Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εξωσωματική και θρησκεια


Recommended Posts

Κοριτσι μου γλυκο βρισκομαι νοτια ελλαδα,σε ενα μοναστηρι που εχω παει ειναι στην Παναγια την Μαλεβη στην Τριπολη,αλλα εχω παρει την ευλογια και απο το μοναστηρι τις Εικοσιφινισας που ειναι στις Σερρες....Μην απελπιζεσαι και μην στεναχωριεσαι....παρε και μια αλλη αποψη απο αλλον πνευματικο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alexandra82 είπε:

Ακομα και σε μοναστηρια που εχω παραβρεθει,κανενας μοναχος,η μοναχη δεν μου ειπε λαθος αυτο που κανω....Μηπως εννοει για τα εμβρυα που θα μεινουν πισω;μπορεις να του εξηγησεις...

Υπαρχουν βεβαια και μυαλα παλια,αλλα ξερω οτι η θρησκεια μας στηριζει την υπογονιμοτητα....επισης ξερεις ποσους ιερεις εχω δει σε κεντρα εξωσωματικης που προσπαθουν;;;αρκετα ζευγαριααα

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τα μοναστήρια αν δε σου κάνει κόπο. Σευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Just now, alexandra82 είπε:

Ακομα και σε μοναστηρια που εχω παραβρεθει,κανενας μοναχος,η μοναχη δεν μου ειπε λαθος αυτο που κανω....Μηπως εννοει για τα εμβρυα που θα μεινουν πισω;μπορεις να του εξηγησεις...

Υπαρχουν βεβαια και μυαλα παλια,αλλα ξερω οτι η θρησκεια μας στηριζει την υπογονιμοτητα....επισης ξερεις ποσους ιερεις εχω δει σε κεντρα εξωσωματικης που προσπαθουν;;;αρκετα ζευγαριααα

Κι εγω με τα ματια μου τόσα χρόνια μεσα σε κέντρα εξωσωματικής εχω δει ενα σωρό παπάδες με τις γυναίκες τους.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, alexandra82 είπε:

Κοριτσι μου γλυκο βρισκομαι νοτια ελλαδα,σε ενα μοναστηρι που εχω παει ειναι στην Παναγια την Μαλεβη στην Τριπολη,αλλα εχω παρει την ευλογια και απο το μοναστηρι τις Εικοσιφινισας που ειναι στις Σερρες....Μην απελπιζεσαι και μην στεναχωριεσαι....παρε και μια αλλη αποψη απο αλλον πνευματικο....

Έχω πάει στη Παναγία μαλεβη πριν πολλά χρόνια. Είναι μακριά για μένα αλλά η εικοσιφινισα σχεδόν δίπλα. Να σαι καλά Αλεξάνδρα σευχαριστω πάρα πολύ. Έχω τόση λαχτάρα για ένα παιδάκι. Η Παναγία να ναι μαζί μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου γλυκο, κι εγω εγκυος απο εξωσωματικη και το παιδι αυτο μιυ το εστειλε ο Αγιος Ραφαηλ ειμαι σιγουρη! Τον ειδα και στον υπνο μου ξανα πριν λιγες μερες να του λεω ευχαρισρω και να μου λεει να μην αγχωνομαι και ολα θα πανε καλα!

Ο πνευματικος μου εδω στη Γερμανια μου σταυρωσε την κοιλια μου πριν ξεκινησουμε και μου εδωσε την ευχη του. Δυστυχως ειμαι Γερμανια ομως αν θελησεις μπορω να σου δωσω το τηλεφωνο του! Επειδη οι μεθοδοι αντιμετωπισης της υπογονιμοτητας εκναι συγχρονες, η εκκλησια οντως νομιζω δεν εχει ακομη προσαρμοστει. Επειδη νιωθψ οτι ειναι σημαντικο για σενα να νιωθεις οτι κινεισαι συν Θεω, ειναι σημαντικο να βρεις ενα πνευματικο να σε στηριξει σε αυτο. 

Εγω θα ευχηθω να οανε ολα καλα και να εχεις συντομα το παιδακι σου στηβ κοιλιτσα σου! Πιστεψε με αν ο Θεος δεν ηθελε, δε θα ηταν καμια μας εγκυος! Να πανε ολα καλα ευχομαι!!

  • Μου αρέσει 5

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kath22 είπε:

Ναι μόνο που αυτή τη στιγμή μιλάμε για εξωσωματικη❤️❤️❤️

Αν δεν μπορουσες με κανενα τροπο να αποκτησεις παιδακι,εχανες τις σαλπιγγες και ηθελες παιδακι με δικο σου γεννετικο υλικο ή ο συζυγος  διαφωνουσε στην υιοθεσια (ασε που ειναι πολυ χρονοβορα διαδικασια)θα σε καταδικαζαν να μεινεις   χωρις   παιδακι?Εγω ξερω οτι υπαρχει η λεγομενη διακριση..Καλη συνεχεια και να ανοιξει ο δρομος    να γινεις   μανουλα

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Αν δεν μπορουσες με κανενα τροπο να αποκτησεις παιδακι,εχανες τις σαλπιγγες και ηθελες παιδακι με δικο σου γεννετικο υλικο ή ο συζυγος  διαφωνουσε στην υιοθεσια (ασε που ειναι πολυ χρονοβορα διαδικασια)θα σε καταδικαζαν να μεινεις   χωρις   παιδακι?Εγω ξερω οτι υπαρχει η λεγομενη διακριση..Καλη συνεχεια και να ανοιξει ο δρομος    να γινεις   μανουλα

 

 

Σίγουρα κάθε περίπτωση είναι διαφορετικη. Δε ξέρω... Για να σου είμαι ειλικρινής έχω μπερδευτεί κι εγώ ή ίδια. Καλό βράδυ σευχαριστω για τη γλυκιά ευχή. Εύχομαι και σε εσένα τα καλυτερα

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσι μου γλυκο, κι εγω εγκυος απο εξωσωματικη και το παιδι αυτο μιυ το εστειλε ο Αγιος Ραφαηλ ειμαι σιγουρη! Τον ειδα και στον υπνο μου ξανα πριν λιγες μερες να του λεω ευχαρισρω και να μου λεει να μην αγχωνομαι και ολα θα πανε καλα!

Ο πνευματικος μου εδω στη Γερμανια μου σταυρωσε την κοιλια μου πριν ξεκινησουμε και μου εδωσε την ευχη του. Δυστυχως ειμαι Γερμανια ομως αν θελησεις μπορω να σου δωσω το τηλεφωνο του! Επειδη οι μεθοδοι αντιμετωπισης της υπογονιμοτητας εκναι συγχρονες, η εκκλησια οντως νομιζω δεν εχει ακομη προσαρμοστει. Επειδη νιωθψ οτι ειναι σημαντικο για σενα να νιωθεις οτι κινεισαι συν Θεω, ειναι σημαντικο να βρεις ενα πνευματικο να σε στηριξει σε αυτο. 

Εγω θα ευχηθω να οανε ολα καλα και να εχεις συντομα το παιδακι σου στηβ κοιλιτσα σου! Πιστεψε με αν ο Θεος δεν ηθελε, δε θα ηταν καμια μας εγκυος! Να πανε ολα καλα ευχομαι!!

Τι γλυκό μήνυμα. Αυτό που είπες:να κινούμαι συν Θεό πολύ σωστά. Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου ελπίζω με τη βοήθεια της Παναγίας να βρεθώ στην ίδια θέση με εσένα. Φιλιά πολλά γλυκια μέλλουσα μανουλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kath22 said:

Σίγουρα κάθε περίπτωση είναι διαφορετικη. Δε ξέρω... Για να σου είμαι ειλικρινής έχω μπερδευτεί κι εγώ ή ίδια. Καλό βράδυ σευχαριστω για τη γλυκιά ευχή. Εύχομαι και σε εσένα τα καλυτερα

Τι γλυκό μήνυμα. Αυτό που είπες:να κινούμαι συν Θεό πολύ σωστά. Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου ελπίζω με τη βοήθεια της Παναγίας να βρεθώ στην ίδια θέση με εσένα. Φιλιά πολλά γλυκια μέλλουσα μανουλα

Ολα θα πανε καλα κοριτσακι μου! Κανε μια προσευχη να βρεις τον καταλληλο πνευματικο να σε καθοδηγησει, αφου για σενα ειναι σημαντικο αυτο! Ειδα σου ειπε και καποιο κοριτσι μας ενα μοναστηρι! Με τη βοηθεια του Θεου θα γινουν ολα. Κι εμενα με ειχε απασχολησει το θεμα και σε καταλαβαινω ακριβως! Οτι χρειαστεις ειτε πριν ειτε αμα ξεκινησεις τη διαδικασια ειμαστε εδω! 


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kath22 είπε:

Σίγουρα κάθε περίπτωση είναι διαφορετικη. Δε ξέρω... Για να σου είμαι ειλικρινής έχω μπερδευτεί κι εγώ ή ίδια. Καλό βράδυ σευχαριστω για τη γλυκιά ευχή. Εύχομαι και σε εσένα τα καλυτερα

Τι γλυκό μήνυμα. Αυτό που είπες:να κινούμαι συν Θεό πολύ σωστά. Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου ελπίζω με τη βοήθεια της Παναγίας να βρεθώ στην ίδια θέση με εσένα. Φιλιά πολλά γλυκια μέλλουσα μανουλα

Καταλαβαίνω από τα γραφόμενα σου ποσό σημαντικό είναι αυτό για σένα . Ειλικρινά θελω σου πω ότι θα χρειαστείς  την πίστη και μέσα στη διαδικασία της εξωσωματικής και το ότι το νιώθεις με αυτό το τρόπο είναι σπουδαίο και σημαντικό . Όμως αν ήσουν η φίλη μου η η αδελφή μου θα σου έλεγα διαχώρισε την εκκλησία, την ηγεσία της η ότι τελοσπαντων από την δίκη σου πίστη . Ο θεός σου , η πίστη σου στο καλό είναι παντού αν εσυ το θελήσεις να είναι εκεί μαζί σου και θα είναι .  Δεν πηγαίνω συχνά στην εκκλησία και δεν ακολουθώ τέτοιους κανόνες όμως στην ουσία πιστεύω στην δύναμη της βοήθειας . Πιστεύω βαθιά ότι βοηθήθηκα από την Αγία Άννα σε πολύ κομβικό σημείο της πορείας μας ως «υπόγονιμο ζευγάρι» και έδωσα το όνομα της στην κόρη μου . Βρες ΕΦ όσον το θέλεις και το ακολουθείς ένα πνευματικό , ένα μοναστήρι δεν ξέρω που να σε στηρίξει πραγνατικα στην προσπάθεια σου και να είναι πραγνατικα εκεί γιατί αυτό είναι και η ουσία στην πίστη μας. Τώρα εντάξει για τον αυνανισμό ε οκ δεν έχω να πω κάτι , μια φυσιολογική λειτουργία είναι . Αλήθεια μην κολλας σε πράγματα που αφορούν άλλες εποχές . Εκεί έξω υπάρχουν άνθρωποι με ουσιαστική πίστη για να σε στηρίξουν σε αυτό που περνάς . 

  • Μου αρέσει 2

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Summer love είπε:

Καταλαβαίνω από τα γραφόμενα σου ποσό σημαντικό είναι αυτό για σένα . Ειλικρινά θελω σου πω ότι θα χρειαστείς  την πίστη και μέσα στη διαδικασία της εξωσωματικής και το ότι το νιώθεις με αυτό το τρόπο είναι σπουδαίο και σημαντικό . Όμως αν ήσουν η φίλη μου η η αδελφή μου θα σου έλεγα διαχώρισε την εκκλησία, την ηγεσία της η ότι τελοσπαντων από την δίκη σου πίστη . Ο θεός σου , η πίστη σου στο καλό είναι παντού αν εσυ το θελήσεις να είναι εκεί μαζί σου και θα είναι .  Δεν πηγαίνω συχνά στην εκκλησία και δεν ακολουθώ τέτοιους κανόνες όμως στην ουσία πιστεύω στην δύναμη της βοήθειας . Πιστεύω βαθιά ότι βοηθήθηκα από την Αγία Άννα σε πολύ κομβικό σημείο της πορείας μας ως «υπόγονιμο ζευγάρι» και έδωσα το όνομα της στην κόρη μου . Βρες ΕΦ όσον το θέλεις και το ακολουθείς ένα πνευματικό , ένα μοναστήρι δεν ξέρω που να σε στηρίξει πραγνατικα στην προσπάθεια σου και να είναι πραγνατικα εκεί γιατί αυτό είναι και η ουσία στην πίστη μας. Τώρα εντάξει για τον αυνανισμό ε οκ δεν έχω να πω κάτι , μια φυσιολογική λειτουργία είναι . Αλήθεια μην κολλας σε πράγματα που αφορούν άλλες εποχές . Εκεί έξω υπάρχουν άνθρωποι με ουσιαστική πίστη για να σε στηρίξουν σε αυτό που περνάς . 

Τα λόγια σου για εμένα είναι μεγάλη παρηγοριά γιατί μιλάς με αγάπη. Θα δω πως θα το διαχειριστώ κ θα επισκεφθώ και το μοναστήρι που μου είπε η παραπάνω κοπέλα. Να είσαι γερή κ να χαίρεσαι την Αννουλα σου.Σ'ευχαριστω πολύ καλό σου βραδυ 

Just now, Υβόννη είπε:

Ολα θα πανε καλα κοριτσακι μου! Κανε μια προσευχη να βρεις τον καταλληλο πνευματικο να σε καθοδηγησει, αφου για σενα ειναι σημαντικο αυτο! Ειδα σου ειπε και καποιο κοριτσι μας ενα μοναστηρι! Με τη βοηθεια του Θεου θα γινουν ολα. Κι εμενα με ειχε απασχολησει το θεμα και σε καταλαβαινω ακριβως! Οτι χρειαστεις ειτε πριν ειτε αμα ξεκινησεις τη διαδικασια ειμαστε εδω! 

Να σαι καλά υβοννη αφού βρέθηκες στην ίδια θέση με νιώθεις. Η Παναγία να ναι μαζί μας και πιστεύω πως σίγουρα θα με βοηθήσει. Καλό βράδυ κ σευχαριστω πολύ για το χρόνο σου κορίτσι μου γλυκο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Kath22 είπε:

Αν μπεις και ψάξεις θα δεις. Είναι κάθετα αντίθετοι. Το λέω με όλη την αγάπη γιατί βρήκα τοίχο μπροστά μου

 

Έχεις δίκιο στη παρατήρηση που κάνεις. Κι αν το ψάξεις θα δεις ότι το λέει κ επίσημα η ορθόδοξη εκκλησία ότι είναι κάτι που προέκυψε τα τελευταία χρόνια κ ότι είναι αντίθετη. Τα παιδιά τα δίνει μόνο ο Χριστός. Κ έρχονται μετά από ερωτική πράξη. Σε ζευγάρι φυσικά που είναι παντρεμένο με θρησκευτικό γάμο. Οι πνευματικοι συμβουλεύουν κ λένε τι θέλει ο Χριστός. Η τελική απόφαση είναι δική μας. Σ'ευχαριστω για το χρόνο σου. ❤️

Ναι έτσι ακριβώς είναι.η εκκλησία είναι αντίθετη γιατί επικρατεί η άποψη πως παιδιά δίνει ο Θεός με φυσιολογικό τρόπο.ειναι ενάντια στην φύση η εξωσωματική.οι παπάδες που είναι υπέρ μάλλον δεν το σκέφτονται έτσι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Την τελική απόφαση να είσαι σίγουρη την παίρνει ο Θεός για όλα τα πράγματα κάνουμε ότι πρέπει εφόσον υπάρχει πρόβλημα κοντά στην επιστήμη  αλλά άλλος αποφασίζει στο τέλος. Εμένα μου έχει πει κοντά στην επιστήμη αλλά με προσευχή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2020 at 1:28 ΠΜ, Kath22 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι έτοιμη για εξωσωματικη και περάσαμε και επιτροπή. Όμως ο πνευματικός μου είναι αντίθετος καθώς η θρησκεία δε το επιτρέπει. Αντίστοιχη εμπειρία από κάποια κοπέλα?ευχαριστω

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω ώρες ώρες την εκκλησία ..προσωπικά έκανα εξωσωματική για προεμφυτευτικο έλεγχο επειδή ειχαμε θεμα με αρρώστα έμβρυα ..δηλαδή σύμφωνα με την εκκλησία θα επρεπε να έχω συνέχεια αποβολες η να κάνω συνέχεια διακοπές κύησης επειδή τα μωρά ήταν άρρωστα και ούτως η άλλως δεν θα μπορούσαν να επιβιώσουν;είναι καλύτερο αυτό δηλαδη; 

Κι εγώ νιωθω ότι με βοήθησε η Αγία Άννα και απέκτησα δύο υπέροχα μωράκια ..δεν είμαι η κοπέλα που τρέχει από μοναστηρι σε μοναστήρι αλλά έτυχε έτσι που βρέθηκα με τη ζώνη της διαβασμενη στο όνομα μου και σε όλη την εγκυμοσύνη κοιμόμουν μαζί της ..την ένιωθα δίπλα μου .δεν χρειάζεται καν να πας σε μοναστήρι η εκκλησία για να νιώσεις πραγματικά  την πίστη στους Αγιους και τον Θεό..ειναι παντού ...

Με το καλό σου ευχομαι να αποκτήσεις υγιη παιδάκια .αν δεν γινεται φυσικά υπάρχει ευτυχώς πλέον η πολύτιμη βοήθεια της επιστήμης ....

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...