Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Κοξακι που επιμενει


nikosp

Recommended Posts

Καλησπερα η κορη μου 20 μηνων 26/12 το βραδυ εμφανισε πυρετο μεχρι 38.2 για 2 24ωρα. Μετα αρχισε ενα εχει σταγεννητικα οργανα μπουτια ψηλα σπυρακια αρκετα. Επισης στο στομα γυρω γυρω και μαλλον και μεσα γτ δεν ετρωγε. Τελευταια στις παλαμες δαχτυλα και πατουσες φουσκαλες. Η παιδοατρος διεγνωσε κοξακι. Με τα πολλα υποχωρησαν οι βλαβες εχουν μεινει κατι καυκαλακια σε καποια πιο χοντρα. Απο χτες το βραδυ ομως παρουσιασε στα δαχτυλακια των χεριων ψηλα στο αριστερο χερι σε 4 δαχτυλα και στο δεξι σε 2 δαχτυλα παλι φουσκαλες. Η παιδοατρος λεει πως το κανει συτο το κοξακι και ια μην δινουμε σημασια. Εγω ομως ανησυχω. Αυτο που παρατηρησα ειναι πως οταν πεφτει για υπνο οι βλαβες υποχωρουν (οχι στην αρχη αλλαβαυτα που εμφανιστηκαν απο χτες)τελειως κι οταν σηκωνεται ξαναφουσκωνουν. Οι βλαβες ειναι στα ιδια σημεια που ειχε φουσκαλες πριν θποχωρησουνε στα σημεια αυτα.Ειμαι σε απελπισια δεν ξερω τι να κανω. Η παιδιατρος λεει τιποτα να μην κανω θα περασει. Στο υπογραφω μου ειπε γιατι επεμενα να παω στο νοσοκομειο. Η γυναικα μου την υποστηριζει. Το παιδι μου εχει και βρεφικη αυτοανοση ουδετεροπενια αλλα η γιατρος λεει πως δεν εχει σχεση. Ειναι 13 μερες απο τον πυρετο και περιπου 11 απο την αρχη των εξανθηματων...Σας παρακαλω βοηθηστε με

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω εμπειρία από κάτι τέτοιο αλλά 13 μέρες πυρετό νομίζω είναι πολύ. Κάνατε μήπως τεστ για κορωνοιο? Ή εξετάσεις αίματος? Μήπως να πάρετε κ κάποια άλλη γνώμη από γιατρό ή στο νοσοκομείο?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nikosp είπε:

Οχι πυρετο 2 μερες εκανε μονο. Οι φουσκαλες ειχανε υποχωρησει και τωρα ξαναεμφανιστηκαν σε χερια ποδια κι εχουν αρχισει και ξεφλουδιζουν πλεον

Καλησπερα.Εμενα ο γιος μου 2 χρονων και κατι εκανε κοξακι,πρωτα εμφανιστηκαν τα σπυρακια.Πρωτα πλατη και αυχενα και χερια τα οποια φουντωσαν την επομενη μερα και επειδη δεν ειχε κανει ακομη πυρετο η παιδιατρος μας παρεπεμψε σε δερματολογο για επιβεβαιωση.Οντως ηταν κοξακι και το ιδιο βραδυ και για 3 μερες το παιδι εκανε μεχρι 39 πυρετο.Τα σπυρακια εξαπλωθηκαν σχεδον παντου μετα τον πυρετο και φουντωναν και ξεφουντωναν.Συνολικα εκαναν πανω απο 20 μερες για να περασουν τελειως.Αν αγχωνεσαι παρε μια γνωμη και απο δερματολογο.Περαστικα σας


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Comet είπε:

Καλησπερα.Εμενα ο γιος μου 2 χρονων και κατι εκανε κοξακι,πρωτα εμφανιστηκαν τα σπυρακια.Πρωτα πλατη και αυχενα και χερια τα οποια φουντωσαν την επομενη μερα και επειδη δεν ειχε κανει ακομη πυρετο η παιδιατρος μας παρεπεμψε σε δερματολογο για επιβεβαιωση.Οντως ηταν κοξακι και το ιδιο βραδυ και για 3 μερες το παιδι εκανε μεχρι 39 πυρετο.Τα σπυρακια εξαπλωθηκαν σχεδον παντου μετα τον πυρετο και φουντωναν και ξεφουντωναν.Συνολικα εκαναν πανω απο 20 μερες για να περασουν τελειως.Αν αγχωνεσαι παρε μια γνωμη και απο δερματολογο.Περαστικα σας

 Εμας ειχαν ξεφουντωσει και ειχαν μεινει κατι καυκαλακια. Απο προχτες σε παλαμες πατουσες ξαναφουντωσαν οι φουσκαλες ασπρες στα ιδια σημεια που ειχε. Σε κανα 2 μεριες το μεσημερι ξεφλουδισανε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nikosp είπε:

 Εμας ειχαν ξεφουντωσει και ειχαν μεινει κατι καυκαλακια. Απο προχτες σε παλαμες πατουσες ξαναφουντωσαν οι φουσκαλες ασπρες στα ιδια σημεια που ειχε. Σε κανα 2 μεριες το μεσημερι ξεφλουδισανε κιολας.

Ισως δεν εχει κανει τον κυκλο του ακομη


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την πηγα σε δερματολογο σημερα. Ειπε θα 0ερασουν οι φουσκαλες κι οτι εχει ευαισθητο δερμα. Μας εδψσε μια κρεμα της la roche για να τη βοηθησει. Εγω βλεπω βεβαια και νεες φουσκαλες. Τι να πω εχω αγχωθει. Πολλες σκασανε βεβαια και ξεπετσιασανε.  Εζουμε 15 μερες τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...