Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

ΒΙΟΨΙΑ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ


Freida

Recommended Posts

Θελω τη γνωμη σας. Εχω κανει 2 αποτυχημενες ετ με αριστες βλαστοκυστες. Την παρασκευη θα κανω υστεροσκοπηση κ τον επομενο μηνα θα κανω νεα διεγερση. Να ζητησω στον γιατρο να μου κανει κ βιοψια ενδομητριου; Απ οσο ξερω με την βιοψια εξεταζουμε την δεκτικοτητα του ενδομητριου, σωστα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Freida είπε:

Θελω τη γνωμη σας. Εχω κανει 2 αποτυχημενες ετ με αριστες βλαστοκυστες. Την παρασκευη θα κανω υστεροσκοπηση κ τον επομενο μηνα θα κανω νεα διεγερση. Να ζητησω στον γιατρο να μου κανει κ βιοψια ενδομητριου; Απ οσο ξερω με την βιοψια εξεταζουμε την δεκτικοτητα του ενδομητριου, σωστα; 

Καλησπέρα εφόσον λοιπόν θα κανείς υστεροσκοπηση καλό είναι να κανείς βιοψία ενδομητρίου.Η βιοψία γίνεται για να δεις αν υπάρχουν φλεγμονές ή μικρόβια στο ενδομήτριο που εμποδίζουν την εμφύτευση ή προκαλούν αποβολες.Εγώ πχ είχα κάνει υστεροσκοπηση χωρίς να κάνω βιοψία.Έχω βιοχημικές αποβολες στο ιστορικό μου(κ με εξωσωματικη κ με φυσική σύλληψη)  όταν θα ξανακανω εμβρυομεταφορα με το καλό γτ θέλω να ελέγξουμε κ λίγο παραπάνω το σπερμα θα κάνω πάλι υστεροσκοπηση(παρ’ολο που ήταν καλή αυτή που είχα κάνει) για να κάνω κ βιοψία γτ δν είχα κάνει στην πρώτη. Όποτε σε συμβουλεύω να κανείς βιοψία.Αυτό για το παράθυρο εμφύτευσης είναι άλλο.Αλλά κ εκεί παίρνουν κομμάτι από το ενδομήτριο. Σε περίπτωση που δν έχεις μείνει καθόλου έγκυος δλδ δν είχες εμφύτευση καλό είναι να κάνεις κ αυτό για να δεις ποτε ανοίγει το παράθυρο εμφύτευσης σου. Συζήτησε το κ με το γιατρο σου.Αλλά αφού θα την κανείς την υστεροσκοπηση καλό είναι να πάρουν κ για τα δυο δείγμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Καλησπέρα εφόσον λοιπόν θα κανείς υστεροσκοπηση καλό είναι να κανείς βιοψία ενδομητρίου.Η βιοψία γίνεται για να δεις αν υπάρχουν φλεγμονές ή μικρόβια στο ενδομήτριο που εμποδίζουν την εμφύτευση ή προκαλούν αποβολες.Εγώ πχ είχα κάνει υστεροσκοπηση χωρίς να κάνω βιοψία.Έχω βιοχημικές αποβολες στο ιστορικό μου(κ με εξωσωματικη κ με φυσική σύλληψη)  όταν θα ξανακανω εμβρυομεταφορα με το καλό γτ θέλω να ελέγξουμε κ λίγο παραπάνω το σπερμα θα κάνω πάλι υστεροσκοπηση(παρ’ολο που ήταν καλή αυτή που είχα κάνει) για να κάνω κ βιοψία γτ δν είχα κάνει στην πρώτη. Όποτε σε συμβουλεύω να κανείς βιοψία.Αυτό για το παράθυρο εμφύτευσης είναι άλλο.Αλλά κ εκεί παίρνουν κομμάτι από το ενδομήτριο. Σε περίπτωση που δν έχεις μείνει καθόλου έγκυος δλδ δν είχες εμφύτευση καλό είναι να κάνεις κ αυτό για να δεις ποτε ανοίγει το παράθυρο εμφύτευσης σου. Συζήτησε το κ με το γιατρο σου.Αλλά αφού θα την κανείς την υστεροσκοπηση καλό είναι να πάρουν κ για τα δυο δείγμα.

Με καλυψες απολυτα, σ ευχαριστω παρα πολυ!!!! Αρα ειναι 2 οι βιοψιες, μια για τα μικροβια κ μια για το παραθυρο εμφυτευσης. Οκ αυριο κιολας θα μιλησω με τον γιατρο, ειπε οτι θα μου κανει αλλα δε καταλαβα ποια απο τις 2, θα ζητησω κ για τα 2! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...