Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Εγκυμοσύνη


AnnaGodes

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα θα ήθελα την γνώμη σας για ενα θέμα που με απασχολεί γέννησα πριν 4 μήνες αλλά το μωρό μου πέθανε μετά την γέννηση του ...ήταν η τρίτη καισαρική μου ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να ξανά κάνω πάλι παιδί μετά από 1 χρόνο αλλά ο ψυχολόγος που μιλάω με είπε για να ξεπεράσω το χάμω του παιδιού μου πρέπει να ξαναμινω έγκυος τη λέτε να το συζητήσω με τον γιατρό μου να δω και τι θα μου πει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπέλα μου,λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου! Συλλυπητήρια! Είπες για 3 καισαρικες,άρα έχεις ήδη 2 παιδιά, σωστα;; Το θέμα είναι εσυ τι νιώθεις οχι τι προτείνει ο ψυχολόγος σου! Από κει και πέρα πρέπει να αφήσεις και το σώμα σου να ξεκουραστεί αλλά και να επουλωθει η τομη ώστε να μπορεί να φιλοξενήσει νέα κύηση. Προσωπικά όταν είχα κάνει καισαρικη μου είχε πει ο γιατρός να προσπαθήσω τουλάχιστον μετά από 8 μηνες. Έχω κάνει όμως μόνο 1 .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AnnaGodes είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα θα ήθελα την γνώμη σας για ενα θέμα που με απασχολεί γέννησα πριν 4 μήνες αλλά το μωρό μου πέθανε μετά την γέννηση του ...ήταν η τρίτη καισαρική μου ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να ξανά κάνω πάλι παιδί μετά από 1 χρόνο αλλά ο ψυχολόγος που μιλάω με είπε για να ξεπεράσω το χάμω του παιδιού μου πρέπει να ξαναμινω έγκυος τη λέτε να το συζητήσω με τον γιατρό μου να δω και τι θα μου πει...

Λυπάμαι πολύ για αυτό που σου συνέβη. 

Αλήθεια, υπάρχει ψυχολόγος που 1) είπε τέτοια συμβουλή, ουσιαστικά να χρησιμοποιήσεις σαν δεκανίκι μία νέα κύηση, αντί να ζήσεις το πένθος σου; 2)είπε να παραβλέψεις οδηγία του γιατρού, μια οδηγία που μπορεί να σου κοστίσει τη ζωή σου, λες και ξέρει καλύτερα εκείνος από τον γυναικολόγο;

Κάτι δεν μου κολλάει σε όλο αυτό...

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η συμβουλή του ψυχολόγου ήταν μία καινούργια εγκυμοσύνη για να με βγάλει από το πένθος που βιώνουμε και απο την ύπαρξης μια ερχόμενης κατάθλιψης 

3 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Κοπέλα μου,λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου! Συλλυπητήρια! Είπες για 3 καισαρικες,άρα έχεις ήδη 2 παιδιά, σωστα;; Το θέμα είναι εσυ τι νιώθεις οχι τι προτείνει ο ψυχολόγος σου! Από κει και πέρα πρέπει να αφήσεις και το σώμα σου να ξεκουραστεί αλλά και να επουλωθει η τομη ώστε να μπορεί να φιλοξενήσει νέα κύηση. Προσωπικά όταν είχα κάνει καισαρικη μου είχε πει ο γιατρός να προσπαθήσω τουλάχιστον μετά από 8 μηνες. Έχω κάνει όμως μόνο 1 .

Έχω αλλά δύο παιδιά.....το ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς για να ξανά μείνω έγκυος αλλά θέλω να ξανά μείνω έγκυος το έχω ανάγκη να βγω από αυτό το πένθος που έχω και βιωνο 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, AnnaGodes είπε:

Καλησπέρα η συμβουλή του ψυχολόγου ήταν μία καινούργια εγκυμοσύνη για να με βγάλει από το πένθος που βιώνουμε και απο την ύπαρξης μια ερχόμενης κατάθλιψης 

Έχω αλλά δύο παιδιά.....το ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς για να ξανά μείνω έγκυος αλλά θέλω να ξανά μείνω έγκυος το έχω ανάγκη να βγω από αυτό το πένθος που έχω και βιωνο 

Θα ξαναπετυχεις εγκυμοσύνη,αυτό είναι το σίγουρο! Όμως το σώμα θα πρέπει να είναι ικανό να τη φέρει εις πέρας! Συζητησε το με τον γιατρό σου,γιατί ο κάθε οργανισμός είναι διαφορερικος! Κοριτσι μου,δε θέλω να σε φορτώνω και μ αλλά τώρα,αλλά μήπως να άλλαζες ψυχολογο; Αυτά που προτείνει και ο τρόπος που τα προτείνει δεν είναι επιστημονικώς αποδεκτά....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπάμαι για αυτό που περνάς...

Αλλα επειδή έχω κάνει κάποια χειρουργεία για γυνααικολογικουσ λόγους ξέρω από 1ο χέρι πωσ θα πρέπει να ακούσεις τον γυναικολόγο σου...

Αν ξεκινήσεις προσπάθειες πριν το σώμα σου είναι έτοιμο,, κινδυνευεισ να πάθεις ρήξη μήτρας..αν δεν σκέφτεσαι τον εαυτό σου σκέψου τον άντρα σου κ τα άλλα 2 σου παιδιά...πάρε Δύναμη από εκείνους..κ όταν περάσει το διάστημα ξανά προσπάθησε.

Κ.εμενα μου κάνει εντύπωση η ψυχολόγος..

Είσαι πιο δυνατή από όσο νομιζεισ..επειδή στο περιβάλλον μου έχω ζήσει την κατάθλιψη αν είχεσ φτάσει σε αυτό το σημείο δεν θα είχεσ διάθεση για τίποτα...ούτε από το κρεβάτι δεν θα σηκωνοσουν...ίσωσ να παρεισ γνώμη από μια άλλη ειδικό..

Κ για μένα  αν όντως τα πράγματα είναι τόσο σοβαρά κ αντιμετωπίζεις κατάθλιψη τοτε θα πρέπει να απαυθυνθεισ σε ψυχίατρο...οι ψυχολόγοι δεν είναι γιατροί..δεν μπορούν να δώσουν αγωγή...άλλαξε γιατρό για να σε βοηθήσει...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , tzeni82 είπε:

Λυπάμαι για αυτό που περνάς...

Αλλα επειδή έχω κάνει κάποια χειρουργεία για γυνααικολογικουσ λόγους ξέρω από 1ο χέρι πωσ θα πρέπει να ακούσεις τον γυναικολόγο σου...

Αν ξεκινήσεις προσπάθειες πριν το σώμα σου είναι έτοιμο,, κινδυνευεισ να πάθεις ρήξη μήτρας..αν δεν σκέφτεσαι τον εαυτό σου σκέψου τον άντρα σου κ τα άλλα 2 σου παιδιά...πάρε Δύναμη από εκείνους..κ όταν περάσει το διάστημα ξανά προσπάθησε.

Κ.εμενα μου κάνει εντύπωση η ψυχολόγος..

Είσαι πιο δυνατή από όσο νομιζεισ..επειδή στο περιβάλλον μου έχω ζήσει την κατάθλιψη αν είχεσ φτάσει σε αυτό το σημείο δεν θα είχεσ διάθεση για τίποτα...ούτε από το κρεβάτι δεν θα σηκωνοσουν...ίσωσ να παρεισ γνώμη από μια άλλη ειδικό..

Κ για μένα  αν όντως τα πράγματα είναι τόσο σοβαρά κ αντιμετωπίζεις κατάθλιψη τοτε θα πρέπει να απαυθυνθεισ σε ψυχίατρο...οι ψυχολόγοι δεν είναι γιατροί..δεν μπορούν να δώσουν αγωγή...άλλαξε γιατρό για να σε βοηθήσει...

Έχεις απόλυτο δίκιο...θα αλλάξω ψυχολόγο 

Το σώμα μου δεν είναι έτοιμο για μια εγκυμοσύνη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , AnnaGodes είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο...θα αλλάξω ψυχολόγο 

Το σώμα μου δεν είναι έτοιμο για μια εγκυμοσύνη..

Κοπέλα μου δοκίμασε να πας σε ψυχίατρο...δεν είναι ταμπού...ίσα ίσα θα σε βοηθήσει να συνελθεισ πιο γρήγορα..ο ψυχολόγος δεν μπορεί να συνταγογραφήσει...δεν είναι απλό αυτό που περνάς..

Πρόσεξε τον εαυτό σου ..έχασεσ 1 παιδί..Κ οενθεισ για αυτο...έχεισ ομωσ αλλά 2...μην σε χάσουν τα άλλα 2 επειδή δεν πήρες τη σωστή βοήθεια....κρίμα από το Θεό είναι...έχεισ αλλά 2 παιδιά να σκέφτεισ...μην σε πάρει από κάτω...

Εμεισ εδώ θα είμαστε να μασ μιλασ ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tzeni82 είπε:

Κοπέλα μου δοκίμασε να πας σε ψυχίατρο...δεν είναι ταμπού...ίσα ίσα θα σε βοηθήσει να συνελθεισ πιο γρήγορα..ο ψυχολόγος δεν μπορεί να συνταγογραφήσει...δεν είναι απλό αυτό που περνάς..

Πρόσεξε τον εαυτό σου ..έχασεσ 1 παιδί..Κ οενθεισ για αυτο...έχεισ ομωσ αλλά 2...μην σε χάσουν τα άλλα 2 επειδή δεν πήρες τη σωστή βοήθεια....κρίμα από το Θεό είναι...έχεισ αλλά 2 παιδιά να σκέφτεισ...μην σε πάρει από κάτω...

Εμεισ εδώ θα είμαστε να μασ μιλασ ..

Αυτό ακριβώς θα κάνω θα πάω σε ένα ψυχίατρο αυτός θα με βοηθήσει σίγουρα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...