Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Λεκέδες στα βρεφικά ρούχα!!


Recommended Posts

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας..τώρα που έχουμε ξεκινήσει τις τροφές έχουμε συνέχεια ατυχήματα :unsure:στις μπλούζες,στα παντελόνια,στην σαλιαρα και κάποιες φορές και στις μπλούζες μου..το θέμα μου είναι πως στο καλό βγαίνουν..τα ρούχα τα πλένω στους 60 βαθμούς και χρησιμοποιώ και προπλυση κάποιες φορές..στα πιο ευαίσθητα ρουχαλακια τα βάζω στους 40 που δυστυχώς όπως τα βάζω έτσι τα βγάζω πολλές φορές....:unsure:..δοκίμασα να βάλω και λίγο vanish αλλά μέτρια τα πράγματα...εσείς σε πόσους βαθμούς τα πλένετε;;και πως βγάζετε τους λεκέδες;; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , valentina23 είπε:

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας..τώρα που έχουμε ξεκινήσει τις τροφές έχουμε συνέχεια ατυχήματα :unsure:στις μπλούζες,στα παντελόνια,στην σαλιαρα και κάποιες φορές και στις μπλούζες μου..το θέμα μου είναι πως στο καλό βγαίνουν..τα ρούχα τα πλένω στους 60 βαθμούς και χρησιμοποιώ και προπλυση κάποιες φορές..στα πιο ευαίσθητα ρουχαλακια τα βάζω στους 40 που δυστυχώς όπως τα βάζω έτσι τα βγάζω πολλές φορές....:unsure:..δοκίμασα να βάλω και λίγο vanish αλλά μέτρια τα πράγματα...εσείς σε πόσους βαθμούς τα πλένετε;;και πως βγάζετε τους λεκέδες;; Ευχαριστω

Αva ή fairy εκείνη την ώρα πριν στεγνώσουν και το αφήνω έτσι ακρετη ώρα και το βάζω πληντυριο μετά στους 60! Αλλά εγώ της είχα συγκεκριμένα ρούχα και την άλλαζα πριν το φαγητό και έβαζα αυτες τις δύο τρεις αλλάξιες κάθε φορά πλύνε βαλε!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα ,γράφω μόνο κ μόνο για να διαβάσω απαντησεις. Εμένα το βανις στα λευκά που το άφησα έβγαλε τον λεκε αλλά κιτρινισε η μπλούζα... αποτυχία. Ίσως ναι με Άβα να γίνεται καλύτερη δουλειά. 

Θα σου πρότεινα ,να έχεις ευκαιρες 2,3 μπλούζες που έχει καταστρέψει να της φοράς αυτές όταν τρώει. Επίσης υπάρχουν τα bibado εγώ του πήρα τέτοιο. 29€ . Έχει κ με 4€ στα ΙΚΕΑ ποδιές μπλούζες, το ανακάλυψα αργότερα αλλά δεν έχω πάρει ,δεν ξέρω πως είναι. Κανονικές ποδιές δεν θέλει μόνο σιλικόνης αντέχει πάνω του ,τις άλλες τις πλαστικές τις τραβάει κ τις βγάζει σα μανιακός.:lol:

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον με Άβα θα δοκιμάσω την επόμενη φορά..είχα μια ωραία άσπρη μπλουζιτσα φούτερ δεν φαντάζεστε πως έχει γίνει...και το αποτέλεσμα ήταν να ξερασει και το αυγό πάνω σε αυτήν και αποτελειωθηκε:unsure:..καλά ρούχα όχι δεν της βάζω αλλά κρίμα είναι που σχεδόν όλα τα πιτζαμακια της έχουν λεκέδες...όσο για τις σφαλιάρες της τραβάει δεν το συζητώ για τις πλαστικές ...με τίποτα...μόνο οι κλασσικές πάνινες σαλιαρες,που κι αυτές παρεπιπτόντως είναι χάλια από λεκέδες...απλά δεν έβαζα κάποιο ενισχυτικό γιατί έχουν χημικά και είναι βρεφικά ρουχακια..αλλά τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Αva ή fairy εκείνη την ώρα πριν στεγνώσουν και το αφήνω έτσι ακρετη ώρα και το βάζω πληντυριο μετά στους 60! Αλλά εγώ της είχα συγκεκριμένα ρούχα και την άλλαζα πριν το φαγητό και έβαζα αυτες τις δύο τρεις αλλάξιες κάθε φορά πλύνε βαλε!!!!

η μοναδικη λυση.θελει εκεινη την ωρα αμεσως να το κανεις,με ζεστο νερο

μετα στο πλυντηριο συνηθως βαζω 40βαθμους

νομιζω δ σωθηκαν κανα 2ρουχακια απο καθε παιδι,κ κυριως απο φρουτα

κατα τα αλλα συμφωνω,2-3ρουχα μονο για φαι,σαλιαρες σιλικονης,η σαλιαρες-μπλουζες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δύσκολοι αυτοί οι λεκέδες. Υπάρχουν πάντως σαλιαρες που έχουν κ μανικακια κ φαίνονται από μπροστά σαν μπλούζες. Αυτές λογικά δεν θα τις τραβάει. Κ όπως είπαν κ οι υπόλοιπες συγκεκριμένα ρούχα για το φαγητό. 

Μην ανησυχείς πάντως, δεν διαρκεί πολύ καιρό ο καιρός με τις κρέμες, όταν θα τρώει κανονικά φαγητό θα είναι καλύτερα τα πράγματα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@mama16 σ' ευχαριστώ για την απάντηση..ναι έχω διάφορες σαλιαρες για την ώρα του φαγητού..και ποδιές και κάτι αμανικες τις πάνινες όμως,τις πλαστικές δεν τις θέλει..κι αυτές όμως σαν απλυτες φαίνονται..όχι τίποτα άλλο θα έρθει και κάποιος συγγενής και θα με σχολιαζει:unsure:μάλλον θ αργήσω πολύ να σταματήσω το άλεσμα..έχω τρομερή φοβία με το πνιξιμο..:wacko:

Είσαι και στο άλλο φόρουμ;;νομίζω σ έχω δει και στο αλλο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , valentina23 είπε:

@mama16 σ' ευχαριστώ για την απάντηση..ναι έχω διάφορες σαλιαρες για την ώρα του φαγητού..και ποδιές και κάτι αμανικες τις πάνινες όμως,τις πλαστικές δεν τις θέλει..κι αυτές όμως σαν απλυτες φαίνονται..όχι τίποτα άλλο θα έρθει και κάποιος συγγενής και θα με σχολιαζει:unsure:μάλλον θ αργήσω πολύ να σταματήσω το άλεσμα..έχω τρομερή φοβία με το πνιξιμο..:wacko:

Είσαι και στο άλλο φόρουμ;;νομίζω σ έχω δει και στο αλλο

Ναι ναι είμαι κ στο άλλο... Ακριβώς η ίδια! :P

Καλά οι σαλιαρες τι πειράζει να φαίνονται με λεκέδες? Αφού μόνο στο φαγητό τις βάζουμε. Μπορείς να έχεις μια δύο, να τις χρησιμοποιείς μόνο στο γιαουρτακι που φεύγουν εύκολα οι λεκέδες κ να τις έχεις σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος σπίτι κ τις υπόλοιπες να τις έχεις οπότε θες. Απ' την εμπειρία μου οι λεκέδες από φρουτοκρεμα δεν βγαίνουν με τπτ..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@mama16 σ' ευχαριστώ για την απάντηση..ναι έχω διάφορες σαλιαρες για την ώρα του φαγητού..και ποδιές και κάτι αμανικες τις πάνινες όμως,τις πλαστικές δεν τις θέλει..κι αυτές όμως σαν απλυτες φαίνονται..όχι τίποτα άλλο θα έρθει και κάποιος συγγενής και θα με σχολιαζει:unsure:μάλλον θ αργήσω πολύ να σταματήσω το άλεσμα..έχω τρομερή φοβία με το πνιξιμο..:wacko:

Είσαι και στο άλλο φόρουμ;;νομίζω σ έχω δει και στο αλλο

ενταξει αν ο συγγενης σχολιασει την απλυτη σαλιαρα του μωρου ,εχει προβλημα ο συγγενης.μην σκεφτεσαι τετοια πραγματα

κ να πω οτι επειδη τα παιδια μου τρωγανε κομματια απο αρκετα μικρα(8-10μ) πραγματι λερωνονταν πολυ λιγοτερο.μπορεις ομως να φανταστεις το χαλι που δημιουργει ενα παιδακι 1,5ετους τρωγοντας ρυζι:tongue:

επισης επειδη ο μικρος ειχε παντα πολλα σαλια φορουσε απλες σαλιαρες σπιτι,κυριως σιλικονης αλλα κ υφασματινες,κ για βολτες ειχαμε αυτες τις χαριτωμενες τριγωνικες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@vikib να τανε μόνο οι σαλιαρες χάλια ποιος το λέγε:Pεπειδή με το φαγητό είναι και λίγο δύσκολη τα φτύνει πολλές φορές η βουτάει με το χέρι της το μπολ και πετάγονται παντού..το κακό είναι με μένα που στην αρχή της έβαζα καθαρά και καινούρια ρουχαλακια στα γεύματα με αποτέλεσμα μέχρι στιγμής να είναι τα περισσότερα βαμμένα..τα μωρά εννοείται ότι θα λερώσουν και θα τα πετάξουν όλα παντού απλά εγώ έκανα τη βλακεία που της έβαζα και τα καλά της για να τρωει:unsure:..ουφ άντε δεν πειράζει σε λίγο δεν θα την κάνουν εξάλλου θα προσέξω με τα επόμενα να έχω μόνο δύο τρία για τα γεύματα.

@mama16 χαχα ναι εσύ είσαι οντως:P..γιαουρτακια δεν τρώμε ακόμη.δεν μου χει πει η παιδίατρος..όντως τα φρούτα βάφουν ...οι τροφές μπορεί και να βγουν ..τα φρούτα με τίποτα νομιζω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφήστε κοριτσια κι εγω εχω καταστρέψει ενα σωρό ρούχα με τα φρούτα. Εχουμε 9κιλο πλυντήριο, οποτε μεχρι να συμπληρώσω πλύση την πρώτη φορα που τα εβαλα πάει μια καλοκαιρινή κολεξιόν που δεν ηταν και δίκη μας για να καταλάβω οτι ο λεκές θα μείνει για πάντα. Πλεον με το που λερώνεται επι τόπου στο καρεκλάκι τον γδύνω ο μικρός κλαίει και εγω πλένω στην βρύση τον λεκέ με fairy. Ετσι βγαίνει. Αν στεγνώσει το ρούχο αχρηστεύτηκε.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...