Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Πόση υπομονή..?


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Evi95 είπε:

Να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου και να είναι πάντα γερά!!

Πρέπει και θα το αποβάλλω το άγχος μου γιατί δεν θέλω να χάσω αλλο χρόνο έτσι..Δεν ωφελεί σε τίποτα και δεν βγάζει πουθενά τελικά.. Ελπίζω να τα καταφέρω σύντομα..Είχα ξεκινήσει και τεστακια ωορρηξίας και εφαρμογές για γόνιμες μέρες..Οπότε τα σταματάω όλα αυτά..

11 χρόνια?Και πως διαχειρίστηκες την ψυχολογία σου?

Πραγματικά ακόμη και τώρα που σου γράφω σκέφτομαι ότι ίσως στις διακοπές μας χαλαρώσουμε και το πετύχουμε.. Αθεράπευτη :rolleyes:

 

Το ίδιο πιστεύω κι εγώ. Το καλοκαίρι συνήθως υπάρχει μια γενικότερη χαλαρότητα, μεγαλύτερη όρεξη για...ξέρεις :oops:, οπότε γιατί όχι; Το τερπνόν μετά του ωφελίμου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Το ίδιο πιστεύω κι εγώ. Το καλοκαίρι συνήθως υπάρχει μια γενικότερη χαλαρότητα, μεγαλύτερη όρεξη για...ξέρεις :oops:, οπότε γιατί όχι; Το τερπνόν μετά του ωφελίμου!

Που θα παει θα μας κάτσει!!:grin:Λίγο κρασί,λίγο θάλασσα χαχαχ!Μακάρι το καλοκαίρι αυτό να είναι τυχερό για όσες βρίσκονται στην προσπάθεια..

Πάντως μου φτιάξατε την διάθεση και μπορώ να πω ότι με βοηθήσατε όλες πολύ να το δω πιο θετικά γιατί με είχε πάρει από κάτω..Και σας ευχαριστώ πολύ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Evi95 είπε:

Που θα παει θα μας κάτσει!!:grin:Λίγο κρασί,λίγο θάλασσα χαχαχ!Μακάρι το καλοκαίρι αυτό να είναι τυχερό για όσες βρίσκονται στην προσπάθεια..

Πάντως μου φτιάξατε την διάθεση και μπορώ να πω ότι με βοηθήσατε όλες πολύ να το δω πιο θετικά γιατί με είχε πάρει από κάτω..Και σας ευχαριστώ πολύ!!

Γι'αυτό είμαστε εδώ κορίτσι μου και πάνω κάτω όλες τα ίδια περνάμε. Έχω βοηθηθεί κι εγώ πολλές φορές που περνάω τις δύσκολες φάσεις μου. Αισιοδοξία λοιπόν και προσπάθεια χωρίς άγχος και μακάρι να έχουμε ένα καλό και τυχερό καλοκαίρι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Γι'αυτό είμαστε εδώ κορίτσι μου και πάνω κάτω όλες τα ίδια περνάμε. Έχω βοηθηθεί κι εγώ πολλές φορές που περνάω τις δύσκολες φάσεις μου. Αισιοδοξία λοιπόν και προσπάθεια χωρίς άγχος και μακάρι να έχουμε ένα καλό και τυχερό καλοκαίρι.

Πιστεύω ότι το φόρουμ βοηθάει πολύ στην περίπτωση μας,δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη, ανταλλάσσουμε γνώσεις ή απόψεις με άτομα που αν και δεν γνωρίζουμε,περνάμε σχεδόν τα ίδια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Evi95 είπε:

Πιστεύω ότι το φόρουμ βοηθάει πολύ στην περίπτωση μας,δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη, ανταλλάσσουμε γνώσεις ή απόψεις με άτομα που αν και δεν γνωρίζουμε,περνάμε σχεδόν τα ίδια..

Ναι κι αυτό μπορεί να είναι πολύ βοηθητικό. Βλέπεις με χειροπιαστό τρόπο ότι δεν είσαι μόνη και γενικότερα οι δυσκολίες γίνονται πιο διαχειρίσιμες όταν τις μοιράζεσαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Ναι κι αυτό μπορεί να είναι πολύ βοηθητικό. Βλέπεις με χειροπιαστό τρόπο ότι δεν είσαι μόνη και γενικότερα οι δυσκολίες γίνονται πιο διαχειρίσιμες όταν τις μοιράζεσαι.

Όπως το λες ακριβώς!Το έχεις θέσει πολύ σωστά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2022 at 5:49 ΜΜ, Evi95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Με τον σύντροφό μου προσπαθούμε εδώ και αρκετούς μήνες για μπεμπακι..Ενώ στην αρχή το είχαμε πάρει χαλαρά,εγώ έχω αρχίσει και αγχώνομαι παραπάνω από όσο πρέπει..Λιγο οι μήνες που περνάνε "χαμένοι",λίγο οι φίλες που τα καταφέρνουν, κάπως έτσι υπάρχουν στιγμές που περνάει από το μυαλό μου η σκέψη ότι ίσως αργήσει παραπάνω από όσο περίμενα..Ένα παιδί δεν έρχεται κατά παραγγελία φυσικά..Παρ'ολα αυτά υπάρχουν μήνες που έχουμε πετύχει την ωορρηξία και πάλι τίποτα δεν έγινε..Όπως και μήνες που λόγω επαγγελματικών χάνουμε τις γόνιμες μέρες..

Όλη αυτή η όμορφη διαδικασία απόκτησης ενός μωρού έχει καταντήσει αγχωτική και ψυχοφθόρα..Το άγχος αυτό δεν το έχω μεταφέρει στον σύντροφό μου,ο οποίος το θέμα το βλέπει από άλλη οπτικη,ότι έχουμε χρόνο μπροστά μας..Και συμφωνώ μαζί του αλλά κάθε μήνα περιμένοντας κουράστηκα..Ελπίζω να μην σας ζαλισα με τα δικά μου..:roll:

Εσείς πόσο καιρό προσπαθούσατε μέχρι το πολυπόθητο θετικό τεστ?

Καλησπέρα κοπέλα μου .

Εγώ είχα δύο παλινδρομες στο ιστορικό μου ,που η αλήθεια είναι ότι έπιασα τα σπορακια πολύ εύκολα.μετα μας έδωσε ο γιατρός το πράσινο φως και δεν ερχόταν. 10μηνες προσπαθούσα ευλαβικά . Εννοώ όχι απλά με εφαρμογές γόνιμων και πονακια. Έκανα τεστ ωορρηξίας και με παρακολουθούσε κ υπερηχογραφικά κ μου έλεγε ακριβώς πότε να γίνει πράξη. Τον μήνα που πήγα στον γιατρό κ μου είπε οκ σήμερα αύριο κάνεις ωορρηξία αλλά μην ελπίζεις σε πολλά γιατί το ενδομήτριο σου είναι λεπτό κ μάλλον δεν θα γίνει κάτι,τότε λοιπόν έπιασα τον γιο μου. Μετά από ένα δεκαμηνο έκανα σεξ για μένα κ τον άντρα μου κ όχι για να πιάσω μωράκι. Και ήρθε το αγοράκι μου. 

Δεν θα σου πω να το βγάλεις από το μυαλό σου γιατί ξέρω ότι δεν γίνεται. Προσπάθησε παρόλα αυτά να κάνεις αλλα πράγματα που σε ευχαριστούν και να χαλαρωνεις. Εμένα με βοήθησε και ο βελονισμός.(μου έστρωσε και τον κύκλο γιατί ενώ είχα πάντα 28αρι,λόγω άγχους τους τελευταίους μήνες ήταν όπως να ναι).

Την κόρη μου,την έπιασα όταν ήταν μόνο 4 μηνών ο γιος μου κ θήλαζα αποκλειστικά. Μόλις μου είχε έρθει περίοδος και προσέχαμε θεωρητικά. Απλά δεν το σκεφτόμασταν. Το άγχος και η κακή ψυχολογία κάνουν μεγάλη ζημιά.

Σύντομα εγκυουλα σου εύχομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου .

Εγώ είχα δύο παλινδρομες στο ιστορικό μου ,που η αλήθεια είναι ότι έπιασα τα σπορακια πολύ εύκολα.μετα μας έδωσε ο γιατρός το πράσινο φως και δεν ερχόταν. 10μηνες προσπαθούσα ευλαβικά . Εννοώ όχι απλά με εφαρμογές γόνιμων και πονακια. Έκανα τεστ ωορρηξίας και με παρακολουθούσε κ υπερηχογραφικά κ μου έλεγε ακριβώς πότε να γίνει πράξη. Τον μήνα που πήγα στον γιατρό κ μου είπε οκ σήμερα αύριο κάνεις ωορρηξία αλλά μην ελπίζεις σε πολλά γιατί το ενδομήτριο σου είναι λεπτό κ μάλλον δεν θα γίνει κάτι,τότε λοιπόν έπιασα τον γιο μου. Μετά από ένα δεκαμηνο έκανα σεξ για μένα κ τον άντρα μου κ όχι για να πιάσω μωράκι. Και ήρθε το αγοράκι μου. 

Δεν θα σου πω να το βγάλεις από το μυαλό σου γιατί ξέρω ότι δεν γίνεται. Προσπάθησε παρόλα αυτά να κάνεις αλλα πράγματα που σε ευχαριστούν και να χαλαρωνεις. Εμένα με βοήθησε και ο βελονισμός.(μου έστρωσε και τον κύκλο γιατί ενώ είχα πάντα 28αρι,λόγω άγχους τους τελευταίους μήνες ήταν όπως να ναι).

Την κόρη μου,την έπιασα όταν ήταν μόνο 4 μηνών ο γιος μου κ θήλαζα αποκλειστικά. Μόλις μου είχε έρθει περίοδος και προσέχαμε θεωρητικά. Απλά δεν το σκεφτόμασταν. Το άγχος και η κακή ψυχολογία κάνουν μεγάλη ζημιά.

Σύντομα εγκυουλα σου εύχομαι.

Καλημέρα!

Να σου ζήσουν τα ζουζούνια σου!:)

Εχω αποφασίσει να χαλαρώσω και να αποβάλλω το άγχος,όσο γίνεται βέβαια..Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι..Στο τρυπάκι να μετράω γόνιμες το ξέρω ότι θα μπω,αλλά τουλάχιστον έχω μετριάσει την "μανία"..Κανονίσαμε και τις διακοπές μας,που πιστεύω θα με βοηθήσουν να ξεχαστω και ελπίζω κάποια στιγμή να έρθει και σε εμένα ένα ζουζούνι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...