Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θέλω τη βοήθεια σας


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Maria nk είπε:

Αψχαχααχ δεν θα μου δώσουν γιατί είναι αχαρακτηριστοι ..δεν μπορούν να καταλάβουν ότι δεν μπορώ μόνη να γεμίζω ψυγεία ή να κουβαλάω νερά ή ότιδηποτε που χρειάζεται να έχω επιπρόσθετο βάρος...και στη τελική ας μην μου δώσουν ρεπό ας φέρουν βοήθεια

 

Καλησπέρα μανούλα. Γιατί δεν κάνεις καταγγελία στην επιθεώρηση εργασίας; η Επταημερη συνεχόμενη απασχόληση, απαγορεύεται. Πάρε και ένα χαρτί από τον γιατρό σου ότι απαγορεύεται να σηκώνεις βάρη και ότι σου απαγορεύει και τη νυχτερινή εργασία. Μη ρισκάρεις τη ζωή του μωρού σου για τους απάνθρωπους εργοδότες σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Ντροπή τους..... Αυτό μπορείς να το καταγγείλεις στον επόπτη εργασίας. Τα τομάρια!!! Ντροπή....

Εμένα αμέσως κατάλαβαν τη σοβαρότητα της κατάστασης και το σεβάστηκαν.

 

Κορίτσια πήρα μια ωραία άδεια 30 ημερών..και θα παίρνω κάθε μήνα μέχρι να βγω στην άδεια κυήσεως και τέλος .. ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση..το πιο αστείο ωστόσο είναι ότι αυτά που μου λένε μου τα λέει γυναίκα ούτε καν άνδρας..ΓΥΝΑΙΚΑ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Maria nk είπε:

Κορίτσια πήρα μια ωραία άδεια 30 ημερών..και θα παίρνω κάθε μήνα μέχρι να βγω στην άδεια κυήσεως και τέλος .. ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση..το πιο αστείο ωστόσο είναι ότι αυτά που μου λένε μου τα λέει γυναίκα ούτε καν άνδρας..ΓΥΝΑΙΚΑ..

Μπράβο κοριτσαρα μου... Από γυναίκες τα ακουμε πολλες φορες και καραφλιαζουμε και εμένα σήμερα με αποκάλεσε κάποια κάπως εδώ μέσα αλλά συγκρατήθηκα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Katrin85 είπε:

Μπράβο κοριτσαρα μου... Από γυναίκες τα ακουμε πολλες φορες και καραφλιαζουμε και εμένα σήμερα με αποκάλεσε κάποια κάπως εδώ μέσα αλλά συγκρατήθηκα 

Είμαστε κατινες δεν λέω αλλά σε αυτό το θέμα δεν το περιμένω αυτό από γυναίκες... απαράδεκτο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Maria nk είπε:

Είμαστε κατινες δεν λέω αλλά σε αυτό το θέμα δεν το περιμένω αυτό από γυναίκες... απαράδεκτο 

Αχ κορίτσι μου αχ ποσο δίκιο έχεις αλλά η μόρφωση όταν δεν υπάρχει και κυριαρχεί ζήλια αστα να πανε , δεν έχει σημασία σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις μια τέλεια εγκυμοσυνη και ότι χρειαστείς είμαστε εδώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

 Καλημερα κορίτσια μου ❤️❤️❤️ τις άδειες μας όπως είδατε παραπάνω ευτυχώς τις πήραμε αλλά έχουμε ένα θεματικό ..έχει το μωράκι μας λαγοχειλο Λυκόστομα και όταν γεννηθεί με το καλό θα πρέπει να κάνουμε χειρουργεία..υπάρχει κάποια κοπελα με παρόμοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2022 at 4:50 ΜΜ, Superwoman29 είπε:

 

 

On 28/6/2022 at 4:50 ΜΜ, Superwoman29 είπε:

Γεια σας κορίτσια !

Στις 17 Ιουνίου είχα ωορρηξία και είχα επαφές με τον άντρα μου όλες τις γόνιμες μέρες , αρκετές φορές . Στις 25 Ιουνίου είδα ελάχιστο αίμα σαν κουκιδιτσα από στύλο μαζί με διαφανή υγρά  και από χθες το βράδυ αίμα  κανονικό κόκκινο μόνο στο σκούπισμα συνοδευόμενο από πόνους περιόδου .. 

Δεν είναι πολύ νωρίς για να μου έρχεται περίοδος ; ( έχω κύκλο 32-34 ημερών, όποτε περίμενα γύρω στις 3 με  5 Ιουλίου περίοδο  )

Έκανα σήμερα και ένα predictor early και βγήκε αρνητικό .. πιστεύετε ότι μπορεί να είναι αίμα έμφυτεψης τόσες μέρες; 
 

Το άλλο που σκέφτομαι είναι μήπως τρελάθηκε ο κύκλος μου λόγω πρόσφατης αποβολής από βιοχημική … 

Η ψυχολογια μου είναι χαλια και νιώθω πολύ μπερδεμένη .. Κάθε άποψη η προσωπική εμπειρία θα με βοηθήσει πολύ :( 

 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Είδα σε άλλο θέμα ότι τελικά είσαι έγκυος!!! 

Μπράβο! Με το καλό! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

@Mariam23 Σε ευχαριστώ τόσο πολύ !!

Το κυνήγησα αρκετά τον μήνα που έμεινα έγκυος ,  με χάπια  για πρόκληση ωορηξιας υπερηχους κλπ .. Ενώ μου έλεγαν ότι δεν χρειαζόταν .. Δεν άντεχα άλλο .. Και ευτυχώς είχε αποτέλεσμα !!

Εσυ σε τι φάση είσαι ; Εύχομαι σύντομα να μοιραστείς και εσυ τα ευχάριστα !! Σου στελνω όλη μου την θετική ενέργεια !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Superwoman29 είπε:

@Mariam23 Σε ευχαριστώ τόσο πολύ !!

Το κυνήγησα αρκετά τον μήνα που έμεινα έγκυος ,  με χάπια  για πρόκληση ωορηξιας υπερηχους κλπ .. Ενώ μου έλεγαν ότι δεν χρειαζόταν .. Δεν άντεχα άλλο .. Και ευτυχώς είχε αποτέλεσμα !!

Εσυ σε τι φάση είσαι ; Εύχομαι σύντομα να μοιραστείς και εσυ τα ευχάριστα !! Σου στελνω όλη μου την θετική ενέργεια !!

Εγώ μετά από μια διακοπή κύησης λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών και μια βιοχημική στους 2 μήνες προσπαθειών κάναμε εξετάσεις  ορμονικές εγώ και σπερμοδιαγραμμα ο άντρας μου και ευτυχώς όλα καλά!!

Τώρα ξεκινήσαμε πάλι προσπάθεια και βλέπουμε. 

Προσπαθούσες καιρό και είχες απελπιστεί?

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...