Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

On 19/4/2024 at 10:20 ΜΜ, LeneL είπε:

Δε νομίζω ότι κοιμούνται και πολύ νωρίς.. γύρω στις 20.00-20.30 τα βάζω και καμιά φορά μέχρι να τα πάρει ο ύπνος μπορεί να πάει 21.00.. απλά δεν κοιμούνται σερί δωδεκάωρο , αυτό είναι το θέμα τους.. ενώ συνολικά μέσα στη μέρα θα συμπληρώσουν τις ώρες τους, αυτός ο βραδινός δε μας έχει κάτσει καλά ακόμα. Εσένα τι ώρα κοιμάται;

Δε νομίζω ότι είναι τρελό ποσό.. εγώ δεν έχω στην άκρη, αλλά αν θυμάμαι καλά από ότι μας είχαν πει πρέπει να είναι γύρω στα 500 ευρώ.. εκεί γύρω νομίζω!

Εμένα τρώει απογευματινό μέχρι κ τις 8 και σκέψου, πιο πριν κοιμάται καμία ώρα. 10 η ώρα πίνει γάλα κ μετά κοιμάται 10μιση ,11..Αλλά ξυπνάει 7 με 9. 12 ωρο δν κοιμάται συχνά,μονο αν δεν είναι καλά κ δν κοιμάται πολύ τη μέρα.Μια χαρά εσένα καλή ώρα στο κρεβάτι. Εγώ προσπάθησα να της αλλάξω τον ύπνο τ απόγευμα αλλά δε βγαίνει....

On 23/4/2024 at 4:53 ΜΜ, chara14 είπε:

Καλησπέρα!

Τελικά το ποσό της ετήσιας κρυοσυντήρησης είναι 210.

Θα τα στείλω και ψηφιακά υπογεγραμμένα τα έγγραφα..

Σ΄αυτές τις βλαστοκύστες χρωστάω την ηρεμία που είχα κάποιες στιγμές που αγχωνόμουν. Ήταν η ελπίδα μου ότι αν αποτύχει η προσπάθεια, θα έχω άλλη μια ευκαιρία. Είναι περίεργο το συναίσθημα σήμερα.. Είδα στον ύπνο μου ότι η Β. μου έδινε μια σακούλα με ενέσεις για να ξεκινήσω την διαδικασία..

Κ εγώ στο Ιασω 500 έδωσα πρώτη φορά για 6 βλαστοκυστες.Κ μετα 300,πολλα μου φαινόταν κιόλας. 

Είδα ότι έγραψες πως είσαι κουρασμένη κ οικονομικά δύσκολα. Όλες νομίζω ακόμα με το πρώτο παιδί έτσι είμαστε, κομμάτια! Αλλά στη ζωή δεν ξέρεις τα πράγματα πως έρχονται ούτε οικονομικά ή και προσωπικά. Όπως κ να χει είσαι πολύ δυνατή!!Εστίασε προς το παρόν στο παιδάκι σου κ το μέλλον βήμα βήμα όλοι το προγραμματίζουμε.Εγω θα έλεγα μέχρι να πάρεις τελική απόφαση να τις κρατήσεις τις βλαστοκυστες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Εμένα τρώει απογευματινό μέχρι κ τις 8 και σκέψου, πιο πριν κοιμάται καμία ώρα. 10 η ώρα πίνει γάλα κ μετά κοιμάται 10μιση ,11..Αλλά ξυπνάει 7 με 9. 12 ωρο δν κοιμάται συχνά,μονο αν δεν είναι καλά κ δν κοιμάται πολύ τη μέρα.Μια χαρά εσένα καλή ώρα στο κρεβάτι. Εγώ προσπάθησα να της αλλάξω τον ύπνο τ απόγευμα αλλά δε βγαίνει....

Κ εγώ στο Ιασω 500 έδωσα πρώτη φορά για 6 βλαστοκυστες.Κ μετα 300,πολλα μου φαινόταν κιόλας. 

Είδα ότι έγραψες πως είσαι κουρασμένη κ οικονομικά δύσκολα. Όλες νομίζω ακόμα με το πρώτο παιδί έτσι είμαστε, κομμάτια! Αλλά στη ζωή δεν ξέρεις τα πράγματα πως έρχονται ούτε οικονομικά ή και προσωπικά. Όπως κ να χει είσαι πολύ δυνατή!!Εστίασε προς το παρόν στο παιδάκι σου κ το μέλλον βήμα βήμα όλοι το προγραμματίζουμε.Εγω θα έλεγα μέχρι να πάρεις τελική απόφαση να τις κρατήσεις τις βλαστοκυστες...

Να σου πω, τώρα αυτές τις μέρες το έχουν πάει μέχρι τις 06.00 περίπου. Αλλά προτιμώ να κοιμούνται 20.00 γιατι μένει και σε εμάς ένα δίωρο για κάνα μπάνιο και λίγο χαζεμα, πάρα να τα κοιμιζω αργότερα για να ξυπνάνε πιο μετά και απλά να κοιμάμαι άλλη μια ώρα το πρωί. Γιατί προφανώς καμιά ώρα ακόμα θα κερδίσουμε, όχι παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κ εγώ στο Ιασω 500 έδωσα πρώτη φορά για 6 βλαστοκυστες.Κ μετα 300,πολλα μου φαινόταν κιόλας. 

Είδα ότι έγραψες πως είσαι κουρασμένη κ οικονομικά δύσκολα. Όλες νομίζω ακόμα με το πρώτο παιδί έτσι είμαστε, κομμάτια! Αλλά στη ζωή δεν ξέρεις τα πράγματα πως έρχονται ούτε οικονομικά ή και προσωπικά. Όπως κ να χει είσαι πολύ δυνατή!!Εστίασε προς το παρόν στο παιδάκι σου κ το μέλλον βήμα βήμα όλοι το προγραμματίζουμε.Εγω θα έλεγα μέχρι να πάρεις τελική απόφαση να τις κρατήσεις τις βλαστοκυστες...

Σ΄ ευχαριστώ πάααααρα πολύ για τα καλά σου λόγια! Η αλήθεια είναι ότι όταν τον βλέπω, ξεχνάω την κούραση. Ένα είναι σίγουρο. 5:30 που ξυπνάει, του έχει κάνει εντύπωση το φεγγάρι!! χαχαχα

Όσο για τις βλαστοκύστες..είμαι στο όριο ηλικιακά, αν και δεν μου φαίνεται...πάλι καλά που απέκτησα τον Παναγιώτη μου!! (σκέφτομαι να τον βαφτίσω τον Σεπτέμβριο).

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2024 at 11:56 ΠΜ, Maria Ad είπε:

Εμένα τρώει απογευματινό μέχρι κ τις 8 και σκέψου, πιο πριν κοιμάται καμία ώρα. 10 η ώρα πίνει γάλα κ μετά κοιμάται 10μιση ,11..Αλλά ξυπνάει 7 με 9. 12 ωρο δν κοιμάται συχνά,μονο αν δεν είναι καλά κ δν κοιμάται πολύ τη μέρα.Μια χαρά εσένα καλή ώρα στο κρεβάτι. Εγώ προσπάθησα να της αλλάξω τον ύπνο τ απόγευμα αλλά δε βγαίνει....

Κ εγώ στο Ιασω 500 έδωσα πρώτη φορά για 6 βλαστοκυστες.Κ μετα 300,πολλα μου φαινόταν κιόλας. 

Είδα ότι έγραψες πως είσαι κουρασμένη κ οικονομικά δύσκολα. Όλες νομίζω ακόμα με το πρώτο παιδί έτσι είμαστε, κομμάτια! Αλλά στη ζωή δεν ξέρεις τα πράγματα πως έρχονται ούτε οικονομικά ή και προσωπικά. Όπως κ να χει είσαι πολύ δυνατή!!Εστίασε προς το παρόν στο παιδάκι σου κ το μέλλον βήμα βήμα όλοι το προγραμματίζουμε.Εγω θα έλεγα μέχρι να πάρεις τελική απόφαση να τις κρατήσεις τις βλαστοκυστες...

Τι 12ωρα ρε κορίτσια λέτε; με τον πόνο μας παίζεται; 😂 εμείς αν κλείσουμε κάνα 2 ωρο χώρος ξύπνημα λέμε κι ευχαριστώ χάχαχα. Πάντως για την ηλικια τους τώρα ο βραδινός ύπνος είναι γύρω στο 10ωρο και ο ημερήσιος γύρω στις 2 3 ώρες. Ποσους ημερήσιους ύπνους κάνετε; 

23 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Να σου πω, τώρα αυτές τις μέρες το έχουν πάει μέχρι τις 06.00 περίπου. Αλλά προτιμώ να κοιμούνται 20.00 γιατι μένει και σε εμάς ένα δίωρο για κάνα μπάνιο και λίγο χαζεμα, πάρα να τα κοιμιζω αργότερα για να ξυπνάνε πιο μετά και απλά να κοιμάμαι άλλη μια ώρα το πρωί. Γιατί προφανώς καμιά ώρα ακόμα θα κερδίσουμε, όχι παραπάνω..

Άστα όπως πάνε τα δυδιμακια σου και μην προσπαθησεις να τους αλλάξεις το πρόγραμμα. Αφού τους βολεύει έτσι και το πάνε σερί, χίλιες φορές αυτό που λες, να κερδίζεις 2 ώρες το βράδυ πάρα μια το πρωί. 

22 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Σ΄ ευχαριστώ πάααααρα πολύ για τα καλά σου λόγια! Η αλήθεια είναι ότι όταν τον βλέπω, ξεχνάω την κούραση. Ένα είναι σίγουρο. 5:30 που ξυπνάει, του έχει κάνει εντύπωση το φεγγάρι!! χαχαχα

Όσο για τις βλαστοκύστες..είμαι στο όριο ηλικιακά, αν και δεν μου φαίνεται...πάλι καλά που απέκτησα τον Παναγιώτη μου!! (σκέφτομαι να τον βαφτίσω τον Σεπτέμβριο).

Χαρά μου με το καλό να βαπτίσεις τον μικρούλη σου. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά ότι κι αν αποφασίσεις και ν α σου έρθουν χρήματα από κει που δεν το περιμένεις. Είσαι αξιοθαυμαστη πάντως, και είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2024 at 4:24 ΜΜ, LeneL είπε:

Να σου πω, τώρα αυτές τις μέρες το έχουν πάει μέχρι τις 06.00 περίπου. Αλλά προτιμώ να κοιμούνται 20.00 γιατι μένει και σε εμάς ένα δίωρο για κάνα μπάνιο και λίγο χαζεμα, πάρα να τα κοιμιζω αργότερα για να ξυπνάνε πιο μετά και απλά να κοιμάμαι άλλη μια ώρα το πρωί. Γιατί προφανώς καμιά ώρα ακόμα θα κερδίσουμε, όχι 

Στις 6 ε??? Και παίζουν για ωρες μετά μέχρι να ξανακοιμηθουν?? Μια χαρά ώρα κοιμούνται, έχω διαβάσει ότι 8 με 9 είναι ο καλύτερος ύπνος για την ηλικία τους. Και σ αυτό που λες έχεις πολύ δίκιο. Εγώ τρέχοντας μετά κάνω μπάνιο κ πλένω μαγειρευω ή σιδερωνω κλπ κ φτάνω να ξαπλώνω 1 και 2 η ωρα...Δυστυχώς ο άντρας μ έρχεται σπίτι μόνο το βράδυ οπότε δεν μπορώ να κάνω κ πολλά με τη μικρή, όλο θέλει να είναι ορθια κ να περπατάει, δεν παίζει μόνη της εννοείται. 

On 28/4/2024 at 5:19 ΜΜ, chara14 είπε:

Σ΄ ευχαριστώ πάααααρα πολύ για τα καλά σου λόγια! Η αλήθεια είναι ότι όταν τον βλέπω, ξεχνάω την κούραση. Ένα είναι σίγουρο. 5:30 που ξυπνάει, του έχει κάνει εντύπωση το φεγγάρι!! χαχαχα

Όσο για τις βλαστοκύστες..είμαι στο όριο ηλικιακά, αν και δεν μου φαίνεται...πάλι καλά που απέκτησα τον Παναγιώτη μου!! (σκέφτομαι να τον βαφτίσω τον Σεπτέμβριο).

Ψυχούλης μωρέ κοιτάει κ το φεγγάρι! Εμεμα χαιρετάει τα δέντρα 😂 

Για την ηλικία πραγματικά επειδή εχω δει πολλά και στα 50 εγκυμοσύνες δεν έχω να πω τίποτα.. Ποτέ δεν ξέρεις. Παρ όλα αυτά εσύ ξέρεις για τον εαυτό σου καλύτερα. Απ του χρόνου που θα πρέπει να ξαναπληρωσεις το ξανασκεφτεσαι....Θα δεις πως θα σε πάει η ζωή!! 

Εγώ σήμερα έπαιξα κ κανένα κίνο ,δεν κέρδισα πολλά αλλά έτσι να δοκιμάζουμε την τύχη μας κ λίγο!Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια!!

Κ εμείς τέλη Αυγούστου μάλλον θα την βαφτίσουμε. Με το καλό Χαρά μου ,να τον καμαρώνεις έτσι μια ζωή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Τι 12ωρα ρε κορίτσια λέτε; με τον πόνο μας παίζεται; 😂 εμείς αν κλείσουμε κάνα 2 ωρο χώρος ξύπνημα λέμε κι ευχαριστώ χάχαχα. Πάντως για την ηλικια τους τώρα ο βραδινός ύπνος είναι γύρω στο 10ωρο και ο ημερήσιος γύρω στις 2 3 ώρες. Ποσους ημερήσιους ύπνους κάνετε; 

Άστα όπως πάνε τα δυδιμακια σου και μην προσπαθησεις να τους αλλάξεις το πρόγραμμα. Αφού τους βολεύει έτσι και το πάνε σερί, χίλιες φορές αυτό που λες, να κερδίζεις 2 ώρες το βράδυ πάρα μια το πρωί. 

Χαρά μου με το καλό να βαπτίσεις τον μικρούλη σου. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά ότι κι αν αποφασίσεις και ν α σου έρθουν χρήματα από κει που δεν το περιμένεις. Είσαι αξιοθαυμαστη πάντως, και είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις. 

Ευχαριστώ πολύ!! Και εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Καλά θυμάμαι; δεν έχεις δίδυμα;

Όσο για τα λεφτά, ελπίζω σε μια επιστροφή φόρου..γιατί από αλλού...μου έλεγε μια φίλη μου, πριν γεννήσω να μην πάρω πολλά ρούχα στο παιδί, γιατί θα μου κάνουν δώρα οι συγγενείχαχαχαχαχα. Να φανταστείς η νύφη μου έφερε μια κουδουνίστρα-ελεφαντάκι της Fis..Pri.. 3,99!!

Πήρα και ένα δάνειο εξπρες από Εθνική, έχει χαμηλότερο επιτόκιο από της πιστωτικής.

11 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Στις 6 ε??? Και παίζουν για ωρες μετά μέχρι να ξανακοιμηθουν?? Μια χαρά ώρα κοιμούνται, έχω διαβάσει ότι 8 με 9 είναι ο καλύτερος ύπνος για την ηλικία τους. Και σ αυτό που λες έχεις πολύ δίκιο. Εγώ τρέχοντας μετά κάνω μπάνιο κ πλένω μαγειρευω ή σιδερωνω κλπ κ φτάνω να ξαπλώνω 1 και 2 η ωρα...Δυστυχώς ο άντρας μ έρχεται σπίτι μόνο το βράδυ οπότε δεν μπορώ να κάνω κ πολλά με τη μικρή, όλο θέλει να είναι ορθια κ να περπατάει, δεν παίζει μόνη της εννοείται. 

Ψυχούλης μωρέ κοιτάει κ το φεγγάρι! Εμεμα χαιρετάει τα δέντρα 😂 

Για την ηλικία πραγματικά επειδή εχω δει πολλά και στα 50 εγκυμοσύνες δεν έχω να πω τίποτα.. Ποτέ δεν ξέρεις. Παρ όλα αυτά εσύ ξέρεις για τον εαυτό σου καλύτερα. Απ του χρόνου που θα πρέπει να ξαναπληρωσεις το ξανασκεφτεσαι....Θα δεις πως θα σε πάει η ζωή!! 

Εγώ σήμερα έπαιξα κ κανένα κίνο ,δεν κέρδισα πολλά αλλά έτσι να δοκιμάζουμε την τύχη μας κ λίγο!Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια!!

Κ εμείς τέλη Αυγούστου μάλλον θα την βαφτίσουμε. Με το καλό Χαρά μου ,να τον καμαρώνεις έτσι μια ζωή!

Με το καλό να βαφτίσετε το παιδί, να το χαίρεστε!!

Στον Παναγιώτη μου  έκανα την εμβρυομεταφορά στα 50! Τώρα είμαι 51 φεύγα!!

Καλή ιδέα το κινο!!!! Λες; μόλις φάγαμε στο καρότσι μια κ..λια από πετούμενο!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2024 at 10:32 ΠΜ, chara14 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Και εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Καλά θυμάμαι; δεν έχεις δίδυμα;

Όσο για τα λεφτά, ελπίζω σε μια επιστροφή φόρου..γιατί από αλλού...μου έλεγε μια φίλη μου, πριν γεννήσω να μην πάρω πολλά ρούχα στο παιδί, γιατί θα μου κάνουν δώρα οι συγγενείχαχαχαχαχα. Να φανταστείς η νύφη μου έφερε μια κουδουνίστρα-ελεφαντάκι της Fis..Pri.. 3,99!!

Πήρα και ένα δάνειο εξπρες από Εθνική, έχει χαμηλότερο επιτόκιο από της πιστωτικής.

Με το καλό να βαφτίσετε το παιδί, να το χαίρεστε!!

Στον Παναγιώτη μου  έκανα την εμβρυομεταφορά στα 50! Τώρα είμαι 51 φεύγα!!

Καλή ιδέα το κινο!!!! Λες; μόλις φάγαμε στο καρότσι μια κ..λια από πετούμενο!

Ευχαριστούμε πολύ! 

Είδες που συμβαίνουν κ αυτά κ ας λένε οι γιατροί ότι είναι ακατόρθωτο πολλές φορές! Η επιμονή σου σε ανταμειψε!Κανείς δεν μπορεί να μας προσυπογράψει το μέλλον!

Τι φάγατε???Έχω πάθει σοκκ!!Αφού δεν μπήκε μες το καρότσι πάλι καλά!😂

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2024 at 10:32 ΠΜ, chara14 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Και εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Καλά θυμάμαι; δεν έχεις δίδυμα;

Όσο για τα λεφτά, ελπίζω σε μια επιστροφή φόρου..γιατί από αλλού...μου έλεγε μια φίλη μου, πριν γεννήσω να μην πάρω πολλά ρούχα στο παιδί, γιατί θα μου κάνουν δώρα οι συγγενείχαχαχαχαχα. Να φανταστείς η νύφη μου έφερε μια κουδουνίστρα-ελεφαντάκι της Fis..Pri.. 3,99!!

Πήρα και ένα δάνειο εξπρες από Εθνική, έχει χαμηλότερο επιτόκιο από της πιστωτικής.

Με το καλό να βαφτίσετε το παιδί, να το χαίρεστε!!

Στον Παναγιώτη μου  έκανα την εμβρυομεταφορά στα 50! Τώρα είμαι 51 φεύγα!!

Καλή ιδέα το κινο!!!! Λες; μόλις φάγαμε στο καρότσι μια κ..λια από πετούμενο!

Ναι ένα κοριτσάκι έχω, που κάνει και για δίδυμα μη σου πω! Κι όσο για την νύφη σου δεν πειράζει εσείς να είστε καλά και δεν έχετε ανάγκη κανένα. 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...