Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 29/8/2024 at 1:16 ΜΜ, artemis88 είπε:

      Τι ωραια!! Με το καλο!!

      Ποτε αρχισες να το νιωθεις?

      Στην 20η εβδομάδα το κατάλαβα. Νομιζα στην αρχή ήταν το έντερο. Στους υπέρηχους κανει σβούρες 😁

      On 30/8/2024 at 8:53 ΠΜ, Lila ki είπε:

      Έκανα ένα τεστ και είναι θετικό !!! Ελπίζω αυτή τη φορά να ήρθε για να μείνει !! 

      Μπραβοοοο!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να πάνε ολα καλα και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Μπήκα για να σου ευχηθώ για αύριο και είδα τα όμορφα νέα!!!!

      4 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Δεν μ κάνουν χοριακη δυστυχώς … μ είπαν τεστ εγκυμοσύνης κ εάν είναι θετικό σου λένε για σκαν σε δυο με τρεις εβδομάδες απο το θετικό τεστ … γενικά το σύστημα της Αγγλίας είναι λίγο διαφορετικό ..

      Καθόλου χοριακη ε? Τότε υπομονή και προσοχή μέχρι τον υπέρηχο!!!

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κ μένα μπανανα κ αχλαδι τρώει εύκολα. Κ η δικιά μου το ίδιο με αυτά δεν τρελαίνεται, τις τα βάζω με το κρέας αλεσμένα το ρυζι ή το μακαρόνι με κανένα λαχανικό μέσα. Τραχανά τρώει όταν πεινάει αναγκαστικά αλλά δεν τρελαίνεται. 

Κ εγώ με το απογευματινό είχα καιρό θέμα. Ευτυχώς τρώει την βρωμη αλλά την αλεθω πρώτα.  Γιαούρτι λίγο... Κ άρχισα πλέον να παίρνω μποσκοτοκρεμα αν κ δεν είναι κ πολύ γευστικό κ η γιατρός δεν είναι υπέρ με αυτά,αλλά δεν είχα επιλογές πια μετά από ένα σημείο.

Εγώ το μεσημεριανό αλεσμένο.Λιγο κρέας της δίνω να δοκιμάσει αλλά το μασουλάει πολύ ώρα μέχρι να καταπιεί. Ενώ τα λαχανικά μπορεί πατημένα,αλλά πως να φάει κρέας μετά?

Όλες τσαουσες μας βγήκαν τι γίνεται?!Κ εγώ τις τρωω μην νομίζεις! Αγκαλιά ποτέ δεν κάθεται.

Λογικά τρώνε μέχρι να χορτάσουν κ με κομματια..Οπότε θα παίρνει βαρος φαντάζομαι. Θα το μάθουμε στο μέλλον λογικά. Εγώ το έχω λίγο αυτό το άγχος,να την βοηθήσω να μάθει να τρώει. Μην την αφήσω πίσω φοβάμαι αλλά λογικά είναι νωρίς απ ότι καταλαβαίνω κ από όλες σας. 

Καλέ εσείς τρώτε κ πανκεϊκς είστε πολύ μπροστά! 

Της τα κόβω σε κομμάτια, ώστε να χωράνε στην χουφτιτσα και να προεξέχουν λιγο, τα φτιάχνω με μια μπανάνα, 2 αυγά και λίγο φυστικοβουτυρο, έτσι γίνονται πολύ μαλακα και ζουμερά και τρώγονται ευκολα. Δοκιμασε της και μπορεί να το φάει! Επίσης κορίτσια, μου έχουν προτείνει μια εφαρμογή το solid starts. Με συνδρομή βλέπεις και συνταγές, δωρεάν βλέπεις τις κατάλληλες κοπές για το κάθε τρόφιμο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 19/5/2024 at 11:52 ΜΜ, Geogi είπε:

Της τα κόβω σε κομμάτια, ώστε να χωράνε στην χουφτιτσα και να προεξέχουν λιγο, τα φτιάχνω με μια μπανάνα, 2 αυγά και λίγο φυστικοβουτυρο, έτσι γίνονται πολύ μαλακα και ζουμερά και τρώγονται ευκολα. Δοκιμασε της και μπορεί να το φάει! Επίσης κορίτσια, μου έχουν προτείνει μια εφαρμογή το solid starts. Με συνδρομή βλέπεις και συνταγές, δωρεάν βλέπεις τις κατάλληλες κοπές για το κάθε τρόφιμο 

Ούτε καν βρωμη ή αλεύρι δηλαδή?? Κ γίνονται? Αα θα το δοκιμάσω. Θα δω κ την εφαρμογή για μια βοήθεια ευχαριστούμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria Ad είπε:

Ούτε καν βρωμη ή αλεύρι δηλαδή?? Κ γίνονται? Αα θα το δοκιμάσω. Θα δω κ την εφαρμογή για μια βοήθεια ευχαριστούμε!!!

Όχι τίποτα, μόνο αυτά τα 3 υλικά, βάζεις κουταλιτσες σε αντικολλητικο και γίνονται κανονικά πανκεικς απλά όχι τόσο στεγνά να το πω. Επίσης στο little hands και στο πρώτη φορά μαμά έχει πολλές συνταγές και εύκολες, μια ακόμα που κάνω είναι κάτι κρακεράκια από το little hands με αβοκάντο. αντί για τα έτοιμα μπισκοτάκια μπορείς κι αυτά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πώς είστε κορίτσια; Πώς είναι τα μωράκια σας; Σας διαβάζω πάντα, αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω! 

Να δηλώσω καταρχήν ότι κάτι συμβαίνει με τις μπέμπες του γκρουπ, γιατί και η δικη μου, αν και προοριζόταν για Ιουλίου αλλά κατέληξε Ιουνίου, μια χαρά τσαουσα βγήκε... Οπότε κάτι συμβαίνει με τα θηλυκά του γκρουπ!

Επίσης τα δικά μου παραμένουν βιαστικά, γιατί μετά από κάτι μέρες - και κυρίως νύχτες - τρόμου, χωρίς προφανή αιτία (πχ δόντια, ιωσουλα ή κάτι τέτοιο) ο παιδίατρος μας ενημέρωσε ότι υπάρχει και η βρεφική εφηβεία, κάτι σαν τα awful two's, σε μπεμπέ έκδοση και μάλλον κάτι τέτοιο μας συμβαίνει! Με τις υγειες μας κοινώς...

Αγωνιστικά χαίρε σε όλες τις μαμάδες εκκολαπτόμενων Μπουμπουλίνων!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Πώς είστε κορίτσια; Πώς είναι τα μωράκια σας; Σας διαβάζω πάντα, αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω! 

Να δηλώσω καταρχήν ότι κάτι συμβαίνει με τις μπέμπες του γκρουπ, γιατί και η δικη μου, αν και προοριζόταν για Ιουλίου αλλά κατέληξε Ιουνίου, μια χαρά τσαουσα βγήκε... Οπότε κάτι συμβαίνει με τα θηλυκά του γκρουπ!

Επίσης τα δικά μου παραμένουν βιαστικά, γιατί μετά από κάτι μέρες - και κυρίως νύχτες - τρόμου, χωρίς προφανή αιτία (πχ δόντια, ιωσουλα ή κάτι τέτοιο) ο παιδίατρος μας ενημέρωσε ότι υπάρχει και η βρεφική εφηβεία, κάτι σαν τα awful two's, σε μπεμπέ έκδοση και μάλλον κάτι τέτοιο μας συμβαίνει! Με τις υγειες μας κοινώς...

Αγωνιστικά χαίρε σε όλες τις μαμάδες εκκολαπτόμενων Μπουμπουλίνων!

Πρώτη φορά το ακούω αυτό...

Εμένα κορίτσι μου έχει 3 βραδιά τώρα η που θα ξυπνήσει κ θα κλαίει με ένα κλάμα απαρηγόρητο που έχω να το ακούσω από τους κολικούς κ όταν της μιλάμε δυναμώνει το volume κ της κόβεται η αναπνοή από το κλάμα, η που θα ξυπνάει κ θα κλαίει στο τέταρτο με 20 λεπτό δεν αντέχω άλλο...

Λες να είναι αυτό που γραφεις?εσένα τι ακριβώς κάνουν??πφφφφφ δεν θα ηρεμήσουμε ποτέ αφού αναπολώ τις ημέρες που ξύπναγε ανά 2ωρο...

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Ninarelita είπε:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό...

Εμένα κορίτσι μου έχει 3 βραδιά τώρα η που θα ξυπνήσει κ θα κλαίει με ένα κλάμα απαρηγόρητο που έχω να το ακούσω από τους κολικούς κ όταν της μιλάμε δυναμώνει το volume κ της κόβεται η αναπνοή από το κλάμα, η που θα ξυπνάει κ θα κλαίει στο τέταρτο με 20 λεπτό δεν αντέχω άλλο...

Λες να είναι αυτό που γραφεις?εσένα τι ακριβώς κάνουν??πφφφφφ δεν θα ηρεμήσουμε ποτέ αφού αναπολώ τις ημέρες που ξύπναγε ανά 2ωρο...

Σε γκρουπ για συμβουλές για εφήβους μας βλέπω όλες!

Εμάς μέσα στη μέρα είναι σχετικά ίδια η συμπεριφορά τους. Έχουν μειώσει όμως πολύ τους υπνους τους. Πάρα πολύ όμως, όχι το αναμενόμενο δλδ λόγω της ηλικίας. Μόλις πας να τα βάλεις για ύπνο κλαίνε σπαρακτικά και το βράδυ κοιμούνται με το ζόρι και έχουν πολλές αφυπνίσεις.. και ξυπνάνε και αρκετά νωρίς. Η μπέμπα δλδ θα ξυπνήσει 04.00 θα λαγό κοιμηθεί μέχρι τις 6.00 και μετά όλη μέρα στο πόδι. Άντε να κάνει 1-2 40 λεπτούς υπνάκους..

Το καλό είναι ότι αυτό κράτησε μερικές μέρες. Τον μικρό τον είδα ότι τώρα 2 μέρες κοιμάται κανονικά το βράδυ. Η μικρή και χτες είχε ένταση, αλλά είχαμε κάνει και το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας και σε αυτήν έκανε και πυρετό, οπότε θεωρώ ότι χτες ήταν από αυτό.. Αλλά γενικά το βασικό θέμα που έχουμε είναι ότι ενώ φαίνονται ότι νυστάζουν, δε θέλουν να κοιμηθούν!

  • Δύναμη! 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό...

Εμένα κορίτσι μου έχει 3 βραδιά τώρα η που θα ξυπνήσει κ θα κλαίει με ένα κλάμα απαρηγόρητο που έχω να το ακούσω από τους κολικούς κ όταν της μιλάμε δυναμώνει το volume κ της κόβεται η αναπνοή από το κλάμα, η που θα ξυπνάει κ θα κλαίει στο τέταρτο με 20 λεπτό δεν αντέχω άλλο...

Λες να είναι αυτό που γραφεις?εσένα τι ακριβώς κάνουν??πφφφφφ δεν θα ηρεμήσουμε ποτέ αφού αναπολώ τις ημέρες που ξύπναγε ανά 2ωρο...

Το κανει κ εσένα;;; κοντευω να τρελαθω!! Καθε 20 λεπτά κλαίει .. Εχω να κοιμηθω 3 βράδια.. Δεν ειναι πως πονάει κάπου ή την ενοχλει κατι.. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Tintin είπε:

Το κανει κ εσένα;;; κοντευω να τρελαθω!! Καθε 20 λεπτά κλαίει .. Εχω να κοιμηθω 3 βράδια.. Δεν ειναι πως πονάει κάπου ή την ενοχλει κατι.. 

Όχι γτ κ εγώ 3 βραδιά έδινα η ντεπον η αλγκοφρεν κ τίποτα μίλησα κ με τη γιατρό κ άκρη δεν έβγαλα...

Έρχεται η νύχτα κ δεν θέλω δεν ξέρω αν θα αντέξω άλλο ένα βράδυ τι πράγμα είναι αυτό?

Τουλάχιστον έχω παρέα κ εσένα..😔😔

Ότι έχω διαβάσει κ ίντερνετ δεν στέκει τπτ..τι θα κανουμεεεε??

  • Δύναμη! 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ninarelita είπε:

Όχι γτ κ εγώ 3 βραδιά έδινα η ντεπον η αλγκοφρεν κ τίποτα μίλησα κ με τη γιατρό κ άκρη δεν έβγαλα...

Έρχεται η νύχτα κ δεν θέλω δεν ξέρω αν θα αντέξω άλλο ένα βράδυ τι πράγμα είναι αυτό?

Τουλάχιστον έχω παρέα κ εσένα..😔😔

Ότι έχω διαβάσει κ ίντερνετ δεν στέκει τπτ..τι θα κανουμεεεε??

εγώ στον γιατρό που το ανεφερα μου είπε πως ειναι απλά μια φάση και πως θα περάσει.. Να ειναι αλμα ανάπτυξης;; να ειναι το αγχος του αποχωρισμου; ο ανδρας μου δουλεύει πρωί απόγευμα κ δεν μπορώ να κοιμηθω μέσα στην μέρα.. Φοβαμαι μην με πάρει ο υπνος απ την κούραση κ χτυπήσει πουθενά η μικρη

  • Δύναμη! 2
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εμείς τα ίδια περνάμε...Δεν ήθελα να πω κάτι σεβομενη τις άλλες τσαουσες κ μαμάδες κυρίως που λέτε ότι ξυπνάνε τα βράδια κ το θεωρώ μεγαλύτερο πρόβλημα.Εμένα έχει πάνω από μια βδομάδα που άλλαξε συμπεριφορά.Ενώ τόσους μήνες κοιμάται μόνη της,την αφηναμε κάτω έβαζε κουβερτα στα μούτρα κ υπνο μόνη της.Τώρα όχι μόνο δεν κοιμάται μόνη της,κλαίει συνέχεια ακόμα κ όταν κάθομαι δίπλα απ την κούνια. Μόνο στα χέρια κοιμάται κ κάνει κ κανένα μισάωρο να την πάρει ο ύπνος.Μέσα στη μέρα όταν νυσταζει δεν κοιμάται πάλι.Η θα γύρο φέρνει μανιακα μέσα στην κούνια ή θα κλάψει αμέσως.Επισης δεν κάθεται πια μόνη της σε κανένα δωματιο ούτε μισό λεπτό, με βλέπει να φεύγω κ κλαίει αμεσως.Το μόνο καλό είναι ότι σταμάτησε τα ξυπνηματα μέσα στη νύχτα κ σηκώνεται στις 9,οπότε γι αυτό δεν παραπονέθηκα καταλαβαίνετε...

Πάντως η συμπεριφορά της άλλαξε παααρα πολύ! Αααρα όλα τα μωρακια περνάνε φάση πάλι! Κ εγώ για άλμα έλεγα αλλά πόσο καιρό θα κρατήσει αυτο??Μιλάμε για πολύ κλάμα ρε κορίτσια τελειώνουμε το φαγητό κ δεν προλαβαίνω να σηκωθώ να μαζέψω ένα πιάτο κλάμα αμέσως!

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κορίτσια κ εμείς τα ίδια περνάμε...Δεν ήθελα να πω κάτι σεβομενη τις άλλες τσαουσες κ μαμάδες κυρίως που λέτε ότι ξυπνάνε τα βράδια κ το θεωρώ μεγαλύτερο πρόβλημα.Εμένα έχει πάνω από μια βδομάδα που άλλαξε συμπεριφορά.Ενώ τόσους μήνες κοιμάται μόνη της,την αφηναμε κάτω έβαζε κουβερτα στα μούτρα κ υπνο μόνη της.Τώρα όχι μόνο δεν κοιμάται μόνη της,κλαίει συνέχεια ακόμα κ όταν κάθομαι δίπλα απ την κούνια. Μόνο στα χέρια κοιμάται κ κάνει κ κανένα μισάωρο να την πάρει ο ύπνος.Μέσα στη μέρα όταν νυσταζει δεν κοιμάται πάλι.Η θα γύρο φέρνει μανιακα μέσα στην κούνια ή θα κλάψει αμέσως.Επισης δεν κάθεται πια μόνη της σε κανένα δωματιο ούτε μισό λεπτό, με βλέπει να φεύγω κ κλαίει αμεσως.Το μόνο καλό είναι ότι σταμάτησε τα ξυπνηματα μέσα στη νύχτα κ σηκώνεται στις 9,οπότε γι αυτό δεν παραπονέθηκα καταλαβαίνετε...

Πάντως η συμπεριφορά της άλλαξε παααρα πολύ! Αααρα όλα τα μωρακια περνάνε φάση πάλι! Κ εγώ για άλμα έλεγα αλλά πόσο καιρό θα κρατήσει αυτο??Μιλάμε για πολύ κλάμα ρε κορίτσια τελειώνουμε το φαγητό κ δεν προλαβαίνω να σηκωθώ να μαζέψω ένα πιάτο κλάμα αμέσως!

Τελικά η καθεμία το περνάει με το δικό της τρόπο τι να πω υπομονή κ σε εσένα Μαρία μου σίγουρα το να κοιμάσαι το βράδυ είναι σημαντικό αλλά κ το να κλαίει όλη μέρα είναι ψυχοφθόρο...απλά τουλάχιστον ξεκουράζεται το κορμί λίγο τη νύχτα για να έχεις αντοχές..

Εγώ εμ δεν κοιμάμαι εμ δεν σταματάει κ πουθενά όλη μέρα...κ αν είναι άλμα ποτέ σταματάει?γτ τώρα άντε πες την παλεύουμε σε 2 μήνες σκέφτομαι που θα ξεκινήσω δουλεια τι θα γίνει αν συνεχίσει αυτή η κατάσταση...

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ninarelita είπε:

Τελικά η καθεμία το περνάει με το δικό της τρόπο τι να πω υπομονή κ σε εσένα Μαρία μου σίγουρα το να κοιμάσαι το βράδυ είναι σημαντικό αλλά κ το να κλαίει όλη μέρα είναι ψυχοφθόρο...απλά τουλάχιστον ξεκουράζεται το κορμί λίγο τη νύχτα για να έχεις αντοχές..

Εγώ εμ δεν κοιμάμαι εμ δεν σταματάει κ πουθενά όλη μέρα...κ αν είναι άλμα ποτέ σταματάει?γτ τώρα άντε πες την παλεύουμε σε 2 μήνες σκέφτομαι που θα ξεκινήσω δουλεια τι θα γίνει αν συνεχίσει αυτή η κατάσταση...

Όντως δεν παλεύεται όλη την ώρα το κλάμα..Έκανα τα πάντα για να την κάνω να γελάει κ να σταματάει αλλά έχω κουραστεί πια κ κάποιες φορές απλά την παίρνω αγκαλιά κ ούτε να μιλήσω δν μπορώ απ τον πονοκέφαλο. Αλλά σκέφτομαι αυτό που λες,ότι το βράδυ έστω κ αργά ξαπλώνω κ ηρεμώ..

Το βράδυ δεν έχετε κανέναν δικό σας που να μπορεί να την προσέχει λίγο όταν ξυπνάει???τουλάχιστον να μην σηκώνεσαι συνέχεια...

Πιστεύω σε 2 μήνες από τώρα δεν θα ναι έτσι..Μπορεί να περνάνε γκρίνια απ τα δόντια βέβαια το βράδυ, αλλά θα ναι πιο δραστήρια πιστεύω με το περπάτημα κλπ στο πάρκο ας πούμε οπότε δεν θα κουράζονται να κοιμούνται πιο κομμάτια??!! Φάση είναι κορίτσια θα κάνουμε υπομονή, θα περάσει δεν μπορεί! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Όντως δεν παλεύεται όλη την ώρα το κλάμα..Έκανα τα πάντα για να την κάνω να γελάει κ να σταματάει αλλά έχω κουραστεί πια κ κάποιες φορές απλά την παίρνω αγκαλιά κ ούτε να μιλήσω δν μπορώ απ τον πονοκέφαλο. Αλλά σκέφτομαι αυτό που λες,ότι το βράδυ έστω κ αργά ξαπλώνω κ ηρεμώ..

Το βράδυ δεν έχετε κανέναν δικό σας που να μπορεί να την προσέχει λίγο όταν ξυπνάει???τουλάχιστον να μην σηκώνεσαι συνέχεια...

Πιστεύω σε 2 μήνες από τώρα δεν θα ναι έτσι..Μπορεί να περνάνε γκρίνια απ τα δόντια βέβαια το βράδυ, αλλά θα ναι πιο δραστήρια πιστεύω με το περπάτημα κλπ στο πάρκο ας πούμε οπότε δεν θα κουράζονται να κοιμούνται πιο κομμάτια??!! Φάση είναι κορίτσια θα κάνουμε υπομονή, θα περάσει δεν μπορεί! 

Ο άντρας μου δουλεύει οικοδομή φεύγει πολύ νωρίς οπότε μου έρχεται κρίμα να σηκώνεται αυτός αν κ τις περισσότερες φορές ξυπνάει από το κλάμα της για να ξανακοιμηθεί όμως θέλει μόνο εμένα...

Έχει τύχει να κουραστεί πολύ όπως λες με βόλτες κ χειροτερεύει ακόμα περισσότερο η κατάσταση..πλέον σηκώνω τα χέρια ψηλά δοκίμασα τα πάντα..

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια κι εμείς τα ίδια. Δεν κοιμάται που δεν κοιμάται γενικώς, τον τελευταίο καιρό στέκομαι με το ζόρι όρθια. Ξυπνάει συνέχειααααα. Ανα 15' ανά μισή ώρα. Και δεν θέλει πιπιλα, μόνο νσ είναι κολλημένη πάνω στο στήθος. Με πονάει το σωμα μου, επειδή ειμσι ώρες ολόκληρες στην ίδια στάση. 

Κάπου διάβασα ότι η περίοδος 10 με 12 μηνών είναι η χειρότερη. Άλμα ανάπτυξης, άγχος αποχωρισμού, δόντια και sleep regression, δηλαδή αλλαγή στον ύπνο. Την άλλη Κυριακή έχουμε την βάπτιση και νιώθω πως θα πάθω κρίση πανικού από το άγχος. Στην ιδέα ότι θα κλαιει ασταμάτητα και δεν θα μπορώ να κάνω κάτι. 

  • Δύναμη! 5
Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2024 at 10:58 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Ο άντρας μου δουλεύει οικοδομή φεύγει πολύ νωρίς οπότε μου έρχεται κρίμα να σηκώνεται αυτός αν κ τις περισσότερες φορές ξυπνάει από το κλάμα της για να ξανακοιμηθεί όμως θέλει μόνο εμένα...

Έχει τύχει να κουραστεί πολύ όπως λες με βόλτες κ χειροτερεύει ακόμα περισσότερο η κατάσταση..πλέον σηκώνω τα χέρια ψηλά δοκίμασα τα πάντα..

Ε ρε η ψυχούλα τι περνάει τώρα...Λογικό να μην σηκώνεται ο άντρας σου,ούτε ο δικός μου μπορεί να την κρατήσει για να κοιμηθεί,δεν κοιμάται ποτε δηλαδή. Σίγουρα είναι άγχος αποχωρισμού πιστεύω. Συν το ότι μπορεί να πονάνε κ τα ούλα. Υπομονή πιστεύω όταν κλείσουν τον χρόνο θα αλλάξουν!!

On 26/5/2024 at 1:18 ΜΜ, Geogi είπε:

Αχ κορίτσια κι εμείς τα ίδια. Δεν κοιμάται που δεν κοιμάται γενικώς, τον τελευταίο καιρό στέκομαι με το ζόρι όρθια. Ξυπνάει συνέχειααααα. Ανα 15' ανά μισή ώρα. Και δεν θέλει πιπιλα, μόνο νσ είναι κολλημένη πάνω στο στήθος. Με πονάει το σωμα μου, επειδή ειμσι ώρες ολόκληρες στην ίδια στάση. 

Κάπου διάβασα ότι η περίοδος 10 με 12 μηνών είναι η χειρότερη. Άλμα ανάπτυξης, άγχος αποχωρισμού, δόντια και sleep regression, δηλαδή αλλαγή στον ύπνο. Την άλλη Κυριακή έχουμε την βάπτιση και νιώθω πως θα πάθω κρίση πανικού από το άγχος. Στην ιδέα ότι θα κλαιει ασταμάτητα και δεν θα μπορώ να κάνω κάτι. 

Έχεις δίκιο για όλα αυτά που αναφέρεις, όλα τα περνάει η δικιά μου αυτά που λες. Συν την άρνηση για φαγητό κάποιες φορές! 

Μην αγχώνεσαι για την βάφτιση κοπελα μου ,πολλά μωράκια κλαίνε είναι λογικό.Δυστυχως κάποια ταλαιπωρουνται είναι η αλήθεια.Αλλα είναι μια διαδικασία που θα γίνει θα τελειώσει κ πάει. Μετά θα ηρεμήσει...Δεν γίνεται να σε πιάνει πανικός κάθε φορά που κλαίει το παιδί, παρτο λίγο πιο ψύχραιμα για να ηρεμεί κ το μωρακι. Τα λέω κ για μένα αυτά μην νομίζεις! 

Εμείς θα τη βαφτίσουμε τον Αύγουστο κ έχουμε κ άλλα έξοδα που τρέχουν μεγάλα κ αναρωτιέμαι από πού να αρχίσω γενικά. Ουτε ποιον κόσμο θα καλέσουμε δεν μπορουμε να καταληξουμε...Θέλεις να μ πεις ποσο στοιχίζουν όλα αυτά στο περίπου να χω μια ιδέα?? Έχω ακούσει ότι κ οι φωτογράφοι είναι πολύ ακριβοί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...