Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Maria Ad είπε:

Σου κάνουν μούτρα??!Ρε τα μικρούλια...Κ σένα δηλαδή στο κρατάνε για ώρα...Αχ τι πάθαμε από τώρα!

Aστα. Πολύ γέλιο.. ο μικρός με αγνοεί και η μικρή μπουσουλαει νευρικά πάνω κάτω και μετά πάει και κάθεται απέναντι απ' όπου κάθομαι εγώ και με κοιτάει αυστηρά..

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 30/5/2024 at 12:30 ΜΜ, Maria Ad είπε:

Ε ρε η ψυχούλα τι περνάει τώρα...Λογικό να μην σηκώνεται ο άντρας σου,ούτε ο δικός μου μπορεί να την κρατήσει για να κοιμηθεί,δεν κοιμάται ποτε δηλαδή. Σίγουρα είναι άγχος αποχωρισμού πιστεύω. Συν το ότι μπορεί να πονάνε κ τα ούλα. Υπομονή πιστεύω όταν κλείσουν τον χρόνο θα αλλάξουν!!

Έχεις δίκιο για όλα αυτά που αναφέρεις, όλα τα περνάει η δικιά μου αυτά που λες. Συν την άρνηση για φαγητό κάποιες φορές! 

Μην αγχώνεσαι για την βάφτιση κοπελα μου ,πολλά μωράκια κλαίνε είναι λογικό.Δυστυχως κάποια ταλαιπωρουνται είναι η αλήθεια.Αλλα είναι μια διαδικασία που θα γίνει θα τελειώσει κ πάει. Μετά θα ηρεμήσει...Δεν γίνεται να σε πιάνει πανικός κάθε φορά που κλαίει το παιδί, παρτο λίγο πιο ψύχραιμα για να ηρεμεί κ το μωρακι. Τα λέω κ για μένα αυτά μην νομίζεις! 

Εμείς θα τη βαφτίσουμε τον Αύγουστο κ έχουμε κ άλλα έξοδα που τρέχουν μεγάλα κ αναρωτιέμαι από πού να αρχίσω γενικά. Ουτε ποιον κόσμο θα καλέσουμε δεν μπορουμε να καταληξουμε...Θέλεις να μ πεις ποσο στοιχίζουν όλα αυτά στο περίπου να χω μια ιδέα?? Έχω ακούσει ότι κ οι φωτογράφοι είναι πολύ ακριβοί...

Μαρία μου αν δεν κάνω λάθος είσαι Λάρισα σωστά; εμείς από Βόλο. Ο φωτογράφος είναι από την Λάρισα και είναι πιο φθηνός από ότι εδώ. 750 με βίντεο, φώτο και 2 άλμπουμ. Αλλά για μένα, βίντεο μη βάλεις. Κακώς έβαλα κι εγώ. Μόνο τις φώτο μετά κοιτάμε χάχα. 500 ο στολισμός αλλά είχαμε αρκετά πράγματα, 1.30 το γλυκό αλλά ήταν κουπακι, 15 το άτομο σε ταβέρνα. Δεν θυμάμαι κάτι άλλο Μαρία μου. 

On 30/5/2024 at 12:30 ΜΜ, Maria Ad είπε:

 

 

On 30/5/2024 at 11:59 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Κορίτσι μου να μην αγχώνεσαι κ η δικιά μου που είναι φουλ γκρίνια εκεινη την ημέρα ήταν κυρία!!!έκλαψε λίγο μόνο γτ της μπήκε λάδι στα ματάκια κατά τα άλλα μια χαρά...

Μια συμβουλή κοίτα να το χαρείς να μην πας σαν καταναγκαστικό έργο γτ μετά θα το μετανιώσεις κ θα λες γτ τόσο άγχος..όλα καλά θα πάνε!!!

Επίσης φωτό πριν τη βάφτιση γτ μετά λίγο το κλάμα λόγο ο κόσμος πέφτουν σε λήθαργο..

Για να δούμε...ένας μήνας έμεινε θα αλλάξει κάτι...

Εμένα Μαρία μου μου κόστισε γύρω στα 2.500 όπως υπολογίζω αλλά είναι κ τι θες κ τι κόσμο θα έχεις εγώ είχα 120 άτομα κ έκανα finger food catering στην εκκλησία ήταν όλα υπέροχα κ όπως τα φανταζομουν!!

Οι φωτογράφοι όντως ζητάνε πολλα εγώ αυτό που έκανα?ζήτησα βίντεο κ τις λήψεις σε στικάκι κ τα άλμπουμ θα τα κάνω μόνη μου σε γνωστό σάιτ που απλά στέλνεις φωτό κ στο στέλνουν έτοιμο..τα πιο πολλά λεφτά είναι εκεί εμένα μου πήρε τα μισά από την αρχική όταν του είπα έτσι..

Αχ κορίτσια δόξα το θεό πήγαν όλα τέλεια! Η μικρούλα μας βαπτιστικε κι αν εξαιρέσεις την φάση της κολυμπηθρας που έκλαιγε απαρηγοριτη κι αυτή κι εγώ, όλη την υπόλοιπη ώρα ήταν ήρεμο το πουλάκι μου. Περάσαμε πάρα πολύ όμορφα! Το έκανα κι εγώ αυτό που λες με τα άλμπουμ στο γάμο, που βέβαια τα έφτιαξα εγώ στο μ.. ονα μόνη μου, και βγήκαν υπέροχα. Αλλά τώρα μου φαινόταν βουνό να το κάνω πάλι. 

On 5/6/2024 at 12:53 ΜΜ, Maria Ad είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Κάπου θέλω να πω τον πόνο μου πάλι! Φεύγω για καμιά ώρα απ το σπίτι για δουλειές ή οτιδήποτε άλλο, την αφήνω με το μπαμπά της. Είναι μια χαρά στο σπίτι,αλλά όταν έρχομαι φωνάζει θέλει την προσοχή μου έντονα. Αλλά έρχεται η ώρα που νυσταζει και δεν κοιμάται αρχίζει κλαίει, λες και παραπονιέται κάθε φορά που ελειπα. Ηρεμώ λίγο έξω παίρνω μια ανάσα και μετά περνάμε χειρότερα..Εσείς τα αφήνετε καθόλου με κανένα άλλο?Πως είναι μετά???

Εμένα γενικά όταν την αφήνω, για καμιά ώρα, μη φανταστείτε, εκτός μιας φοράς που την άφησα πάρα πάνω, κάθεται δεν μπορώ να πω. Όταν γυρίζω όμως... Σαν τοτε να καταλαβαίνει ότι έλειπα, με αγκαλιάζει, με φιλάει, μου κάνει νάζια και δεν ξεκολλάει από πάνω μου με τίποτα το γλυκούλι 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2024 at 9:56 ΜΜ, Geogi είπε:

Μαρία μου αν δεν κάνω λάθος είσαι Λάρισα σωστά; εμείς από Βόλο. Ο φωτογράφος είναι από την Λάρισα και είναι πιο φθηνός από ότι εδώ. 750 με βίντεο, φώτο και 2 άλμπουμ. Αλλά για μένα, βίντεο μη βάλεις. Κακώς έβαλα κι εγώ. Μόνο τις φώτο μετά κοιτάμε χάχα. 500 ο στολισμός αλλά είχαμε αρκετά πράγματα, 1.30 το γλυκό αλλά ήταν κουπακι, 15 το άτομο σε ταβέρνα. Δεν θυμάμαι κάτι άλλο Μαρία μου. 

 

Αχ κορίτσια δόξα το θεό πήγαν όλα τέλεια! Η μικρούλα μας βαπτιστικε κι αν εξαιρέσεις την φάση της κολυμπηθρας που έκλαιγε απαρηγοριτη κι αυτή κι εγώ, όλη την υπόλοιπη ώρα ήταν ήρεμο το πουλάκι μου. Περάσαμε πάρα πολύ όμορφα! Το έκανα κι εγώ αυτό που λες με τα άλμπουμ στο γάμο, που βέβαια τα έφτιαξα εγώ στο μ.. ονα μόνη μου, και βγήκαν υπέροχα. Αλλά τώρα μου φαινόταν βουνό να το κάνω πάλι. 

Εμένα γενικά όταν την αφήνω, για καμιά ώρα, μη φανταστείτε, εκτός μιας φοράς που την άφησα πάρα πάνω, κάθεται δεν μπορώ να πω. Όταν γυρίζω όμως... Σαν τοτε να καταλαβαίνει ότι έλειπα, με αγκαλιάζει, με φιλάει, μου κάνει νάζια και δεν ξεκολλάει από πάνω μου με τίποτα το γλυκούλι 

Τέλεια! Να σας ζήσει τ όνομα δεν λένε??!Δεν είμαι σίγουρη! Χαχαχα Πάει κ αυτό! Κ εγώ έχω άγχος για τη βάφτιση, να γίνει θέλω να ηρεμησω!

Φωτογράφο βρήκα κ εγώ με την ίδια τιμή! Για το βίντεο δεν έχεις κ άδικο.Κ τι να βλέπουμε τα μούτρα μας να κλαιμε με το μωρό??! Στολισμο επίσης βρήκα ευτυχώς, κάτι μινιμαλ θα κάνουμε κ βγαίνει το πολύ 180 ευρώ κ θα κάνει κ τις μπομπονιερες. Ζαχαπλαστειο μου έμεινε να κλείσω, αλλά καλά κάνεις κ μ λες την τιμή για να έχω μια εικόνα γιατί άνετα μου πασάρουν ότι πιο ακριβό εμένα που δεν χω ιδέα από τέτοια. Να ρωτήσω κάτι άλλο, στολίσατε και στην ταβέρνα????

Ευτυχώς η δικιά σου σε φιλάει κ σ αγκαλιάζει η γλυκούλα!Όλα το καταλαβαίνουν κ θυμούνται τελικά...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Τέλεια! Να σας ζήσει τ όνομα δεν λένε??!Δεν είμαι σίγουρη! Χαχαχα Πάει κ αυτό! Κ εγώ έχω άγχος για τη βάφτιση, να γίνει θέλω να ηρεμησω!

Φωτογράφο βρήκα κ εγώ με την ίδια τιμή! Για το βίντεο δεν έχεις κ άδικο.Κ τι να βλέπουμε τα μούτρα μας να κλαιμε με το μωρό??! Στολισμο επίσης βρήκα ευτυχώς, κάτι μινιμαλ θα κάνουμε κ βγαίνει το πολύ 180 ευρώ κ θα κάνει κ τις μπομπονιερες. Ζαχαπλαστειο μου έμεινε να κλείσω, αλλά καλά κάνεις κ μ λες την τιμή για να έχω μια εικόνα γιατί άνετα μου πασάρουν ότι πιο ακριβό εμένα που δεν χω ιδέα από τέτοια. Να ρωτήσω κάτι άλλο, στολίσατε και στην ταβέρνα????

Ευτυχώς η δικιά σου σε φιλάει κ σ αγκαλιάζει η γλυκούλα!Όλα το καταλαβαίνουν κ θυμούνται τελικά...

Ευχαριστούμε για τις ευχές, με το καλό και η δική σας! Μόλις τελειώσει θα πεις αυτό ήταν;; τζάμπα όλο το άγχος 😂

πολύ καλές τιμές βρήκες, κι εγώ αν ήταν στο χέρι μου δεν θα έδινα τόσα χρήματα, γιατί και στο γάμο μου που δίναμε αβέρτα, την πατήσαμε και στα περισσότερα. Αλλά ο άντρας μου επέμενε,λες και θα θυμάται κανείς τον στολισμό αύριο.

Στην ταβέρνα δεν έβαλα τίποτα, μετά από μεγάλη μάχη με τον άντρα μου χάχα. Το μοναδικό που βάλαμε, ήταν 2 μικρές συνθέσεις με μπαλόνια με το θέμα μας, 50 ευρώ κάνανε, και ούτε που τα είδα, τα τραβολογουσαν τα μικρά. Κι αυτά γιατι εκείνος φαγώθηκε ντε και καλά. 

Αυτό που θα έκανα, που δεν πρόλαβα να το κάνω γιατί το σκέφτηκα τελευταία στιγμή, θα έβαζα χάρτινα σουπλά από το  ίντερνετ σχετικά με το θέμα της βάπτισης και το όνομα της. Βρήκα και με 0.40 λεπτά το ένα, ωραίοτατα. Εγώ αυτό θα σου πρότεινα να κάνεις. Και θα στολίσει κάπως το τραπεζι και φθηνά θα σου βγει. Απλά καντο νωρίς γιατί θέλει μέρες για να σου τα στείλουν. 

Just now, Geogi είπε:

Ευχαριστούμε για τις ευχές, με το καλό και η δική σας! Μόλις τελειώσει θα πεις αυτό ήταν;; τζάμπα όλο το άγχος 😂

πολύ καλές τιμές βρήκες, κι εγώ αν ήταν στο χέρι μου δεν θα έδινα τόσα χρήματα, γιατί και στο γάμο μου που δίναμε αβέρτα, την πατήσαμε και στα περισσότερα. Αλλά ο άντρας μου επέμενε,λες και θα θυμάται κανείς τον στολισμό αύριο.

Στην ταβέρνα δεν έβαλα τίποτα, μετά από μεγάλη μάχη με τον άντρα μου χάχα. Το μοναδικό που βάλαμε, ήταν 2 μικρές συνθέσεις με μπαλόνια με το θέμα μας, 50 ευρώ κάνανε, και ούτε που τα είδα, τα τραβολογουσαν τα μικρά. Κι αυτά γιατι εκείνος φαγώθηκε ντε και καλά. 

Αυτό που θα έκανα, που δεν πρόλαβα να το κάνω γιατί το σκέφτηκα τελευταία στιγμή, θα έβαζα χάρτινα σουπλά από το  ίντερνετ σχετικά με το θέμα της βάπτισης και το όνομα της. Βρήκα και με 0.40 λεπτά το ένα, ωραίοτατα. Εγώ αυτό θα σου πρότεινα να κάνεις. Και θα στολίσει κάπως το τραπεζι και φθηνά θα σου βγει. Απλά καντο νωρίς γιατί θέλει μέρες για να σου τα στείλουν. 

Και κάτι τελευταίο. Την μπομπονιέρα κάνε την ένα με το προσκλητήριο. Μη τις μοιράσεις μετά την βάπτιση γιατί θα πρέπει να βάλεις πολλές. Ενώ αν τις δώσεις με το προσκλητήριο, θα δώσεις μια σε κάθε οικογένεια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να σας ζήσουν τα μωράκια σας, να τα χαίρεστε! 

Κι εμείς βαφτίσαμε και πήγαν όλα καλά. Αυτό που μου θύμισατε είναι πόσο μεγάλη διαφορά έχουν οι τιμές Αθήνα - επαρχία. Τον μεγάλο μου το 2015 τον είχαμε βαφτίσει επαρχία με 12 ευρώ το άτομο. Τώρα, στην Αθήνα, δύσκολα βρίσκεις κάποια συνοικιακή ταβέρνα κάτω από 30+, και κτήμα πάνω από 50!!!

Τεσπα, όλα καλά και χαλάλι. Κι εμάς ο φωτογράφος μας βγήκε εκεί, λίγο πάνω από 800. Τα μόνα λεφτά που μετάνιωσα ήταν του στολισμού (εκκλησία και τραπέζι=760 ευρώ), ήταν πάρα πολλά και αχρειαστα. Αν βάφτιζα ξανά, θα το έκανα με τα μισά και θα έκανα open bar ή photo booth που έχει πολύ πλάκα! 

ΥΓ: Εμείς δεν έχουμε παντρευτεί, οπότε το ζήσαμε λίγο παραπάνω. Αν είχα κάνει γάμο, δε θα έκανα ούτε το 1/5 των τωρινών εξόδων.

Να είναι καλά οι νεοφώτιστοι και οι νεοφώτιστες!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Melie είπε:

Κορίτσια, να σας ζήσουν τα μωράκια σας, να τα χαίρεστε! 

Κι εμείς βαφτίσαμε και πήγαν όλα καλά. Αυτό που μου θύμισατε είναι πόσο μεγάλη διαφορά έχουν οι τιμές Αθήνα - επαρχία. Τον μεγάλο μου το 2015 τον είχαμε βαφτίσει επαρχία με 12 ευρώ το άτομο. Τώρα, στην Αθήνα, δύσκολα βρίσκεις κάποια συνοικιακή ταβέρνα κάτω από 30+, και κτήμα πάνω από 50!!!

Τεσπα, όλα καλά και χαλάλι. Κι εμάς ο φωτογράφος μας βγήκε εκεί, λίγο πάνω από 800. Τα μόνα λεφτά που μετάνιωσα ήταν του στολισμού (εκκλησία και τραπέζι=760 ευρώ), ήταν πάρα πολλά και αχρειαστα. Αν βάφτιζα ξανά, θα το έκανα με τα μισά και θα έκανα open bar ή photo booth που έχει πολύ πλάκα! 

ΥΓ: Εμείς δεν έχουμε παντρευτεί, οπότε το ζήσαμε λίγο παραπάνω. Αν είχα κάνει γάμο, δε θα έκανα ούτε το 1/5 των τωρινών εξόδων.

Να είναι καλά οι νεοφώτιστοι και οι νεοφώτιστες!

Ευχαριστούμε και Να τα χαίρεστε κι εσείς τα μικρά σας ❤️ πω πω τρελες τιμές για φαγητό. Και για στολισμό. Γενικά , έχει ξεφύγει κάπως το πράγμα και τα έξοδα μιας βάπτισης η γάμου είναι εξωφρενικά. Εμεις για το γάμο μας είχαμε χαλάσει πάρα πολλα χρήματα, και τα περισσότερα από αυτά τα μετανιωσα! Οπότε στη βάπτιση δεν ήθελα να κάνω το ίδιο λάθος σε αντίθεση με τον  άντρα μου αχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2024 at 3:25 ΜΜ, Geogi είπε:

Ευχαριστούμε για τις ευχές, με το καλό και η δική σας! Μόλις τελειώσει θα πεις αυτό ήταν;; τζάμπα όλο το άγχος 😂

πολύ καλές τιμές βρήκες, κι εγώ αν ήταν στο χέρι μου δεν θα έδινα τόσα χρήματα, γιατί και στο γάμο μου που δίναμε αβέρτα, την πατήσαμε και στα περισσότερα. Αλλά ο άντρας μου επέμενε,λες και θα θυμάται κανείς τον στολισμό αύριο.

Στην ταβέρνα δεν έβαλα τίποτα, μετά από μεγάλη μάχη με τον άντρα μου χάχα. Το μοναδικό που βάλαμε, ήταν 2 μικρές συνθέσεις με μπαλόνια με το θέμα μας, 50 ευρώ κάνανε, και ούτε που τα είδα, τα τραβολογουσαν τα μικρά. Κι αυτά γιατι εκείνος φαγώθηκε ντε και καλά. 

Αυτό που θα έκανα, που δεν πρόλαβα να το κάνω γιατί το σκέφτηκα τελευταία στιγμή, θα έβαζα χάρτινα σουπλά από το  ίντερνετ σχετικά με το θέμα της βάπτισης και το όνομα της. Βρήκα και με 0.40 λεπτά το ένα, ωραίοτατα. Εγώ αυτό θα σου πρότεινα να κάνεις. Και θα στολίσει κάπως το τραπεζι και φθηνά θα σου βγει. Απλά καντο νωρίς γιατί θέλει μέρες για να σου τα στείλουν. 

Και κάτι τελευταίο. Την μπομπονιέρα κάνε την ένα με το προσκλητήριο. Μη τις μοιράσεις μετά την βάπτιση γιατί θα πρέπει να βάλεις πολλές. Ενώ αν τις δώσεις με το προσκλητήριο, θα δώσεις μια σε κάθε οικογένεια 

Σ ευχαριστώ πολύ κοπελα μου. Τα είδα αυτά τα σουπλα που λες ,αλλά δεν είχα σκεφτεί για το τραπέζι, καλή ιδέα. Ναι τις μπομπονιερες μαζί θα τις έδινα με προσκλητήριο.. Οσο για την ταβέρνα κ εγώ δεν ψήνομαι να κάνω κάτι,οικογενειακά θα πάμε οπότε λέω σιγά...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Ελπίζω όλα τα μωράκια να είναι καλά!

Να σας ρωτήσω.. Ο μικρός μετά το φαγητό, πριν 2 μήνες, έτυχε και του έδωσα το κουταλάκι σιλικόνης γιατί του άρεσε να το μασουλάει. Του έπεσε..και από τότε συνήθιζε να το ρίχνει, του έλεγα "όχι κάτω" και κάπως βγάζαμε μια άκρη. Είναι τώρα δυο βδομάδες που μετά το φαγητό θέλει το κουτάλι, το μασουλάει και μετά με κοιτάει στα μάτια και το πετάει κάτω. Χθες το πέταξε και με τσατίλα! Είναι τα δοντάκια 'η είναι δείγμα ότι δεν θα με ακούει καθόλου;

Κατά τα άλλα είναι αγαπησιάρικο παιδάκι, αλλά αυτή η τσατίλα προχθες....απαπααπα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , chara14 είπε:

Καλησπέρα!!

Ελπίζω όλα τα μωράκια να είναι καλά!

Να σας ρωτήσω.. Ο μικρός μετά το φαγητό, πριν 2 μήνες, έτυχε και του έδωσα το κουταλάκι σιλικόνης γιατί του άρεσε να το μασουλάει. Του έπεσε..και από τότε συνήθιζε να το ρίχνει, του έλεγα "όχι κάτω" και κάπως βγάζαμε μια άκρη. Είναι τώρα δυο βδομάδες που μετά το φαγητό θέλει το κουτάλι, το μασουλάει και μετά με κοιτάει στα μάτια και το πετάει κάτω. Χθες το πέταξε και με τσατίλα! Είναι τα δοντάκια 'η είναι δείγμα ότι δεν θα με ακούει καθόλου;

Κατά τα άλλα είναι αγαπησιάρικο παιδάκι, αλλά αυτή η τσατίλα προχθες....απαπααπα!!

Καλέ απλά παίζει! Όσο πιο πολύ δίνεις σημασία τόσο πιο πολύ θα παίζει. Όλα έτσι είναι . Άμα ήταν από 1 χρόνου να το έχεις το παιδί σούζα Κ σε κανόνες δεν θα χρειαζόταν μαμά αλλά ρομπότ . 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, linaa είπε:

Καλέ απλά παίζει! Όσο πιο πολύ δίνεις σημασία τόσο πιο πολύ θα παίζει. Όλα έτσι είναι . Άμα ήταν από 1 χρόνου να το έχεις το παιδί σούζα Κ σε κανόνες δεν θα χρειαζόταν μαμά αλλά ρομπότ . 

Μα εγώ δεν μίλησα για κανόνες, ούτε πρόθεσή μου είναι να το έχω σούζα το παιδί. Απλά μου έκανε εντύπωση η τσατιλα της στιγμής. Και προφανώς μετά από δύο εξωσωματικές είμαι μαμά του και όχι συναισθηματικά αναλφάβητο ρομπότ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Μα εγώ δεν μίλησα για κανόνες, ούτε πρόθεσή μου είναι να το έχω σούζα το παιδί. Απλά μου έκανε εντύπωση η τσατιλα της στιγμής. Και προφανώς μετά από δύο εξωσωματικές είμαι μαμά του και όχι συναισθηματικά αναλφάβητο ρομπότ!

Όλα τα παιδάκια έτσι κάνουν . Από εδώ Κ πέρα μην σε εκπλήσσει τίποτα . Κ κλάματα Κ να σε χτυπάει θα ξεκινήσει Κ άλλα παιδιά θα ξεκινήσει να τσακώνεται Κ κάτω θα πέφτει κ θα χτυπιεται . Τώρα μαθαίνει τον κόσμο κοντά συναισθήματα του. Παιδάκι είναι όλα θα τα δοκιμάσει μέχρι να ωριμάσει λιγο Κ να καταλάβει πως παίζουμε Κ πώς συνεργαζόμαστε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2024 at 5:16 ΜΜ, chara14 είπε:

Καλησπέρα!!

Ελπίζω όλα τα μωράκια να είναι καλά!

Να σας ρωτήσω.. Ο μικρός μετά το φαγητό, πριν 2 μήνες, έτυχε και του έδωσα το κουταλάκι σιλικόνης γιατί του άρεσε να το μασουλάει. Του έπεσε..και από τότε συνήθιζε να το ρίχνει, του έλεγα "όχι κάτω" και κάπως βγάζαμε μια άκρη. Είναι τώρα δυο βδομάδες που μετά το φαγητό θέλει το κουτάλι, το μασουλάει και μετά με κοιτάει στα μάτια και το πετάει κάτω. Χθες το πέταξε και με τσατίλα! Είναι τα δοντάκια 'η είναι δείγμα ότι δεν θα με ακούει καθόλου;

Κατά τα άλλα είναι αγαπησιάρικο παιδάκι, αλλά αυτή η τσατίλα προχθες....απαπααπα!!

Μπαααα είναι μικρούλια μωρέ ακόμα για να δείξουν τον μετέπειτα χαρακτήρα τους θέλω να ελπίζω κ εγώ...

Κ εγώ πιστεύω ότι σαν παιχνίδι το βρίσκει κ σου το κάνει!

Εμένα ξεκίνησε αυτό που δεν μπορούσα να βλέπω σε παιδιά αν της πάρεις κάτι από τα χέρια η τη σηκώσεις από κάπου χωρίς να θέλει κουνάει πόδια κ κεφάλι κ ουρλιάζει με τσαντίλα...δεν έχω χειρότερο...κ να που το κάνει η τσαουσα..ελπίζω να το κόψει όσο μεγαλώνει..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2024 at 5:16 ΜΜ, chara14 είπε:

Καλησπέρα!!

Ελπίζω όλα τα μωράκια να είναι καλά!

Να σας ρωτήσω.. Ο μικρός μετά το φαγητό, πριν 2 μήνες, έτυχε και του έδωσα το κουταλάκι σιλικόνης γιατί του άρεσε να το μασουλάει. Του έπεσε..και από τότε συνήθιζε να το ρίχνει, του έλεγα "όχι κάτω" και κάπως βγάζαμε μια άκρη. Είναι τώρα δυο βδομάδες που μετά το φαγητό θέλει το κουτάλι, το μασουλάει και μετά με κοιτάει στα μάτια και το πετάει κάτω. Χθες το πέταξε και με τσατίλα! Είναι τα δοντάκια 'η είναι δείγμα ότι δεν θα με ακούει καθόλου;

Κατά τα άλλα είναι αγαπησιάρικο παιδάκι, αλλά αυτή η τσατίλα προχθες....απαπααπα!!

Νομίζω επειδή του δίνεις σημασία σε αυτό το κάνει και πιο πολύ, η τσαντίλα μπορεί να είναι γιαυτό μπορεί και για οτιδήποτε άλλο.

Κι εμένα είναι γενικά έντονη σαν χαρακτήρας, αλλά νομίζω ότι είναι μικρούλια ακόμα για να πούμε  αν θα είναι υπακουα η όχι .  

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Μπαααα είναι μικρούλια μωρέ ακόμα για να δείξουν τον μετέπειτα χαρακτήρα τους θέλω να ελπίζω κ εγώ...

Κ εγώ πιστεύω ότι σαν παιχνίδι το βρίσκει κ σου το κάνει!

Εμένα ξεκίνησε αυτό που δεν μπορούσα να βλέπω σε παιδιά αν της πάρεις κάτι από τα χέρια η τη σηκώσεις από κάπου χωρίς να θέλει κουνάει πόδια κ κεφάλι κ ουρλιάζει με τσαντίλα...δεν έχω χειρότερο...κ να που το κάνει η τσαουσα..ελπίζω να το κόψει όσο μεγαλώνει..

Χαχα..μια από τα ίδια!

Δεν του παίρνω πλέον κάτι από τα χέρια για να μην γκρινιάζει ή του τραβάω την προσοχή σε κάτι άλλο..

9 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Νομίζω επειδή του δίνεις σημασία σε αυτό το κάνει και πιο πολύ, η τσαντίλα μπορεί να είναι γιαυτό μπορεί και για οτιδήποτε άλλο.

Ίσως επειδή του έδινα σημασία να συνέβαινε.

Πάντως έχει άποψη. Φωνάζει "αααα" και αν δεν του απαντήσει κάποιος κοιτώντας τον στα μάτια ξαναφωναζει πολύ πιο δυνατά!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2024 at 10:30 ΠΜ, chara14 είπε:

Χαχα..μια από τα ίδια!

Δεν του παίρνω πλέον κάτι από τα χέρια για να μην γκρινιάζει ή του τραβάω την προσοχή σε κάτι άλλο..

Ίσως επειδή του έδινα σημασία να συνέβαινε.

Πάντως έχει άποψη. Φωνάζει "αααα" και αν δεν του απαντήσει κάποιος κοιτώντας τον στα μάτια ξαναφωναζει πολύ πιο δυνατά!

Καλέ τι λες???Άμα είναι αυτή η συμπεριφορά να είναι για πάντα εγώ το χω χαμένο! Εσένα αυτό στο έκανε μια φορά??! Εμενα από 8 μηνών έτσι κάνει. Χαμός γίνεται.Οτι έχει ήχο τα έχει χαλάσει. Αλλά πλέον δεν με νοιάζει. Εμένα με δαγκώνει όταν νευριάζει, μ τραβάει τα μαλλιά με τσιμπάει όπου βρει...Μου πετάει τα παιχνίδια στο κεφάλι. Όταν ξεκίνησε να τα πετάει κ της έλεγα όχι κ τέτοια το έκανε σαν παιχνίδι κ γελούσε.Οταν της παίρνω πράγματα απ τα χέρια ή περιμένει στο καρεκλακι κ έχει νεύρα γίνεται χαμός. 

Θελω να πιστεύω ότι είναι πολύ μικρά σε ότι αφορά αυτά. Το ότι εμένα είναι νευρική το ξέρω κ είναι όντως χαρακτηριστικό δν θα αλλάξει. Αλλά εσένα απ οτι κατάλαβα μια φορά να τσαντιστεί μεχρι τωρα είσαι τέλεια! Το παιδί είναι πολύ ήρεμο.. Μια χαρά θα είναι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...