Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα μια έρευνα σχετικά με τις βιταμίνες και κόντεψα να καραφλιασω! Και δεν έχω και περιθώρια,αρκετά μαλλιά έχασα με 16 μηνες θηλασμό 😛 Τελικά κατέληξα στις inofert για μένα και στις Wellman για τον άντρα μου. Παίρνουμε και έξτρα φιλισιν και mollers,τρώμε κάθε μέρα  φρουτα και σαλάτες,ε πιστεύω κάτι θα γίνει. Μακάρι να είχαμε παραπάνω λεφτά,να δοκιμάζαμε πιο ακριβές βιταμίνες,αλλά και αυτές κατι καλό θα κάνουν 🥰

      Ρε συ εαν πάρεις inofert θα πρέπει να κόψεις οπωσδήποτε το φιλισιν. Εάν περνεις μεγάλη ποσότητα από κάποια βιταμίνη γίνετε τοξική Κ κάνεις Κ κακό σε εσένα Κ σε περίπτωση εγκυμοσύνης υπάρχει πρόβλημα για το μωρό . 

      Καλό είναι εάν θέλεις να πάρεις κάτι οικονομικό να πάρεις χωριστά βιταμίνες όπως q10 Κ βιταμίνη d που είναι πολύ βοηθητικές Κ ω3 χωριστά χωρίς άλλα πρόσθετα Κ τα ινοφερτ . Πρέπει να διαβάσεις τι περιέχει το κάθε ένα Κ να μην περνεις τα ίδια . 

Future gossips και όχι μόνο!!!!


Future

Recommended Posts

Έχοντας κλείσεις τις 7 ημέρες ύπνου με το Κοιμήσου Παιδί μου τα αποτελέσματα είναι έτσι και έτσι..

Κατ'αρχάς να σας πω οτι αποθηλάσαμε...γιατί η μικρή ξυπνούσε το βράδυ αλλά δεν της έδινα το στήθος και έτσι για 2-3 μέρες κρατήσαμε μόνο τον βραδινό θηλασμό και μετά από μόνη της σταμάτησε να πηγαίνει...είχε τόσο άγχος οτι θα μπει στην κούνια που ξεκινούσε να κλαίει και να φωνάζει με το που άφηνε το μπιμπερό. Και εδώ είναι το δράμα...κάθε βράδυ που την αφηνω στην κουνια μένει όρθια και αρχιζει να κλαιει γοερά..αυτό κρατάει περίπου μισή ώρα (το μάξιμουμ) και μετά αποκοιμιέται όρθια στα κάγκελα!!!!! Και μπαίνω και την ξαπλώνω. Αν μπω και την ξαπλώσω νωρίτερα, θα σηκωθεί... Μετά κάνει συνήθως 4-5 ωρες για να ξυπνήσει...ξυπνάει όμως έτσι όπως έχει αποκοιμηθεί...δηλαδή σηκώνεται όρθια και αρχίζει να κλαίει και να φωνάζει Μαμάααααα. Αυτό δεν κρατάει πολύ...10 λεπτά μάξιμουμ και γίνεται ότι και στην αρχή,....την ξαπλώνω και κοιμάται. Το θέμα είναι οτι μπορεί να ξαναξυπνήσει στο 3ωρο...δηλαδή κατά τις 5.30-6.00 και κάνει το ίδιο...ή μπορεί να μην ξυπνήσει παρά το πρωί κατά τις 8.

Το θέμα ειναι βρε κορίτσια οτι έπεφτε για ύπνο και ξυπνούσε ήρεμη και τώρα είναι μεσα στην ένταση...και πριν και όταν ξυπνάει. Είναι δυνατόν; Και επίσης να ουρλιάζει στις 3 το πρωί...πόσες ημέρες μπορούν να το αντέξουν οι γείτονες; Μου δημιουργεί μεγάλο άγχος. Σήμερα πχ ξυπνησε στις 3.00 και στις 6.00...εεε στις 6.00 την πηρα αγκαλιά και κοιμήθηκε πάνω μου...κανονικά δεν πρέπει αλλά τι να κάνω βρε κορίτσια να την αφήσω να ουρλιάζει 6.00 το πρωί; Δεν ξέρω εχω προβληματιστεί. Θέλω να το σταματήσω από την μία, από την άλλη μου λένε οτι έχω μπει σε έναν ρυθμό και θα το χειροτερέψω...ντρέπομαι και τους γείτονες μην μου στείλουν το Χαμόγελο του Παιδιού...και γενικά δεν ξέρω τι να κάνω;


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Palmomaki σε καταλαβαινω παντως.... γενικα δεν ειμαι πολύ υπερ του να τ αφησω να κλαινε, οσο κ αν εχω δελεαστει καποιες φορες να το κανω. Πιστευω οτι καπως νιωθουν εκεινη την ωρα και εχουν αναγκη αυτη την αγκαλια ας πουμε. βεβαια να πω και την αληθεια μου δεν εχω την επιλογη γιατι αν αφησω τον εναν να κλαιει μετα θα ξυπνησει και ο αλλος και θ αρχισω να κλαιω κι εγω!!!

Ομως δες εσενα στην πραξη τι σε βολευει, αν εχεις κουραστει, αν θεωρεις οτι η μικρη απλά σ εκμεταλλευεται κτλ. Τους γειτονες εξηγησε τους το το πολυ πολυ. Δε νομιζω να κρατησει αυτο πανω απο μια εβδομαδα ακομα. Κ αν κρατησει δηλαδη ας το σημαινει οτι η μικρη ειναι ζορικη!! Χορεψε οπως σε παει!!!

εμεις τα ιδια. ζεστη σημερα μαλλον απο βδομαδα θα ξεκινησουμε τα μπανια


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου είμαι πολύ χαρούμενη. Εδώ και 3 ημέρες την κοιμίζω αγκαλιά, και την βάζω στην κούνια ενώ δεν έχει αποκοιμηθεί εντελώς. Την ξαπλώνω, δυσανασχετεί λίγο, της λέω νάνι τώρα ειναι νύχτα, ακουμπα στον αρκούδο της και κοιμάται...σερί μέχρι το πρωί!!! Το πολύ να ακουστεί ένα ιιιιοοοοο το βράδυ ενώ αλλάζει πλευρό.

Τελικά καλές οι μέθοδοι...αλλά πρέπει να ακολουθείς και το ενστικτό σου και το παιδί σου.


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι βοήθησε...αλλά τελικά δεν έπρεπε να την αφήνω στην κούνια και να κλαίει τόσο και να αποκοιμιέται όρθια...οπως έλεγε το βιβλίο να κάνω. Όλα πήγαν καλύτερα όταν την αφηνα να μείνει λίγο αγκαλιά και να αποκοιμηθεί εκεί...αποκοιμιόνταν ήρεμα και σιγά σιγά αρχισε να κάνει και ήρεμα ξυπνήματα. Και σιγά σιγά άρχισε να το κάνει και σερί. Γι'αυτό λέω οτι τελικά τις μεθόδους πρέπει να τις προσαρμόζουμε στα παιδιά μας, στις οικογένειές μας....στην ζωή μας γενικότερα.

Εβλεπα οτι την στρέσαρε η διαδικασία και δεν ήταν μόνο πείσμα. Όλα πήγαν καλά όταν εμπιστεύτηκα το ένστικτό μου. Εννοείται οτι η μέθοδος βοήθησε πολύ...ετσι αποθηλάσαμε άλλωστε.


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάρες μου????? τι κάνετε??? γράφω γρήγορα μερικά νέα γιατί ξυπνάνε όπου να ναι...

η μικρή Μαρία μπουσουλάει και τρέχω και δε φτάνω..σήμερα περιμένω έναν άνθρωπο να ρθει να προσαρμόσουμε στις σκάλες πορτάκια γιατί δε μας βλέπω καλά..

ο μικρός Κωσταντίνος μπουσουλάει και αυτός αλλά με μεγαλύτερη δυσκολία..είναι λίγο άτσαλος (άντρες βλεπεται) και πάει να σηκωθεί αντί να μπουσουλήσει και πριν προλάβει να πέσει κλαίει (χέστης!!!) έχει και βροχόσπασμα και είναι μες στη γκρίνια..κάνουμε εισπνοές και έχει βελτιωθεί αλλά η γκρίνια γκρίνια...

περνάνε οι μέρες τόσο γρήγορα που ούτε τις καταλαβαίνω..ουσιαστικά κάνω κάθε μέρα τα ίδια και κάθε μέρα δεν προλαβαίνω να κάνω κάτι για μένα..αλλά δε θα γκρινιάξω ΚΑΙ εδώ!! γκρινιάζω τηλεφωνικός σε φίλες μου μην σας αρχίσω και εσάς τώρα δεν είναι σωστό!

τα βράδυα χάλια μας πάνε ακόμα..ξυπνάνε και τρώνε..την προηγούμενη εβδομάδα ξεκίνησα να δίνω το γάλα της νουνου-κοιμάμε μεγαλώνω-και είδα βελτίωση..σηκώνονται 1 φορα να φάνε και τα δυο και κανα δυο φορές το καθένα έτσι για να βρίσκεται και για να με ταλαιπωρούν...αχ βαχ..πόση υπομονή να κάνω πείτε μου

δε διάβασα ΄νέα σας..μπήκα να γράψω πρώτα για να προλάβω μην τυχόν και ξυπνήσουν και τώρα θα σας διαβάσω στα γρήγορα...


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites

palm και εγώ σκέφτηκα πολλές φορές να τα αφήσω να κλάψουν αλλά είναι 2 και θα ξυπνήσει το ένα το άλλο στανταρ..μπράβο πάντος που τα καταφερες......θα τη στείλεις στο νησι????? άλα της η μικρή!!!!! εσυ άδεια πότε??


ty11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βρε Ioanna..μπήκες και ζωντάνεψες την παρέα μας.

Κουράγιο με τον υπνο...είναι δύσκολο το ξέρω...αλλά που θα πάει, θα στρώσουν κι αυτά. Το Κοιμάμαι Μεγαλώνω το ξέρω, δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά το δίνει και μια φίλη μου στην κόρη της. Βασικά εμείς από τρέλλα είμαστε περισσότερο της υγιεινής διατροφής (και καλά) και είχα διαβάσει κάτι σκληροπυρηνικές θηλάζουσες σε κάτι φόρουμ που το έκραζαν...αλλά νομίζω οτι ειναι υπερβολικές. Εγώ αν δεν έστρωνε πλέον ο ύπνος της στον 14ο μήνα και δουλεύοντας από τον Γενάρη,...όχι Κοιμάμαι Μεγαλώνω θα έδινα...και κανένα σκεύασμα φαρμακείου μην σου πω :tongue:

Τα δόντια ειναι θέμα παιδιού...εμείς έχουμε 12...και νομίζω ειναι ρεκόρ γιατί όσα παιδάκια ξέρω στην ηλικιά μας έχουν λιγότερα έως πολύ λιγότερα. Να ξέρεις οτι όσο πιο αργά τα βγάζεις, τόσο πιο γερά θα είναι λένε οι ορθοδοντικοί.

Είμαι ρετάλι από την πισίνα. Ξύπνησε και στις 5.30 χθες το βράδυ η μικρή λόγω ζέστης και της έδωσα νερό αλλά μέχρι να ξανακοιμηθεί πέρασε ένα μισάωρο...τι να το κάνεις; Εγώ στις 7.00 έπρεπε να σηκωθώ για δουλειά...και ξέρετε τώρα ε; Εχω καλομάθει να κοιμάμαι σερί και χωρις ενοχλήσεις....:oops::oops::oops:

Οι άλλες έχουν εξαφανιστεί....ελπιζω να είστε όλες σας καλά. Ααααχ βρε Futuraki μας λείπεις πολύ και σε σκέφτομαι συχνά. Εύχομαι να είσαι καλά. Αν μας διαβάζεις...δώσε ένα σημείο ζωής...εστω και σε μήνυμα. Θα χαρώ πραγματικά πολυ.


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου βρε Ioanna..μπήκες και ζωντάνεψες την παρέα μας.

Κουράγιο με τον υπνο...είναι δύσκολο το ξέρω...αλλά που θα πάει, θα στρώσουν κι αυτά. Το Κοιμάμαι Μεγαλώνω το ξέρω, δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά το δίνει και μια φίλη μου στην κόρη της. Βασικά εμείς από τρέλλα είμαστε περισσότερο της υγιεινής διατροφής (και καλά) και είχα διαβάσει κάτι σκληροπυρηνικές θηλάζουσες σε κάτι φόρουμ που το έκραζαν...αλλά νομίζω οτι ειναι υπερβολικές. Εγώ αν δεν έστρωνε πλέον ο ύπνος της στον 14ο μήνα και δουλεύοντας από τον Γενάρη,...όχι Κοιμάμαι Μεγαλώνω θα έδινα...και κανένα σκεύασμα φαρμακείου μην σου πω :tongue:

Τα δόντια ειναι θέμα παιδιού...εμείς έχουμε 12...και νομίζω ειναι ρεκόρ γιατί όσα παιδάκια ξέρω στην ηλικιά μας έχουν λιγότερα έως πολύ λιγότερα. Να ξέρεις οτι όσο πιο αργά τα βγάζεις, τόσο πιο γερά θα είναι λένε οι ορθοδοντικοί.

Είμαι ρετάλι από την πισίνα. Ξύπνησε και στις 5.30 χθες το βράδυ η μικρή λόγω ζέστης και της έδωσα νερό αλλά μέχρι να ξανακοιμηθεί πέρασε ένα μισάωρο...τι να το κάνεις; Εγώ στις 7.00 έπρεπε να σηκωθώ για δουλειά...και ξέρετε τώρα ε; Εχω καλομάθει να κοιμάμαι σερί και χωρις ενοχλήσεις....:oops::oops::oops:

Οι άλλες έχουν εξαφανιστεί....ελπιζω να είστε όλες σας καλά. Ααααχ βρε Futuraki μας λείπεις πολύ και σε σκέφτομαι συχνά. Εύχομαι να είσαι καλά. Αν μας διαβάζεις...δώσε ένα σημείο ζωής...εστω και σε μήνυμα. Θα χαρώ πραγματικά πολυ.

palmoma καλα εισαι?

ελπιζω να με θυμασαι ειχα μιληση στο παρελθον στο αλλο παρεντ.

χαρηκα πολυ που σε πετυχα!


image.php?u=35426&dateline=1369653980
Link to comment
Share on other sites

Χαθήκαμε...άραγε να φταίνε οι αποστάσεις;; χαθήκαμε...μπα, τα μωράκια φταίνε χι χι χι

Γεια σας κοριτσόπουλα! Πώς είστε; Όλα καλά; Εμείς είμαστε μια χαρά σχεδόν...Βαφτιστήκαμε, δεν κλάψαμε καθόλου (όλοι μας αναρρωτιόμασταν πώς έγινε αυτό το θαύμα!) και τώρα πρήζουμε τη μανούλα μας όσο θα την έχουμε ακόμα σπίτι! Τρώμε και φρουτόκρεμα, και λαχανικά και την απογευματινή κρέμα με μεγάλη επιτυχία τουλάχιστον την τελευταία!

Σε γενικές γραμμές τα πάνε καλά. Αυτό που δε λένε να μάθουνε είναι τα λαχανικά που έχει περάσει μία βδομάδα σχεδόν και ακόμα συμπληρώνω γάλα στο μεσημεριανό γιατί απλά δεν τρώνε ποσότητα από τα λαχανικά τους. Η μεγάλη δε, σχεδόν καθόλου! Από τον ύπνο τους όμως να μην παραπονεθώ καθόλου!!!! Μετά τις 9.30 το βράδυ, ξυπνάμε το πρωί κατά τις 7 περίπου, άντε 7 παρά...Και στην κούνια τις βάζω σχεδόν πάντα ξύπνιες αλλά συνειδητοποιημένες ότι πάνε για ύπνο. Κάθομαι λίγο μαζί τους και τους μιλάω, τις φιλάω και νάνι νάνι...Αχ καλή μου Palmoma, όταν διάβαζα τα νέα σου είχα καταστεναχωρηθεί αλλά μετά είδα ότι τα κατάφερες μια χαρά και πολύ το χάρηκα...Αγάπη μου, στο βιβλίο δεν λέει να το αφήνεις να χτυπιέται στο κλάμα το έρημο...χα χα χα, λέει να του μιλάς λίγο και να το ησυχάζεις και μετά να φεύγεις...Πάντως έκανες πολύ καλή δουλειά και μπράβο σου!!!!

Με το θηλασμό και εμείς σιγά σιγά τον κόβουμε. Η μεγάλη το έχει σχεδόν παρατήσει το σπορ ενώ το μικρό ακόμα κάτι κάνει...όχι ότι το ζητάει, εγώ της το δίνω και ότι πάρει...τελευταίες παραστάσεις είναι εξάλλου αυτές! Αλλά το ταυτόχρονο τάισμα των κρεμών είναι λίγο τραγικό...η μία τρώει κανονικά η άλλη λιγότερο και άντε να τα υπολογίσεις! Μία ώρα και θέλω για να ταίσω πλέον! Και το μικράκι μου την τρώει σε 15 λεπτα...η άλλη είναι η δύσκολη!

Λοιπόν, θα σας πω μία γλυκιά καληνύχτα και θα τα ξαναπούμε σύντομα! Πολλά φιλάκια!!!!!!!!!!


C9cYp2.png[/url]

5oQRp2.png

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε χαιρετε!!!

ioanna κυνηγας νομιζεις ε??? ακόμα δεν εχεις δει τιποτα!! που να περπατησουν και να πρεπει να πας προς δυο κατευθυνσεις ταυτόχρονα:shock: χαμός σου λεω γινεται!! Θα σηκωθει κ ο Κων, συνεχως αλλάζουν, εμενα στεκοταν πρωτα ο μεγαλος, μετα περπατησε ο μικρος επεσε και το σταματησε και τωρα περπαταει μονος του μονο ο μεγαλος....ο,τι να ναι...

Ας μην γκρινιαξω κ εγω... βασικα ουτε στο τηλεφωνο δεν μπορω να τα πω, γιατι πολύ απλα νιωθω οτι κανεις δε με καταλαβαινει και ακουγομαι υπερβολικη.

για τα δοντια μην αγχωνεσαι ειναι στο παιδι. ο μεγαλος εχει 8 και ο μικρος 12

για τον υπνο κανε υπομονη λιγο ακομα....εδω πανε να στρωσουν οι δικοι μου που το ειχα αποκλεισει τα προσεχη χρονια!:tongue:χαχαχα ειναι ομως σκοτωμα,...το σκεφτομαι κ μου σηκωνεται η τριχα...να εχεις αυτη την κουραση της αυπνιας μες στη μερα. Κουραγιο!!

τελικα με βοηθεια τι εκανες? σε βοηθαει η μαμα σου ακομα?

τα ταξιδια πως πηγαν?

σου ευχηθηκα για τη βαφτιση, δε θυμαμαι:oops: αν οχι να σου ζησουν!!!! Γερα και τυχερα να ειναι!:D

Παλμ χαχαχα κ εγω τωρα πλεον εχω καλομαθει με τα ψιλοσερι και μου κακοφαινεται... ετσι ειναι ο ανθρωπος τελικα, πολύ προσαρμοστικός, απο ολες τις πλευρες!!!

το κοιμαμαι μεγαλωνω παντως εμενα δε με βοηθησε. Νομιζω πως απλά αρχισαν να κοιμουνται οταν ηταν εκεινα 'ετοιμα' να το κανουν. Ισως κουραζονται κιολας ολο εξω και περπατημα...{το χειμωνα τι κανουμε οεο???}

Παντως που θα φυγει η μικρη θα ξεκουραστεις κ εσυ... καλο θα σας κανει!

εμεις μπανιο δεν καναμε αλλο γιατι δροσισε αρκετα. Δε θυμαμαι αν σας ειπα για την πρωτη αποπειρα...σκουρα τα πραγματα. Θελει πολυ υπομονη το πραγμα!!! Ειναι δυο τα παιδια και οι γονεις μονο δε φτανουν μου φαινεται....ουτε να στρωσεις την πετσετα δεν μπορεις:?

εντιτ: γεια σου τρινιτακι!! να σου ζησουν οι μικρες!!

δε μου λες, αφου ειναι στο ιδιο δωματιο, το πρωι ξυπναει και η μια την αλλη?


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλοφώτιστα τα νεοβάπτιστα σας καλέ, να εχουν υγεία και τύχη.

Trinitaki το βιβλίο το διάβασα 3 φορές...ήξερα καλά τι έλεγε. Ελεγε να μπαινοβγαίνεις τηρώντας συγκεκριμένους χρόνους...και αυτό και έκανα. Δεν λεει να το αφήνεις να χτυπιέται στο κλάμα; Και όταν φτάνεις στην ημέρα 6 ή 7 που λέει να μπαίνεις ανά 13 ή 15 λεπτα τι νομίζεις οτι έκανε η δικιά μου; Χτυπιόνταν και ούρλιαζε. Εδώ το βιβλίο λέει οτι και εμετό να κάνει εσύ μένεις απτόητος...καθαρίζεις, αλλάζεις αλλά εκεί απτόητος δεν το παίρνεις αγκαλιά δεν το κοιμίζεις αγκαλιά. Απλά εξαρτάται προφανώς από το παιδί...άλλα απλά γκρινιάζουν, αλλα κλαίνε και άλλα χτυπιούνται στο κλάμα. Και το θέμα ειναι οτι φοβάμαι οτι δεν κατάφερα και τίποτα γιατί μετά από 2 εβδομάδες ηρεμίας, τις τελευταίες ημέρες εχει κάνει πισωγύρισμα. Κλαίει ξανά όταν την βάλω στο κρεβάτι (χθες έκλαιγε και αρκετά) και ξυπνάει 2 φορές ΠΑΛΙ γύρω στις 3 και μετά στις 5.30. Και καλά στις 3 αποκοιμιέται...στις 5.30 όμως αρνείται να ξαναμπεί στην κούνια και καταλήγουμε μαζί...και φυσικά 2 φορές έγινε (νομιζα οτι ζεσταινόνταν και γι'αυτό έγινε) αλλά αρκούσε για να της καταγραφεί και να το κάνει συνήθεια. Και δεν έφτανε μόνο αυτό αλλά τις τελευταίες ημέρες έχει προσκολληθεί πάνω μου....και με προβληματίζει ιδιαίτερα όλη αυτή η κατασταση. Ιδιαίτερα τώρα που θα μείνει λίγο καιρό χωρίς εμένα...δεν ξέρω τι θα κάνει. Ελπίζω απλά στην προσαρμοστικότητα των μωρών-παιδιών.

Αλλά να σας πω κάτι κορίτσια; Νομίζω οτι του δίνουμε περισσότερη σημασία από όση του αρμόζει...δηλαδή ΟΚ ειναι κούραση και η αϋπνία...και ειδικά για εσάς που έχετε διδυμάκια, δεν το συζητώ. Αλλά ΟΚ τι θα γίνει δηλαδή; Δεν θα κοιμηθούν; Θα κοιμηθούν...μπορεί να αργήσουν, αλλά θα μάθουν. Γιατί δηλαδή θα έπρεπε να γεννηθούν μαθημένα ή να μάθουν σε λίγους μήνες; Ας το μάθουν κι αργότερα. Σιγά τι θα πάθουν; Εγώ το έχω πια φιλοσοφήσει...και αν δεν είχα την δυνατότητα να την στείλω στο νησί με την μαμά μου, δηλαδή αν ήταν μια φάση που θα ήμασταν μαζί συνεχώς θα την άφηνα ήσυχη...δεν θα την πίεζα. Εχω διαβάσει ένα τέλειο βιβλίο που λέγεται Τα Μωρά είναι άνθρωποι της νύχτας και συμφωνώ με την προσέγγισή της συγγραφέως. Εχω μετανιώσει ΟΙΚΤΡΑ που προσπάθησα να εφαρμόσω το ΚΟιμήσου Παιδί μου ακομα και αν αποδέχομαι οτι την μικρή βελτίωση που είχαμε την οφείλω σ'αυτό...αλλά πάντα θα αναρωτιέμαι τι αντίκτυπο είχε για την μικρή αυτή "εγκατάλειψη"...πως ένιωθε που την αφηνα να κλαιει, έμπαινα να την καθησυχάσω αλλά δεν την άγγιζα και δεν την έπαιρνα αγκαλιά, και έβγαινα απο το δωματιο και την άφηνα να συνεχίζει να κλαίει.


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...