέρα περιόδου....καταθετικό με χοριακη 200 την ίδια μέρα...φυσικά παίζει ρόλο και ο κύκλος και η ωορρηξία και η εμφύτευση και όλα....

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

PLL έχεις δίκιο αλλά που υπομονή μέχρι να ρθει η παραγγελία; θα προνοήσω όμως για την επόμενη φορά χαχαχαχα.

Βαλεντίνα και γω διαβάζοντας θετικά σχολια για το clear blue κατέληξα σε αυτό.!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Moonchild. είπε:

PLL έχεις δίκιο αλλά που υπομονή μέχρι να ρθει η παραγγελία; θα προνοήσω όμως για την επόμενη φορά χαχαχαχα.

Βαλεντίνα και γω διαβάζοντας θετικά σχολια για το clear blue κατέληξα σε αυτό.!

Εγώ είχα βρει τα one step και σε κατάστημα με καλλυντικά που είναι αλυσίδα εδώ στην Αθήνα. Στον χαρμ... νη για την ακρίβεια. Κάνε όμως αλλο ένα το πρωί. Αν είσαι θα δείξει πια με πρώτα πρωινά ουρα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...