Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε;; πως είναι τα νινακια σας; 

Εχω κι εγώ 2-3 μερούλες που έχω κάτι καούρες ψηλά στο στομάχι, ενοχλητικές και επιπονες αλλά ευτυχώς κρατάνε λίγο. Αύριο έχουμε Β επιπέδου επιτεεεεελους κι εμείς!! Ξέρετε αν πρέπει να φάω κάποιο γλυκάκι και πόση ώρα πριν;; να πάω προετοιμασμενη :lol: όσο για την ωραία περίοδο @Foux μου αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ, ποτε είναι;; χαχαχα @Catmom ❤️ αυτό το να ηρεμήσουμε, πως ακριβώς γινεται;; :lol::lol: εγω δεν το καταφέρνω με επιτυχία πάντως!!

Στην κόρη μου, μου είχαν πει να φάω γλυκό και είχα χτυπήσει ενα παγωτακι. Τώρα, η εμβρυολογος μου λέει ότι δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα ιδιαίτερο… είχα κι εγώ μια ελπίδα να φάω κάτι γλυκό με τις ευλογίες της επιστήμης, πάει κι αυτό…:D

Στις καούρες επίσης βοηθάει η μαστίχα Χίου, δεν ξέρω αν το γνωρίζεις. Μπορείς να βάλεις μερικά κουκούτσια μαστίχας (από κάποιο μαγαζί με βιολογικά) σε ένα μπουκαλάκι με νερό και καθ όλη τη διάρκεια της ημέρας να πίνεις από αυτό το νερό.. εμένα με βοηθούσε στην αρχή της εγκυμοσύνης που είχα καούρες…

@Catmom ❤️δεν το βλέπω να ηρεμούμε με τίποτα… κι εγώ αναρωτιέμαι πολλές φορες που λένε ότι είναι η πιο ξένοιαστη περίοδος και ευχάριστη κλπ και λέω μα καλά, εντελώς βλαμμενη είμαι που όλες τρέχουν στα λιβάδια με ξέπλεκα μαλλιά κι εγώ είμαι μες στο άγχος;;;:lol::lol:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, τι κάνετε;; πως είναι τα νινακια σας; 

Εχω κι εγώ 2-3 μερούλες που έχω κάτι καούρες ψηλά στο στομάχι, ενοχλητικές και επιπονες αλλά ευτυχώς κρατάνε λίγο. Αύριο έχουμε Β επιπέδου επιτεεεεελους κι εμείς!! Ξέρετε αν πρέπει να φάω κάποιο γλυκάκι και πόση ώρα πριν;; να πάω προετοιμασμενη :lol: όσο για την ωραία περίοδο @Foux μου αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ, ποτε είναι;; χαχαχα @Catmom ❤️ αυτό το να ηρεμήσουμε, πως ακριβώς γινεται;; :lol::lol: εγω δεν το καταφέρνω με επιτυχία πάντως!!

Καλημέρα κ με το καλό η εξέταση σου !!

κανονικα έχω ακούσει από πολλές γνωστές ότι άμα τι μωρό δεν κουνιέται κ δεν «συνεργάζεται» στην εξέταση, τις έστελναν να περπατήσουν κ να φάνε κανένα γλυκάκι.. εμένα από το τηλ δεν μου είπε κάτι τέτοιο αλλά πήρα πρωτοβουλία κ έφαγα μόνη μου χαχαχα! Βέβαια η Μπέμπα ήταν ζεν σε όλη την εξέταση κ δεν μπορούσαμε να την κουνήσουμε με τίποτα !! Είναι μάλλον πως τυχαίνει!

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε χθες στον γιατρο ολα καλα. Ο τραχηλος στα ιδια επιπεδα μετα τον πεσσο.  Ο μπεμπης δειχνει μεγαλυτερος παντα και ειναι μεγαλο μωρο . Φτασαμε τα 750 γραμμαρια. Πολυ ζωηρο τον βρηκε. Ειμαι στην 23η ενδομαδα τωρα κοριτσια

On 9/8/2021 at 3:50 ΠΜ, Chris❤️ είπε:

Κορίτσια γειά σας! Τι κάνετε πως είστε? Εμείς καλά κάνουμε μπανακια αν και έχω στεναχωρεθει πάρα πολύ με όσα συμβαίνουν! Όμως έχω και ένα παιδάκι που θέλει να ευχαριστηθεί το καλοκαίρι οπότε για εκείνη είμαστε χαμογελαστοί! Ανυπομονώ για τον γιατρό στις 23 του μήνα! Θέλω τόσο πολύ να δω τον μικρούλη ξανά! Ειδικά επειδή στην Β επιπέδου δεν μας έβγαλε πολύ ωραία φωτογραφία λόγω της θέσης του. 

@Catmom ❤️ θα μπορούσες να μου στείλεις το λινκ από το μαξιλάρι? Μου αρέσει που είπες ότι γίνεται και φωλιτσα! :wub:

Σχετικά με το μπάνιο στην θάλασσα εμείς πάμε νωρίς δηλαδή μέχρι 10 το αργότερο είμαστε εκεί! Πάντα σε σκιά και λόγω της μικρής αν και δεν κάθεται όλη την ώρα είναι μέσα στο νερό! Εγώ μπαίνω σίγουρα 2 φορές μέχρι να φύγουμε απλά αλλάζω το κάτω μαγιό πάντα να είμαι στεγνή. Για την ώρα δεν μου είπε κάτι ο γιατρός ίσα ίσα ότι σε καθαρά νερά το κολύμπι είναι μια, από τις καλύτερες ασκήσεις! Συνήθως επειδή παίζουμε κιόλας με φουσκωτά κάθομαι κάνα τέταρτο μέσα με μπόλικο αντιηλιακό και στην κοιλίτσα! 

Φωτο.εμεις καθαρη εχουμε.καιρο να βγαλουμε. Δεν καθεται καθολου ο μικρος. Εχει κ τα χερακια στο κεφαλι.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Πως ειστεε?? Εγω εχω ακομη 2 βδομαδες για τη β επιπεδου! Εχει αρχισει και εξαντλειται η υπομονη μου με την παλινδρομηση. Με το ζορι πινω το ασβέστιο και το μαγνησιο. Επίσης παρατηρησα το μαγνησιο μου κανει διάρροια. 

@Eva n καλή επιτυχια!

 @vaslia@vaslia μια χαρα τα πας! Και εγω στα ιδια είμαι με τον τραχηλο.

 

Θα παω και εγω λιγο θάλασσα σιγα σιγα! Το μονο που μου είπε να μην είναι κρυα! 

Η μπεμπουλα δεν Καταλαβαίνω αν κουνιεται ενιωσα μια μερα μια ενοχληση χαμηλά εχω κατι γαργαλητα κατω απο τον αφαλο αλλα τα νιωθω επιδερμικα! Δεν καταλαβαίνω!! 19+4 σημερα..! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, vaslia είπε:

Πηγαμε χθες στον γιατρο ολα καλα. Ο τραχηλος στα ιδια επιπεδα μετα τον πεσσο.  Ο μπεμπης δειχνει μεγαλυτερος παντα και ειναι μεγαλο μωρο . Φτασαμε τα 750 γραμμαρια. Πολυ ζωηρο τον βρηκε. Ειμαι στην 23η ενδομαδα τωρα κοριτσια

Φωτο.εμεις καθαρη εχουμε.καιρο να βγαλουμε. Δεν καθεται καθολου ο μικρος. Εχει κ τα χερακια στο κεφαλι.

Μπράβο τέλεια νέα ! Μεγάλο μωράκι ο μπεμπακος μπράβο του!!  Μια χαρά και με τον τράχηλο.. κάθε ποτε σε βλέπει ο γιατρός ; Ποτε είναι το επόμενο ραντεβού σου;

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εμένα στην β επιπέδου ήταν μικρούλης 480 γραμμάρια.Ο γιατρός μου είπε ότι κανένας άνθρωπος δεν είναι 50 κιλά κι έτσι το κάθε μωρό είναι διαφορετικό.Με αγχωνει όμως μηπως συνεχίζει και είναι έτσι μικρούλης και μετά.Σκεφτομαι μήπως κάνω εγώ λάθος.Κουραζομαι πολύ ή δεν τρώω σωστά.

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Catmom ❤️μην σκέφτεσαι ετσι.εγω ημουν 20+5 στη Β Κ ήταν 460 γραμμάρια κ τον έβγαλε Κ μεγαλύτερο μια βδομαδα!!!Εγώ αντιθέτως λεω ότι θα βγει μεγάλο κ τι θα κανωωω!!!!

@Eva n τελεια!!!!περιμένουμε κ τα δικα σου νέα!!!εγω εφαγα σοκοφρετα στο σπιτι αλλααα οχι εκανε τα δικα του!!Δεν είδαμε ποτε φάτσα!!Ευτυχώς που μπόρεσε να δει ο γιατρός αυτα που επρεπε!!

@vaslia @Agapakiii τελικα τι φαση φετος πολυ πεισματαρικα βλεπω να βγαίνουν τα τοξοτακια μας!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Επιστρέψαμε κορίτσια μου!! Όλα καλά με την μπέμπα, άψογη σε όλα της είπε ο γιατρός! 537 γραμμάρια είναι το νινί μας ❤❤ ο πλακουντας μας είναι χαμηλός αλλά είπε ο γιατρός θα ανέβει, για να δούμε!!! Εφαγα ένα παγωτάκι πριν πάω, δεν μας δυσκόλεψε καθόλου η μπέμπα. Μόνο φωτογραφία δυσκολευτηκαμε να την βγάλουμε γιατί είχε τα πόδια της στο κεφάλι, έκανε ακροβατικά :lol: @Catmom ❤️ γλυκιά μου μην αγχώνεσαι, ολα τα μωράκια είναι διαφορετικά, δεν γεννιούνται όλα με ένα στάνταρ βάρος οποτε είναι λογικό! Όλα θα πάνε καλάααα ❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Catmom ❤️ είπε:

Βρε κορίτσια εμένα στην β επιπέδου ήταν μικρούλης 480 γραμμάρια.Ο γιατρός μου είπε ότι κανένας άνθρωπος δεν είναι 50 κιλά κι έτσι το κάθε μωρό είναι διαφορετικό.Με αγχωνει όμως μηπως συνεχίζει και είναι έτσι μικρούλης και μετά.Σκεφτομαι μήπως κάνω εγώ λάθος.Κουραζομαι πολύ ή δεν τρώω σωστά.

 

Αφού ο γιατρός σου είπε ότι όλα είναι καλά, μην ανησυχείς. Όντως όλοι είμαστε διαφορετικοί. Και τι πειράζει αν είναι μικροκαμωμενο; Άλλωστε μπορεί να πάρει τα πάνω του αργότερα… άσε που έχουν και απόκλιση τα μηχανήματα… πάντως μη σε ανησυχεί ότι κάτι κανεις εσυ.. το μωρό όσο και να φας εσυ, ότι είναι να πάρει, θα το πάρει. Όλα αυτά τα συμπληρώματα και τις βιταμίνες που παίρνουμε, τα παίρνουμε για να ενισχύσουμε τον δικό μας οργανισμό. Το μωρό θα τραφεί από τις αποθήκες που υπάρχουν στο σώμα μας! Η φύση έχει προνοήσει! Μιας φίλης μου πάντως της τον είχε βγάλει τον μπέμπη σχεδόν νάνο και ότι θα γεννηθεί με χαμηλό βάρος και είχε τρελαθεί, όμως γέννησε έναν μπεμπαρο, κούκλο και μια χαρά σε όλες τις μετρήσεις!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Ranoula είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Πως ειστεε?? Εγω εχω ακομη 2 βδομαδες για τη β επιπεδου! Εχει αρχισει και εξαντλειται η υπομονη μου με την παλινδρομηση. Με το ζορι πινω το ασβέστιο και το μαγνησιο. Επίσης παρατηρησα το μαγνησιο μου κανει διάρροια. 

@Eva n καλή επιτυχια!

 @vaslia@vaslia μια χαρα τα πας! Και εγω στα ιδια είμαι με τον τραχηλο.

 

Θα παω και εγω λιγο θάλασσα σιγα σιγα! Το μονο που μου είπε να μην είναι κρυα! 

Η μπεμπουλα δεν Καταλαβαίνω αν κουνιεται ενιωσα μια μερα μια ενοχληση χαμηλά εχω κατι γαργαλητα κατω απο τον αφαλο αλλα τα νιωθω επιδερμικα! Δεν καταλαβαίνω!! 19+4 σημερα..! 

Αυτα τα γαργαλητα σαν μπουρμπουληθρες ειναι οταν κουνιεται. Μια χαρα. Δεν απεχεις απο την πρωτη κλωτσια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ranoula είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Πως ειστεε?? Εγω εχω ακομη 2 βδομαδες για τη β επιπεδου! Εχει αρχισει και εξαντλειται η υπομονη μου με την παλινδρομηση. Με το ζορι πινω το ασβέστιο και το μαγνησιο. Επίσης παρατηρησα το μαγνησιο μου κανει διάρροια. 

@Eva n καλή επιτυχια!

 @vaslia@vaslia μια χαρα τα πας! Και εγω στα ιδια είμαι με τον τραχηλο.

 

Θα παω και εγω λιγο θάλασσα σιγα σιγα! Το μονο που μου είπε να μην είναι κρυα! 

Η μπεμπουλα δεν Καταλαβαίνω αν κουνιεται ενιωσα μια μερα μια ενοχληση χαμηλά εχω κατι γαργαλητα κατω απο τον αφαλο αλλα τα νιωθω επιδερμικα! Δεν καταλαβαίνω!! 19+4 σημερα..! 

Κάπου εκεί άρχισα να το νιώθω κι εγώ. Σαν να κάνει συσπάσεις ο μυς της κοιλιάς μου. Τώρα κάθε μέρα κάτι νιώθω ειδικά το βραδάκι.... υπέροχο απλά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Angelinaki @Foux @Eva n ευχαριστώ βρε κορίτσια.Βλεπω και κάτι ομάδες στο φβ που ρωτάνε συνέχεια τι βάρος είχαν τα μωρά σε κάθε εβδομάδα κι αναρωτιέμαι τελικά πόσο σημαντικό είναι όλο αυτό και πόσο ρόλο παίζει.Εντωμεταξυ εμάς ούτε που ξέρανε τι φύλο ήμασταν που λέει ο λόγος και βγήκαμε μια χαρά παιδιά.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

@Angelinaki @Foux @Eva n ευχαριστώ βρε κορίτσια.Βλεπω και κάτι ομάδες στο φβ που ρωτάνε συνέχεια τι βάρος είχαν τα μωρά σε κάθε εβδομάδα κι αναρωτιέμαι τελικά πόσο σημαντικό είναι όλο αυτό και πόσο ρόλο παίζει.Εντωμεταξυ εμάς ούτε που ξέρανε τι φύλο ήμασταν που λέει ο λόγος και βγήκαμε μια χαρά παιδιά.

Αχ, μην αγχώνεσαι με αυτό… μετά ρωτάνε στους 2 μηνες ποσό βάρος και ύψος είχε το μωρό σας, στους 3 μηνες κλπ. Λες και όλοι έχουμε την ίδια ανάπτυξη… το κάθε μωρό έχει τους ρυθμούς του και θα το δεις αυτό με τον καιρό… υγιή μωράκια να έχουμε και όλα τα αλλά… σιγά! Κι αν παίξει ποδόσφαιρο και όχι μπάσκετ τι θα γίνει; Με το καλό με ένα υγιές μπεμπακι!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Angelinaki είπε:

Αχ, μην αγχώνεσαι με αυτό… μετά ρωτάνε στους 2 μηνες ποσό βάρος και ύψος είχε το μωρό σας, στους 3 μηνες κλπ. Λες και όλοι έχουμε την ίδια ανάπτυξη… το κάθε μωρό έχει τους ρυθμούς του και θα το δεις αυτό με τον καιρό… υγιή μωράκια να έχουμε και όλα τα αλλά… σιγά! Κι αν παίξει ποδόσφαιρο και όχι μπάσκετ τι θα γίνει; Με το καλό με ένα υγιές μπεμπακι!!!:wub:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσια ❤️όλα τα μωράκια να είναι υγιείς και γερά Παναγία μου.

κορίτσια από κοιλίες πως πάτε?από τον τρίτο μήνα δεν έχω φορέσει παντελόνι.Μονο ένα κολάν εγκυμοσύνης που φοράω στις επισκέψεις στον γιατρό.η κοιλιά μου είναι τεράστια για τις εβδομάδες που είμαστε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...