Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Εγκυμοσυνη κ καταθλιψη


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα εμπειριες απο κοπελες με καταθλιψη που βρισκονται σε εγκυμοσυνη. Πώς την αντιμετωπιζουν, με δεδομενο οτι απαγορευονται τα αντικαταθλιπτικα? Υπαρχει κατι φυτικο που να επιτρεπεται κ να βοηθαει? Εγω επαιρνα χρονια σεροπραμ των 20 mg, τα σταματησα πριν ενα μηνα γιατι βρισκομαι σε διαδικασια εξωσωματικης κ τωρα με τη συνεργεια κ των ορμονων που παιρνω (utrogestan κ ciclacur), νιωθω πολυ ασχημα, εχασα την αισιοδοξια μου κ βιωνω μεγαλη ενταση. Εχω κ αυπνιες. Πραγματικα δεν ξερω πώς θα μπορεσω να βγαλω την περιοδο της εγκυμοσυνης χωρις φαρμακα. Εσεις, εγκυουλες που βρισκεστε σε παρομοια θεση μ εμενα, πώς την παλευετε? Θελω τα φωτα σας κ τη συμβουλη σας. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, MarySunflower είπε:

Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα εμπειριες απο κοπελες με καταθλιψη που βρισκονται σε εγκυμοσυνη. Πώς την αντιμετωπιζουν, με δεδομενο οτι απαγορευονται τα αντικαταθλιπτικα? Υπαρχει κατι φυτικο που να επιτρεπεται κ να βοηθαει? Εγω επαιρνα χρονια σεροπραμ των 20 mg, τα σταματησα πριν ενα μηνα γιατι βρισκομαι σε διαδικασια εξωσωματικης κ τωρα με τη συνεργεια κ των ορμονων που παιρνω (utrogestan κ ciclacur), νιωθω πολυ ασχημα, εχασα την αισιοδοξια μου κ βιωνω μεγαλη ενταση. Εχω κ αυπνιες. Πραγματικα δεν ξερω πώς θα μπορεσω να βγαλω την περιοδο της εγκυμοσυνης χωρις φαρμακα. Εσεις, εγκυουλες που βρισκεστε σε παρομοια θεση μ εμενα, πώς την παλευετε? Θελω τα φωτα σας κ τη συμβουλη σας. Ευχαριστω.

Σου εστειλα μηνυμα!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarySunflower είπε:

Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα εμπειριες απο κοπελες με καταθλιψη που βρισκονται σε εγκυμοσυνη. Πώς την αντιμετωπιζουν, με δεδομενο οτι απαγορευονται τα αντικαταθλιπτικα? Υπαρχει κατι φυτικο που να επιτρεπεται κ να βοηθαει? Εγω επαιρνα χρονια σεροπραμ των 20 mg, τα σταματησα πριν ενα μηνα γιατι βρισκομαι σε διαδικασια εξωσωματικης κ τωρα με τη συνεργεια κ των ορμονων που παιρνω (utrogestan κ ciclacur), νιωθω πολυ ασχημα, εχασα την αισιοδοξια μου κ βιωνω μεγαλη ενταση. Εχω κ αυπνιες. Πραγματικα δεν ξερω πώς θα μπορεσω να βγαλω την περιοδο της εγκυμοσυνης χωρις φαρμακα. Εσεις, εγκυουλες που βρισκεστε σε παρομοια θεση μ εμενα, πώς την παλευετε? Θελω τα φωτα σας κ τη συμβουλη σας. Ευχαριστω.

Καλησπέρα. Εγώ έχω αγχώδη διαταραχή και έχω περάσει κρίσεις πανικού στο παρελθόν. Δεν έχω πάρει όμως ποτέ φαρμακευτική αγωγή. Δε ξέρω αν υπάρχει κάτι που να μπορείς να πάρεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Αυτό που μπορώ με σιγουριά να πω είναι πως η ψυχολογία όντως επηρεάζεται απο τις ορμόνες που παίρνουμε. Αυτό που προσπαθώ να κάνω όταν αγχώνομαι είμαι μικροί διαλογισμοί, ασκήσεις αναπνοών, θετικοί οραματισμοί και άλλες τεχνικές αποσυμπίεσης. Δε πετυχαίνει πάντα φυσικά. Εννοείται πως αυτή την περίοδο αποφάσισα να ξαναρχίσω τις συνεδρίες γνωσιακής. Απο φάρμακα δε γνωρίζω. Όμως πιστεύω πως ένας γιατρός θα μπορέσει να σε κατευθύνει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarySunflower είπε:

Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα εμπειριες απο κοπελες με καταθλιψη που βρισκονται σε εγκυμοσυνη. Πώς την αντιμετωπιζουν, με δεδομενο οτι απαγορευονται τα αντικαταθλιπτικα? Υπαρχει κατι φυτικο που να επιτρεπεται κ να βοηθαει? Εγω επαιρνα χρονια σεροπραμ των 20 mg, τα σταματησα πριν ενα μηνα γιατι βρισκομαι σε διαδικασια εξωσωματικης κ τωρα με τη συνεργεια κ των ορμονων που παιρνω (utrogestan κ ciclacur), νιωθω πολυ ασχημα, εχασα την αισιοδοξια μου κ βιωνω μεγαλη ενταση. Εχω κ αυπνιες. Πραγματικα δεν ξερω πώς θα μπορεσω να βγαλω την περιοδο της εγκυμοσυνης χωρις φαρμακα. Εσεις, εγκυουλες που βρισκεστε σε παρομοια θεση μ εμενα, πώς την παλευετε? Θελω τα φωτα σας κ τη συμβουλη σας. Ευχαριστω.

καλησπέρα εγω επερνα αντικαταθλιπτιξα χρονια τωρα  για τις κρίσεις πανικου...στην εγκυμοσύνη μ πηρα κ συνεχισα την αγωγή μ ( την ειχα κοψει χρόνια πριν) συμβατο φαρμακο καθολη την διαρκεια της ... σε συννενοησει με τον γιατρο μ κ την ψυχίατρο παντα ...ολα πηγαν μια χαρα ....κ γω με εξωσωματικγή είμαι..οτι θες με ρωτας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...