Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

1 hour ago, LeneL είπε:

Να σε ρωτήσω, ταχίνι ποιο παίρνεις; Αυτά τα απλά που είναι και για εμάς ή υπάρχει ειδικό για βρέφη;

Μακεδονικός, το κλασικό...δεν το έψαξα αν υπάρχει για βρέφη, να σου πω την αλήθεια. Το ταχίνι που είναι σε πλαστικό κεσεδάκι δεν του άρεσε, δεν θυμάμαι μάρκα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 50 λεπτά , chara14 είπε:

Μακεδονικός, το κλασικό...δεν το έψαξα αν υπάρχει για βρέφη, να σου πω την αλήθεια. Το ταχίνι που είναι σε πλαστικό κεσεδάκι δεν του άρεσε, δεν θυμάμαι μάρκα...

Α, μια χαρά τότε! Ούτε εγώ το έχω ψάξει, απλά έλεγα στον άντρα μου σήμερα, επειδή κι εμένα Μ αρέσει το ταχίνι και είχα δει ότι του το δίνεις, να το δοκιμάσουμε, και αυτός με ρωταγε αν δίνουμε το κανονικό ή κάποιο άλλο. Έκανες κανονικά εισαγωγή δλδ, 3 μέρες ε;

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2024 at 8:59 ΜΜ, Tintin είπε:

Εμένα τρώει μονο το γεύμα με τα φρούτα με ορεξη, εχεις δοκιμάσει να βάλεις αβοκαντο; κανει την υφή πιο απαλη, ισως της αρέσει.. Οσο για το εμβόλιο μας ειχε προειδοποιήσει αλλα τα είδαμε ολα..! Ανέβασε πυρετό (οκ το περιμεναμε) αλλα εκανε κ εμετό ρουκετα! Αβγό δινεις; πως της το κάνεις;

Το χω δοκιμάσει κ αυτό...Διάβασα για κάτι βρεφικα μπισκοτάκια.Θα τα ψάξω μήπως βάζω κ λίγο απ αυτά...Αυγό τρώει μελατο τον κρόκο. Το ασπράδι δεν το τρώει. Τώρα τελευταία το κάνω κ μαλακή ομελέτα ολόκληρο για να μάθει να ψηλομασαει.Δεν το τρώει όλο θέλει πολύ χρόνο αυτό, απλά της δίνω λίγο λίγο μασάει κ το τρώει..Τώρα θα πάρω ραβδομπλεντερ να το αλεθω ολόκληρο κρόκο με ασπράδι μπας κ το φάει έτσι κ το ασπράδι.

Όσο για το εμβόλιο κ ο εμετός φυσιολογικό είναι μην ανησυχείς, εκτός αν έχει παραπάνω μέρες από το λογικό!

22 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Μια φίλη μου βράζει λίγο τα φρούτα. Του έβρασα μπανάνα, μήλο, έβαλα κανέλα, ταχίνι που του αρέσει πάααααρα πολύ και λίγο γιαούρτι αγελαδινό Όλυμπ..

και έφαγε την μισή φρουτόκρεμα...από το τίποτα.... μετά έτρωγε ταχίνι ξεροσφύρι χαχα...τουλάχιστον δεν πεινάει...

Τι ωραία που τρώει το ταχίνι μπράβο! Εμενα δεν της αρέσει, η αλήθεια είναι ότι είναι πικρό κ το ξεχωρίζει κ μες τα φρούτα κ στη βρωμη που δοκίμασα.. 

19 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Να σε ρωτήσω, ταχίνι ποιο παίρνεις; Αυτά τα απλά που είναι και για εμάς ή υπάρχει ειδικό για βρέφη;

Το απλό που τρώμε κ εμεις μας είχε πει εμάς η γιατρός,αρκει να μην έχει προσμίξεις να είναι το σκέτο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Α, μια χαρά τότε! Ούτε εγώ το έχω ψάξει, απλά έλεγα στον άντρα μου σήμερα, επειδή κι εμένα Μ αρέσει το ταχίνι και είχα δει ότι του το δίνεις, να το δοκιμάσουμε, και αυτός με ρωταγε αν δίνουμε το κανονικό ή κάποιο άλλο. Έκανες κανονικά εισαγωγή δλδ, 3 μέρες ε;

Ξεκίνησε με γιαούρτι και μετά μου είπε η παιδίατρος να του βάλω ταχίνι και βρώμη. Προτίμησα να του τρίβω την ψίχα από ψωμί που ζυμώνει η μαμα μου και το τρωει έτσι. Να σου πω ότι δεν έχω φάει ποτέ βρώμη!! Σκέφτομαι να κινηθώ σε αυτά περίπου που τρώμε σπίτι και να μην τρελαθώ με πολλά, αρκεί να τρώει υγιεινά... Δεν μου έχει πει η δικιά μου για 3 μέρες...τα μισά μου λέει... έχω τον νου μου για τυχόν αλλεργία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Tintin είπε:

Κορίτσια ερώτηση, εγώ το γιαούρτι το δίνω σαν απογευματινο, εσείς σαν σνακ ή γεύμα το μετρατε;

Εμείς σα γεύμα πάντως. Τρώνε βέβαια αρκετή ποσότητα, αλλά για γεύμα το λογαριάζουμε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , LeneL είπε:

Εμείς σα γεύμα πάντως. Τρώνε βέβαια αρκετή ποσότητα, αλλά για γεύμα το λογαριάζουμε..

Κ εγώ νομιζω πως γεύμα το μέτρησε ο παιδιατρος, απλά μια φίλη μου είπε πως το εχει για σνακ.. Εμένα δεν ειναιντου φαγητού, αλλα ενα γιαουρτακι ad  το τρώει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Κ εγώ νομιζω πως γεύμα το μέτρησε ο παιδιατρος, απλά μια φίλη μου είπε πως το εχει για σνακ.. Εμένα δεν ειναιντου φαγητού, αλλα ενα γιαουρτακι ad  το τρώει..

Εμάς γενικά είναι φαγανά.. τρώνε δλδ πολλά φαγητά και ποσότητα.. το μόνο που μετράμε για σνακ φαντάσου είναι αυτά τα μπισκοτάκια που τους δίνεις στο χέρι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , LeneL είπε:

Εμάς γενικά είναι φαγανά.. τρώνε δλδ πολλά φαγητά και ποσότητα.. το μόνο που μετράμε για σνακ φαντάσου είναι αυτά τα μπισκοτάκια που τους δίνεις στο χέρι..

Αχ τι καλά παιδάκια!! Μπράβο τους..! Κ εγώ της δίνω τα μπισκοτακια αλλα πιο πολυ παιζει.. Σκατιαρουλα απο μικρή 🤣🤣

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Tintin είπε:

Αχ τι καλά παιδάκια!! Μπράβο τους..! Κ εγώ της δίνω τα μπισκοτακια αλλα πιο πολυ παιζει.. Σκατιαρουλα απο μικρή 🤣🤣

Εμάς έχουν τρελαθεί με αυτά τα μπισκοτάκια! Πήγα να το πάρω σήμερα από το μπέμπη για να του το ξαναδώσω να το πιάσει καλύτερα και μας άκουσε όλη η πολυκατοικία! Πολύ γέλιο έχουν!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 4/3/2024 at 9:49 ΜΜ, LeneL είπε:

Εμάς έχουν τρελαθεί με αυτά τα μπισκοτάκια! Πήγα να το πάρω σήμερα από το μπέμπη για να του το ξαναδώσω να το πιάσει καλύτερα και μας άκουσε όλη η πολυκατοικία! Πολύ γέλιο έχουν!

Μπράβο τα παιδάκια που τρώνε τα πάντα!Μια χαρά! Ποια γιαούρτια τρώνε τα δικά σου κ ποσότητα κιόλας??Επίσης ποια μπισκότα έχεις?Είναι νόστιμα? Ψάχνω κ εγώ τρόπο για να φάει κ τίποτα διαφορετικό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω..

Ο μικρός είναι γεννημένος 4/7, (35 εβδομάδων και 4 ημερών γεννήθηκε).

Η παιδίατρος μου είπε να τον βάζω μπρούμυτα για να βρει το κέντρο βάρους του και να κάθεται μόνος του.

Η αλήθεια είναι ότι τον έχω όλη την ώρα αγκαλιά ή καρότσι-καρεκλάκι.

Μήπως έχω κάνει κάτι λάθος;

Το παιδί έχει δύναμη και κάθεται απλά δεν ισορροπεί για πολλή ώρα μόνος του και πέφτει...

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.Θα κάνετε το εμβόλιο μηνιγγίτιδας;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , chara14 είπε:

Να σας ρωτήσω..

Ο μικρός είναι γεννημένος 4/7, (35 εβδομάδων και 4 ημερών γεννήθηκε).

Η παιδίατρος μου είπε να τον βάζω μπρούμυτα για να βρει το κέντρο βάρους του και να κάθεται μόνος του.

Η αλήθεια είναι ότι τον έχω όλη την ώρα αγκαλιά ή καρότσι-καρεκλάκι.

Μήπως έχω κάνει κάτι λάθος;

Το παιδί έχει δύναμη και κάθεται απλά δεν ισορροπεί για πολλή ώρα μόνος του και πέφτει...

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.Θα κάνετε το εμβόλιο μηνιγγίτιδας;

Να τον βάζεις μπρούμυτα Κ κάτω μόνο του οπωσδηποτε είναι γυμναστική για τα μωρά θα τον βοηθήσει Κ στο μπουσουλημα Κ στο περπάτημα όσο τον κρατάς στα χέρια Κ στο καρότσι τον κρατάς πίσω. Σκέψου σαν να καθέσε εσύ όλη μέρα καναπέ. Μετά θα μπορείς εύκολα να κάνεις περπατήσεις ? Θα μείνει πίσω Κ στο περπάτημα Κ στο μπουσουλημα . 

Το εμβόλιο εννοητε να το κάνεις. Πλέον όλοι το κάνουν. Κάνει λιγο πυρετό αλλά μόνο μια μέρα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chara14 είπε:

Να σας ρωτήσω..

Ο μικρός είναι γεννημένος 4/7, (35 εβδομάδων και 4 ημερών γεννήθηκε).

Η παιδίατρος μου είπε να τον βάζω μπρούμυτα για να βρει το κέντρο βάρους του και να κάθεται μόνος του.

Η αλήθεια είναι ότι τον έχω όλη την ώρα αγκαλιά ή καρότσι-καρεκλάκι.

Μήπως έχω κάνει κάτι λάθος;

Το παιδί έχει δύναμη και κάθεται απλά δεν ισορροπεί για πολλή ώρα μόνος του και πέφτει...

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.Θα κάνετε το εμβόλιο μηνιγγίτιδας;

Κ εγώ μόλις γυρισα απ τον παιδίατρο κ αυτο τον ρώτησα γτ μόνη της δεν κάθεται.! Μου είπε πως αυτός ο μήνας είναι που ωριμάζουν νευρολογικα κ θα καθίσει.. Τον ρώτησα για γυμναστική αλλα απ την στιγμή που γυρίζει μόνη της ανασκελα - μπρουμυτα και να την βαζω εγώ αυτη θα γυρναει.. Ολη μέρα βαρελακια κανει!  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...