Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

ΑΜΗ 0,05


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

είμαι 34 και έχω ΑΜΗ 0,05. Ξεκινάω τώρα διαδικασία εξωσωματικής και ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα είχε θετικά αποτελέσματα με τόσο χαμηλή ΑΜΗ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας. Εγώ τώρα ξεκίνησα τις εξετάσεις κι έχω ΑΜΗ 1,37. Είμαι 39,5 ετών. Διάβασα όμως από άλλες κοπέλες πως πήραν διάφορα σκευάσματα ώστε να την αυξήσουν. Εσάς ο γιατρός σας δε σας είπε τίποτα; Εξωσωματική θα ξεκινήσετε απευθείας ή έχετε δοκιμάσει ήδη σπερματεγχιση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν αυξάνει η αμη.. Αλλά πράγματι πιο π ολ υ έχει αξία για την ανταπόκριση σε διέγερση.. Σημαντική είναι η fsh  Kai  oloi oi  alloi  paragontes.. Βέβαια συνήθως μια πολυ χαμηλή αμη θα συνοδευει και μια αυξημένη fsh.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/11/2022 at 1:21 PM, μάφιν said:

Καλησπέρα κορίτσια,

είμαι 34 και έχω ΑΜΗ 0,05. Ξεκινάω τώρα διαδικασία εξωσωματικής και ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα είχε θετικά αποτελέσματα με τόσο χαμηλή ΑΜΗ.

Κοριτσι μου εγω ειχα 0.03 κ εμεινα εγκυος. Δεν προχωρησε για αλλο λογο εκεινη η φορα αλλα εμεινα. Επαιρνα pregnacare, dhea και q10. Δεν ξερω αν επαιξαν ρολο. Καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλησπέρα σας. Εγώ τώρα ξεκίνησα τις εξετάσεις κι έχω ΑΜΗ 1,37. Είμαι 39,5 ετών. Διάβασα όμως από άλλες κοπέλες πως πήραν διάφορα σκευάσματα ώστε να την αυξήσουν. Εσάς ο γιατρός σας δε σας είπε τίποτα; Εξωσωματική θα ξεκινήσετε απευθείας ή έχετε δοκιμάσει ήδη σπερματεγχιση;

Καλημέρα, εμένα δεν μου ανέφερε κανένας τις σπερματεγχύσεις αλλά και από μια φίλη και από άλλες κοπέλες εδώ έχω ακούσει ότι είναι λίγο χάσιμο χρόνου καο δεν πετυχαίνουν γενικά. Ναι ξεκινάω κατευθείαν με εξωσωματική. Απ όσο γνωρίζω η αμη δεν ανεβαίνει δυστυχώς αλλά με τις βιταμίνες βοηθάμε όλα τα υπόλοιπα.

15 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσι μου εγω ειχα 0.03 κ εμεινα εγκυος. Δεν προχωρησε για αλλο λογο εκεινη η φορα αλλα εμεινα. Επαιρνα pregnacare, dhea και q10. Δεν ξερω αν επαιξαν ρολο. Καλη επιτυχια!

α σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είναι αρκετά χαμηλές οι δικές μας και ήθελα να δω αν ειμαι η μόνη:) Καλή επιτυχία και σε σένα σε ότι κάνεις!

16 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Εγώ!! 33!!! Αμη 0.04.. Δεν έχω πετυχει ακόμα αλλά αν μπορώ να σε βοηθήσω κάπου.. 

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σου στέλνω dm

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσι μου εγω ειχα 0.03 κ εμεινα εγκυος. Δεν προχωρησε για αλλο λογο εκεινη η φορα αλλα εμεινα. Επαιρνα pregnacare, dhea και q10. Δεν ξερω αν επαιξαν ρολο. Καλη επιτυχια!

Καλησπέρα και εγώ ετών 42 Αμη 0.02....Φυσιολογικά έμεινες έγκυος;;;;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Καλημέρα, εμένα δεν μου ανέφερε κανένας τις σπερματεγχύσεις αλλά και από μια φίλη και από άλλες κοπέλες εδώ έχω ακούσει ότι είναι λίγο χάσιμο χρόνου καο δεν πετυχαίνουν γενικά. Ναι ξεκινάω κατευθείαν με εξωσωματική. Απ όσο γνωρίζω η αμη δεν ανεβαίνει δυστυχώς αλλά με τις βιταμίνες βοηθάμε όλα τα υπόλοιπα.

α σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είναι αρκετά χαμηλές οι δικές μας και ήθελα να δω αν ειμαι η μόνη:) Καλή επιτυχία και σε σένα σε ότι κάνεις!

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σου στέλνω dm

Με τέτοια αμη θα ήταν κοροϊδία οι σπερματεγχύση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Γλυκιά @μάφιν καλησπέρα! Με AMH 0,15 μετρημένη 3 χρόνια πριν, καμαρωνω ένα αγγελούδι 10 μηνών στα 42 μου χρόνια με την πρώτη εξωσωματική. Και για να σε προλάβω, ΜΗΝ σκεφτείς ότι το 0,15 είναι τριπλάσιο του 0,05. Κατω απο 0,3 το αποτέλεσμα χαρακτηρίζεται ως πολυ χαμηλό χωρίς διαβαθμίσεις. Κράτησε μόνο ότι τα 34 απέχουν μίλια πολλά από τα 40 που έμεινα έγκυος. Εμπιστεύσου το γιατρό σου και το σώμα σου. Όλα θα πάνε καλά. 

Τέλος, όταν είχα ρωτήσει το γιατρό πόσο ενδεικτική είναι σαν εξέταση,  μου είχε πει: "είναι σαν να βλέπουμε τη  στάθμη σε ένα ρεζερβουάρ αυτοκινήτου, χωρίς όμως να ξέρουμε τι ποιότητα βενζίνης υπάρχει μεσα". Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 7

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Γλυκιά @μάφιν καλησπέρα! Με AMH 0,15 μετρημένη 3 χρόνια πριν, καμαρωνω ένα αγγελούδι 10 μηνών στα 42 μου χρόνια με την πρώτη εξωσωματική. Και για να σε προλάβω, ΜΗΝ σκεφτείς ότι το 0,15 είναι τριπλάσιο του 0,05. Κατω απο 0,3 το αποτέλεσμα χαρακτηρίζεται ως πολυ χαμηλό χωρίς διαβαθμίσεις. Κράτησε μόνο ότι τα 34 απέχουν μίλια πολλά από τα 40 που έμεινα έγκυος. Εμπιστεύσου το γιατρό σου και το σώμα σου. Όλα θα πάνε καλά. 

Τέλος, όταν είχα ρωτήσει το γιατρό πόσο ενδεικτική είναι σαν εξέταση,  μου είχε πει: "είναι σαν να βλέπουμε τη  στάθμη σε ένα ρεζερβουάρ αυτοκινήτου, χωρίς όμως να ξέρουμε τι ποιότητα βενζίνης υπάρχει μεσα". Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!

Να είσαι καλά που έκανες τον κόπο να μου στείλεις την ιστορία σου και να σου ζήσει το μωράκι:wub: Σε ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είμαι 28 με Αμη 0.60 . Χαμηλή πολύ για την ηλικία μου. Έκανα την πρώτη εξωσωματική χωρίς αποτέλεσμα με δυο βλαστοκύστες 5 ημερων μετα απο βιοψια. Έβγαλα 8 ωάρια στην ωοληψια απο την οποια γονιμοποηθηκαν τα 4 και 5ης μερα εφτασαν τα 3. 

Μην το βάζει καμία κατω , θα τα καταφέρουμε ολες! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Εvaa είπε:

Είμαι 28 με Αμη 0.60 . Χαμηλή πολύ για την ηλικία μου. Έκανα την πρώτη εξωσωματική χωρίς αποτέλεσμα με δυο βλαστοκύστες 5 ημερων μετα απο βιοψια. Έβγαλα 8 ωάρια στην ωοληψια απο την οποια γονιμοποηθηκαν τα 4 και 5ης μερα εφτασαν τα 3. 

Μην το βάζει καμία κατω , θα τα καταφέρουμε ολες! 

Συμπάσχω μαζί σου ετών 29 με ΑΜΗ 0.6 σαν εσένα !!! Έχεις δίκιο!!! Εγώ προσπαθω ακόμη φυσικά αλλά έβαλα όριο μέχρι τον Οκτώβρη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...