Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Θέλω τη βοήθεια σας


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια !

Στις 17 Ιουνίου είχα ωορρηξία και είχα επαφές με τον άντρα μου όλες τις γόνιμες μέρες , αρκετές φορές . Στις 25 Ιουνίου είδα ελάχιστο αίμα σαν κουκιδιτσα από στύλο μαζί με διαφανή υγρά  και από χθες το βράδυ αίμα  κανονικό κόκκινο μόνο στο σκούπισμα συνοδευόμενο από πόνους περιόδου .. 

Δεν είναι πολύ νωρίς για να μου έρχεται περίοδος ; ( έχω κύκλο 32-34 ημερών, όποτε περίμενα γύρω στις 3 με  5 Ιουλίου περίοδο  )

Έκανα σήμερα και ένα predictor early και βγήκε αρνητικό .. πιστεύετε ότι μπορεί να είναι αίμα έμφυτεψης τόσες μέρες; 
 

Το άλλο που σκέφτομαι είναι μήπως τρελάθηκε ο κύκλος μου λόγω πρόσφατης αποβολής από βιοχημική … 

Η ψυχολογια μου είναι χαλια και νιώθω πολύ μπερδεμένη .. Κάθε άποψη η προσωπική εμπειρία θα με βοηθήσει πολύ :( 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν είναι πολύ πρόσφατη η βιοχημική δεν έχει επανέλθει ο κύκλος στα φυσιολογικά του επίπεδα. Οπότε μπορεί και να έρθει νωρίτερα από όσο το υπολογιζεις. Επίσης η ωορρηξία μπορεί να έχει μετατοπιστεί νωρίτερα. Το αίμα εμφύτευσης είναι σπάνιο και είναι ελάχιστο. Αυτό που περιγράφεις είναι αρχή περιόδου. Σου εύχομαι σύντομα να έχεις θετικό τεστακι


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τεστακι ωορρηξίας όποτε ήταν σίγουρα στις 17 .. 

Η αποβολή μου ήταν γύρω στους δυο μήνες πριν , μου είχε ξαναέρθει περίοδος δηλαδή ..

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου   :)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

Έκανα τεστακι ωορρηξίας όποτε ήταν σίγουρα στις 17 .. 

Η αποβολή μου ήταν γύρω στους δυο μήνες πριν , μου είχε ξαναέρθει περίοδος δηλαδή ..

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου   :)

Καλησπέρα. Δες πως θα εξελιχθεί η ροή του αίματος και αν δεν συνεχιστεί περίμενε πιθανή καθυστέρηση ώστε να το επιβεβαιώσεις είτε με τεστ η με χοριακή.

Εύχομαι γρήγορα ένα μωράκι στη κοιλίτσα σου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα...ανακοίνωσα στη δουλειά μου ότι είμαι έγκυος (5 εβδομάδων και είχα σκοπό να δουλέψω με χρινοσο αντέξω όπως και τους είπα..ωστόσο εχθές με ενημέρωσαν ότι μέχρι 15/8 που βγαινω σε άδεια θα δουλεύω 7 μέρες δηλαδή χωρίς ρεπο..για ένα μήνα..να προσθέσω ότι εργάζομαι σε περίπτερο και ήδη δυσκολεύομαι με τά βάρη...μίλησα με τον γιατρό μου να πάρω αναρρωτική..παρόλα αυτά επειδή νόσησαν με covid το Ιανουαριο έχω μόνο δέκα μέρες...τα έχω παίξει..δεν ξέρω τι να κάνω...δεν μπορώ να δουλεύω 7 στα 7 για ένα μήνα και αν θα είναι ένας μήνας ίσως είναι και παραπάνω..ούτε όμως να παραιτηθώ γιατί χρειάζομαι τα χρήματα και ότι δικαιούμαι. Βοήθει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Maria nk είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...ανακοίνωσα στη δουλειά μου ότι είμαι έγκυος (5 εβδομάδων και είχα σκοπό να δουλέψω με χρινοσο αντέξω όπως και τους είπα..ωστόσο εχθές με ενημέρωσαν ότι μέχρι 15/8 που βγαινω σε άδεια θα δουλεύω 7 μέρες δηλαδή χωρίς ρεπο..για ένα μήνα..να προσθέσω ότι εργάζομαι σε περίπτερο και ήδη δυσκολεύομαι με τά βάρη...μίλησα με τον γιατρό μου να πάρω αναρρωτική..παρόλα αυτά επειδή νόσησαν με covid το Ιανουαριο έχω μόνο δέκα μέρες...τα έχω παίξει..δεν ξέρω τι να κάνω...δεν μπορώ να δουλεύω 7 στα 7 για ένα μήνα και αν θα είναι ένας μήνας ίσως είναι και παραπάνω..ούτε όμως να παραιτηθώ γιατί χρειάζομαι τα χρήματα και ότι δικαιούμαι. Βοήθει

Αν δεν κάνω λάθος αναρρωτικη εγκυμοσυνης μπορείς να παρεις όσες μέρες ή μήνες θες, ψάξτε λίγο στο ΙΚΑ και αν μάθω και εγώ κάτι παραπανω σου στέλνω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Katrin85 είπε:

Αν δεν κάνω λάθος αναρρωτικη εγκυμοσυνης μπορείς να παρεις όσες μέρες ή μήνες θες, ψάξτε λίγο στο ΙΚΑ και αν μάθω και εγώ κάτι παραπανω σου στέλνω 

Δεν ξέρω δεν έχω ιδέα μην σου λέω ψέματα

 

πρίν από 6 λεπτά , Maria nk είπε:

Δεν ξέρω δεν έχω ιδέα μην σου λέω ψέματα

 

Σκέφτομαι μήπως πάρω άδεια επαπειλούμενης κυησης 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Maria nk είπε:

Δεν ξέρω δεν έχω ιδέα μην σου λέω ψέματα

 

Σκέφτομαι μήπως πάρω άδεια επαπειλούμενης κυησης 

Αυτό εννοουσα αλλά δεν ήξερα πως λεγεται , συγνώμη, μην το σκέφτεσαι να την παρεις δεν μπορουν να σε διώξουν υπάρχει νόμος που σε προστατευει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Katrin85 είπε:

Αυτό εννοουσα αλλά δεν ήξερα πως λεγεται , συγνώμη, μην το σκέφτεσαι να την παρεις δεν μπορουν να σε διώξουν υπάρχει νόμος που σε προστατευει 

Το θέμα δεν είναι αν θα με διώξουν...δεν μπορούν..και το ξέρουν..το θέμα είναι ότι δεν καταλαβαίνουν ότι στη κατάσταση μου δεν μπορώ να δουλεύω ένα δύο μήνες χωρίς κανένα ρεπό...και με κάνουν ότι θέλουν σαν να μην έχω εγώ ζωή...δεν μπορούν με το ζόρι να με βάλουν να δουλέψω.. αλλά να που το έκαναν..και ψάχνω τρόπο να φύγω χωρίς να παραιτηθώ..έστω δηλαδή με αδεια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Maria nk είπε:

Το θέμα δεν είναι αν θα με διώξουν...δεν μπορούν..και το ξέρουν..το θέμα είναι ότι δεν καταλαβαίνουν ότι στη κατάσταση μου δεν μπορώ να δουλεύω ένα δύο μήνες χωρίς κανένα ρεπό...και με κάνουν ότι θέλουν σαν να μην έχω εγώ ζωή...δεν μπορούν με το ζόρι να με βάλουν να δουλέψω.. αλλά να που το έκαναν..και ψάχνω τρόπο να φύγω χωρίς να παραιτηθώ..έστω δηλαδή με αδεια

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα, απλά όλοι οι εργοδότες πλεεον σε μια εγκυμονούσα έτσι φέρονται και ο λόγος θέλουν να παραιτηθουν από μόνες τους γιατί γλιτωνουννπολλα λεφτά, μην στεναχωριέσαι στην κατάσταση σου, συζήτησε το με τον αντρούλης σου και παρτε μια απόφαση!!! Στα λέω γιατί ήμουν υποδιευθυντρια σε μια μεγάλη αλυσίδα, μόλις μου ζήτησαν να φερθώ έτσι σε γυναίκα φαγαν τόσο βρίσιμο που στο τέλος απολύθηκαν εγώ χαχαχχαχ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Maria nk είπε:

Το θέμα δεν είναι αν θα με διώξουν...δεν μπορούν..και το ξέρουν..το θέμα είναι ότι δεν καταλαβαίνουν ότι στη κατάσταση μου δεν μπορώ να δουλεύω ένα δύο μήνες χωρίς κανένα ρεπό...και με κάνουν ότι θέλουν σαν να μην έχω εγώ ζωή...δεν μπορούν με το ζόρι να με βάλουν να δουλέψω.. αλλά να που το έκαναν..και ψάχνω τρόπο να φύγω χωρίς να παραιτηθώ..έστω δηλαδή με αδεια

Καλημέρα και από εμένα...να πάρεις άδεια  επαπειλούμενης κυησης 7 φορές την εβδομαδα δεν γίνεται να δουλέυεις και φυσικά να σηκώνεις βάρη. Μην τους αφήσεις πρέπει να βρούνε άτομο. Αυτό είναι απάνθρωπο έτσι και αλλιώς. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katrin85 είπε:

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα, απλά όλοι οι εργοδότες πλεεον σε μια εγκυμονούσα έτσι φέρονται και ο λόγος θέλουν να παραιτηθουν από μόνες τους γιατί γλιτωνουννπολλα λεφτά, μην στεναχωριέσαι στην κατάσταση σου, συζήτησε το με τον αντρούλης σου και παρτε μια απόφαση!!! Στα λέω γιατί ήμουν υποδιευθυντρια σε μια μεγάλη αλυσίδα, μόλις μου ζήτησαν να φερθώ έτσι σε γυναίκα φαγαν τόσο βρίσιμο που στο τέλος απολύθηκαν εγώ χαχαχχαχ

Κατάλαβα καθίκια 

2 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Καλημέρα και από εμένα...να πάρεις άδεια  επαπειλούμενης κυησης 7 φορές την εβδομαδα δεν γίνεται να δουλέυεις και φυσικά να σηκώνεις βάρη. Μην τους αφήσεις πρέπει να βρούνε άτομο. Αυτό είναι απάνθρωπο έτσι και αλλιώς. 

Κάτι τέτοιο θα κάνω κοριτσια

Σας ευχαριστώ πολύ είστε οι καλύτερες..να χαίρεστε τα παιδιά σας και την οικογένειά σας.. ευχαριστώ για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Maria nk είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...ανακοίνωσα στη δουλειά μου ότι είμαι έγκυος (5 εβδομάδων και είχα σκοπό να δουλέψω με χρινοσο αντέξω όπως και τους είπα..ωστόσο εχθές με ενημέρωσαν ότι μέχρι 15/8 που βγαινω σε άδεια θα δουλεύω 7 μέρες δηλαδή χωρίς ρεπο..για ένα μήνα..να προσθέσω ότι εργάζομαι σε περίπτερο και ήδη δυσκολεύομαι με τά βάρη...μίλησα με τον γιατρό μου να πάρω αναρρωτική..παρόλα αυτά επειδή νόσησαν με covid το Ιανουαριο έχω μόνο δέκα μέρες...τα έχω παίξει..δεν ξέρω τι να κάνω...δεν μπορώ να δουλεύω 7 στα 7 για ένα μήνα και αν θα είναι ένας μήνας ίσως είναι και παραπάνω..ούτε όμως να παραιτηθώ γιατί χρειάζομαι τα χρήματα και ότι δικαιούμαι. Βοήθει

Καλησπέρα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Εγώ είμαι 8 εβδομάδων έγκυος και δουλεύω σεζόν ρεσεψιον 7/7 χωρίς ρεπό. Τους μίλησα και θα ξεκινήσω να παίρνω ρεπό οταν γυρίσει η συνάδελφός μου που νοσεί από Κορονοιο... εύχομαι να σου δώσουν 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Εγώ είμαι 8 εβδομάδων έγκυος και δουλεύω σεζόν ρεσεψιον 7/7 χωρίς ρεπό. Τους μίλησα και θα ξεκινήσω να παίρνω ρεπό οταν γυρίσει η συνάδελφός μου που νοσεί από Κορονοιο... εύχομαι να σου δώσουν 

Αψχαχααχ δεν θα μου δώσουν γιατί είναι αχαρακτηριστοι ..δεν μπορούν να καταλάβουν ότι δεν μπορώ μόνη να γεμίζω ψυγεία ή να κουβαλάω νερά ή ότιδηποτε που χρειάζεται να έχω επιπρόσθετο βάρος...και στη τελική ας μην μου δώσουν ρεπό ας φέρουν βοήθεια

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria nk είπε:

Αψχαχααχ δεν θα μου δώσουν γιατί είναι αχαρακτηριστοι ..δεν μπορούν να καταλάβουν ότι δεν μπορώ μόνη να γεμίζω ψυγεία ή να κουβαλάω νερά ή ότιδηποτε που χρειάζεται να έχω επιπρόσθετο βάρος...και στη τελική ας μην μου δώσουν ρεπό ας φέρουν βοήθεια

 

Ντροπή τους..... Αυτό μπορείς να το καταγγείλεις στον επόπτη εργασίας. Τα τομάρια!!! Ντροπή....

Εμένα αμέσως κατάλαβαν τη σοβαρότητα της κατάστασης και το σεβάστηκαν.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...