Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα!Μόλις γύρισα από την κλινική,σε δύο ώρες θα ξέρω το αποτέλεσμα.Εσυ πως είσαι ?

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Ελπιζω πως όχι για να μπορέσεις λίγο να χαρείς τις διακοπές σου! Αφού έχεις κ άλλο μωρό στο σπίτι, λογικά από την κούραση θα ναι! Από πότε νιώθεις το μωρό να κλωτσάει;; Περιμένουμε νέα σου! Καλό βράδυ! 

Αν θυμάμαι καλά περίπου από την 17η-18η εβδομάδα.. κ στην πρώτη κάπου εκεί το ένιωσα.. αλλά κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει εννοείται κ η κάθε κοπέλα τ νιώθει σε άλλη εβδομάδα οποτε μην σε ανησυχεί κατι ! Σε ευχαριστώ πολυυυ για να δούμε ! 

6 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!Σας παρακολουθώ συχνά απλα δεν γράφω γιατί είμαι γενικώς μέσα στο άγχος για όλα!Διανύω την 18η βδομάδα και άρχισα να νιώθω το μωράκι μου αλλά ειναι φορές που για ολόκληρη μέρα δεν το νιώθω και με πιάνει τρέλα οτι κάτι έπαθε.Στη βδομάδα που είμαι είναι φυσιολογικό;;Εύχομαι σε ολες καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ελπίζω να την απολαμβάνετε γιατί εγώ καθόλου!!:(:(:(

Ίσως το μωράκι σου να κουνιέται ενώ είσαι σε κίνηση κ εσυ κ είσαι όρθια οποτε να μην το κατάλαβες ! Κ εγώ 2 μέρες έτσι έπαθα όταν ξαπλωνα που συνήθως κουνιέται πολύ δεν το ένιωθα παρά μόνο ένα δυο μικρά χτυπηματακια κ ανησυχούσα πως κάτι δεν πάει καλά.. τελικά όμως μετά την επόμενη μέρα του εδινε κ καταλάβαινε! Οποτε σκέφτηκα πως επειδή μέσα στην κοιλιά κοιμούνται κ πολύ, ίσως να ήταν ξύπνιο όταν εγώ ήμουν σε κίνηση κ για αυτό να μην το ένιωθα πολύ εκείνες τις μέρες! 
δοκιμασε να φας κάτι γλυκό κ ξάπλωσε ήρεμη , ίσως να κουνηθεί.. αλλά κ να μην κουνηθεί μην αγχωθείς δεν τρελαίνονται όλα για τα γλυκα!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια από πονάκια πως τα πάτε ; Τις τελευταίες μέρες έχω ενοχλήσεις  , η Μπέμπα ζωηρή κουνιέται κανονικά , αλλά κάποιες στιγμές με πιάνουν κάποια πονάκια.. αύριο έχω κ γιατρό πάλι καλά αλλά μια ανησυχία υπάρχει..

Μην ανησυχείς!Δεν θα είναι τίποτα!Μεγαλώνει το μπεμπακι!Πες του όμως να σε δει και από κάτω καλού κακού!

19 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

@Catmom ❤️ εύχομαι να είναι όλα καλά, που θα είναι δλδ γτ ο γιατρός σου δε θα σε άφηνε έτσι αν δν ήταν!!

@Foux όταν παραγγέλνεις από pat pat πληρώνεις κτ παραπάνω επειδή έρχονται από Αμερική; πρέπει να ναι συγκεκριμένο το ποσό που θα παραγγείλεις μήπως, για να μην πληρώσεις τα του τελωνείου; 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ❤️

9 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!Σας παρακολουθώ συχνά απλα δεν γράφω γιατί είμαι γενικώς μέσα στο άγχος για όλα!Διανύω την 18η βδομάδα και άρχισα να νιώθω το μωράκι μου αλλά ειναι φορές που για ολόκληρη μέρα δεν το νιώθω και με πιάνει τρέλα οτι κάτι έπαθε.Στη βδομάδα που είμαι είναι φυσιολογικό;;Εύχομαι σε ολες καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ελπίζω να την απολαμβάνετε γιατί εγώ καθόλου!!:(:(:(

Την ίδια απορια είχα κι εγώ στην εβδομάδα που διανύεις!Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μικρό ακόμα το μωρό και γι'αυτό δεν το καταλαβαίνεις καλά.

14 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Είμαι 22&2! Αχ ρε συ έχω την μικρή μου 18 μηνών που είναι μέσα στην τρέλα.. έχω βοήθεια από τη μαμά μου αλλά όσο να ναι χρειάζεται τρέξιμο κ φροντίδα.. ήδη τις τελευταίες μέρες όταν νιώθω κάπως περίεργα ξαπλώνω για λίγο κ περιμένω να ηρεμήσω.. θα του τα πω αύριο.. τώρα ας πούμε πριν λίγο ένιωθα ενοχλήσεις , ξάπλωσα , το μωρό κλωτσαει τρέλα .. λίγο φοβάμαι κιόλας.. ο τράχηλος στην προηγούμενη εξέταση ήταν οκ, ελπίζω κ αύριο να είναι.. για να δούμε.. απλά στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοια πονάκια για αυτό με ανησυχούν.. βέβαια κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική.. ελπίζω να με βρει καλά γιατί Σάββατο φεύγουμε κ διακοπές !! Φυσικά χαλαρα κ ξεκούραστα θα είμαστε χωρίς πολλές μετακινήσεις κ εκεί κ λόγω κοβιντ αλλά κ για δίκη μας ξεκούραση.. φοβάμαι μη μου πει τπτ ξάπλα κ μου έρθει κατακέφαλα Χαχαχ!

Ηρέμησε και ξεκουράσου.Απολαυσε αυτό που σου συμβαίνει.Ειναι το άγχος και η κατάσταση μας το διογκώνει!Μην ανησυχείς καθόλου.Ολα θα είναι καλά!Μεγαλώνει το μωρό σου εκεί μέσα και μαζί με αυτό και η μήτρα σου η οποία παραμεραει ότι όργανο βρίσκει!Ενημέρωσε μας ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Mkp2020 ολα καλα θα είναι θα δεις!!!Στείλε μας το απόγευμα να μας πεις τα νέα!!!Κ ότι θες να το λες μη αγχωνεσαι..ειμαστε εδω για να βγάζουμε από μεσα μας τις ανησυχίες μας!!Όπως βλέπεις όλες εχουμε μπόλικες!!:D

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Αχ βρε κορίτσια μου, σας διαβάζω συχνά, όμως δεν γράφω συνέχεια γιατί δεν προλαβαίνω… Ποσό κουράγιο μου δίνετε που έχετε όλες ανησυχίες, δεν περιγράφεται! Ο άντρας μου με λέει υπερβολική που ανησυχώ τόσο…. Εγώ όμως δεν μπορώ να ηρεμήσω. Έχω περάσει μια αποβολή και μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη στην κόρη μου, οπότε τώρα είμαι πολύ επιφυλακτική και πάλι. Αυτή τη φορά άλλωστε δεν έχω την πολυτέλεια να μείνω στο κρεβάτι γιατί έχω τη μικρή μου που με χρειάζεται και βοήθεια από πουθενά… μόνο ο άντρας μου που την αναλαμβάνει όταν γυρίζει από τη δουλειά του! Έρχεται όμως αργά το απόγευμα, άρα όλη μέρα είμαστε αυτοκόλλητες.. κάτι που επίσης με αγχώνει πολύ! Πως θα την αφήσω όταν θα πάω να γεννήσω;:unsure:

Τελος πάντων! Καλή συνέχεια σε όλες μας κορίτσια! Ευτυχώς που μπαίνουμε κι εδώ και παίρνουμε κουράγιο η μια από την αλλη!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Angelinaki είπε:

Καλησπερα! Αχ βρε κορίτσια μου, σας διαβάζω συχνά, όμως δεν γράφω συνέχεια γιατί δεν προλαβαίνω… Ποσό κουράγιο μου δίνετε που έχετε όλες ανησυχίες, δεν περιγράφεται! Ο άντρας μου με λέει υπερβολική που ανησυχώ τόσο…. Εγώ όμως δεν μπορώ να ηρεμήσω. Έχω περάσει μια αποβολή και μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη στην κόρη μου, οπότε τώρα είμαι πολύ επιφυλακτική και πάλι. Αυτή τη φορά άλλωστε δεν έχω την πολυτέλεια να μείνω στο κρεβάτι γιατί έχω τη μικρή μου που με χρειάζεται και βοήθεια από πουθενά… μόνο ο άντρας μου που την αναλαμβάνει όταν γυρίζει από τη δουλειά του! Έρχεται όμως αργά το απόγευμα, άρα όλη μέρα είμαστε αυτοκόλλητες.. κάτι που επίσης με αγχώνει πολύ! Πως θα την αφήσω όταν θα πάω να γεννήσω;:unsure:

Τελος πάντων! Καλή συνέχεια σε όλες μας κορίτσια! Ευτυχώς που μπαίνουμε κι εδώ και παίρνουμε κουράγιο η μια από την αλλη!!! 

Καλησπέρα κοπέλα μου!Όλα αυτά που γράφεις μου θυμίζουν εμένα..επίσης ο άντρας μου με λεει υπερβολική,έχω περάσει 2 αποβολές και η μια εξωμήτρια κιόλας,έχω ηδη ενα παιδάκι και βοήθεια απο πουθενά…οπότε αγχώνομαι περισσότερο απ οτι πρέπει σε σημείο που κουράζομαι και δεν αντέχω να περνάω την εγκυμοσύνη μου ετσι…σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

3 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Mkp2020 ολα καλα θα είναι θα δεις!!!Στείλε μας το απόγευμα να μας πεις τα νέα!!!Κ ότι θες να το λες μη αγχωνεσαι..ειμαστε εδω για να βγάζουμε από μεσα μας τις ανησυχίες μας!!Όπως βλέπεις όλες εχουμε μπόλικες!!:D

Σε ευχαριστώ πολύ ειλικρινά!!Ναι θα σας στείλω μόλις γυρίσω απο τον γιατρο!:)

6 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Αν θυμάμαι καλά περίπου από την 17η-18η εβδομάδα.. κ στην πρώτη κάπου εκεί το ένιωσα.. αλλά κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει εννοείται κ η κάθε κοπέλα τ νιώθει σε άλλη εβδομάδα οποτε μην σε ανησυχεί κατι ! Σε ευχαριστώ πολυυυ για να δούμε ! 

Ίσως το μωράκι σου να κουνιέται ενώ είσαι σε κίνηση κ εσυ κ είσαι όρθια οποτε να μην το κατάλαβες ! Κ εγώ 2 μέρες έτσι έπαθα όταν ξαπλωνα που συνήθως κουνιέται πολύ δεν το ένιωθα παρά μόνο ένα δυο μικρά χτυπηματακια κ ανησυχούσα πως κάτι δεν πάει καλά.. τελικά όμως μετά την επόμενη μέρα του εδινε κ καταλάβαινε! Οποτε σκέφτηκα πως επειδή μέσα στην κοιλιά κοιμούνται κ πολύ, ίσως να ήταν ξύπνιο όταν εγώ ήμουν σε κίνηση κ για αυτό να μην το ένιωθα πολύ εκείνες τις μέρες! 
δοκιμασε να φας κάτι γλυκό κ ξάπλωσε ήρεμη , ίσως να κουνηθεί.. αλλά κ να μην κουνηθεί μην αγχωθείς δεν τρελαίνονται όλα για τα γλυκα!

Το πιο πιθανό είναι αυτό που μου λέτε όλες οτι κουνιέται και δεν το καταλαβαίνω αλλά οταν δεν νιώθω τίποτα πραγματικά κάνω τις χειρότερες σκέψεις!!Δεν μπορώ να περάσω ολη μου την εγκυμοσύνη ετσι!!

23 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια από πονάκια πως τα πάτε ; Τις τελευταίες μέρες έχω ενοχλήσεις  , η Μπέμπα ζωηρή κουνιέται κανονικά , αλλά κάποιες στιγμές με πιάνουν κάποια πονάκια.. αύριο έχω κ γιατρό πάλι καλά αλλά μια ανησυχία υπάρχει..

Οι ενοχλήσεις είναι φυσιολογικές και εγω έχω αρκετά συχνά και θυμάμαι είχα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.Παρόλα αυτά να ρωτάς τον γιατρό σου για οτιδήποτε νιώθεις κ ας είναι κ βλακεία!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια !! Τα νέα μου είναι καλά , πάλι καλά! Το μωρό μια χαρά , μεγάλωσε κιόλας πολύ κ είναι 526γρμ! 
Ο τράχηλος είναι στα φυσιολογικά επίπεδα οπουε δεν μας ανησυχεί κάτι.. θα αυξήσω το μαγνήσιο κ κατά τα αλλα μου ειπα ξεκούραση.. όχι κολύμπι ( κολυμπούσα καθημερινά στην θάλασσα κ το γνώριζε) γενικά όχι σωματική άσκηση που με επιβαρύνει, να μην σηκώνω βάρη ( άρα να προσέχω κ με την μικρή μου).. για διακοπές ειπε να πάω αλλά χαλαρα κ εκεί να μην κουραστώ.. θα με ξανά δει στις 3 εβδομάδες για να το παρακολουθούμε κ να είμαστε σίγουροι, όπου θα κάνω κ την καμπύλη σακχάρου..

παντβς πέρα από τα πονάκια που έχω , το μωρό το βρήκε μια χαρά οποτε ανακουφιστηκα..

  • Μου αρέσει 5

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Agapakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Τα νέα μου είναι καλά , πάλι καλά! Το μωρό μια χαρά , μεγάλωσε κιόλας πολύ κ είναι 526γρμ! 
Ο τράχηλος είναι στα φυσιολογικά επίπεδα οπουε δεν μας ανησυχεί κάτι.. θα αυξήσω το μαγνήσιο κ κατά τα αλλα μου ειπα ξεκούραση.. όχι κολύμπι ( κολυμπούσα καθημερινά στην θάλασσα κ το γνώριζε) γενικά όχι σωματική άσκηση που με επιβαρύνει, να μην σηκώνω βάρη ( άρα να προσέχω κ με την μικρή μου).. για διακοπές ειπε να πάω αλλά χαλαρα κ εκεί να μην κουραστώ.. θα με ξανά δει στις 3 εβδομάδες για να το παρακολουθούμε κ να είμαστε σίγουροι, όπου θα κάνω κ την καμπύλη σακχάρου..

παντβς πέρα από τα πονάκια που έχω , το μωρό το βρήκε μια χαρά οποτε ανακουφιστηκα..

Τέλεια!!! Όλα καλά λοιπόν!! Να περάσετε ωραία στις διακοπουλες σας κ όσο μπορείς πιο χαλαρά!! 

Εγω πάντως ακόμα δε νιώθω τπτ εε κορίτσια από κινήσεις .. Κ για την ακριβεια είμαι 18εβδ. +2 ημερών! Να ανησυχήσω;;; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Τέλεια!!! Όλα καλά λοιπόν!! Να περάσετε ωραία στις διακοπουλες σας κ όσο μπορείς πιο χαλαρά!! 

Εγω πάντως ακόμα δε νιώθω τπτ εε κορίτσια από κινήσεις .. Κ για την ακριβεια είμαι 18εβδ. +2 ημερών! Να ανησυχήσω;;; 

@Αγγελίνα Οχι να μην ανησυχήσεις συνήθως μετα τις 20-21 εβδομάδες αρχίζεις κ νιώθεις κινήσεις,εμένα είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου και ίσως γ αυτό έχω αρχίσει και το νιώθω αλλά μη φανταστείς καθημερινά και όλη μέρα..απλά εγώ αγχώνομαι χωρίς λόγο λόγω ιστορικού…

πρίν από 35 λεπτά , Agapakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Τα νέα μου είναι καλά , πάλι καλά! Το μωρό μια χαρά , μεγάλωσε κιόλας πολύ κ είναι 526γρμ! 
Ο τράχηλος είναι στα φυσιολογικά επίπεδα οπουε δεν μας ανησυχεί κάτι.. θα αυξήσω το μαγνήσιο κ κατά τα αλλα μου ειπα ξεκούραση.. όχι κολύμπι ( κολυμπούσα καθημερινά στην θάλασσα κ το γνώριζε) γενικά όχι σωματική άσκηση που με επιβαρύνει, να μην σηκώνω βάρη ( άρα να προσέχω κ με την μικρή μου).. για διακοπές ειπε να πάω αλλά χαλαρα κ εκεί να μην κουραστώ.. θα με ξανά δει στις 3 εβδομάδες για να το παρακολουθούμε κ να είμαστε σίγουροι, όπου θα κάνω κ την καμπύλη σακχάρου..

παντβς πέρα από τα πονάκια που έχω , το μωρό το βρήκε μια χαρά οποτε ανακουφιστηκα..

@Agapakiii Πολύ χαίρομαι με τα νέα σου!!Μπράβο!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Αν θυμάμαι καλά περίπου από την 17η-18η εβδομάδα.. κ στην πρώτη κάπου εκεί το ένιωσα.. αλλά κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει εννοείται κ η κάθε κοπέλα τ νιώθει σε άλλη εβδομάδα οποτε μην σε ανησυχεί κατι ! Σε ευχαριστώ πολυυυ για να δούμε ! 

Ίσως το μωράκι σου να κουνιέται ενώ είσαι σε κίνηση κ εσυ κ είσαι όρθια οποτε να μην το κατάλαβες ! Κ εγώ 2 μέρες έτσι έπαθα όταν ξαπλωνα που συνήθως κουνιέται πολύ δεν το ένιωθα παρά μόνο ένα δυο μικρά χτυπηματακια κ ανησυχούσα πως κάτι δεν πάει καλά.. τελικά όμως μετά την επόμενη μέρα του εδινε κ καταλάβαινε! Οποτε σκέφτηκα πως επειδή μέσα στην κοιλιά κοιμούνται κ πολύ, ίσως να ήταν ξύπνιο όταν εγώ ήμουν σε κίνηση κ για αυτό να μην το ένιωθα πολύ εκείνες τις μέρες! 
δοκιμασε να φας κάτι γλυκό κ ξάπλωσε ήρεμη , ίσως να κουνηθεί.. αλλά κ να μην κουνηθεί μην αγχωθείς δεν τρελαίνονται όλα για τα γλυκα!

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μετα μετα τις 20 το νιωσα το μωρο. Ειναι μικρο ακομα. Θα δεις σε 10 μερες θα κλωτσαει απιστευτα!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αγγελίνα είπε:

Τέλεια!!! Όλα καλά λοιπόν!! Να περάσετε ωραία στις διακοπουλες σας κ όσο μπορείς πιο χαλαρά!! 

Εγω πάντως ακόμα δε νιώθω τπτ εε κορίτσια από κινήσεις .. Κ για την ακριβεια είμαι 18εβδ. +2 ημερών! Να ανησυχήσω;;; 

Να μην ανησυχήσεις καθόλου! Στην πρώτη εγκυμοσύνη αργείς να καταλάβεις το μωρό… πολλές φορες το καταλαβαίνουμε και νομίζουμε ότι είναι το έντερο, το στομάχι κλπ. Μόλις το καταλάβεις καλά καλά θα αντιληφθείς ότι τελικά αυτό που ένιωθες είναι το μωράκι. Επίσης παιζει ρόλο και θέση του πλακούντα. 
Στην μικρή μου ένιωσα καλά καλά το μωρό μετά την 20 η εβδομάδα και τώρα τον μπέμπη τον νιώθω κάποιες φορες να κινείται, αλλά εχθές φαντάσου μου έριξε την πρώτη του κλωτσιτσα (19+3). Θα το νιώσεις μέσα στις επόμενες ημέρες και θα ξετρελαθείς!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!Μόλις γύρισα απο τον γιατρό!Το μωράκι είναι μια χαρά μεγαλώνει φυσιολογικά το μόνο που με προβλημάτισε ειναι οτι κόντυνε ο τράχηλος μου σε σχέση με την προηγούμενη φορά…απο 39 πηγε 33 κ μου ειπε να προσεχω τα βαρη κ γενικα να μην κουραζομαι.Εσας ποσο ειναι ο τραχηλος βρε κοριτσια να ανησυχησω πολυ;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Καλησπερα! Αχ βρε κορίτσια μου, σας διαβάζω συχνά, όμως δεν γράφω συνέχεια γιατί δεν προλαβαίνω… Ποσό κουράγιο μου δίνετε που έχετε όλες ανησυχίες, δεν περιγράφεται! Ο άντρας μου με λέει υπερβολική που ανησυχώ τόσο…. Εγώ όμως δεν μπορώ να ηρεμήσω. Έχω περάσει μια αποβολή και μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη στην κόρη μου, οπότε τώρα είμαι πολύ επιφυλακτική και πάλι. Αυτή τη φορά άλλωστε δεν έχω την πολυτέλεια να μείνω στο κρεβάτι γιατί έχω τη μικρή μου που με χρειάζεται και βοήθεια από πουθενά… μόνο ο άντρας μου που την αναλαμβάνει όταν γυρίζει από τη δουλειά του! Έρχεται όμως αργά το απόγευμα, άρα όλη μέρα είμαστε αυτοκόλλητες.. κάτι που επίσης με αγχώνει πολύ! Πως θα την αφήσω όταν θα πάω να γεννήσω;:unsure:

Τελος πάντων! Καλή συνέχεια σε όλες μας κορίτσια! Ευτυχώς που μπαίνουμε κι εδώ και παίρνουμε κουράγιο η μια από την αλλη!!! 

Καλησπερα κοριτσάκι μου!Προσπάθησε με ξεκουράζεσαι και να δίνεις παραπάνω ευθύνες στον σύντροφό σου.Εχεις κάποιον δικό σου να την προσέχει?

4 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Τα νέα μου είναι καλά , πάλι καλά! Το μωρό μια χαρά , μεγάλωσε κιόλας πολύ κ είναι 526γρμ! 
Ο τράχηλος είναι στα φυσιολογικά επίπεδα οπουε δεν μας ανησυχεί κάτι.. θα αυξήσω το μαγνήσιο κ κατά τα αλλα μου ειπα ξεκούραση.. όχι κολύμπι ( κολυμπούσα καθημερινά στην θάλασσα κ το γνώριζε) γενικά όχι σωματική άσκηση που με επιβαρύνει, να μην σηκώνω βάρη ( άρα να προσέχω κ με την μικρή μου).. για διακοπές ειπε να πάω αλλά χαλαρα κ εκεί να μην κουραστώ.. θα με ξανά δει στις 3 εβδομάδες για να το παρακολουθούμε κ να είμαστε σίγουροι, όπου θα κάνω κ την καμπύλη σακχάρου..

παντβς πέρα από τα πονάκια που έχω , το μωρό το βρήκε μια χαρά οποτε ανακουφιστηκα..

Τιιι καλά!Τώρα απόλαυσε τις διακοπές σου και πέρνα όμορφα ❤️

πρίν από 11 λεπτά , Mkp2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!Μόλις γύρισα απο τον γιατρό!Το μωράκι είναι μια χαρά μεγαλώνει φυσιολογικά το μόνο που με προβλημάτισε ειναι οτι κόντυνε ο τράχηλος μου σε σχέση με την προηγούμενη φορά…απο 39 πηγε 33 κ μου ειπε να προσεχω τα βαρη κ γενικα να μην κουραζομαι.Εσας ποσο ειναι ο τραχηλος βρε κοριτσια να ανησυχησω πολυ;;

Εγώ δεν ξέρω πόσο είναι ο δικός μου.Ξερει ότι αγχώνομαι κι ότι θα μετράω και τα χιλιοστά οπότε μου λέει απλά αν είναι καλός ή όχι.Κανε αυτά που σου είπε και προσπάθησε να ξεκουραζεσαι 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mkp2020 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!Μόλις γύρισα απο τον γιατρό!Το μωράκι είναι μια χαρά μεγαλώνει φυσιολογικά το μόνο που με προβλημάτισε ειναι οτι κόντυνε ο τράχηλος μου σε σχέση με την προηγούμενη φορά…απο 39 πηγε 33 κ μου ειπε να προσεχω τα βαρη κ γενικα να μην κουραζομαι.Εσας ποσο ειναι ο τραχηλος βρε κοριτσια να ανησυχησω πολυ;;

Εγω που εχω προβλημα καρδιομορφης μητρας και τον ελεγχουμε συνεχεια ειναι 31 και μου ειπε οτι ειναι πολυ καλος και το προβλημα θα ειναι αν παει τυπου 25!

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2021 at 11:05 ΜΜ, Catmom ❤️ είπε:

Κορίτσια σήμερα είχα την β επιπέδου.Ακουγα ότι είναι από τις πιο ωραίες εξετάσεις.Ειλικρινα απογοητεύτηκα και στεναχωρήθηκα!Τον μπέμπη δεν τον είδαμε.Ηταν χωμένος με την μούρη στον πλακούντα.Δεν γυρναγε.Αλλα αυτό δεν με ένοιαζε τόσο όσο ότι βρέθηκε στη καρδούλα το golf ball.Ο γιατρός ήταν πολύ καθησυχαστικος αλλά φοβάμαι πολύ πολύ πολύ.

Είναι πολύ σύνηθες αυτό εμένα σε δυο φίλες μου το βρήκαν αυτό και τα μωράκια τους βγήκαν υγιέστατα και τα δυο!!Να μην αγχώνεσαι καθόλου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Agapakiii τελεια!!!άραξε κ ξεκουρασου οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτε!!!

@Angelinaki τελικα όλες τα ίδια σκεφτόμαστε!!Πάντως κοριτσια πιστευω όσο κ να θέλουν οι άντρες δεν μπορούν να μας καταλάβουν ουτε στο ελαχιστο!!

@Mkp2020 ειδες τελικα ότι κουνιέται Κ είναι μια χαρα;;;Κ Εγώ δεν ξερω για τράχηλο μου είπαν ειναι μια χαρά!!

Σήμερα πηρα τις αιματολογικες μου..30 αιματοκριτης δεν ανέβηκε καθολου!!Μου άλλαξε σίδηρο ο γιατρός κ βλέπουμε!!!εσείς πως είστε με αιματοκριτη;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...