Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Σημάδια εγκυμοσύνης η όχι ?


Recommended Posts

Καλησπερα σας,εχτες ήμουν 7 μέρες πριν την περίοδο  και μετά από επαφή με τον άντρα μου είδα καφέ υγρό ελάχιστης ποσότητας και έχω μια ελαφρά αίσθηση πόνου περιοδου!
*δεν εχω ξανα δει καφέ σημάδι από τότε 

Προσπαθήσαμε για παιδί αυτόν τον μήνα ..

Τι λέτε να είναι ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/8/2022 at 12:10 ΠΜ, Maraki00 είπε:

Καλησπερα σας,εχτες ήμουν 7 μέρες πριν την περίοδο  και μετά από επαφή με τον άντρα μου είδα καφέ υγρό ελάχιστης ποσότητας και έχω μια ελαφρά αίσθηση πόνου περιοδου!
*δεν εχω ξανα δει καφέ σημάδι από τότε 

Προσπαθήσαμε για παιδί αυτόν τον μήνα ..

Τι λέτε να είναι ;

Ίσως σου διαταράχθηκε ο κύκλος κ σου έρθει νωρίτερα περίοδος,ίσως έγινε κ σύλληψη και είναι το αίμα εμφύτευσης.τωρα έχεις αίμα;

Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2022 at 2:16 ΜΜ, MumMaria είπε:

Ίσως σου διαταράχθηκε ο κύκλος κ σου έρθει νωρίτερα περίοδος,ίσως έγινε κ σύλληψη και είναι το αίμα εμφύτευσης.τωρα έχεις αίμα;

Έχω πολύ σταθερό κύκλο είμαι ρολοι πάντα..Έχω καφε υγρά εδώ και δυο μέρες που τα βλέπω 2-3 φορες την μερα άλλοτε πολυ λίγα άλλοτε παραπανω και περίοδο περιμένω αύριο όμως αλλά δεν έχω πόνο περιοδου τόσο έντονο όσο άλλες φορές απλά νιώθω κάτι χαμηλά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Maraki00 είπε:

Έχω καφε υγρά εδώ και δυο μέρες περίοδο περιμένω αύριο όμως αλλά δεν έχω πόνο περιοδου τόσο έντονο όσο άλλες φορές απλά νιώθω κάτι χαμηλά 

Αν έχεις σταθερό κύκλο,θα σου έλεγα αύριο/μεθαύριο να πας να κάνεις μια χοριακη. Μακάρι να έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα :x (αν είσαι έγκυος που το εύχομαι,ίσως χρειαστείς να πάρεις λίγη προγεστερόνη για τα καφέ υγρά,έτσι ήμουν κι εγώ στην κόρη μου κ με την προγεστερόνη σταμάτησε το αίμα)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , MumMaria είπε:

Αν έχεις σταθερό κύκλο,θα σου έλεγα αύριο/μεθαύριο να πας να κάνεις μια χοριακη. Μακάρι να έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα :x (αν είσαι έγκυος που το εύχομαι,ίσως χρειαστείς να πάρεις λίγη προγεστερόνη για τα καφέ υγρά,έτσι ήμουν κι εγώ στην κόρη μου κ με την προγεστερόνη σταμάτησε το αίμα)

νομίζω ότι πρέπει να το αφήσω να έχω πρώτα μια εβδομάδα καθυστέρηση .. αν επιτρέπεται τι είναι η προγεστερονη ;

γιατι διάβασα ότι εάν δεν υπάρχει μπορεί να προκαλέσει θάνατο στο έμβρυο..

Να αγχώνομαι ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Maraki00 είπε:

νομίζω ότι πρέπει να το αφήσω να έχω πρώτα μια εβδομάδα καθυστέρηση .. αν επιτρέπεται τι είναι η προγεστερονη ;

γιατι διάβασα ότι εάν δεν υπάρχει μπορεί να προκαλέσει θάνατο στο έμβρυο..

Να αγχώνομαι ;

Όχι να μην αγχώνεσαι καθόλου κ δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου.,σου ζητώ συγνώμη. Η προγεστερόνη είναι μια ορμόνη που υπάρχει φυσιολογικά στον οργανισμό,όταν μένεις έγκυος αυτή όλο κ αυξάνεται κ βοηθάει το εμβρυακι στο περιβάλλον της μήτρας,όταν δεν υπάρχει εγκυμοσύνη,μειώνεται τόσο ώσπου έρχεται εν τέλει η περίοδος. Σε εξωσωματικές σκέψου δίνουν προληπτικά προγεστερόνη. Πολλοί γυναικολόγοι την ζητούν και σαν εξέταση στις πολύ αρχές για να ξέρουν αν χρειάζεται να χορηγηθεί. Την παίρνεις είτε δια στόματος,είτε κολπικά σαν υπόθετο. Φυσικά με την σύμφωνη γνώμη του γιατρού σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...