Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΞΕΣΗ


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

Υπάρχει μια μικρή πιθανότητα όμως . Δες την χοριακη σου Κ αν είναι θετική πρέπει να επαναλαβεις ξανά σε 48 ώρες 

Ευχαριστώ πάρα πολύ ... αυριο θα σου πω και τα αποτελεσματα θα τα στειλω εδώ να μου πεις και εσυ την αποψη σου αν και θα καταλαβω και εγώ- ελπίζω- .. ... να σαι καλά με βοηθάς γιατί νιώθω εντελώς χαμένη και αγχώνομαι ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

49 minutes ago, cathyblue said:

Πήγα σημερα το πρωι και εκανα χοριακη.. αυριο βγαινουν τα αποτελεσματα. Πως θα καταλαβω απο την τιμή οτι εχουν μεινει υπολείμματα ;

Όπως σου είπε και η lina πρέπει να έχεις αρνητική χοριακη …. Για να δούμε αύριο τι θα δείξει 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Όπως σου είπε και η lina πρέπει να έχεις αρνητική χοριακη …. Για να δούμε αύριο τι θα δείξει 

λοιπόν, τα αποτελέσματα βγήκαν πιο νωρίς απο ότι περίμενα. Λέει αποτέλεσμα μονάδες: 1 mIU/mL και τιμή αναφοράς 5 αρά ειναι αρνητικό; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , cathyblue είπε:

λοιπόν, τα αποτελέσματα βγήκαν πιο νωρίς απο ότι περίμενα. Λέει αποτέλεσμα μονάδες: 1 mIU/mL και τιμή αναφοράς 5 αρά ειναι αρνητικό; 

Αρνητικό ναι οπότε μην ανχωνεσε όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Αρνητικό ναι οπότε μην ανχωνεσε όλα καλά 

κράμπες εχω ακομα και πονο σαν περιοδου, αυτο δεν ξερω τι ειναι... σημερα τελειωνω κι απο τις γονιμες μερες μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , cathyblue είπε:

κράμπες εχω ακομα και πονο σαν περιοδου, αυτο δεν ξερω τι ειναι... σημερα τελειωνω κι απο τις γονιμες μερες μου

Μπορεί να είναι από την αποξεση Κ από το κρύο μην σε ανχωνει δεν είναι τίποτα .

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, cathyblue said:

κράμπες εχω ακομα και πονο σαν περιοδου, αυτο δεν ξερω τι ειναι... σημερα τελειωνω κι απο τις γονιμες μερες μου

Μπορεί να νιώθεις έντονα την ωορρηξία η να θέλει χρόνο το σώμα να επανέλθει δεν είναι εύκολη μια απόξεση τόσο σωματικά όσο και ψυχολογικά ..θα δεις θα είσαι καλύτερα στον επόμενο κύκλο ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lila ki είπε:

Μπορεί να νιώθεις έντονα την ωορρηξία η να θέλει χρόνο το σώμα να επανέλθει δεν είναι εύκολη μια απόξεση τόσο σωματικά όσο και ψυχολογικά ..θα δεις θα είσαι καλύτερα στον επόμενο κύκλο ! 

συμφωνω

δωσε χρονο στο σωμα σου να συνελθει απο την αποξεση

μπορει να εχει αλλαξει κ ο κυκλος κ να εχεις ακομη ωορρηξια η να εγινε κ να νιωθεις τους πονους τωρα

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2024 at 9:23 ΜΜ, vikib είπε:

συμφωνω

δωσε χρονο στο σωμα σου να συνελθει απο την αποξεση

μπορει να εχει αλλαξει κ ο κυκλος κ να εχεις ακομη ωορρηξια η να εγινε κ να νιωθεις τους πονους τωρα

Τέλεια κορίτσια, απο προχθες μου έφυγε το αίμα και οι πόνοι ήταν σαν μία μίνι περίοδος, μάλλον ανωμαλίες του κύκλου ήταν λόγω απόξεσης... μου έφυγε το αγχος!

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και πάλι! Μία απορία έχω, πριν 4 μέρες περίπου ήρθα σε επαφή με την σχέση μου και τελείωσε μέσα μου , εμείς έχουμε αποφασίσει να κάνουμε μωρό , το έχουμε συζητήσει σοβαρά και επειδή είμαστε πολλά χρόνια μαζί καταλήξαμε στο οτι το θέλουμε και οι δύο, είναι σφραγίδα αυτό. Το θέμα είναι οτι δεν ήμουν στις γόνιμες μέρες όταν έγινε, αλλά έχω ακούσει οτι μετά απο μία απόξεση και ειδικά αν είσαι νέα, πιάνεις παιδί ακόμα και με τον '' αέρα ''... υπάρχει λοιπόν περίπτωση να έχω πιάσει ακόμα και στις μη γόνιμες λόγω απόξεσης ; παρένθεση: έκανα απόξεση στην 6η βδομαδα λόγω επιπλοκής του μωρού, ήταν σαν αποβολή ... σε 4 μέρες είναι να μου ρθει περίοδος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 52 λεπτά , cathyblue είπε:

Γεια σας κορίτσια και πάλι! Μία απορία έχω, πριν 4 μέρες περίπου ήρθα σε επαφή με την σχέση μου και τελείωσε μέσα μου , εμείς έχουμε αποφασίσει να κάνουμε μωρό , το έχουμε συζητήσει σοβαρά και επειδή είμαστε πολλά χρόνια μαζί καταλήξαμε στο οτι το θέλουμε και οι δύο, είναι σφραγίδα αυτό. Το θέμα είναι οτι δεν ήμουν στις γόνιμες μέρες όταν έγινε, αλλά έχω ακούσει οτι μετά απο μία απόξεση και ειδικά αν είσαι νέα, πιάνεις παιδί ακόμα και με τον '' αέρα ''... υπάρχει λοιπόν περίπτωση να έχω πιάσει ακόμα και στις μη γόνιμες λόγω απόξεσης ; παρένθεση: έκανα απόξεση στην 6η βδομαδα λόγω επιπλοκής του μωρού, ήταν σαν αποβολή ... σε 4 μέρες είναι να μου ρθει περίοδος 

Σε ένα κύκλο η ωορρηξία γίνετε μια φορά Κ το ωάριο ζει 24 ώρες περίπου αν δεν γονιμοποιηθεί καταστρέφετε . Το σπερματοζωάριο ζει περίπου 3 μέρες. Γόνιμες μέρες λέγονται οι 3 το πολύ 4 μέρες πριν γίνει η ωορρηξία. Κ γιατί λέγονται γόνιμες μέρες γιατί τόσο ζει το σπερματοζωάριο Κ αν τύχει να πέσει το ωάριο εκείνες τις μέρες θα το προλάβει. 

Τα παιδιά δεν πιάνονται στον αέρα απλά η ωορρηξία σπάνια υπολογίζετε με το ημερολόγιο με ακρίβεια. Δηλαδή οι περισσότερες γυναίκες κάνουν λάθος τις γόνιμες μέρες . Γιατί? Γιατί ποτέ δεν γίνετε την ίδια μέρα όσο σταθερό κύκλο Κ να έχεις Κ ποτέ δεν ζει τις ίδιες ώρες το σπερματοζωάριο Κ το ωάριο πάντα υπάρχει απόκλιση. 

Οπότε αν δεν έχεις υπολόγισει σωστά τις γόνιμες μπορεί Κ να έμεινες έγκυος . Αν τις υπολόγισες σωστά είναι απίθανο να έμεινες έγκυος 4 μέρες πριν την περίοδο . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, cathyblue είπε:

Γεια σας κορίτσια και πάλι! Μία απορία έχω, πριν 4 μέρες περίπου ήρθα σε επαφή με την σχέση μου και τελείωσε μέσα μου , εμείς έχουμε αποφασίσει να κάνουμε μωρό , το έχουμε συζητήσει σοβαρά και επειδή είμαστε πολλά χρόνια μαζί καταλήξαμε στο οτι το θέλουμε και οι δύο, είναι σφραγίδα αυτό. Το θέμα είναι οτι δεν ήμουν στις γόνιμες μέρες όταν έγινε, αλλά έχω ακούσει οτι μετά απο μία απόξεση και ειδικά αν είσαι νέα, πιάνεις παιδί ακόμα και με τον '' αέρα ''... υπάρχει λοιπόν περίπτωση να έχω πιάσει ακόμα και στις μη γόνιμες λόγω απόξεσης ; παρένθεση: έκανα απόξεση στην 6η βδομαδα λόγω επιπλοκής του μωρού, ήταν σαν αποβολή ... σε 4 μέρες είναι να μου ρθει περίοδος 

Καλησπέρα.. εύχομαι νά σου έρθουν όλα όπως τα θες.. αφού αποφασίσατε ότι θέλετε ένα μωράκι, καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γυναικολόγο σου πόσο καιρό μετά από απόξεση είναι ασφαλές να μείνεις έγκυος. Στο λέω, γιατί εγώ πριν κάποια χρόνια είχα κάνει θεραπευτική απόξεση λόγω παλινδρόμησης και ο γυναικολόγος μου είχε πει να αφήσω ένα τρίμηνο πριν ξαναπροσπαθήσω.. τα άλλα όπως στα είπε η linaa, μόνο μέσα στις γόνιμες μένεις έγκυος..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου , ελπίζω να είστε καλά! Που λέτε, εγώ έχω δύο μέρες καθυστέρηση , έκανα σήμερα τεστ φαρμακείου(clearblue) , αλλά είχα ήδη καταναλώσει υγρά( νερό, καφέ ) και το έκανα τώρα το μεσημέρι , οπότε μου βγήκε αρνητικό. Εχω διαβάσει οτι τα υγρά κλονίζουν τα ούρα , οπότε πήρα κι άλλο τεστ για να το κάνω μεθαύριο , αν δεν με προλάβει η περιόδος εννοείται και συνεχιστεί η καθυστέρηση. Μέχρι στιγμής πάντως, τα μοναδικά συμπτώματα που έχω είναι αναγούλες, ανάκατεμα , τσιμπήματα στις σάλπιγγες που μου φεύγουν μέσα σε 1λεπτό, λιγούρες , τρωω πολυ λαίμαργα, κλαίω συνέχεια και πόνος στο πάνω μέρος του στήθους μου . Τώρα ή έχει αλλάξει ο κύκλος μου ( γιατί αδιαθέτησα δύο φορες αυτον τον μήνα λόγω απόξεσης , στις 11/01 ) , ή επειδή ο αντρας μου τελείωσε μεσα μου πριν 2 βδομάδες , έγινε το '' θαύμα'' ... 😋 όπως και να χει δεν θελω να προτρέχω και να απογοητευθώ , αλλα ας ελπίσουμε πως είμαι εγκυούλα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, cathyblue είπε:

Γειά σας κορίτσια μου , ελπίζω να είστε καλά! Που λέτε, εγώ έχω δύο μέρες καθυστέρηση , έκανα σήμερα τεστ φαρμακείου(clearblue) , αλλά είχα ήδη καταναλώσει υγρά( νερό, καφέ ) και το έκανα τώρα το μεσημέρι , οπότε μου βγήκε αρνητικό. Εχω διαβάσει οτι τα υγρά κλονίζουν τα ούρα , οπότε πήρα κι άλλο τεστ για να το κάνω μεθαύριο , αν δεν με προλάβει η περιόδος εννοείται και συνεχιστεί η καθυστέρηση. Μέχρι στιγμής πάντως, τα μοναδικά συμπτώματα που έχω είναι αναγούλες, ανάκατεμα , τσιμπήματα στις σάλπιγγες που μου φεύγουν μέσα σε 1λεπτό, λιγούρες , τρωω πολυ λαίμαργα, κλαίω συνέχεια και πόνος στο πάνω μέρος του στήθους μου . Τώρα ή έχει αλλάξει ο κύκλος μου ( γιατί αδιαθέτησα δύο φορες αυτον τον μήνα λόγω απόξεσης , στις 11/01 ) , ή επειδή ο αντρας μου τελείωσε μεσα μου πριν 2 βδομάδες , έγινε το '' θαύμα'' ... 😋 όπως και να χει δεν θελω να προτρέχω και να απογοητευθώ , αλλα ας ελπίσουμε πως είμαι εγκυούλα 

Με το καλό να είσαι έγκυος αφού το θες τόσο πολύ.. μια συμβουλή, κάνε το τεστ αφού το πήρες ήδη, αλλά γενικά να προτιμάς τη χοριακη. Είναι πιο έγκυρη και -πιθανον - να στη ζητήσει έτσι κι αλλιώς ο γυναικολόγος σου. Κυρίως όμως επειδή είναι πιο έγκυρη και γλυτώνεις αυτές τις αμφιβολίες που έχεις τώρα! Όλα καλά να σου πάνε!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Με το καλό να είσαι έγκυος αφού το θες τόσο πολύ.. μια συμβουλή, κάνε το τεστ αφού το πήρες ήδη, αλλά γενικά να προτιμάς τη χοριακη. Είναι πιο έγκυρη και -πιθανον - να στη ζητήσει έτσι κι αλλιώς ο γυναικολόγος σου. Κυρίως όμως επειδή είναι πιο έγκυρη και γλυτώνεις αυτές τις αμφιβολίες που έχεις τώρα! Όλα καλά να σου πάνε!

εκανα πάλι τεστ , αρνητικό , η καθυστέρηση συνεχίζεται . Το πρωί εκανα και εμετό … 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...