Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΚΟΥΡΤΗΣ Η ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλημέρα θα ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα γιατί βλέπω ότι γράφεις παντού. Α) γιατί ξανά γύρισες εκεί αφού δεν σου κάνει σαν γιατρός; η αφού πέρασες από άλλους κατάλαβες τελικά ότι ήταν ο μόνος που λέει την αλήθεια; Β) Πόσα χρήματα σου είπε ότι θα δώσεις όταν επιστρέψεις τα δανεικά; με τόκο θα είναι; Γ) πως θέλεις να ξέρεις από πριν πόσα έμβρυα θα πάρετε αν δεν γίνει η γονιμοποίηση;; κορίτσια δεν είμαι με δωρεά αλλά δεν μπορώ να βλέπω την λέξη δανεικά από γυναίκες που υποτίθεται ότι παλεύουν για ένα παιδάκι. Τι θα πει δανεικό; δεν θα είναι δηλαδή δικό σας; θα το επιστρέψετε; δεν το έχω καταλάβει. Ας μου το εξηγήσει κάποια κοπέλα αν θέλει. 

Απαντώ σε σένα για να διαβάσουν όλες .

Ακυρώνοντας, κράζοντας , κατηγορώντας ή επευφημοντας έναν γιατρό δε σας φέρνει μωρά παρά μόνο madness,,,,πηγαίνετε όπου αισθάνεστε καλά,,,τέλειος γιατρός είναι αυτός που θα μας κάνει μανουλες ,,,, έχετε την ωριμότητα, την ελευθερία, τη δυνατότητα, την επιλογή να πάτε όπου αισθάνεστε καλά. Οι αποτυχίες και επιτυχίες καθημερινά είναι μέσα στη ζωή μας ,,,έτσι και η μητρότητα. Το αν αποδεχόμαστε το δώρο (δωρεά ωαρίων) και πως το αντιλαμβάνεται η καθεμία ας το βρει μόνη της. Οι λέξεις "δανεικά και μόσχευμα" με κάνουν να γελάω,,,για μένα είναι δώρο Θεού αυτή η δυνατότητα και το δέχομαι με μεγάλη αγάπη. Είναι τα μωρά μου !!!!!!! Με πολύ αγάπη ,,,ακούστε το σώμα σας και αν χρειάζεστε ψυχολογική βοήθεια για να το περάσετε όλο αυτό ζητήστε τη. Δεν είστε δέντρα ,,,κουνηθείτε !!!!!! 

Αν εδώ μπαίνουμε για να κράζουμε καλύτερα να πάμε όλες για "διάβασμα" σε έναν ιερέα,,,γιατί διαφορετικά γεμίζουμε αρνητικοτητα και χολή.

Καλή Παρασκευούλα και καλό σκ και καλό μήνα.

  • Μου αρέσει 10
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Condios είπε:

Απαντώ σε σένα για να διαβάσουν όλες .

Ακυρώνοντας, κράζοντας , κατηγορώντας ή επευφημοντας έναν γιατρό δε σας φέρνει μωρά παρά μόνο madness,,,,πηγαίνετε όπου αισθάνεστε καλά,,,τέλειος γιατρός είναι αυτός που θα μας κάνει μανουλες ,,,, έχετε την ωριμότητα, την ελευθερία, τη δυνατότητα, την επιλογή να πάτε όπου αισθάνεστε καλά. Οι αποτυχίες και επιτυχίες καθημερινά είναι μέσα στη ζωή μας ,,,έτσι και η μητρότητα. Το αν αποδεχόμαστε το δώρο (δωρεά ωαρίων) και πως το αντιλαμβάνεται η καθεμία ας το βρει μόνη της. Οι λέξεις "δανεικά και μόσχευμα" με κάνουν να γελάω,,,για μένα είναι δώρο Θεού αυτή η δυνατότητα και το δέχομαι με μεγάλη αγάπη. Είναι τα μωρά μου !!!!!!! Με πολύ αγάπη ,,,ακούστε το σώμα σας και αν χρειάζεστε ψυχολογική βοήθεια για να το περάσετε όλο αυτό ζητήστε τη. Δεν είστε δέντρα ,,,κουνηθείτε !!!!!! 

Αν εδώ μπαίνουμε για να κράζουμε καλύτερα να πάμε όλες για "διάβασμα" σε έναν ιερέα,,,γιατί διαφορετικά γεμίζουμε αρνητικοτητα και χολή.

Καλή Παρασκευούλα και καλό σκ και καλό μήνα.

Καλό μήνα κορίτσι μου. Συγνώμη αν φάνηκε κάπως αυτό που έγραψα αλλά δεν γίνετε το 2022 να διαβάζω την λέξη δανεικό όταν μιλάμε για ένα μωρό. Σέβομαι και θαυμάζω απεριόριστα τις γυναίκες που προχωράνε με δωρεά και το ξέρεις πολύ καλά γιαυτό δεν μπορώ να διαβάζω τέτοια πράγματα. Εύχομαι σύντομα να ακούσω ότι έρχεται και το δικό σου δωράκι στα χέρια σου κορίτσι μου και να γεμίσει η αγκαλιά σου. Τα φιλιά μου 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλημέρα ναι ναι το έχω ακούσει αλλά εδώ στην Ελλάδα μας το λένε δωρεά. Αλλά όχι δανεικά ρε φίλε και ιδικά από γιατρό. Αν και δυστυχώς και από κοπέλες το έχω δει να το γράφουν και φουντωνω αλλά είπα να μην το σχολιάζω κάθε φορά γιατί θα γίνω κακιά. Άκου δανεικά. Φούντωσα πάλι τώρα. Χα χα χα χα χα χα χα 

Δωρεά; Δηλαδή οι δότριες τα δωρίζουν και δεν πληρώνονται γι' αυτά; Ούτε οι γιατροί βγάζουν από αυτή τη συναλλαγή; Τους όρους δανεικά και δωρεά τους χρησιμοποιούν για να χρυσώσουν το χάπι. Που δηλαδή ωραία και καλά αν το ζευγάρι έχει σκεφτεί όλες τις προεκτάσεις και το θέλει πραγματικά. Όχι όμως να πιέζουν οι γιατροί για τέτοια σημαντική απόφαση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Troia είπε:

Δωρεά; Δηλαδή οι δότριες τα δωρίζουν και δεν πληρώνονται γι' αυτά; Ούτε οι γιατροί βγάζουν από αυτή τη συναλλαγή; Τους όρους δανεικά και δωρεά τους χρησιμοποιούν για να χρυσώσουν το χάπι. Που δηλαδή ωραία και καλά αν το ζευγάρι έχει σκεφτεί όλες τις προεκτάσεις και το θέλει πραγματικά. Όχι όμως να πιέζουν οι γιατροί για τέτοια σημαντική απόφαση...

Δεν νομίζω ότι κάποιος γιατρός πιέζει η σου τα βάζει κρυφά. Το ότι η επιστήμη έχει προχωρήσει και δίνει την δυνατότητα σε κάποια ζευγάρια να αποκτήσουν ένα μωρό αφού το θέλουν δεν νομίζω ότι είναι κακό. Άσε που ποτέ δεν έχω ακούσει για δανεικό σπέρμα όπως γίνεται με τα ωάρια. Αν κάποια γυναίκα δεν θέλει να προχωρήσει έτσι απλά δεν προχωράει ότι και να πουν 100 γιατροί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Condios είπε:

Απαντώ σε σένα για να διαβάσουν όλες .

Ακυρώνοντας, κράζοντας , κατηγορώντας ή επευφημοντας έναν γιατρό δε σας φέρνει μωρά παρά μόνο madness,,,,πηγαίνετε όπου αισθάνεστε καλά,,,τέλειος γιατρός είναι αυτός που θα μας κάνει μανουλες ,,,, έχετε την ωριμότητα, την ελευθερία, τη δυνατότητα, την επιλογή να πάτε όπου αισθάνεστε καλά. Οι αποτυχίες και επιτυχίες καθημερινά είναι μέσα στη ζωή μας ,,,έτσι και η μητρότητα. Το αν αποδεχόμαστε το δώρο (δωρεά ωαρίων) και πως το αντιλαμβάνεται η καθεμία ας το βρει μόνη της. Οι λέξεις "δανεικά και μόσχευμα" με κάνουν να γελάω,,,για μένα είναι δώρο Θεού αυτή η δυνατότητα και το δέχομαι με μεγάλη αγάπη. Είναι τα μωρά μου !!!!!!! Με πολύ αγάπη ,,,ακούστε το σώμα σας και αν χρειάζεστε ψυχολογική βοήθεια για να το περάσετε όλο αυτό ζητήστε τη. Δεν είστε δέντρα ,,,κουνηθείτε !!!!!! 

Αν εδώ μπαίνουμε για να κράζουμε καλύτερα να πάμε όλες για "διάβασμα" σε έναν ιερέα,,,γιατί διαφορετικά γεμίζουμε αρνητικοτητα και χολή.

Καλή Παρασκευούλα και καλό σκ και καλό μήνα.

Sorry φιλενάδα, αλλά τον όρο μόσχευμα τον άκουσα από γιατρό που βρίσκεται έξω από το χώρο..

Τώρα επίσης θα ήθελα να συμπληρώσω εδώ ότι τέλειος (μεγάλη κουβέντα) γιατρός είναι αυτός που θα μας κάνει μανούλες ελαχιστοποιώντας ταυτόχρονα την αρνητική επίδραση στη γενικότερη υγεία μας... 

πρίν από 6 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Δεν νομίζω ότι κάποιος γιατρός πιέζει η σου τα βάζει κρυφά. Το ότι η επιστήμη έχει προχωρήσει και δίνει την δυνατότητα σε κάποια ζευγάρια να αποκτήσουν ένα μωρό αφού το θέλουν δεν νομίζω ότι είναι κακό. Άσε που ποτέ δεν έχω ακούσει για δανεικό σπέρμα όπως γίνεται με τα ωάρια. Αν κάποια γυναίκα δεν θέλει να προχωρήσει έτσι απλά δεν προχωράει ότι και να πουν 100 γιατροί 

Κρυφά όχι, πρέπει να το ξέρεις, γιατί έχει μία οικονομική επιβάρυνση...

Μα το έγραψα κι εγώ, ωραία και καλά αν το ζευγάρι το έχει αποφασίσει, αλλά ότι γίνεται επιθετικό μάρκετινγκ για να πείσουν, ναι, δυστυχώς, το έχω ακούσει κι αυτό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Troia είπε:

Sorry φιλενάδα, αλλά τον όρο μόσχευμα τον άκουσα από γιατρό που βρίσκεται έξω από το χώρο..

Τώρα επίσης θα ήθελα να συμπληρώσω εδώ ότι τέλειος (μεγάλη κουβέντα) γιατρός είναι αυτός που θα μας κάνει μανούλες ελαχιστοποιώντας ταυτόχρονα την αρνητική επίδραση στη γενικότερη υγεία μας... 

Κρυφά όχι, πρέπει να το ξέρεις, γιατί έχει μία οικονομική επιβάρυνση...

Μα το έγραψα κι εγώ, ωραία και καλά αν το ζευγάρι το έχει αποφασίσει, αλλά ότι γίνεται επιθετικό μάρκετινγκ για να πείσουν, ναι, δυστυχώς, το έχω ακούσει κι αυτό...

Κορίτσι μου γλυκό όλοι οι γιατροί δουλεύουν για το χρήμα και το ξέρουμε δεν είναι κάτι κρυφό. Όμως πιστεύω ότι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Εγώ το έχω ξανά γράψει ποτέ ο Τσιριγώτης δεν μου είπε για δωρεά . Είχα βάλει δύο φορές έμβρυα 3 ημερών και όταν του είπα εγώ για δωρεά γιατί ήμουν 43 μου είπε ότι αν δεν δούμε και με βλαστοκυστες γιατί να πας τώρα; η δωρεά εδώ είναι δεν φεύγει. Άρα δεν νομίζω ότι πιέζει για δωρεά. Τώρα αν βλέπει σε μια γυναίκα ότι το προφίλ της δεν την βοηθάει να μην το πει από την αρχή; είναι καλύτερα να της φάει τα λεφτά για να της ανεβάσει την ψυχολογία και μετά να της πει για την δωρεά; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Troia είπε:

Sorry φιλενάδα, αλλά τον όρο μόσχευμα τον άκουσα από γιατρό που βρίσκεται έξω από το χώρο..

Τώρα επίσης θα ήθελα να συμπληρώσω εδώ ότι τέλειος (μεγάλη κουβέντα) γιατρός είναι αυτός που θα μας κάνει μανούλες ελαχιστοποιώντας ταυτόχρονα την αρνητική επίδραση στη γενικότερη υγεία μας... 

Κρυφά όχι, πρέπει να το ξέρεις, γιατί έχει μία οικονομική επιβάρυνση...

Μα το έγραψα κι εγώ, ωραία και καλά αν το ζευγάρι το έχει αποφασίσει, αλλά ότι γίνεται επιθετικό μάρκετινγκ για να πείσουν, ναι, δυστυχώς, το έχω ακούσει κι αυτό...

Έξω απ'το χορό πολλά τραγούδια ακούμε !!!!!! 

Εάν κάποιος δεν έχει καλό λόγο να πει καλύτερα να μη λέει τίποτα,,,

Συμφωνώ ότι ο τέλειος γιατρός πρέπει να έχει προϋποθέσεις γνωσεων-επιστημης,,,,ανθρωπιάς και θέλησης άσκησης λειτουργήματος.

Όσο για το οικονομικό,,,βαθιά πληγή,,χαλάλι όλα οταν έρχονται υγιή μωρά σε υγιείς γονείς !!!!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Condios είπε:

Έξω απ'το χορό πολλά τραγούδια ακούμε !!!!!! 

Εάν κάποιος δεν έχει καλό λόγο να πει καλύτερα να μη λέει τίποτα,,,

Συμφωνώ ότι ο τέλειος γιατρός πρέπει να έχει προϋποθέσεις γνωσεων-επιστημης,,,,ανθρωπιάς και θέλησης άσκησης λειτουργήματος.

Όσο για το οικονομικό,,,βαθιά πληγή,,χαλάλι όλα οταν έρχονται υγιή μωρά σε υγιείς γονείς !!!!! 

Νομίζω ότι η τελευταία σου πρόταση τα λέει όλα. Υγιείς γονείς. Θέλω να πιστεύω ότι εννοείς εγκεφαλικα. Γιατί αν δεν είσαι υγιείς εκεί καλύτερα να μην έρχονται μωρά γιατί θα είναι δυστυχισμένα παιδιά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν καταλαβαίνω γιατί  κολλατε στις λεξεις δωρεά δανεικα μοσχευμα πως σκατα τα λετε.....δεν πα να τα λενε μπαρμπαμητσος η κουλα...ειναι απλώς  λέξεις....οποια θέλει  πορεύεται κ οποια δνε θέλει καθεται στα αυγα της.....δεν καταλαβαίνω το νόημα  ολης αυτης της συζήτησης....η κοπέλα ζητησε γνώμες  για τους γιατρους κ οχι πως λένε τα αυγα ....αλλο ρωταει για δείτε καλα....

κοπελα μ γλυκια εμενα μανουλα με έκανε ο Κούρτης με τα αυγα τ μπαρμπαμητσου ....ειναι καλος χαλαρος αστειος σοβαρος ξέρει τ7 κανει κ άνθρωπος επισης....σ ευχομαι οπου κ να καταληξεις να γινεις κ συ μια υπέροχη μανουλα..

Αυτα ειχα να πω εγω η ταρζαν....τα συμπεράσματα δικα σας

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

εγω δεν καταλαβαίνω γιατί  κολλατε στις λεξεις δωρεά δανεικα μοσχευμα πως σκατα τα λετε.....δεν πα να τα λενε μπαρμπαμητσος η κουλα...ειναι απλώς  λέξεις....οποια θέλει  πορεύεται κ οποια δνε θέλει καθεται στα αυγα της.....δεν καταλαβαίνω το νόημα  ολης αυτης της συζήτησης....η κοπέλα ζητησε γνώμες  για τους γιατρους κ οχι πως λένε τα αυγα ....αλλο ρωταει για δείτε καλα....

κοπελα μ γλυκια εμενα μανουλα με έκανε ο Κούρτης με τα αυγα τ μπαρμπαμητσου ....ειναι καλος χαλαρος αστειος σοβαρος ξέρει τ7 κανει κ άνθρωπος επισης....σ ευχομαι οπου κ να καταληξεις να γινεις κ συ μια υπέροχη μανουλα..

Αυτα ειχα να πω εγω η ταρζαν....τα συμπεράσματα δικα σας

Καλησπέρα μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλά. Ίσως δεν πρόλαβες να τα διαβάσεις όλα. Δεν αναφέρθηκε καμία στην κοπέλα που ζητάει άποψη για τους γιατρούς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλησπέρα μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλά. Ίσως δεν πρόλαβες να τα διαβάσεις όλα. Δεν αναφέρθηκε καμία στην κοπέλα που ζητάει άποψη για τους γιατρούς. 

ωραια τοτε ...απανταω κ εγω στην αλλη

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

ωραια τοτε ...απανταω κ εγω στην αλλη

Απλά όταν κάποιος κράζει κάποιον χωρίς λόγο και αιτία ας μας το αιτιολογεί αυτό ήταν το θέμα μας. Γιατί αν έχεις λίγο χρόνο να δεις αυτό γίνεται μέρες τώρα και σε άλλα τοπικ. Στο κορίτσι μας που άνοιξε το τοπικ εννοείται ότι όσες έχουμε εμπειρία της γράψαμε για τους γιατρούς. Φιλάκια πολλά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Απλά όταν κάποιος κράζει κάποιον χωρίς λόγο και αιτία ας μας το αιτιολογεί αυτό ήταν το θέμα μας. Γιατί αν έχεις λίγο χρόνο να δεις αυτό γίνεται μέρες τώρα και σε άλλα τοπικ. Στο κορίτσι μας που άνοιξε το τοπικ εννοείται ότι όσες έχουμε εμπειρία της γράψαμε για τους γιατρούς. Φιλάκια πολλά 

να μ στέλνεις μνμ να μ τα λες μαρη κ συ...αχαχαχαχαχχαχα...να παψει να κράζει  πειτε της κ αν της αρέσει  εχει καλος αν οχι ας παει αλλου..οχου δηλ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

να μ στέλνεις μνμ να μ τα λες μαρη κ συ...αχαχαχαχαχχαχα...να παψει να κράζει  πειτε της κ αν της αρέσει  εχει καλος αν οχι ας παει αλλου..οχου δηλ

Που να ξέρω καλέ ότι θα κάνεις ντου εδώ;;; άλλη φορά θα δίνω αναφορά για όλα συγνώμη δεν θα ξανά γίνει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Που να ξέρω καλέ ότι θα κάνεις ντου εδώ;;; άλλη φορά θα δίνω αναφορά για όλα συγνώμη δεν θα ξανά γίνει 

 ματια παντού  εγω φιλη μ......ετσι να μ τα λες

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...