Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΑΜΗ 0,05


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Συμπάσχω μαζί σου ετών 29 με ΑΜΗ 0.6 σαν εσένα !!! Έχεις δίκιο!!! Εγώ προσπαθω ακόμη φυσικά αλλά έβαλα όριο μέχρι τον Οκτώβρη 

Εμείς δυστυχώς δεν πάμε φυσικά γιατί παμε με βιοψία εμβρύων λογω κληρονομικού νοσήματος. 

Μακάρι να πάνε όλα καλά! Αυτη η ΑΜΗ δεν είναι απαγορευτική για φυσιολογική σύλληψη οποτε σου εύχομαι να έχετε θετικά αποτελέσματα γρήγορα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Εvaa είπε:

Εμείς δυστυχώς δεν πάμε φυσικά γιατί παμε με βιοψία εμβρύων λογω κληρονομικού νοσήματος. 

Μακάρι να πάνε όλα καλά! Αυτη η ΑΜΗ δεν είναι απαγορευτική για φυσιολογική σύλληψη οποτε σου εύχομαι να έχετε θετικά αποτελέσματα γρήγορα! 

Σίγουρα απλά είναι πιο δύσκολο να πιάσεις σε σχέση με μια κοπέλα με φυσιολογικά όρια στην ηλικία μας! Απλά κ εμένα ο άντρας μ είναι με οριακό αριθμό σπερματοζωαρίων + το δικό μου θέμα γίνεται πιο δύσκολα κ θελουμε κ εμεις βοήθεια αλλά ο Θεός έχει για όλους μας! 
 

Τωρα θα πας για 2η εξωσωματική; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Σίγουρα απλά είναι πιο δύσκολο να πιάσεις σε σχέση με μια κοπέλα με φυσιολογικά όρια στην ηλικία μας! Απλά κ εμένα ο άντρας μ είναι με οριακό αριθμό σπερματοζωαρίων + το δικό μου θέμα γίνεται πιο δύσκολα κ θελουμε κ εμεις βοήθεια αλλά ο Θεός έχει για όλους μας! 
 

Τωρα θα πας για 2η εξωσωματική; 

Ναι!!! αν μου επιτρεψει ο γιατρος , θα ξεκινήσω ξανα τον αλλο μηνα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Σου εύχομαι ότι καλύτερο αυτή τη φορά!!!!

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου! Μακαρι!!! ❤️και σε σενα εύχομαι να τα καταφέρετε σύντομα κι να μην χρειαστεί εξωσωματική! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες-ους! 
Παθούσα και εγώ με ΠΩΑ, ΑΜΗ 0,10 και fsh 12 και κάτι ψιλά, ετών 37! Επισκεφθηκαμε με το σύζυγο ένα κέντρο υποβοηθούμενης γονιμότητας όπου ο γιατρός μας πρότεινε εξωσωματική σε φυσικό μόνο κυκλο, καθώς είναι βέβαιος ότι τα ενέσιμα θα μου επιφέρουν μόνο κακό (κύστες κτλ) και όχι παραπάνω από ένα ωάρια... Εχει κάποια άλλη ανάλογη οδηγία;; Σημειωτέον, το σπερμα είναι άριστο και άρα  η σπερματέγχυση ανούσια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Tselek είπε:

Καλησπέρα σε όλες-ους! 
Παθούσα και εγώ με ΠΩΑ, ΑΜΗ 0,10 και fsh 12 και κάτι ψιλά, ετών 37! Επισκεφθηκαμε με το σύζυγο ένα κέντρο υποβοηθούμενης γονιμότητας όπου ο γιατρός μας πρότεινε εξωσωματική σε φυσικό μόνο κυκλο, καθώς είναι βέβαιος ότι τα ενέσιμα θα μου επιφέρουν μόνο κακό (κύστες κτλ) και όχι παραπάνω από ένα ωάρια... Εχει κάποια άλλη ανάλογη οδηγία;; Σημειωτέον, το σπερμα είναι άριστο και άρα  η σπερματέγχυση ανούσια. 

Αφού είναι άριστο το σπερμα γιατί όχι σπερματέγχυση; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Αφού είναι άριστο το σπερμα γιατί όχι σπερματέγχυση; 

Σύμφωνα με τον γιατρό, σπερματέγχυση προτείνεται όταν έχουμε ένα μέτριο σπερμα συνεπώς στην περίπτωσή μας, σε μια γόνιμη μέρα με 2 επαφές είναι σαν να κάνουμε «μόνοι μας» σπερματέγχυση.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Σύμφωνα με τον γιατρό, σπερματέγχυση προτείνεται όταν έχουμε ένα μέτριο σπερμα συνεπώς στην περίπτωσή μας, σε μια γόνιμη μέρα με 2 επαφές είναι σαν να κάνουμε «μόνοι μας» σπερματέγχυση.

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο αλλά αν αυτό λέει ο γιατρος σας εννοείται θα τον ακολουθήσετε! Εμένα ο γιατρος μ είπε μέτριο προς καλό σπερμα προτείνουν σπερματέγχυση για αρχή μετά κοιτάνε για εξωσωματική…αν δεν είναι καλό το σπερμα δεν υπάρχει νόημα για σπερματέγχυση πας κατευθείαν εξωσωματική! Βέβαια εξαρταται κ από το δικό σου πρόβλημα κ την ηλικία 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο αλλά αν αυτό λέει ο γιατρος σας εννοείται θα τον ακολουθήσετε! Εμένα ο γιατρος μ είπε μέτριο προς καλό σπερμα προτείνουν σπερματέγχυση για αρχή μετά κοιτάνε για εξωσωματική…αν δεν είναι καλό το σπερμα δεν υπάρχει νόημα για σπερματέγχυση πας κατευθείαν εξωσωματική! Βέβαια εξαρταται κ από το δικό σου πρόβλημα κ την ηλικία 

Λίγο η ηλικία μου, λίγο το ότι τα αποθέματά μου σε ωάρια εξαντλούνται, δεν αφήνουν περιθώρια για άσκοπες σπερματεγχυσεις. Να σου πω την αλήθεια και εγώ ήθελα να προβώ σε κάτι πιο άμεσο και με όσο το δυνατόν περισσότερες πιθανότητες για επιτυχία! Ο προβληματισμός μου είναι στη διέγερση και αν όντως είναι άσκοπη όπως θεωρεί ο γιατρός.. σ ευχαριστώ για την ανταπόκριση και να σου ευχηθω ο,τι λαχταράς να το πάθεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Λίγο η ηλικία μου, λίγο το ότι τα αποθέματά μου σε ωάρια εξαντλούνται, δεν αφήνουν περιθώρια για άσκοπες σπερματεγχυσεις. Να σου πω την αλήθεια και εγώ ήθελα να προβώ σε κάτι πιο άμεσο και με όσο το δυνατόν περισσότερες πιθανότητες για επιτυχία! Ο προβληματισμός μου είναι στη διέγερση και αν όντως είναι άσκοπη όπως θεωρεί ο γιατρός.. σ ευχαριστώ για την ανταπόκριση και να σου ευχηθω ο,τι λαχταράς να το πάθεις!

Γιατί δε πας κ για δεύτερη γνώμη όσο αφορά την διέγερση; 
Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, κ εγώ σ εύχομαι τα καλύτερα σύντομα με ένα μωράκι 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Γιατί δε πας κ για δεύτερη γνώμη όσο αφορά την διέγερση; 
Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, κ εγώ σ εύχομαι τα καλύτερα σύντομα με ένα μωράκι 

Έχω ήδη προγραμματίσει ένα online ραντεβού με ένα άλλο κέντρο και θα δω και εκει τι θα μου πουν και ανάλογα θα πράξω! Έστω και με τροποποιημένο φυσικό, θα ήθελα να δοκιμάσω μια φορά, ίσα ισα να μου φύγει το μεράκι ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
πρίν από 19 λεπτά , alex998 είπε:

Αμη 3,79 ng/ml ετών 25 πολυκυστικες είναι χάλια?

Είμαι στεναχωρημενη

Καλησπερα κορίτσι μου και χρόνια πολλά! Η ΑΜΗ σου είναι μια χαρα σε σχέση με τη δίκη μας! Για τις πολυκυστικές δεν μπορώ να σε βοηθήσω δυστυχώς. Ειναη σιγουρη ότι στο φόρουμ εξωσωματικής θα μπορούν να σου απαντήσουν τα κοριτσια σε περισσότερα ερωτήματα. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να δεις το θα σου πει ο γιατρος σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...