Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Future gossips και όχι μόνο!!!!


Future

Recommended Posts

Geminaki σου ειπα...το καλύτερο είναι να ακολουθήσεις το ένστικτό σου. Εγώ είμαι σιγουρη οτι η μικρή δεν θέλει να πάει στο κρεβάτι της και να μεινει μόνη εκεί γιατί θυμάται μια στενάχωρη κατάσταση που έζησε εκεί...και αυτό ήταν η εφαρμογή του Κοιμήσου Παιδί μου. Μια εβδομάδα ήταν δράμα...το παιδί έκλαιγε και κοιμόνταν όρθιο στα κάγκελα..δεν θα το ξεχάσω ποτέ οτι το έκανα αυτό. Και δεν πρόκειται, αν υπάρξει δεύτερο, να το ξανακάνω ποτέ.

Σιγά σιγά θα βρουν τον ρυθμό τους και θα κοιμηθούν και αυτά...μεγαλώνοντας. Είναι κουραστικό, και ακόμα πιο κουραστικό όταν ακους γύρω γύρω "ακόμα δεν κοιμούνται; εμένα ο δικός μου κοιμόνταν σερί από 3 μηνών"...και άλλα τέτοια. Αλλά κάθε παιδί είναι μοναδικό...δεν περπατάνε όλα στην ίδια ηλικία, δεν βγάζουν δόντια στην ίδια ηλικία, δεν μιλάνε στην ίδια ηλικία...γιατί πρέπει να κοιμούνται σερί μόνα τους στην ίδια ηλικία; Κάνε ό,τι σου λέει το ένστικτό σου και θα έχεις κέρδος δύο ήρεμα και ασφαλή παιδάκια.


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

E ψιτ που ειστε;

που να ειμαστε?? ξυπνιοι απο τις 7 το πρωι και να μην κοιμουνται και σερι????????? ε οχι!! αρχισα να παιρνω τον εναν στο κρεββατι!! ηδη απο τις 9 δεν βλεπω την ωρα να κοιμηθω....

εσεις καλα


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

μέρες θέλω να σας γράψω..μην πω μήνες..ούτε τα δικά μου κοιμούνται τα βράδυα. ευτυχώς κοιμούνται κατευθείαν στις 9 το βράδυ και μετά τις 12,30 ξεκινάει η μικρή μαρία τις κραυγές..της βάζω πιπίλα και σταματάει αλλά κα΄θε ώρα περίπου την πατάει την τσιρίδα..κάθε μέρα ψάχνω να βρω τη την ενοχλέι..κατά τις 3 την ταίζω..μετά τις 5 όμως ξαναξεκινάει..στο ενδιάμεσο έχω και τον κωσταντίνο εννοείται, ο οποίος για ένα διάστημα το πήγαινε πολύ καλά, ξυπνούσε κατευθείαν στις 6 ή 7 το πρωι έτρωγε και ξανακοιμόταν...πάει και αυτό όμως..αποτελεί παρελθόν..δεν σηκώνεται τόσες φορές όσες η μαριώ αλλά τρώει κατα τις 4 και μετά όλο και θα ξυπνήσει και αυτός 2-3 φορές μέχρι το πρωι..βαρέθηκα..κουράστηκα..απογοητεύτηκα..είμαι σίγουρη οτι έτσι θα μας πάει μέχρι να γίνουν 3

σε άλλα νέα τώρα.....μετά απο 14 μήνες πήγα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ για καφέ με δυο φίλες μου ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ..θα μου πείτε σιγά το θέμα, για μένα όμως είναι..τόσο καιρό δεν πάω πουθενά χωρίς να έχω ένα παιδί μαζί μου..γενικά δεν πάμε για καφέδες γιατί δεν κάθονται τα μικρά τρέχουν απο δω και απο κει..οπότε ο χθεσινός μοναχικός καφές δε φαντάζεστε τι ήταν για μένα!! ούτε βράδυ έχω βγει για ποτό, γιατί δεν έχω που να τα αφήσω..με έχει κουράσει όλο αυτό πάρα πολύ..ας μην είμαι αχάριστη γιατί η μαμά μου είναι κάθε μέρα εδώ και με βοηθά αλλά το νά είσαι όλη μέρα με δυο μικρά με φρικάρει κάπως

ο άντρας μου θέλει και τρίτο.......χαχα πολύ γέλασα όταν μου το είπε...του είπα να το κάνει με άλλη!(όχι οτι θα μου είναι εύκολο να ξαναμείνω έγκυος αλλα δε μπορω με τποτα νεα εγκυμοσυνη και νεο μωρο) αχχχχ τέλος πάντων εσείς τι νέα? σας διάβασα βασικά palmoma επιστρέψατε έ? εντάξει η μικρή βρήκε ρυθμούς?

gemini σε καταλαβαίνω με τον ύπνο και ένα εχω να πω...πάρτο αποφαση..δεν θα κοιμηθούν μεχρι τα 3, δε θέλω να σε απογοητέψω αλλά αμα δεν κοιμούνται μέχρι τώρα σερί έτσι θα πάει. το βλέπω και απ τα δικά μου το ακούω και απο φίλες. κάποια μωρά το χουν με το ύπνο κάποια άλλα όχι..ε εγώ τουλάχιστον στη δεύτερη κατηγορία ανήκω..κ'αθε φορά που ξυπνάνε το βράδυ μου ρχεται να βάλω τα κλάματα..δε λέω να το πάρω και γω απόφαση αλλα ξέρω οτι προς το παρόν δε θα στρώσει το πράγμα

αφήστε και το άλλο...μαζί δεν παίζουν πάνω απο 2 λεπτά..συνεχώς φασαρίες έχουμε. πάει ο κωσταντίνος συνεχώς στη μαρία και της παίρνει τα παιχνίδια και φεύγει και γελάει, η μικρή αντιδρά κλαίει τσιρίζει και πέφτει στο πάτωμα. ένας πανικός λέμε. πολλές φορές τα έχω σε διαφορετικό δωμάτιο για να μην έχουμε εντάσεις..και αυτά τα παιχνίδια πια σκορπισμένα σε όλο το σπίτι όλη μέρα..μου ρχεται να μαζέψω και να τα πετάξω μαζί με το χαλί!

έχω να σας πω και για το φαι τους αλλα άλλη μέρα..αρκετά σας έπρηξα!

σας φιλώ


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσούδια μου! Χάθηκα γιατί είχαμε την Εβδομάδα αφιερωμενη στον Θηλασμό και ήμουν απο εδώ και από εκεί με αποκορύφωμα τον Ταυτόχρονο Δημόσιο Θηλασμό την Κυριακή στο Ζάππειο...να σας πω οτι ζήλεψα που δεν θηλαζα πια; Ναι ζήλεψα. Αλλά δεν αλλάζω και τον υπνο μου...ο οποίος είναι σερί απο όταν κόψαμε τον θηλασμό. Ναι ναι ναι...σερί. Η μικρή μόλις ξέμαθε να αποκοιμιέται με το στηθος...αρχισε να κοιμάται σερί...9-9.30 με 8-8.30-9 το πρωί ανάλογα.

Πάντως για άλλη μια φορά λέω οτι αν δεν ήθελα να την αφήσω το καλοκαίρι στο νησί να κάνει διακοπές...θα θηλαζα ακόμα...πείτε με τρελλή, πείτε με γραφική...θα θηλαζα....και όπως την κόβω θα φτάναμε τα 4 να κόψει το στήθος:tongue:

Κατά τα άλλα δεν θέλω να αγχώνεστε...ούτε να απογοητεύεστε...τα παιδιά εκεί που δεν το περιμένεις σε εκπλήσσουν ευχάριστα. Θα κοιμηθούν και τα δικά σας βρε κορίτσια...πρέπει απλά να βρουν την βολή τους...να μάθουν να αποκοιμιούνται χωρίς βοήθεια και να νιώσουν ασφάλεια και σιγουριά. Μόλις γίνει αυτό, μόλις πειστούν οτι είστε εκεί παρούσες θα αρχίσουν να κοιμούνται σερί...ουσιαστικά θα ξυπνάνε το βράδυ αλλά θα ξανακοιμούνται χωρις την δική σας συμβολή και δεν θα το παίρνετε είδηση. ΚΟΥΡΑΓΙΟ!


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Χρειάζομαι επειγόντως χάπια Yutopar, έχουν αποσυρθεί από τα φαρμακεία και δεν τα βρίσκουμε!!!

Αν κάποια κοπέλα έχει και δεν τα χρειάζεται πια, παρακαλώ πολύ να επικοινωνήσει μαζί μου σε πμ

Είναι ανάγκη!!!!!!!!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τι κανετε βρε? χαλασε ο καιρος εδω πάνω αλλα δεν εχουμε βροχες και πολύ κρύο ακόμη..μπήκα έβαλα τικεράκι και πάω να συνεχίσω τον καφέ μου όσο αυτά κοιμούνται.. α, και μια ερώτηση..πέρυσι δε στόλισα χριστουγεννιάτικο δέντρο λόγω κακής ψυχολογικής κατάστασης..φέτος θέλω να στολίσω όλο το σπίτι αλλά δε νομίζω να μείνει τίποτα όρθιο..εσείς τι θα κάνετε? θα στολίσετε? έχετε σκεφτεί να κρεμάσετε το δέντρο απ το ταβάνι η μόνο εγώ το σκέφτομαι??


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και πέρυσι στόλισα και φέτος εννοείται θα στολίσω...με τρέλλα. Τα χριστούγεννα είναι για τα παιδιά άλλωστε... :D

Κορίτσια εκανα την Τρίτη μια επέμβαση στο μάτι μου και δεν μπορώ να γράφω πολύ ώρα στον υπολογιστή...είναι πρησμένο και κόκκινο...σαν να έχω φάει ξύλο.

Θα σας διαβάζω όσο μπορώ..σιγά σιγά θα συνέλθω και θα μπορώ να γραφω. Προς το παρόν έχω αναρρωτική και ειμαι σπίτι.


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα!

παλμομακι περαστικά σου! τουλαχθστον να ξεκουραστεις λιγο!

ιωαννα μου κ εγω απορω το θα απομεινει απ το δεντρο αλλά δε μου παει και να μη σταολισω. Σκεφτομαι να το βαλω σ ενα τραπεζακι, να το δεσω και απο το καλοριφερ:cool: ετσι το ειχα και περυσι. Φατνη φυσικα δε θα βαλω και οχι πολλά στολιδια στα χαμηλα κλαδια. βεβαια αυτο που με στεναχωρει περισσοτερο ειναι πως με το σαλονι γεματο πραγματα και παιχνιδια ουτε που θα το παρατηρεις το δεντρο. Κ επισης δε θα βαλω αλλα διακοσμητικα πχ στα τραπεζια γιατι ετισ κι αλλιως τα εχω μαζεψει σχεδον ολα...το πολυ πολυ να βαλω καμια μποτα!

προπονηση για τσιρκο!χαχαχαχαχ καλο θα το λεω κ εγω! σκεφτομαι να δεσω τις καρεκλες για να μην ανεβαινουν στο τραπεζι της κουζινας:roll:

Ξεκινησα δουλεια και ειμαι πολυ χαρουμενη. βεβαια δεν προλαβαινω να κανω πραγματα, και σε φασεις πολλων ξυπνηματων μαλλον θα μαι σα ζομπι, αλλά δε βαριεστε! Φτανει που δε χρειαστηκε να μετακομιζω κιολας στα βουνα και τα λαγκαδια!!

σας φιλω κ εσας και τα μικρα της παρεας!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

palmoma περαστικά. γρήγορη ανάρωση εύχομαι και να έχεις αστραφτερό μάτι μετά απ όλο αυτό

Δευτέρα ξεκινάω δουλειά και έχω ανάμεικτα συναισθήματα..πως θα αφήσω τα παιδιά μου μετά απο τόσο καιρό??? θα ναι σε καλά χέρια βέβαια αλλά δε θα μαι δίπλα τους να τα βλέπω..θα τα πάρω μαζί μου!


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ioanna κ εγω ξεκινησα τη δευτερα, και μπορω να πω μια χαρα ειναι κ εγω και αυτα! μη σου πω οτι και παλι οταν γυριζω σπιτι δε μου κανουν κανενα σκηνικο 'αγαπης'΄ή οτι τους ελειψα κτλ...κοινως χεσμ...με εχουν αρκει να περνανε καλα τα ατιμα!!:tongue: απλα εμεις δε θα προλαβαινουμε ουτε το ονομα μας να πουμε. Αντε μπας και χασω και κανα κιλο!!!:tongue::rolleyes: Βεβαια, παντα υπαρχει χρονος για λιγη σοκολατιτσα που σε ανεβαζει κιολας με τοση κουραση!

καλη αρχη!!

παλμομακι πως εισαι?


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσούδια και καλή επανοδο στις δουλειές σας. Από πειρα σας λέω οτι το θέμα το έχουμε ΕΜΕΙΣ...τα παιδάκια μας μια χαρά προσαρμόζονται...εμείς ζοριζομαστε. Και επίσης...μολις καταλάβουν οτι ΕΜΕΙΣ ζοριζόμαστε ...να είστε σίγουρες οτι θα το εκμεταλλευτούν!

Εμένα η μικρή με έχει τρελλάνει αυτές τις ημέρες που ειμαι σπίτι...έχει αφηνιάσει, δεν ακούει καθόλου και κάνει πράγματα τα οποία σε κανονικές φάσεις δεν έκανε ποτέ. Γι'αυτό σας λέω..εχουν φτάσει πλέον στην ηλικία (τα δικά μας GEMINI) να αντιλαμβάνονται τα όρια...

Ioanna όλα καλά θα πάνε...μην αγχώνεσαι. Εφόσον θα είναι σε καλά χερια, αυτό ειναι το σημαντικότερο πίστεψέ με...να έχεις εμπιστοσύνη και να είσαι εσύ ήρεμη...και αυτά θα προσαρμοστούν μια χαρά.

Εμένα όταν γυρνούσα από την δουλειά έπεφτε πάνω μου...έκανε σαν ναυαγός που βλέπει στεριά....για πολύ καιρό αυτό...και βουρ στο στήθος...γιατί θηλάζαμε τότε ακόμα.

Αλλης φίλης που ειναι συνομηλικα...ούτε που ίδρωνε το αυτι του του μικρού...είναι στο παιδί.

Είμαι καλύτερα από το μάτι. Δευτέρα επιστρέφω δουλειά. Εντωμεταξύ κόλλησα και μια ίωση, κόλλησα και την μικρή....κόλαση!

Κατά τα άλλα προσπαθώ να ασχοληθώ με το σπίτι...για να δουμε...γιατί συνήθως μένω με τις καλές μου προθέσεις!


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...