Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Λεπτό ενδομητριο


Recommended Posts

Καλησπέρα.. Ήθελα να ρωτήσω.. Όσες είχατε πρόβλημα με λεπτο ενδομητριο.. Τι κάνατε για να το αυξήσετε ώστε να πετύχει η εμβρυομεταφορα?? Έχω 6 με 8 στις ωοληψιες.. Και λένε ότι είναι χαμηλό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, lemonpie είπε:

Καλησπέρα.. Ήθελα να ρωτήσω.. Όσες είχατε πρόβλημα με λεπτο ενδομητριο.. Τι κάνατε για να το αυξήσετε ώστε να πετύχει η εμβρυομεταφορα?? Έχω 6 με 8 στις ωοληψιες.. Και λένε ότι είναι χαμηλό. 

Καλησπέρα. Το 6 με το 8 έχει μεγάλη διαφορά. Ένα 8 με καλη εικονα, τριζωνικο κλπ δεν είναι πρόβλημα. Είναι μια χαρά. Και λίγο λιγότερο επίσης δεν είναι θέμα.. Το ξέρεις ότι πετυχαίνουν κοπέλες με χαμηλό ενδομήτριο αλλά καταλαβαίνω ότι το θέλεις πιο παχύ ακόμη και για ψυχολογικούς λόγους. Και μιλάμε για ενδομήτριο σε τεχνητό κύκλο όχι φυσικό; 

Ως πιθανές λύσεις για φυσικους τρόπους ενίσχυσης(χωρίς σικλακιουρ κλπ) θα σου προτεινα βελονισμό, εφόσον γνωρίζεις ή βρεις κάποιον που εξειδικευεται σε κάτι τέτοιο, πιο ακριβή επιλογή που μπορεί να βοηθήσει είναι  και το prp ενδομητρίου. 

Εγω έχω πάρει και κινεζικα βότανα αλλά δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι τέτοιο γιατί πρέπει να τον ξέρεις πολύ καλό αυτόν που θα σου δώσει συνταγή και να τον εμπιστεύεσαι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Το 6 με το 8 έχει μεγάλη διαφορά. Ένα 8 με καλη εικονα, τριζωνικο κλπ δεν είναι πρόβλημα. Είναι μια χαρά. Και λίγο λιγότερο επίσης δεν είναι θέμα.. Το ξέρεις ότι πετυχαίνουν κοπέλες με χαμηλό ενδομήτριο αλλά καταλαβαίνω ότι το θέλεις πιο παχύ ακόμη και για ψυχολογικούς λόγους. Και μιλάμε για ενδομήτριο σε τεχνητό κύκλο όχι φυσικό; 

Ως πιθανές λύσεις για φυσικους τρόπους ενίσχυσης(χωρίς σικλακιουρ κλπ) θα σου προτεινα βελονισμό, εφόσον γνωρίζεις ή βρεις κάποιον που εξειδικευεται σε κάτι τέτοιο, πιο ακριβή επιλογή που μπορεί να βοηθήσει είναι  και το prp ενδομητρίου. 

Εγω έχω πάρει και κινεζικα βότανα αλλά δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι τέτοιο γιατί πρέπει να τον ξέρεις πολύ καλό αυτόν που θα σου δώσει συνταγή και να τον εμπιστεύεσαι.. 

Δεν είναι σε όλες τις ωοληψιες το ίδιο.. Αλλά γενικά έχω αποξεσεις κ φοβάμαι ότι έφταιξε αυτό. Επίσης παλιά είχα περίοδο 4 και 5 μέρες και τώρα τα τελευταία 4 χρόνια έχω 2 μέρες.. Μου πρότειναν βλαστοκυτταρα. Με το αίμα περιόδου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, lemonpie είπε:

Δεν είναι σε όλες τις ωοληψιες το ίδιο.. Αλλά γενικά έχω αποξεσεις κ φοβάμαι ότι έφταιξε αυτό. Επίσης παλιά είχα περίοδο 4 και 5 μέρες και τώρα τα τελευταία 4 χρόνια έχω 2 μέρες.. Μου πρότειναν βλαστοκυτταρα. Με το αίμα περιόδου. 

Ούτε και αυτό με τις μέρες περιόδου είναι απόλυτο. Αυτό με τα βλαστοκυτταρα δεν το έχω ξανακουσει. Τι ακριβώς είναι; Αρκετά δαπανηρό; πχ το prp  κρατάει ένα το πολύ 2 κύκλους και δεν ξέρω αν βοηθάει σε μεγάλο βαθμό. Αν γνωρίζει καμμία κοπέλα για αυτή την τεχνική με τα βλαστοκυτταρα θα έχει πολύ  ενδεια φέρον να μας γράψει. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ούτε και αυτό με τις μέρες περιόδου είναι απόλυτο. Αυτό με τα βλαστοκυτταρα δεν το έχω ξανακουσει. Τι ακριβώς είναι; Αρκετά δαπανηρό; πχ το prp  κρατάει ένα το πολύ 2 κύκλους και δεν ξέρω αν βοηθάει σε μεγάλο βαθμό. Αν γνωρίζει καμμία κοπέλα για αυτή την τεχνική με τα βλαστοκυτταρα θα έχει πολύ  ενδεια φέρον να μας γράψει. 

Δεν ξέρω τι είναι ακριβώς.. Θα μάθω όταν ξαναπαω.. Προσπαθώ να μαζέψω ακόμα 1 βλαστοκυστη.. Δεν ξέρω κοστος..τιποτα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια μια ερώτηση 

Γίνεται το ενδομήτριο από 4,8 που ήταν την ένατη μέρα του κύκλου την επόμενη να πάει 7 δηλαδή 10 μέρα του κύκλου; 

Βέβαια παίρνω 4 σικλακουρ την ημέρα και έχω αρκετά ωοθυλάκια και αριστερά και δεξιά Μ ένα κυρίαρχο στη δεξιά ωοθήκη 15χιλιοστων 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...