Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Αιμοδοσία!


ΒαλεντιναΧ

Recommended Posts

Λοιπόν ανοίγω αυτό το θέμα πρώτον γιατί ενώ συμβαίνουν όλα αυτά με τον κορωνοιο και την ανάγκη για όλους μας να προστατευτούμε και να προστατέψουμε τις οικογένειες μας αλλα και τους γύρω μας,ας μην ξεχνάμε ότι άνθρωποι χρειάζονται κάθε μερα αίμα..χειρουργεία,αιμοκαθαρσεις,ατυχήματα κλπ...Και δεύτερον γιατί ακριβώς στο φόρουμ συμμετεχουν άνθρωποι από κάθε πλευρά της Ελλάδας...και αφού μπορούμε να βοηθήσουμε γιατί να μην το κάνουμε....

Στόχος του θέματος εδώ είναι ο κάθε ένας μας από το μέρος που είναι να ενημερώνει για τυχόν εθελοντικές αιμοδοσίες που γνωρίζει ότι θα γινει με τα στοιχεία της κάθε μιας,όπως επίσης σε περίπτωση ατυχήματος, χειρουργείου εκεί δηλαδή που κάποιος χρειάζεται άμεσα το αίμα και βρίσκεται στην περιοχή σας να το γράφετε εδώ,να το διαβάζουν και άλλοι και όποιος είναι συμβατος,μπορεί και θέλει να πηγαίνει στο πλησιέστερο νοσοκομείο και να δίνει αιμα...Ο άντρας μου όπως και ο αδερφός του(οι δική μου είναι δυστηχως άτυχοι γιατί έχουμε όλοι το στίγμα) είναι εθελοντές αιμοδότες και πάνε κάθε τρίμηνο και δίνουν αίμα και φυσικά σε ότι απρόοπτο τύχει πάνε και δίνουν εγώ πιο σπάνια και εξηγώ παρακάτω....

Ξεκινώ πρώτη λοιπόν με τα στοιχεία μου ομάδα αίματος Α+ μετάγγιση μπορεί να γίνει του δικού μου αίματος μόνο σε περίπτωση που ο ασθενής έχει το στίγμα της αναιμίας διότι το έχω και εγώ....

 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...