Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θηλασμος και καπνισμα


Filio89

Recommended Posts

Καλησπέρα!το μωρό μου είναι 2,5 μηνών και εδώ και μια βδομάδα έχει πολλές μύξες και φλεματα.σημερα πήγαμε στο παιδίατρο να το ακροαστει και μας είπε ότι έχει ελαφρύ βρογχοσπασμο και να πάρουμε claripen αντιβίωση και σιρόπι για 8 μέρες για να μην γίνει κάποια μόλυνση στους πνεύμονες.το μωρό τρέφεται με μεικτή διατροφή από την γέννηση του.ειμαι καπνίστρια και αυτό που σκέφτομαι είναι κατά πόσο αυτο μπορεί να επηρεάζει αρνητικά το μωρό τώρα που είναι άρρωστο?είχε κάποιος ανάλογη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Filio89 είπε:

Καλησπέρα!το μωρό μου είναι 2,5 μηνών και εδώ και μια βδομάδα έχει πολλές μύξες και φλεματα.σημερα πήγαμε στο παιδίατρο να το ακροαστει και μας είπε ότι έχει ελαφρύ βρογχοσπασμο και να πάρουμε claripen αντιβίωση και σιρόπι για 8 μέρες για να μην γίνει κάποια μόλυνση στους πνεύμονες.το μωρό τρέφεται με μεικτή διατροφή από την γέννηση του.ειμαι καπνίστρια και αυτό που σκέφτομαι είναι κατά πόσο αυτο μπορεί να επηρεάζει αρνητικά το μωρό τώρα που είναι άρρωστο?είχε κάποιος ανάλογη εμπειρία?

Περαστικα εύχομαι!δεν είχα αναλογη εμπειρία.απ οσο ξέρω,είτε είναι αρρωστο ειτε όχι, πρέπει 2 ώρες πριν τον θηλασμό να μην έχεις καπνίσει.το καταφέρνεις με τοσο μικρό μωρο;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Περαστικα εύχομαι!δεν είχα αναλογη εμπειρία.απ οσο ξέρω,είτε είναι αρρωστο ειτε όχι, πρέπει 2 ώρες πριν τον θηλασμό να μην έχεις καπνίσει.το καταφέρνεις με τοσο μικρό μωρο;

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!για αυτό εξ αρχής κάνουμε μεικτή διατροφη γιατί άμα καπνίσω αφήνω σιγουρα 2-3 ώρες για να θηλάσει το μωρουλι.αμα πεινάσει πιο νωρίς δίνω μπουκάλι.απλα δεν ξέρω αν επηρεάζει την ίωση που περνάει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Filio89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!για αυτό εξ αρχής κάνουμε μεικτή διατροφη γιατί άμα καπνίσω αφήνω σιγουρα 2-3 ώρες για να θηλάσει το μωρουλι.αμα πεινάσει πιο νωρίς δίνω μπουκάλι.απλα δεν ξέρω αν επηρεάζει την ίωση που περνάει

Από τη στιγμή που δεν καπνίζεις μέσα στο σπίτι, αλλάζεις ρούχα και πλένεις χέρια πριν πας σε αυτό δε νομίζω να επηρεάζει. Εεε και στην τελική ως θηλάζουσα, πόσα τσιγάρα κάνεις μέσα στη μέρα; 4-5 Μαξ; δεν νομίζω να πειράζει αυτό. Θα στο είχε πει και ο/η παιδίατρος 

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2020 at 5:21 ΠΜ, Filio89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!για αυτό εξ αρχής κάνουμε μεικτή διατροφη γιατί άμα καπνίσω αφήνω σιγουρα 2-3 ώρες για να θηλάσει το μωρουλι.αμα πεινάσει πιο νωρίς δίνω μπουκάλι.απλα δεν ξέρω αν επηρεάζει την ίωση που περνάει

Απ' όσο ξέρω δεν παίζει ρόλο η ίωση στο ποσο επηρεάζεται το μωρό απ' το τσιγάρο.επειδη το είχα ψάξει αρκετά το θέμα κάπνισμα κ θηλασμος,δεν είχα βρει πουθενά να λέει ότι όταν έχει ίωση του κάνει κακό το τσιγάρο,εφόσον τηρείται το 2ωρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...