Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Γατα και εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα και καλη χρονια!ηθελα να ρωτησω εαν καποια κοπελα εχει γατουλα σαν ζωο συντροφιας κ ο γιατρος της να της εχει κανει καποια νυξη για τη συμβιωση της σε περιοδο που προσπαθει για παιδακι η ειναι πριν την εξωσωματικη .εχω μια που ειναι σαν μελος πια κ ακουω διαφορα αντικρουομενα σχολια απο γιατρους.Αλλοι υπερ κ αλλοι κατα.εχει καμια κοπελα γατουλα κ να εμεινε εγκυος;ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω εγώ αλλά από ότι ξέρω πρέπει απλά να προσέχεις τις τρίχες της και απλά εσύ να ΜΗΝ!!! ασχολείσαι καθόλου με τις ακαθαρσίες της. Η ξαδέρφη μου που έχει απ ότι ξέρω δεν άλλαξε σε τίποτα απέναντι στο γατάκι και στις 2 εγκυμοσύνες της. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Katerina96 είπε:

Δεν έχω εγώ αλλά από ότι ξέρω πρέπει απλά να προσέχεις τις τρίχες της και απλά εσύ να ΜΗΝ!!! ασχολείσαι καθόλου με τις ακαθαρσίες της. Η ξαδέρφη μου που έχει απ ότι ξέρω δεν άλλαξε σε τίποτα απέναντι στο γατάκι και στις 2 εγκυμοσύνες της. 

Ευχαριστω πολυ για τις ακαθαρσιες ειναι λιγο επικινδυνες δεν το ηξερα ομως κ για τις τριχες..οπως κ να εχει ευχαριστω κ παλι για την απαντηση!

 

πρίν από 11 λεπτά , Katerina96 είπε:

Δεν έχω εγώ αλλά από ότι ξέρω πρέπει απλά να προσέχεις τις τρίχες της και απλά εσύ να ΜΗΝ!!! ασχολείσαι καθόλου με τις ακαθαρσίες της. Η ξαδέρφη μου που έχει απ ότι ξέρω δεν άλλαξε σε τίποτα απέναντι στο γατάκι και στις 2 εγκυμοσύνες της. 

Ευχαριστω πολυ για τις ακαθαρσιες ειναι λιγο επικινδυνες δεν το ηξερα ομως κ για τις τριχες..οπως κ να εχει ευχαριστω κ παλι για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jamie said:

Κοριτσια καλησπερα και καλη χρονια!ηθελα να ρωτησω εαν καποια κοπελα εχει γατουλα σαν ζωο συντροφιας κ ο γιατρος της να της εχει κανει καποια νυξη για τη συμβιωση της σε περιοδο που προσπαθει για παιδακι η ειναι πριν την εξωσωματικη .εχω μια που ειναι σαν μελος πια κ ακουω διαφορα αντικρουομενα σχολια απο γιατρους.Αλλοι υπερ κ αλλοι κατα.εχει καμια κοπελα γατουλα κ να εμεινε εγκυος;ευχαριστω πολυ!!

Εγώ μεγάλωσα με γάτα στο σπίτι, πάντα είχα γάτα σπίτι και ως έγκυος και τώρα με το παιδάκι μου, και τα πάνε υπέροχα. Οι τρίχες δεν είναι επικίνδυνες, η άμμος της μπορεί να είναι λόγω τοξοπλασματος. Παρόλα αυτά, αν η γάτα δεν βγαίνει έξω να τρώει ότι να ναι, τότε είναι σχεδόν απίθανο να έχει τοξοπλασμα. Αν δεν έχεις αντισώματα, πιο πολύ κινδυνεύεις να το κολλήσεις από κακοψημενο κρέας ή κακοπλυμμενη σαλάτα. Να τηρείς τους βασικούς κανόνες υγιεινής και μη φοβάσαι, τα ζωάκια είναι μέλη της οικογένειας μας! Το είχα ψάξει κι εγώ πολύ όταν έμεινα έγκυος. Όταν έρθει το μωρό απλά να την επιβλεπεις λίγο, στην αρχή τα φοβούνται τα μωρά αλλά γρήγορα συνηθίζουν. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Εγώ μεγάλωσα με γάτα στο σπίτι, πάντα είχα γάτα σπίτι και ως έγκυος και τώρα με το παιδάκι μου, και τα πάνε υπέροχα. Οι τρίχες δεν είναι επικίνδυνες, η άμμος της μπορεί να είναι λόγω τοξοπλασματος. Παρόλα αυτά, αν η γάτα δεν βγαίνει έξω να τρώει ότι να ναι, τότε είναι σχεδόν απίθανο να έχει τοξοπλασμα. Αν δεν έχεις αντισώματα, πιο πολύ κινδυνεύεις να το κολλήσεις από κακοψημενο κρέας ή κακοπλυμμενη σαλάτα. Να τηρείς τους βασικούς κανόνες υγιεινής και μη φοβάσαι, τα ζωάκια είναι μέλη της οικογένειας μας! Το είχα ψάξει κι εγώ πολύ όταν έμεινα έγκυος. Όταν έρθει το μωρό απλά να την επιβλεπεις λίγο, στην αρχή τα φοβούνται τα μωρά αλλά γρήγορα συνηθίζουν. 

Αχ τι ωραια μωρακι κ γατακι μαζι!!ναι ειναι αποκλειστικα μεσα στο σπιτι με ολες τις οδηγιες του κτηνιατρου κ δεν αμελω τις εξετασεις της!ευχαριστω πολυ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Jamie said:

Αχ τι ωραια μωρακι κ γατακι μαζι!!ναι ειναι αποκλειστικα μεσα στο σπιτι με ολες τις οδηγιες του κτηνιατρου κ δεν αμελω τις εξετασεις της!ευχαριστω πολυ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Τότε είσαι μια χαρά! Οι γάτες μπορεί να κολλήσουν τοξοπλασμα αν φάνε κανα ποντίκι ή μολυσμένο κρέας από τους κάδους, αλλιώς σχεδόν απίθανο! Εγώ στη 2η εγκυμοσύνη μου της άλλαζα και την άμμο με γάντια καλού κακού, αλλά εμένα ο γιατρός μου είπε να μη φοβάμαι καθόλου. Με το καλό λοιπόν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω μεγσλωσα με γατες,εμεινα εγκυος με γατες κ τωρα τα μωρακια μου εχουν τον Τεντυ μου παρεα. Ο γιατρος μου ειπε απλα νσ μην καθαριζω την αμμο του. Και στη φιλοζωικη που ειμαι μελος πηγαινα στην εγκυμοσυνη μου κ απλα απεφευγα το χωμα τους κ τις γατες που δεν ειχαν εμβολιαστει ακομα. 

Καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενθαρυντικα τα σχολια κοριτσια σας ευχαριστω πολυ!!η αληθεια ειναι οτι το εσωσα μωρακι κ εχρι μαθει μεσα στο σπιτι κ δεν μου παει η καρδια να το αφησω το εχω αγαπησει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2022 at 4:15 PM, Jamie said:

Πολυ ενθαρυντικα τα σχολια κοριτσια σας ευχαριστω πολυ!!η αληθεια ειναι οτι το εσωσα μωρακι κ εχρι μαθει μεσα στο σπιτι κ δεν μου παει η καρδια να το αφησω το εχω αγαπησει!!

Όπως τα είπαν τα κορίτσια! Είχα ακούσει κ εγώ πολλά κουλά έγκυος για το πώς θα έπρεπε επειγόντως να διώξουμε το γάτο μας, αλλά ευτυχώς το είχα ήδη ψάξει (και πήραν την απάντηση τους 8)) Τοξόπλασμα κολλας πολύ πιο εύκολα από κρέας που δε ψήθηκε καλά ή λαχανικά που δε πλύθηκαν καλά. Η γάτα αν έχει, που είναι απλά μια πιθανότητα να έχει, ειδικά αν το έχεις από μωρό, το απορρίπτει στις ακαθαρσίες της κάποιες φορές το χρόνο. Σωστή υγιεινή και δεν υπάρχει κανένα θέμα! Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 8/1/2022 at 4:21 ΜΜ, olpapa είπε:

Όπως τα είπαν τα κορίτσια! Είχα ακούσει κ εγώ πολλά κουλά έγκυος για το πώς θα έπρεπε επειγόντως να διώξουμε το γάτο μας, αλλά ευτυχώς το είχα ήδη ψάξει (και πήραν την απάντηση τους 8)) Τοξόπλασμα κολλας πολύ πιο εύκολα από κρέας που δε ψήθηκε καλά ή λαχανικά που δε πλύθηκαν καλά. Η γάτα αν έχει, που είναι απλά μια πιθανότητα να έχει, ειδικά αν το έχεις από μωρό, το απορρίπτει στις ακαθαρσίες της κάποιες φορές το χρόνο. Σωστή υγιεινή και δεν υπάρχει κανένα θέμα! Καλή επιτυχία!

Ευχαριστω πολυ κ εγω δεν θελω να το απομακρυνω το εχω αγαπησει πολυ κ φυσικα ακολουθω ολες τις οδηγιες του κτηνιατρου!ευχομαι το μωρακι σας να γινουν οι καλυτεροι φιλοι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Ευχαριστω πολυ κ εγω δεν θελω να το απομακρυνω το εχω αγαπησει πολυ κ φυσικα ακολουθω ολες τις οδηγιες του κτηνιατρου!ευχομαι το μωρακι σας να γινουν οι καλυτεροι φιλοι!!

Όποιοι γιατροί λενε να διώξεις το γατάκι δεν ξέρουν τι τους γίνεται! Αν είναι δυνατόν να λένε τέτοια πράγματα τη σήμερον ημέρα. Τις ακαθαρσίες απλά αν θέλεις για να νιώθεις πιο ασφάλεια να φοράς γάντια.

 

Σου εύχομαι γρήγορα εγκυουλα!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Όποιοι γιατροί λενε να διώξεις το γατάκι δεν ξέρουν τι τους γίνεται! Αν είναι δυνατόν να λένε τέτοια πράγματα τη σήμερον ημέρα. Τις ακαθαρσίες απλά αν θέλεις για να νιώθεις πιο ασφάλεια να φοράς γάντια.

 

Σου εύχομαι γρήγορα εγκυουλα!

Ευχαριστω πολυ ευχομαι οτι καλυτερα κ σε σενα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια!! Γατομάνα κ έγκυος εδώ, χρειάζομαι τα φώτα σας! Η γατούλα μου είναι πολύ γλυκιά και γενικά ήσυχη ( είναι και 10 χρονών), μέχρι στιγμής κάνουμε αυτά που πρέπει με τον άντρα μου, δηλαδή καθαρίζει εκείνος την άμμο, εγώ δεν την αφήνω να πατάει πάνω στη κοιλιά μου και η αλήθεια είναι ότι το έχει μάθει πλέον. Αυτό που με προβληματίζει είναι πως θα την φέρω κοντά με το μωράκι όταν έρθει με το καλό; Η αλήθεια είναι ότι έχει ελάχιστη επαφή με παιδάκια.. Βέβαια είναι τόσο καλόβολη που δέρμα δεν νυχιάζει ποτέ, ούτε δαγκώνει. Αλλά είμαστε και πολύ δεμένες και έχω ένα φόβο μήπως ζηλέψει το μωρό.. Επίσης, κάπου διάβασα για ένα προστατευτικό δίχτυ που μπαίνει πάνω από το λίκνο ώστε να μην μπαίνει μέσα όταν κοιμάται το μωράκι, έχετε ιδέα εάν υπάρχει αυτό όντως; 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...