Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Angot είπε:

       θυμασαι το πρωτο μ μωρο που  έφτασα στην αυχενικη αλλά τελικά ήταν άρρωστο ; ειχα ρωτήσει με γιατί εμφυτεύτηκε αφού είχε ανωμαλία ;  και μου είπαν πως μπορεί ένα έμβρυο να είναι εντάξει όταν το βάλουμε και γι αυτό να γίνει η εμφύτευση , όμως κατά την διαίρεση μπορεί να προκύψουν ανωμαλίες.

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

Προγεστερονη


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Nephele78 είπε:

@Ntin19καλημερα κοπελα μου δε ξερω καλα απο χοριακες ,να διπλασιάζεται στις 3 μερες ξερω..νομιζω ειναι οκ το νουμερο ο γιατρος αν δεν σου ειπε να ξανακανεις κατι λογικα εισαι οκ! Με το καλό το ραντεβου τη τριτη!!!

Ευχαριστώ πολύ!

Το άγχος μου είναι απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 2/2/2022 at 10:28 ΜΜ, Nephele78 είπε:

Εγω έβαζα 1 κολπο και 1 στομα πρωι μεσημερι βραδυ αλλά σε εξωσωματικη. τα 3 που σου εδωσε ειναι κολπικα; Ειναι χαμηλη αλλα θεωρω θα ανεβει πανω απο 25 τη θελουμε .εγω ειχα 29 κ μετα απο 1 βδομαδα 34 ..κανε αλλη μια εξεταση μεθαυριο..λογικος ο φοβος κ το αγχος σου.αν δεν ανεβαινει ικανοποιητικα να σου δωσει εξτρα..θα πανε ολα καλα!

Κορίτσια κ εγώ μετά από έμβρυομεταφορα στις 21/1 είχα χοριακη μετά από 14 μέρες 35 ξαναέκανα το Σάββατο 39 μονάδες ουτροτζεσταν 4φορες την ημέρα 3 κολπικά κ ενα από τό στόμα. Κ φελισιν 1 την ημέρα.λετε να ανέβει η χοριακη έχω ελπίδες? Έχω ροζ μετά από την τουαλέτα.δωστε μου την γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Λιτσαλιτσακι είπε:

Κορίτσια κ εγώ μετά από έμβρυομεταφορα στις 21/1 είχα χοριακη μετά από 14 μέρες 35 ξαναέκανα το Σάββατο 39 μονάδες ουτροτζεσταν 4φορες την ημέρα 3 κολπικά κ ενα από τό στόμα. Κ φελισιν 1 την ημέρα.λετε να ανέβει η χοριακη έχω ελπίδες? Έχω ροζ μετά από την τουαλέτα.δωστε μου την γνώμη σας

Όποτε 3 φεβρουαριου ημερα πεμπτη εκανες την 1η χοριακη μετρωντας ως πρωτη μερα ετ τη μερα της εμβρυομεταφορας!κανονικα επρεπε εστω να διπλασιαστεί το σαββατο ,αλλα μπορει να αργησε να παρει και μπρος που λενε..κανεις δεν ξερει..αυριο ομως στην 3η χοριακη που θα κανεις θα φανει!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα κ να μας γραψεις θετικα !!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Nephele78 είπε:

Όποτε 3 φεβρουαριου ημερα πεμπτη εκανες την 1η χοριακη μετρωντας ως πρωτη μερα ετ τη μερα της εμβρυομεταφορας!κανονικα επρεπε εστω να διπλασιαστεί το σαββατο ,αλλα μπορει να αργησε να παρει και μπρος που λενε..κανεις δεν ξερει..αυριο ομως στην 3η χοριακη που θα κανεις θα φανει!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα κ να μας γραψεις θετικα !!

Δεν θα κάνω αύριο χοριακη μου ειπε να πάω Τετάρτη αλλά μίλησα πριν με τόν γιατρό μου κ μου είπε τρίτη να πάω να μου κάνει υπέρηχο γτ έχω βλενιτσες με αίμα.. μακάρι το σπορακι μου να είναι εκεί κ να κρατηθεί κορίτσια μου.. ευχαριστώ εκ των προτέρων για τα καλά σας λόγια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Λιτσαλιτσακι είπε:

Δεν θα κάνω αύριο χοριακη μου ειπε να πάω Τετάρτη αλλά μίλησα πριν με τόν γιατρό μου κ μου είπε τρίτη να πάω να μου κάνει υπέρηχο γτ έχω βλενιτσες με αίμα.. μακάρι το σπορακι μου να είναι εκεί κ να κρατηθεί κορίτσια μου.. ευχαριστώ εκ των προτέρων για τα καλά σας λόγια

Εγω στη θέση σου εννοειται θα έκανα χοριακη.δε καταλαβαινω γιατι σου ειπανε ετσι και για πιο λογο στη τελικη να μενεις με την αγωνια! ;; Μου κανει εντυπωση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Λιτσαλιτσακι είπε:

Δεν θα κάνω αύριο χοριακη μου ειπε να πάω Τετάρτη αλλά μίλησα πριν με τόν γιατρό μου κ μου είπε τρίτη να πάω να μου κάνει υπέρηχο γτ έχω βλενιτσες με αίμα.. μακάρι το σπορακι μου να είναι εκεί κ να κρατηθεί κορίτσια μου.. ευχαριστώ εκ των προτέρων για τα καλά σας λόγια

Κανε αύριο μια χοριακη να δεις αν ανεβαίνει. 

Στον υπέρηχο δεν φαίνεται κάτι αν δεν φτάσει 1500 η χοριακη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Nephele78 είπε:

Εγω στη θέση σου εννοειται θα έκανα χοριακη.δε καταλαβαινω γιατι σου ειπανε ετσι και για πιο λογο στη τελικη να μενεις με την αγωνια! ;; Μου κανει εντυπωση

Δεν ξέρω κορίτσια μου είμαι τόσο απογοητευμένη πού αλλού πατάω κ άλλου βρίσκομαι.φοβαμαι για το αποτέλεσμα της χοριακης.τι μπορεί να συμβαίνει? είμαι στο κρεβάτι συνέχεια σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα κ λίγο που κάθομαι στον καναπέ να ξεπιαστω θα τρελαθώ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Λιτσαλιτσακι είπε:

Δεν ξέρω κορίτσια μου είμαι τόσο απογοητευμένη πού αλλού πατάω κ άλλου βρίσκομαι.φοβαμαι για το αποτέλεσμα της χοριακης.τι μπορεί να συμβαίνει? είμαι στο κρεβάτι συνέχεια σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα κ λίγο που κάθομαι στον καναπέ να ξεπιαστω θα τρελαθώ

Καταλαβαινουμε ολες πως νοιωθεις..καλα κανεις κ εισαι κρεβατι οκ αλλα δεν ξερει κανεις τι συμβαινει..και αλλες κοπελες ειχανε ροζ κ καφε κ ολα πηγανε μια χαρα κ αλλες ανεβηκε η χοριακή πιο μετα κ πολλες απο εμας ειχαμε κ βιοχημικη.μη τρελαινεσαι κ σκεψου οτι :οκ οτι εγινε εγινε! Δεν ειναι στο χερι μας!! αυριο πρωι πρωι τρεχα να κανεις χοριακη για να ησυχασεις...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Καταλαβαινουμε ολες πως νοιωθεις..καλα κανεις κ εισαι κρεβατι οκ αλλα δεν ξερει κανεις τι συμβαινει..και αλλες κοπελες ειχανε ροζ κ καφε κ ολα πηγανε μια χαρα κ αλλες ανεβηκε η χοριακή πιο μετα κ πολλες απο εμας ειχαμε κ βιοχημικη.μη τρελαινεσαι κ σκεψου οτι :οκ οτι εγινε εγινε! Δεν ειναι στο χερι μας!! αυριο πρωι πρωι τρεχα να κανεις χοριακη για να ησυχασεις...

Δυστυχώς κορίτσια σήμερα απέβαλα..ο πόνος αφόρητος.το φασολάκι μου δυστυχώς δεν άντεξε.ευχομαι σε όλες να αποκτήσετε πραγματικά το ονειρακι σας.καλη δύναμη σε όλες

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Λιτσαλιτσακι είπε:

Δυστυχώς κορίτσια σήμερα απέβαλα..ο πόνος αφόρητος.το φασολάκι μου δυστυχώς δεν άντεξε.ευχομαι σε όλες να αποκτήσετε πραγματικά το ονειρακι σας.καλη δύναμη σε όλες

Λυπάμαι ειλικρινά και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μην απογοητεύεσαι. Να προσπαθήσεις ξανά και γρήγορα. Σε είδε ο γιατρός σου να σου πει αν θες αποξεση; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , tetakom είπε:

Λυπάμαι ειλικρινά και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μην απογοητεύεσαι. Να προσπαθήσεις ξανά και γρήγορα. Σε είδε ο γιατρός σου να σου πει αν θες αποξεση; 

Μου ειπε τις επόμενες 4 ημέρες ξεκινάει η διαδικασία της αποβολής αν δώ ότι παρατείνεται να πάω να με δει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Λιτσαλιτσακι είπε:

Μου ειπε τις επόμενες 4 ημέρες ξεκινάει η διαδικασία της αποβολής αν δώ ότι παρατείνεται να πάω να με δει

Δεν καταλαβαίνω..... Είπες ότι απέβαλες αλλά ο γιατρός λέει ότι η αποβολή ξεκινά σε 4 μέρες. Κάτι δεν μου πάει καλά.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , tetakom είπε:

Δεν καταλαβαίνω..... Είπες ότι απέβαλες αλλά ο γιατρός λέει ότι η αποβολή ξεκινά σε 4 μέρες. Κάτι δεν μου πάει καλά.... 

Οι επόμενες 4 ημέρες είναι η διαδικασία της αποβολής μου είπε δεν χρειάζεται να μου κάνει αποξηση.αν μετά τις 4 μέρες δεν έχει ελλατωθει το αίμα να πάω να με δει.σε 10 μέρες μου είπε να κάνω κ χοριακη να δούμε ότι μηδενιστικε εντελώς από σήμερα κ για τις επόμενες 4 ημέρες εννοούσα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Λιτσαλιτσακι είπε:

Οι επόμενες 4 ημέρες είναι η διαδικασία της αποβολής μου είπε δεν χρειάζεται να μου κάνει αποξηση.αν μετά τις 4 μέρες δεν έχει ελλατωθει το αίμα να πάω να με δει.σε 10 μέρες μου είπε να κάνω κ χοριακη να δούμε ότι μηδενιστικε εντελώς από σήμερα κ για τις επόμενες 4 ημέρες εννοούσα

Κατάλαβα. Σου εύχομαι να αναρρώσεις γρήγορα και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια. Καλή δύναμη μανούλα (γιατί όλες μανούλες είμαστε, είτε τα γεννήσανε είτε όχι). <3

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Λιτσαλιτσακι είπε:

Δυστυχώς κορίτσια σήμερα απέβαλα..ο πόνος αφόρητος.το φασολάκι μου δυστυχώς δεν άντεξε.ευχομαι σε όλες να αποκτήσετε πραγματικά το ονειρακι σας.καλη δύναμη σε όλες

Καλη αναρρωση κοπέλα μου !πολυ λυπαμαι.  Ειχες εμφύτευση κ ειναι θετικο κ θα ξαναεχεις συντομα ,για καποιο λογο η φυση το απέβαλε κ εκεινη ξερει καλυτερα ..παρε το χρονο σου κ μανουλα θα γινεις 1000% κ συντομα κιολας..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...