Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Prospatheies sta 40+


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 30/5/2022 at 9:20 ΜΜ, Skorpinak είπε:

Electra2021, otan  prospathisa sovara, den exw prosmetrhsei to prin tou clearblue

Mairh mp edw 43. Koritsia sas euxaristw, pou apanthsate. Eimai exwteriko k niwthw monh se olo auto, Edw oute proswpiko giatro den exoume, mono nosokomes. Idiotika xreiazetai na poulhsoume nefro. Eiste poly tyxeres pou eisaste Ellada.

mas euxomai mono euxarista apo edw k sto exhs:wub: 

Σε ποια χώρα βρίσκεσαι αν επιτρέπεται? Εύχομαι σύντομα εγκυουλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα! Σκορπίνα ετών 42,5 παρούσα!!! Από τα 39 μου ξεκινήσαμε προσπάθειες με ελεύθερες επαφές για ένα χρόνο, ύστερα 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και μετά ξεκίνησε ο γολγοθάς των εξωσωματικών (συν μία ακόμα σπερματέγχυση στο ενδιάμεσο), όπου μετά από άπειρες ωοληψίες και με ορμόνες και σε φυσικούς κύκλους είχαμε σύνολο 4 αποτυχημένες εξωσωματικές (η πρώτη με ωάρια που είχα κρυοσυντηρήσει στα 36 μου) και μόνο μία φορά εμφύτευση, όπου ήταν βιοχημική. Ετοιμαζόμασταν για την 5η προσπάθεια με το τελευταίο μας ελεγμένο υγιές έμβρυο από προεμφυτευτικό έλεγχο, όπου είχα πάρει την απόφαση ότι αν δεν πετύχει θα συνεχίσω με δότρια. Και ακριβώς τότε έγινε το θαύμα και έμεινα έγκυος φυσικά!!! Διανύω αισίως την 8η βδομάδα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Είμαι αισιόδοξη αλλά και ανήσυχη ταυτόχρονα, γιατί περιμένω απαντήσεις σε κάποιες επαναληπτικές εξετάσεις που οι αρχικές δε βγήκαν καλές, δυστυχώς οι απαντήσεις αργούν. Εύχομαι σε όλες κορίτσια σύντομα φουσκωμένες κοιλίτσες και γερά μωρά στην αγκαλιά!!! Καλή δύναμη! ❤

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , happiness79 είπε:

Γεια σας κι από μένα! Σκορπίνα ετών 42,5 παρούσα!!! Από τα 39 μου ξεκινήσαμε προσπάθειες με ελεύθερες επαφές για ένα χρόνο, ύστερα 2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και μετά ξεκίνησε ο γολγοθάς των εξωσωματικών (συν μία ακόμα σπερματέγχυση στο ενδιάμεσο), όπου μετά από άπειρες ωοληψίες και με ορμόνες και σε φυσικούς κύκλους είχαμε σύνολο 4 αποτυχημένες εξωσωματικές (η πρώτη με ωάρια που είχα κρυοσυντηρήσει στα 36 μου) και μόνο μία φορά εμφύτευση, όπου ήταν βιοχημική. Ετοιμαζόμασταν για την 5η προσπάθεια με το τελευταίο μας ελεγμένο υγιές έμβρυο από προεμφυτευτικό έλεγχο, όπου είχα πάρει την απόφαση ότι αν δεν πετύχει θα συνεχίσω με δότρια. Και ακριβώς τότε έγινε το θαύμα και έμεινα έγκυος φυσικά!!! Διανύω αισίως την 8η βδομάδα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Είμαι αισιόδοξη αλλά και ανήσυχη ταυτόχρονα, γιατί περιμένω απαντήσεις σε κάποιες επαναληπτικές εξετάσεις που οι αρχικές δε βγήκαν καλές, δυστυχώς οι απαντήσεις αργούν. Εύχομαι σε όλες κορίτσια σύντομα φουσκωμένες κοιλίτσες και γερά μωρά στην αγκαλιά!!! Καλή δύναμη! ❤

Συγχαρητήρια, εύχομαι να πάνε όλα καλά,η θετική σκέψη φέρνει θετικά αποτελέσματα ! Ποιες εξετάσεις δεν βγήκαν καλές αν επιτρέπεται γιατί δε θυμάμαι να είχα κάνει συγκεκριμένες εξετάσεις όταν ήμουν 8η βδομαδα..ρωταω για να μαθαίνω και να προσέχω σε αντιστοιχη περιπτωση

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Effie123 είπε:

Συγχαρητήρια, εύχομαι να πάνε όλα καλά,η θετική σκέψη φέρνει θετικά αποτελέσματα ! Ποιες εξετάσεις δεν βγήκαν καλές αν επιτρέπεται γιατί δε θυμάμαι να είχα κάνει συγκεκριμένες εξετάσεις όταν ήμουν 8η βδομαδα..ρωταω για να μαθαίνω και να προσέχω σε αντιστοιχη περιπτωση

Μου έγραψε ο γιατρός έναν πλήρη έλεγχο, ένα σωρό εξετάσεις. Ότι χρειαστεί θα στα γράψει ο δικός σου όταν έρθει η ώρα. Αυτό που δεν βγήκε καλό ήταν κάτι ιογενές, που μπορεί να είναι παρελθοντικό ή τωρινό πρόβλημα, θα δείξει. Προς το παρόν προσπαθώ να κρατήσω την ψυχραιμία μου και γι' αυτό δε θέλω να δώσω έκταση και να το συζητήσω παραπάνω! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Skorpinak είπε:

Zenia 82 twra eida to minima sou, Hnwmeno vasileio

Και εγώ Ηνωμένο βασίλειο.  Καταλαβαίνω απόλυτα όταν λες ότι είσαι μόνη σε όλο αυτό. Έχουν μια εντελώς διαφορετική προσέγγιση σε σχέση με Ελλάδα.  Κανένας δεν παρακολουθεί την εγκυμοσύνη ο πρώτος υπερηχος γίνεται τη 12 εβδομάδα. Για να μη πω για τον προγεννητικό έλεγχο που υστερεί κατά πολύ, κάνουν μόνο τα βασικά κ τα υπολοιπα ανηκουν στις σπάνιες περιπτώσεις . Ιδιαίτερα αγχωτικό για μια κοπέλα που είναι η πρώτη της φορά.  Προσωπικά κόντεψα να τρελαθώ από το άγχος. Θα σε συμβούλευα να κάνεις ένα ορμονικο έλεγχο να δεις που βρίσκεσαι.  Κ εγώ είχα μια πετυχημένη εγκυμοσύνη πολύ εύκολα στη δεύτερη προσπάθεια οπως εσύ στα 37 μου. Περίμενα ότι εφόσον είχαμε επιτυχία θα έρθει κ η επόμενη πέρασε ένας χρόνος κ τίποτα.  Ήρθα Ελλάδα κ το ορμονοκο μου προφίλ δεν είναι καλό κ βλέπω ότι δύσκολα κ με εξωσωματικη θα τα καταφέρω. Όταν έρθεις Ελλάδα ψάξτο παραπάνω το λέω για να μην επαναπαύεσαι στην πρώτη επιτυχία κ χάσεις χρόνο. Σε σένα βέβαια μπορει να ειναι αλλιώς τα πράγματα αλλά αν θες κράτα κ την εμπειρία μου κ πράξε αναλόγως.  Αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε να τα λέμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παιδιά ΣΟΣ είχα την ένεση την 300 εχτές έκανε η γυναίκα μου 250 άρα είχε μέσα αλλά 50 αλλά σε ένα βίντεο είδα ότι έλεγε βάλτε πάλι 250 και θα σας βγάλει την διαφορά και μου έβγαλε 125 άρα μέσα έχει 75 μονάδες παραπάνω;;; Έχουμε άγχος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
12 ώρες πρίν, Rosemary_ είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!Εγω είμαι 42..Ειχα μια παλίνδρομη στα 40 και πριν μια βδομάδα εκανα διακοπή κύησης στις 14+3 λόγω συνδρόμου που είχε το αγοράκι μου...

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Για να προχωρήσεις σε αυτήν την απόφαση ήταν κάτι σοβαρό οπότε κ μονόδρομος η διακοπή. Θελει χρόνο για να ηρεμήσεις αλλά στο τέλος θα καταλάβεις ότι ήταν η καλύτερη επιλογή. ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2022 at 10:28 ΜΜ, Rosemary_ είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!Εγω είμαι 42..Ειχα μια παλίνδρομη στα 40 και πριν μια βδομάδα εκανα διακοπή κύησης στις 14+3 λόγω συνδρόμου που είχε το αγοράκι μου...

Γλυκιά μου λυπάμαι τόσο πολύ γι' αυτό που πέρασες και περνάς... Δυστυχώς ορισμένες φορές δεν μας αφήνει περιθώρια επιλογής η ζωή. Εγώ διανύω την 11η εβδομάδα κύησης και σε περίπου 10 μέρες έχω την αυχενική και έχω μεγάλη αγωνία... Καλή ανάρρωση να έχεις στην ψυχή σου και στο σώμα σου και εύχομαι σύντομα να είσαι ξανά έγκυος και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου γερό παιδάκι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...