Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

4η προσπαθεια


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες και καλή επιτυχία σε όλες μας!Σύντομα να μας συμβεί το θαύμα! Ήθελα να μοιραστώ και γώ την εμπειρια μου, γιατί μετά την τρίτη εμβρυομεταφορά στεναχωρέθηκα και απογοητεύθηκα αρκετά!Έχουμε κάνει ήδη 3 προσπάθειες με μια διέγερση, προχωρησαμε σε 3 εμβρυομεταφορες εκ των οποίων η τελευταία ήταν βιοχημική. Ήταν η πρώτη φορά που είδα θετική χοριακη αλλά δεν ανέβηκε ποτέ. Σημειωτέον ότι το θετικό αποτέλεσμα το πήρα αφού μετά τη δεύτερη αποτυχημένη εξωσωματική έκανα υστεροσκοπηση. Τώρα είμαι σε αναζήτηση γιατρού και κέντρου. Θα ήθελα να αλλάξω κυρίως για ψυχολογικούς λόγους να δοκιμάσω και κάτι άλλο. Τι προτείνετε; Έχετε ανάλογες εμπειρίες;Επίσης έχω ακούσει τελευταία πολυ καλα λόγια για έναν γυναικολόγο στη Θεσσαλονίκη τον Κυριακο Παπανικολάου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , AlexiaV είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες και καλή επιτυχία σε όλες μας!Σύντομα να μας συμβεί το θαύμα! Ήθελα να μοιραστώ και γώ την εμπειρια μου, γιατί μετά την τρίτη εμβρυομεταφορά στεναχωρέθηκα και απογοητεύθηκα αρκετά!Έχουμε κάνει ήδη 3 προσπάθειες με μια διέγερση, προχωρησαμε σε 3 εμβρυομεταφορες εκ των οποίων η τελευταία ήταν βιοχημική. Ήταν η πρώτη φορά που είδα θετική χοριακη αλλά δεν ανέβηκε ποτέ. Σημειωτέον ότι το θετικό αποτέλεσμα το πήρα αφού μετά τη δεύτερη αποτυχημένη εξωσωματική έκανα υστεροσκοπηση. Τώρα είμαι σε αναζήτηση γιατρού και κέντρου. Θα ήθελα να αλλάξω κυρίως για ψυχολογικούς λόγους να δοκιμάσω και κάτι άλλο. Τι προτείνετε; Έχετε ανάλογες εμπειρίες;Επίσης έχω ακούσει τελευταία πολυ καλα λόγια για έναν γυναικολόγο στη Θεσσαλονίκη τον Κυριακο Παπανικολάου. 

Αλεξία μου, σου εύχομαι καλή επιτυχία!Μην στεναχωριέσαι , όλες μας προσπαθούμε σκληρά για να πετύχουμε το Θαύμα.

Πόσο χρονών είσαι και σε ποιο κεντρο είσουν μέχρι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Chrisi21 είπε:

Αλεξία μου, σου εύχομαι καλή επιτυχία!Μην στεναχωριέσαι , όλες μας προσπαθούμε σκληρά για να πετύχουμε το Θαύμα.

Πόσο χρονών είσαι και σε ποιο κεντρο είσουν μέχρι τώρα;

Σ’ευχαριστώ πολύ!Είμαι 36, και τις εξωσωματικές τις έκανα στο fivi του Διαβαλκανικού στη Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, AlexiaV είπε:

Σ’ευχαριστώ πολύ!Είμαι 36, και τις εξωσωματικές τις έκανα στο fivi του Διαβαλκανικού στη Θεσσαλονίκη.

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και έχω πολύ καλή εμπειρία από το Embryolab.

Δεν ξέρω αν κάποια άλλη κοπέλα, έχει ακούσει κάποια άλλη γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Chrisi21 είπε:

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και έχω πολύ καλή εμπειρία από το Embryolab.

Δεν ξέρω αν κάποια άλλη κοπέλα, έχει ακούσει κάποια άλλη γνώμη.

Καλησπέρα, ναι ε? πέτυχες εγκυμοσύνη στο embryolab?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , AlexiaV είπε:

Καλησπέρα, ναι ε? πέτυχες εγκυμοσύνη στο embryolab?

Εγκυμοσύνη πέτυχα.

Αλλά δεν είχε καλή κατάληξη.

Και τώρα είμαι ξανά στην προσπάθεια.

Έίμαι σε παρόμοια κατάσταση όπως εσύ, είχα 2 εγκυμοσύνες που κατέληξαν σε αποβολή.

Και τώρα είμαι στην φάση του PGT, λόγο ηλικίας (40)

 

Θα δούμε…προσπαθώ να παραμένω αισιόδοξη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

9 ώρες πρίν, Chrisi21 είπε:

Εγκυμοσύνη πέτυχα.

Αλλά δεν είχε καλή κατάληξη.

Και τώρα είμαι ξανά στην προσπάθεια.

Έίμαι σε παρόμοια κατάσταση όπως εσύ, είχα 2 εγκυμοσύνες που κατέληξαν σε αποβολή.

Και τώρα είμαι στην φάση του PGT, λόγο ηλικίας (40)

 

Θα δούμε…προσπαθώ να παραμένω αισιόδοξη.

Λυπάμαι πολύ!Ευχομαι και σε σένα με το καλό να πάνε όλα και καλή δύναμη!!Οπότε συνεχίζεις στο embryolab?Λογικά και γώ στην επόμενη διέγερση θα τον κάνω τον προεμφυτευτικό. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 12:39 ΠΜ, AlexiaV είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες και καλή επιτυχία σε όλες μας!Σύντομα να μας συμβεί το θαύμα! Ήθελα να μοιραστώ και γώ την εμπειρια μου, γιατί μετά την τρίτη εμβρυομεταφορά στεναχωρέθηκα και απογοητεύθηκα αρκετά!Έχουμε κάνει ήδη 3 προσπάθειες με μια διέγερση, προχωρησαμε σε 3 εμβρυομεταφορες εκ των οποίων η τελευταία ήταν βιοχημική. Ήταν η πρώτη φορά που είδα θετική χοριακη αλλά δεν ανέβηκε ποτέ. Σημειωτέον ότι το θετικό αποτέλεσμα το πήρα αφού μετά τη δεύτερη αποτυχημένη εξωσωματική έκανα υστεροσκοπηση. Τώρα είμαι σε αναζήτηση γιατρού και κέντρου. Θα ήθελα να αλλάξω κυρίως για ψυχολογικούς λόγους να δοκιμάσω και κάτι άλλο. Τι προτείνετε; Έχετε ανάλογες εμπειρίες;Επίσης έχω ακούσει τελευταία πολυ καλα λόγια για έναν γυναικολόγο στη Θεσσαλονίκη τον Κυριακο Παπανικολάου. 

Καλημέρα, λυπάμαι πολύ για τις αποτυχίες σου. Ήθελα να σου πω ότι ο Κυριάκος Παπανικολάου συνεργάζεται πάντως με το embryolab. Είναι ο γιατρός μου πλέον αλλά δεν έχουμε προχωρήσει ακόμα σε εμβρυομεταφορά. Από την προετοιμασία που μου κάνει και από τη διερεύνηση που έχει γίνει μέχρι στιγμής για να διαπιστώσει τα αίτια των αποτυχιών, μπορώ να πω ότι είναι από τους πιο προσεκτικούς γιατρούς που έχω γνωρίσει. Έχω περάσει κ από τον Χριστοφορίδη στο embryolab. Επίσης είναι πολύ καλός γιατρός απλά ο Παπανικολάου έχω την αίσθηση ότι είναι πιο "ψείρας" στον έλεγχο της μήτρας. 

Είπες ότι έκανες υστεροσκοπηση. Έκανες κ βιοψία ενδομητρίου για να δεις αν υπάρχουν φλεγμονές; Επίσης αιματολογικά και ορμονικά έχεις κάνει ελέγχους; Σε ποιον γιατρό ήσουν στο fivi;  Τι σου είπε; Πού αποδίδει δηλαδή τον λόγο της αποτυχίας; Το σπέρμα το έχετε ελέγξει; 

Συγγνώμη για τη βροχή ερωτήσεων!

Link to comment
Share on other sites

 

On 7/4/2022 at 8:34 ΠΜ, marina_86 είπε:

Καλημέρα, λυπάμαι πολύ για τις αποτυχίες σου. Ήθελα να σου πω ότι ο Κυριάκος Παπανικολάου συνεργάζεται πάντως με το embryolab. Είναι ο γιατρός μου πλέον αλλά δεν έχουμε προχωρήσει ακόμα σε εμβρυομεταφορά. Από την προετοιμασία που μου κάνει και από τη διερεύνηση που έχει γίνει μέχρι στιγμής για να διαπιστώσει τα αίτια των αποτυχιών, μπορώ να πω ότι είναι από τους πιο προσεκτικούς γιατρούς που έχω γνωρίσει. Έχω περάσει κ από τον Χριστοφορίδη στο embryolab. Επίσης είναι πολύ καλός γιατρός απλά ο Παπανικολάου έχω την αίσθηση ότι είναι πιο "ψείρας" στον έλεγχο της μήτρας. 

Είπες ότι έκανες υστεροσκοπηση. Έκανες κ βιοψία ενδομητρίου για να δεις αν υπάρχουν φλεγμονές; Επίσης αιματολογικά και ορμονικά έχεις κάνει ελέγχους; Σε ποιον γιατρό ήσουν στο fivi;  Τι σου είπε; Πού αποδίδει δηλαδή τον λόγο της αποτυχίας; Το σπέρμα το έχετε ελέγξει; 

Συγγνώμη για τη βροχή ερωτήσεων!

Καλησπέρα Μαρίνα!

Εύχομαι καλή επιτυχία και σε σένα και με το καλό ένα μωράκι σύντομα!

Βιοψια ενδομητρίου δεν έχω κάνει ακόμη!Ομως μάλλον θα κάνω όπως κι έναν περαιτέρω έλεγχο αιματολογικών και ανοσολογικών γιατί υπάρχει μια υποψία αυτοάνοσου. Θα κάνω πιο εξειδικευμένες εξετάσεις σε άλλον αιματολόγο τώρα. Το σπερμα καλό είναι γενικά, αλλά και αυτό τώρα θα ξαναελεγχεί. Τις προηγούμενες διαδικασίες τις έκανα στο διαβαλκανικό με τον Κολυμ..Ο γιατρός απέδωσε τις αποτυχίες ίσως σε χρωμοσωμικες ανωμαλίες των εμβρύων. τι να πω δεν ξέρω! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...