Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΚΟΥΡΤΗΣ Η ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ


Recommended Posts

2 hours ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Κορίτσι μου το ακεσω έχει αν όχι το καλύτερο ένα από τα καλύτερα εργαστήρια. Εμβρυολογος είναι ο πελεκασης πολλά χρόνια πρόεδρος των εμβρυολογων. Εγώ στα 43 φαντάσου με δύο τροποποιημενους πήραμε 8 ωάρια και φτιάξαμε 5 βλαστοκυστες. 

Μετά από πόσο διάστημα προσπάθειας?Την έμβρυο μεταφορά την κάνει ο Τσιριγώτης η ο Πελεκάνος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, DIMIFEB είπε:

Μετά από πόσο διάστημα προσπάθειας?Την έμβρυο μεταφορά την κάνει ο Τσιριγώτης η ο Πελεκάνος?

Εγώ έκανα δύο φυσικούς υροποποιημενους δύο μήνες στην σειρά. Τον πρώτο μήνα πήραμε 3 ωάρια και τον επόμενο 5 και φτιάξανε 5 βλαστοκυστες. Την έμβρυο μεταφορά την κάνει ο γιατρός όχι ο εμβρυολογος. Βάλαμε δύο έπιασαν και τα δύο το ένα το χάσαμε και το άλλο είναι ο γιος μου και έχω άλλα τρία έμβρυα κατάψυξη 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Εγώ έκανα δύο φυσικούς υροποποιημενους δύο μήνες στην σειρά. Τον πρώτο μήνα πήραμε 3 ωάρια και τον επόμενο 5 και φτιάξανε 5 βλαστοκυστες. Την έμβρυο μεταφορά την κάνει ο γιατρός όχι ο εμβρυολογος. Βάλαμε δύο έπιασαν και τα δύο το ένα το χάσαμε και το άλλο είναι ο γιος μου και έχω άλλα τρία έμβρυα κατάψυξη 

Λυπάμαι για το παιδάκι π χάσατε.Τροποποιημενος κύκλος τι είναι με φάρμακα εννοείς? Μπράβο πάντως που στα 43 τα κατάφερες Η ΑΜΗ σ ήταν καλή?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DIMIFEB said:

Απλά προβληματίζομαι και για το ΑΚΕΣΩ δεν ξέρω αν το εργαστήριο του Τσιριγώτη  θεωρείτε από τα top γιατί όπως έχω καταλάβει μεγάλο ρόλο παίζει το εργαστήριο όπου θα γίνει η γονιμοποίηση κ όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό ο γιατρός!!!!Μπορείς να Μ πεις αν ξέρεις για το ΑΚΕΣΩ κριτικές?? Γιατί στο google δεν έχει κ τόσο καλές 

Η δικιά μου εμπειρία ειναι  οτι έκανα προσπάθεια στο ΑΚΕΣΩ με δικα μου ωαρια και ο κ. Τσιριγώτης μου έλεγε οτι 70% θα μείνεις έγκυος! Την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μου είπε "έκανα λάθος δεν πάνε καλά τα έμβρυα θα στα βάλω αλλά μην ελπίζεις, τα ωάρια σου δεν ήταν καλά"...Μεσολάβησαν προσπάθειες με δάνεικα σε άλλους γυναικολόγους και όταν ξαναπήγα πρόσφατα (2022) ζήτησε 6.000 ευρώ για προσπάθεια με δανεικά, ενώ σε μια κοπέλα γνωστή μου ζήτησε 4.500 για ακριβώς την ίδια προσπάθεια με δανεικά, και μάλιστα η κοπέλα πήγαινε και πρώτη φορά στο ΑΚΕΣΩ. Ούτε καν δεύτερη όπως εγώ! Τα συμπεράσματα δικά σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αφού δεν ήταν καλά τα ωάρια γιατί στα έβαλε??Και επίσης γιατί επέστρεψες ξανά σε αυτον αφού η συμπεριφορά του δεν ήταν καλή?

9 minutes ago, DIMIFEB said:

Συγνώμη αφού δεν ήταν καλά τα ωάρια γιατί στα έβαλε??Και επίσης γιατί επέστρεψες ξανά σε αυτον αφού η συμπεριφορά του δεν ήταν καλή?

Κ πες μου σε παρακαλώ το κόστος με τα δικά σου ωάρια γιατί μας είπε να μιλήσουμε με το λογιστήριο...να έχουμε μια ιδέα πάνω κάτω.Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@DIMIFEB Και η δικιά μου εμπειρία από τον Τσιριγώτη δεν είναι καλή. Εκανα μαζί του δύο διεγέρσεις και 4 εμβρυομεταφορές. Επειδή απέτυχα με πολύ καλά έως άριστα έμβρυα και καλό ενδομήτριο στην δεύτερη διέγερση επέμεινε και έκανα το ERATEST.Βρέθηκε ότι ήθελα άλλη μία μέρα προγεστερόνη, πήρα οδηγίες να πάρω μίαμιση μέρα επιπλέον οπότε πήγαν στράφι και δύο τελευταίες εμβρυομεταφορές. Οταν ρώτησα γιατί πήρα ένα δωδεκάωρο επιλέον προγεστερόνη ενώ η πρόταση ήταν 24ωρες +-3ώρες η απάντηση ήταν ότι δεν πειράζει να πάρεις παραπάνω ώρες λιγότερες είναι το πρόβλημα και μου το είπε η Μαρινέλλα και όχι ο ίδιος ο οποίος δεν με πήρε ποτέ αν και μου είπαν ότι μου είχαν κλείσει τηλεφωνικό ραντεβού μαζί του. Δεν μου έκανε ποτέ καλύτερη τιμή και το ERATEST μου το χρέωσε 1200 ευρώ εννοείται χωρίς απόδειξη. Και κάτι άλλο όταν με έπαιρναν τηλέφωνο για οδηγίες αν ρώταγα κάτι μου έλεγαν θα σε πάρει η Μαρινέλλα να σου εξηγήσει και δεν έπαιρνε ποτέ και πολλές φορές δεν σήκωνε το τηλέφωνο. Και γω από το forum και από τα κορίτσια εδώ τον έμαθα. Και έχεις δίκιο δεν έχει καλές κριτικές στο google αλλά το είδα μετά όπως μετά είδα και το ERATEST,βλέπεις του είχα εμπιστοσύνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

Λυπάμαι για το παιδάκι π χάσατε.Τροποποιημενος κύκλος τι είναι με φάρμακα εννοείς? Μπράβο πάντως που στα 43 τα κατάφερες Η ΑΜΗ σ ήταν καλή?

Με χάπια φεμαρα και λίγες μονάδες γκοναλ για 5 μέρες. Η αμη ήταν 0,8 τότε. Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό. Ήταν δίπλα μου ότι απορία και να είχα. Έμεινα σε αυτόν σε όλη την εγκυμοσύνη η οποία ήταν πολύ δύσκολη. Και ήταν το στήριγμα μου όσο καιρό το παιδί μου ήταν στην εντατική. Για το οικονομικό ας μην το συζητήσω πάλι το έχω ξανά αναφέρει μετά από πόσο καιρό πληρώθηκε αυτός ο άνθρωπος. Εγώ τουλάχιστον μόνο τα καλύτερα έχω να πω. Όχι επειδή τα κατάφερα μαζί του. Και πριν από τέσσερα χρόνια που είχα κάνει προσπάθεια μαζί του και δεν τα κατάφερα πάλι τα καλύτερα έλεγα και τότε γιατί απλά είχα μια άψογη συνεργασία μαζί του και με όλες τις κοπέλες. Ότι ώρα και να ήταν ότι μέρα πάντα θα τον έβρισκα στο τηλέφωνο ή αυτόν η την συντονίστρια και μετά την μαία του. 

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2022 at 2:25 ΜΜ, Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ ήμουν με τον τσιριγωτη. Έκανα δύο προσπάθειες μαζί του. Στην πρώτη πήγαμε κουβά και αυτό από δικό μου φόβο γιατί δεν άφησα τα έμβρυα να γίνουν βλαστοκυστες από φόβο μην χαθούν όλα. Στην δεύτερη προσπάθεια ετών 43 σχεδόν κάναμε δύο τροποποιημενους και πήραμε 8 ωάρια και φτιάξαμε 5 βλαστοκυστες. Βάλαμε τις 2 και έχω τον γιο μου 2,5 ετών τώρα. Η αμη μου ήταν 0,8. Για μένα είναι ο πιο ψαγμένος και πιο έμπειρος. Έκανα κι ένα ραντεβού με άλλον γιατρό πριν την δεύτερη προσπάθεια μαζί του. Με τον σφακ ο οποίος χωρίς καν να κάνουμε μια δοκιμή με φυσικό μου είπε ότι για την ηλικία μου μόνο με ΔΑΝΕΙΚΆ ακριβώς αυτή την λέξη είπε όχι δωρεά και έφαγα φρίκη και του ζήτησα να μου πει πότε θα πρέπει να επιστρέψω τα δανεικά οπότε καταλαβαίνεις τι έγινε. Τέλος πάντων μετά γύρισα στον τσιριγωτη και όλα πήγαν καλά. Έμεινα μαζί του μέχρι και την γέννα με μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη αλλά με την εμπειρία του φτάσαμε στην γέννα. Ότι θέλεις με ρωτάς. Σου εύχομαι καλή επιτυχία κορίτσι μου και σύντομα με ένα ή δύο μωράκια. 

Εντωμεταξύ η ακριβής ορολογία είναι "μοσχευμα"...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό και παραγωγικό μήνα να έχουμε!

αχ βρε κορίτσια πραγματικά έχω μπερδευτεί, ακούω 2 εντελώς αντιφατικές απόψεις για τον Τσιριγώτη από την καλύτερη μέχρι την κάκιστη!

Δε ξέρω τι συμβαίνει πραγματικά, πως γίνεται να φέρεται τόσο διαφορετικά σε κάθε περίπτωση. Συνήθως υπάρχει ένας τύπος συμπεριφοράς...λέω εγώ τωρα....

Η αλήθεια είναι οτι έχω καταλάβει κάποια πράγματα για τον τρόπο π συμπεριφέρεται (λίγο έως πολύ ΑΞΕΣΤΟΣ, αλλά δεν θα τον παντρευτώ κιόλας) αλλά εδώ ακούω κ πολύ άσχημα πράγματα, όπως την εμπειρία της olivoli που της είπε

¨¨έκανα λάθος δεν πάνε καλά τα έμβρυα θα στα βάλω αλλά μην ελπίζεις, τα ωάρια σου δεν ήταν καλά".

Έκλεισα ενα ραντεβού να πάω και στον ΠΆΝΤΟ την ερχόμενη εβδομάδα και θα αποφασίσω ανάμεσα στους 3 (ΚΟΥΡΤΗΣ-ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ-ΠΑΝΤΟΣ)!Αν και για τον Κελλάρη έχω ακούσει καλά σχόλια γνωρίζετε?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DIMIFEB είπε:

Καλημέρα και καλό και παραγωγικό μήνα να έχουμε!

αχ βρε κορίτσια πραγματικά έχω μπερδευτεί, ακούω 2 εντελώς αντιφατικές απόψεις για τον Τσιριγώτη από την καλύτερη μέχρι την κάκιστη!

Δε ξέρω τι συμβαίνει πραγματικά, πως γίνεται να φέρεται τόσο διαφορετικά σε κάθε περίπτωση. Συνήθως υπάρχει ένας τύπος συμπεριφοράς...λέω εγώ τωρα....

Η αλήθεια είναι οτι έχω καταλάβει κάποια πράγματα για τον τρόπο π συμπεριφέρεται (λίγο έως πολύ ΑΞΕΣΤΟΣ, αλλά δεν θα τον παντρευτώ κιόλας) αλλά εδώ ακούω κ πολύ άσχημα πράγματα, όπως την εμπειρία της olivoli που της είπε

¨¨έκανα λάθος δεν πάνε καλά τα έμβρυα θα στα βάλω αλλά μην ελπίζεις, τα ωάρια σου δεν ήταν καλά".

Έκλεισα ενα ραντεβού να πάω και στον ΠΆΝΤΟ την ερχόμενη εβδομάδα και θα αποφασίσω ανάμεσα στους 3 (ΚΟΥΡΤΗΣ-ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ-ΠΑΝΤΟΣ)!Αν και για τον Κελλάρη έχω ακούσει καλά σχόλια γνωρίζετε?

 

 

Καλημέρα! Εύχομαι να πάρεις την πιο σωστή απόφαση. Πιστεύω ότι εκ των προτέρων, κάνεις δε μπορεί να είναι 100% σίγουρος για το αποτέλεσμα με κανέναν γιατρό. Προσωπικά, θα επέλεγα κάποιον που μου βγάζει ασφάλεια, είναι αναλυτικός κ μου μιλάει με ειλικρίνεια. Τώρα, προσωπική εμπειρία από εξωσωματική δεν έχω, αλλά ο κελλαρης είναι ο γιατρός που έκανα τα δυο μου παιδιά. Τον θεωρώ πολύ έμπειρο στη μαιευτική. Σηκώνει το τηλέφωνο -σημαντικο για μενα- κ μιλάει με ειλικρίνεια. Έχω πει γι'αυτόν αρκετές φορές ότι δε δίνει τόση σημασία όση θα ήθελα σε κάποια πράγματα. Αλλά έχω καταλάβει μετά από δυο εγκυμοσύνες ότι αν κάτι είναι σοβαρό κ άξιο προσοχής, πάντα μα πάντα δίνει σωστές συμβουλές. Μου έχει κάνει κ γυναικολογικό χειρουργείο πριν από 7 χρόνια κ πήγαν όλα τέλεια, είναι θετικός άνθρωπος. Τώρα ως εξωσωματικός δεν ξέρω καθόλου πως είναι, ξέρω όμως ότι ασχολείται πάρα πολύ, τον ενδιαφέρει η κάθε περίπτωση ξεχωριστά, τον έχω ακούσει να μιλάει με γυναίκες στο τηλ κ να τους εξηγεί τα πάντα. Επίσης ξέρω ότι είναι στη be-live που βοηθάει ζευγάρια με οικονομικά προβλήματα κ ότι κάνει συνεχώς ενημερώσεις σε διάφορα μέρη της Ελλάδας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 minutes ago, Νεκταρινακι said:

Καλημέρα! Εύχομαι να πάρεις την πιο σωστή απόφαση. Πιστεύω ότι εκ των προτέρων, κάνεις δε μπορεί να είναι 100% σίγουρος για το αποτέλεσμα με κανέναν γιατρό. Προσωπικά, θα επέλεγα κάποιον που μου βγάζει ασφάλεια, είναι αναλυτικός κ μου μιλάει με ειλικρίνεια. Τώρα, προσωπική εμπειρία από εξωσωματική δεν έχω, αλλά ο κελλαρης είναι ο γιατρός που έκανα τα δυο μου παιδιά. Τον θεωρώ πολύ έμπειρο στη μαιευτική. Σηκώνει το τηλέφωνο -σημαντικο για μενα- κ μιλάει με ειλικρίνεια. Έχω πει γι'αυτόν αρκετές φορές ότι δε δίνει τόση σημασία όση θα ήθελα σε κάποια πράγματα. Αλλά έχω καταλάβει μετά από δυο εγκυμοσύνες ότι αν κάτι είναι σοβαρό κ άξιο προσοχής, πάντα μα πάντα δίνει σωστές συμβουλές. Μου έχει κάνει κ γυναικολογικό χειρουργείο πριν από 7 χρόνια κ πήγαν όλα τέλεια, είναι θετικός άνθρωπος. Τώρα ως εξωσωματικός δεν ξέρω καθόλου πως είναι, ξέρω όμως ότι ασχολείται πάρα πολύ, τον ενδιαφέρει η κάθε περίπτωση ξεχωριστά, τον έχω ακούσει να μιλάει με γυναίκες στο τηλ κ να τους εξηγεί τα πάντα. Επίσης ξέρω ότι είναι στη be-live που βοηθάει ζευγάρια με οικονομικά προβλήματα κ ότι κάνει συνεχώς ενημερώσεις σε διάφορα μέρη της Ελλάδας. 

Καλημερα και σευχαριστω που μοιράστηκες την εμπειρία σου.

Τηλεφωνησα για να κλέισω ραντεβού μαζί του αλλά πάνε τον άλλο μηνα τα ραντεβού του. Κ ήθελα να ξεκινήσω προσπάθεια από τον άλλο μήνα γιατί περνάει ο καιρός. Δε ξέρω θα σκεφτώ τι θα πρωτοκάνω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , DIMIFEB είπε:

Καλημερα και σευχαριστω που μοιράστηκες την εμπειρία σου.

Τηλεφωνησα για να κλέισω ραντεβού μαζί του αλλά πάνε τον άλλο μηνα τα ραντεβού του. Κ ήθελα να ξεκινήσω προσπάθεια από τον άλλο μήνα γιατί περνάει ο καιρός. Δε ξέρω θα σκεφτώ τι θα πρωτοκάνω!

Ναι έχει αναμονή είναι η αλήθεια. Ο,τι κ αν αποφασίσεις, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά :) καλη επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Η κουμπάρα μου έκανε 2 προσπάθειες με δωρεά στον Τσιριγώτη με δύο διαφορετικές δότριες 8 βλαστοκύστες 4 εμβρυομεταφορές και δεν τα κατάφερε.Της είπε ότι τα έμβρυα ήταν πολύ καλά  και φταίει το ενδομήτριο και ότι δύσκολα θα μείνει έγκυος. Πήγε στον Ψαθά και έμεινε με την πρώτη εμβρυομεταφορά έγκυος και τώρα έχει τα διδυμάκια της και έχει και άλλες 3 βλαστοκύστες κατάψυξη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Troia είπε:

Εντωμεταξύ η ακριβής ορολογία είναι "μοσχευμα"...

Καλημέρα ναι ναι το έχω ακούσει αλλά εδώ στην Ελλάδα μας το λένε δωρεά. Αλλά όχι δανεικά ρε φίλε και ιδικά από γιατρό. Αν και δυστυχώς και από κοπέλες το έχω δει να το γράφουν και φουντωνω αλλά είπα να μην το σχολιάζω κάθε φορά γιατί θα γίνω κακιά. Άκου δανεικά. Φούντωσα πάλι τώρα. Χα χα χα χα χα χα χα χα 

2 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

Καλημέρα και καλό και παραγωγικό μήνα να έχουμε!

αχ βρε κορίτσια πραγματικά έχω μπερδευτεί, ακούω 2 εντελώς αντιφατικές απόψεις για τον Τσιριγώτη από την καλύτερη μέχρι την κάκιστη!

Δε ξέρω τι συμβαίνει πραγματικά, πως γίνεται να φέρεται τόσο διαφορετικά σε κάθε περίπτωση. Συνήθως υπάρχει ένας τύπος συμπεριφοράς...λέω εγώ τωρα....

Η αλήθεια είναι οτι έχω καταλάβει κάποια πράγματα για τον τρόπο π συμπεριφέρεται (λίγο έως πολύ ΑΞΕΣΤΟΣ, αλλά δεν θα τον παντρευτώ κιόλας) αλλά εδώ ακούω κ πολύ άσχημα πράγματα, όπως την εμπειρία της olivoli που της είπε

¨¨έκανα λάθος δεν πάνε καλά τα έμβρυα θα στα βάλω αλλά μην ελπίζεις, τα ωάρια σου δεν ήταν καλά".

Έκλεισα ενα ραντεβού να πάω και στον ΠΆΝΤΟ την ερχόμενη εβδομάδα και θα αποφασίσω ανάμεσα στους 3 (ΚΟΥΡΤΗΣ-ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ-ΠΑΝΤΟΣ)!Αν και για τον Κελλάρη έχω ακούσει καλά σχόλια γνωρίζετε?

 

 

Καλημέρα κορίτσι και καλό μήνα. Για όλους τους γιατρούς θα ακούσεις τα καλύτερα και τα χειρότερα να το ξέρεις. Το θέμα είναι να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό που θα επιλέξεις εσύ. Να μην σκέφτεσαι τι είπε στην μια και τι στην άλλη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Olivoli είπε:

Η δικιά μου εμπειρία ειναι  οτι έκανα προσπάθεια στο ΑΚΕΣΩ με δικα μου ωαρια και ο κ. Τσιριγώτης μου έλεγε οτι 70% θα μείνεις έγκυος! Την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μου είπε "έκανα λάθος δεν πάνε καλά τα έμβρυα θα στα βάλω αλλά μην ελπίζεις, τα ωάρια σου δεν ήταν καλά"...Μεσολάβησαν προσπάθειες με δάνεικα σε άλλους γυναικολόγους και όταν ξαναπήγα πρόσφατα (2022) ζήτησε 6.000 ευρώ για προσπάθεια με δανεικά, ενώ σε μια κοπέλα γνωστή μου ζήτησε 4.500 για ακριβώς την ίδια προσπάθεια με δανεικά, και μάλιστα η κοπέλα πήγαινε και πρώτη φορά στο ΑΚΕΣΩ. Ούτε καν δεύτερη όπως εγώ! Τα συμπεράσματα δικά σας.

Καλημέρα θα ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα γιατί βλέπω ότι γράφεις παντού. Α) γιατί ξανά γύρισες εκεί αφού δεν σου κάνει σαν γιατρός; η αφού πέρασες από άλλους κατάλαβες τελικά ότι ήταν ο μόνος που λέει την αλήθεια; Β) Πόσα χρήματα σου είπε ότι θα δώσεις όταν επιστρέψεις τα δανεικά; με τόκο θα είναι; Γ) πως θέλεις να ξέρεις από πριν πόσα έμβρυα θα πάρετε αν δεν γίνει η γονιμοποίηση;; κορίτσια δεν είμαι με δωρεά αλλά δεν μπορώ να βλέπω την λέξη δανεικά από γυναίκες που υποτίθεται ότι παλεύουν για ένα παιδάκι. Τι θα πει δανεικό; δεν θα είναι δηλαδή δικό σας; θα το επιστρέψετε; δεν το έχω καταλάβει. Ας μου το εξηγήσει κάποια κοπέλα αν θέλει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...