Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χωρίς να θέλω να σε προϊδεάσω αυτά έπαιρνα δεν με βοήθησαν ποτέ ούτε τον άντρα μου … με βοήθησαν μόνο τα pregnancy που κατέληξε σε παλινδρόμηση αλλά δεν έχει σημασία … πάντως τα ινοφερτ με ένα χάπι για την αντίσταση στην ινσουλίνη με επανέφεραν στα κιλά μου που εοχε ξεφύγει χωρίς να καταναλώνω μεγάλη ποσότητα φαγητού δεν με βοήθησαν σε τίποτα άλλο.. α και με έφτιαξαν τον κύκλο που και πάλι μια μ ερχόταν 25η ημέρα μια 28η γενικά δεν με είχαν βοηθήσει … θεωρώ δεν είναι για τις δικές μας περιπτώσεις … αυτό προσωπική μ άποψη μπιρει σε σενα να δουλέψουν …

      Και επισης τα well man τον άντρα μου τον επανέφεραν στα αρχικά κιλά που τον γνώρισα ενώ καταφέραμε σε δυο χρόνια και έχασε 25 κιλά με αυτά έγινε πάλι άστο … στον μήνα πάνω πήρε το κουτί ξ το πέταξε στα σκουπιδια από τα νεύρα του έτρωγε χωριά να πεινάει φοβερή όρεξη συν ότι το σπερμα ατην εξέταση ήταν ίδιο …

      επειδη έχω περάσει πολλά επιμένω στο q10 δεν ξέρω ακόμα την εξέλιξη είναι πολύ νωρίς να μιλάω κε σιγουριά αλλά όταν σ λένε άριστο σπερμα κάπου λες έκανε δουλεια ..  άμα ψάξεις και σε φαρμακεία στο Ίντερνετ μήπως τα βρεις πιο φθηνά ;;;; 

      Και επισης τα well man τον άντρα μου τον επανέφεραν στα αρχικά κιλά που τον γνώρισα ενώ καταφέραμε σε δυο χρόνια και έχασε 25 κιλά με αυτά έγινε πάλι άστο … στον μήνα πάνω πήρε το κουτί ξ το πέταξε στα σκουπιδια από τα νεύρα του έτρωγε χωριά να πεινάει φοβερή όρεξη συν ότι το σπερμα ατην εξέταση ήταν ίδιο …

      επειδη έχω περάσει πολλά επιμένω στο q10 δεν ξέρω ακόμα την εξέλιξη είναι πολύ νωρίς να μιλάω κε σιγουριά αλλά όταν σ λένε άριστο σπερμα κάπου λες έκανε δουλεια ..  άμα ψάξεις και σε φαρμακεία στο Ίντερνετ μήπως τα βρεις πιο φθηνά ;;;; 

      Εμένα ο άντρας μου πέρνει τις q10 300mg της OL και θα μάθουμε αν έκαναν δουλειά σε  περίπου ένα μήνα που θα το ελέγξουμε 

Future gossips και όχι μόνο!!!!


Future

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον καλο φθινοπωρο! ανυπομονω να δροσισει λιγακι....

τα δικα μας νεα....κ εμεις ακομα ξυπναμε 1 στις 2 νυχτες κ δινω γαλα. Το χω παρει κ εγω αποφαση απλά ειναι κάποιες μερες που νιωθω πολύ κουρασμενη:roll:

περπατανε, τρεχουν, σκαρφαλωνουν παντου, δε στεκονται πανω απο 3 λεπτα σε οποιοδηποτε παιχνιδι, αντικειμενο, κουνια τσουληθρα κτλ. Κοινως ειναι θηρια, κλασσικα αγορια μαλλον, τι να πω..

δε μιλανε μονο μαμα μπαμπα στο τσακιρ κεφι

πηρα 3 μηνες ακομα αδεια, αλλαξε η εγκυκλιος και προβλεπεται για τα διδυμα

συνεχιζω σε λιγο....


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

συνεχεια..

μπανια καναμε καμποσα, τα παιδια δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκαν βεβαια κ εγω βουτουσα ολοκληρη λιγες φορες αφου απο το κυνηγητο δεν ειχα και πολύ διαθεση, γυρνουσαμε σπιτι πτωμα

περιμενω τις αποσπασεις να δω που θα παω σχολειο επιτελους τον δεκεμβρη...τα εργασιακα ομως ειναι χαλια,.,,τα οικονομικα επισης.

επισης εχω ξαναπαχυνει (η κακη μου ψυχολογια φταιει) κ εκνευριζομαι ακομα περισσοτερο.

παω γιατι γκρινιαζουν

ελπιζω να γραφω συχνοτεα

φιλια σε ολες!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε διδυμομάνες τι τραβάτε; Να σας πω οτι εμείς κοιμόμαστε σερί; Να σας πω οτι πολυ σπάνια ξυπνάμε και αν μας συμβεί αρκεί ένα "σσσ" και αγκαλίτσα από την μαμά (που είναι ξαπλα στο δίπλα κρεβάτι στις διακοπές με την κουνια κολλημένη χωρίς κάγκελο στο 2πλο κρεβάτι) για να ξανακοιμηθούμε; Να σας πω να μην χάνετε την ελπίδα σας γιατί ξαφνικά τους έρχεται και ξεκινά το σερί νάνι...και δεν θυμάστε πότε ξεκίνησε και πως; Να σας πω οτι έχω ενα άγχος για το τι θα γίνει όταν θα γυρίσουμε σπίτι μας στο κρεβάτι μας και στο δωμάτιό μας....;

Ααααχ έχουμε 3 εγκύους στο γραφείο...και ζηλεύω :tongue::roll:


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Παλμ οσο ανωμαλο κ αν ακουγεται κ εγω θελω να ξαναζησω μια εγκυμοσυνη... Βεβαια αν δεν πανε 3-4 χρονων πρωτα θα ηταν αυτοκτονικο:mrgreen:. ειναι αυτο που λενε η ψυχη μου θελει αλλά το σωμα δεν μπορει. Και γενικά απο οοοοολη τη φαση του μεγαλωματος των παιδιων νομιζω δε μ εχει χαλασει ουτε η κουραση ή η αυπνια...μ εχεθ καταστρεψει η κλεισουρα. Δηλαδη οταν εχεις δυο παιδια καλά καλά ουτε στον κηπο δεν μπορω να βγω πλεον αν δεν εχω αλλο ατομο, ποσο μαλλον οτι το βουταω και παω σουπερμαρκετ βρε αδερφε να παρει λιγο αερα το κεφαλι σου!!

Δε θελω να παραπονιεμαι ομως γιατι εχει και πολλά θετικα τα οποια μαλλον θα τα δω μεγαλώνοντας!

δε θυμαμαι τι θεμα ειχατε αλλά γιατι δεν κανετε καμια προσπαθεια πχ σπερματεγχυση?


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί ο σύζυγος ειναι σίγουρος (!!!) οτι τώρα που μας έφυγε το άγχος (εμένα δηλαδή) αν προσπαθήσουμε με τον γνωστό παραδοσιακό τρόπο θα τα καταφέρουμε. Και δεν θέλει να πάρω άλλα φάρμακα...λες και πήρα και πολλά.

Αλλά προς το παρόν ουτε τα παραδοσιακά δεν κάνουμε και ας έχουμε μείνει αρκετές φορές μόνοι πλέον....θα το ξεχάσω το άθλημα :tongue::tongue:

Τέσπα θα δουμε...δεν αγχώνομαι...αν και θα έπρεπε.. Σήμερα μας μάζεψε ο προϊστάμενός μου και μας είπε .."να αρχίσουμε αν δεν το έχουμε κάνει ακόμα να στέλνουμε βιογραφικά"...τόσο καλά! Δεν μας σώζει τίποτα.

Αχ ναι εμείς δεν μπορώ να πω...βγαίνουμε. Με ένα είναι πιο εύκολα...κυνηγάμε, τρέχουμε, αλλά και σουπερ μάρκετ πάμε, και μανάβικο, και κούνιες και βόλτα σε καφετέρια πλέον και εστιατόριο...μεγαλεία σας λέω:D


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο σύζυγος ειναι σίγουρος (!!!) οτι τώρα που μας έφυγε το άγχος (εμένα δηλαδή) αν προσπαθήσουμε με τον γνωστό παραδοσιακό τρόπο θα τα καταφέρουμε. Και δεν θέλει να πάρω άλλα φάρμακα...λες και πήρα και πολλά.

Αλλά προς το παρόν ουτε τα παραδοσιακά δεν κάνουμε και ας έχουμε μείνει αρκετές φορές μόνοι πλέον....θα το ξεχάσω το άθλημα :tongue::tongue:

Τέσπα θα δουμε...δεν αγχώνομαι...αν και θα έπρεπε.. Σήμερα μας μάζεψε ο προϊστάμενός μου και μας είπε .."να αρχίσουμε αν δεν το έχουμε κάνει ακόμα να στέλνουμε βιογραφικά"...τόσο καλά! Δεν μας σώζει τίποτα.

Αχ ναι εμείς δεν μπορώ να πω...βγαίνουμε. Με ένα είναι πιο εύκολα...κυνηγάμε, τρέχουμε, αλλά και σουπερ μάρκετ πάμε, και μανάβικο, και κούνιες και βόλτα σε καφετέρια πλέον και εστιατόριο...μεγαλεία σας λέω:D

ιιιιιιιιιιιιιιιι ζηλευω τοσες βολτες!!!! εμας ειναι ολοκληρος αθλος. Εκστρατεια σας λεω!! Ερχομαι πολυ πιο κουρασμενη απ οτι φευγω. :?

δωσε ενα χρονικο διαστημα αλλά με καλη εξασκηση του αθληματος:tongue: και μετα το βλεπετε πάλι. Ειναι ωραιο δωρο στη μικρη σου παντως ενα αδερφακι!

για τα εργασιακα τι να πω...παντου χαλια τελικα...

εχουν ξυονησει ηδη για μεσημερι και αλωνιζουν!! βαι βαι βαι


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσουδια όλα καλά;

Εμείς συνεχίζουμε τα πάνω κάτω στο νησί καθώς η μικρή ακόμα παραθερίζει. Και εγώ αλλωνίζω την Ελλάδα κάθε Πέμπτη μετά την δουλειά φεύγω και κάθε Κυριακή γυρίζω...τα'χω λίγω παίξει τολμώ να πω. Τουλάχιστον η μικρή περνάει καλά.

Εσείς;


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Και σημερα σε σκεφτομουν παλμομακι!

Ωστε ακομα παραθεριση. Μα δε δροσισε καπως ο καιρος? Ειναι κουραση το πανω κατω αλλά σκεψου οτι εχει η μικρη συνεχεια πραγματα να ασχολειται. Εγω απορω πως θα τη βγαλουμε σπιτι στο χειμωνα:?

Κ εμεις καλα. Πολλη κουραση ολη μερα ομως. Περιμενω πως και πως να περασει λιγο ο καιρος να καταλαβαινουν καποια πραγματα. Ηδη εχω αρχισει τη μεθοδο της τιμωριας. Μπας και σοβαρευτουν λιγο:tongue: ή απλά μπας και γλιτωσουμε κανα κεφαλι!!!

καληνυχτιζω!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χαθήκαμε για αρκετό καιρό...άρχισα και τη δουλειά και είμαστε όλη μέρα στους δρόμους! gemini, τι ήταν αυτό που έγραψες ότι άλλαξε κάτι και προβλέπεται για τα δίδυμα; Καθότι έχω τρελό πρόβλημα με τα αφεντικά μου που κάνουν τα πάντα για να παραιτηθώ...Και τώρα θέλω να πάω τις μικρές στην παιδίατρο και τρέμω να ρωτήσω για να λείψω το πρωί...Αν το δεις πες μου σε παρακαλώ...

Κατά τα άλλα, έχει δροσίσει αρκετά και σε μας εδώ. Οι μικρές δυστυχώς κάνανε μόνο 9 μπάνια και αυτά με την ψυχή στο στόμα! Έχω υποσχεθεί όμως στον εαυτό μου, του χρόνου πρώτα ο Θεός που θα περπατάνε θα πηγαίνουμε πιο συχνά...αν είναι φρόνιμες! Με το φαγητό ακόμα να στρώσουμε αλλά χαμογελάμε και μεγαλώνουμε όπως όπως! Τιμωρίες και παραθερισμός από τα νέα τα διά σας και συνεχίζουμε! Βοήθεια συναδέλφισσες! Πάμε για άλλα!


C9cYp2.png[/url]

5oQRp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοπελούδια μου γλυκά τι κάνετε;

Εγώ ειμαι Αθήνα, από Κυριακή βράδυ εως και Πέμπτη μεσημέρι...και τις υπολοιπες ημέρες ειμαι στο νησί. Ωραία ζωή! Η μικρή και η μεγάλη είναι εκει και συνεχίζουν τις διακοπές τους, τι καλά! Και ετσι επωφελούμαστε και εμείς. Η μικρή έχει γίνει μαυροτσούκαλο και κατάξανθη από τον ήλιο, τρελλαίνεται με το νερό, δεν φοβάται πια ούτε καν τα κύματα.

Εντάξει το πάνω κάτω είναι λίγο κουραστικό για εμάς...αλλά η αλήθεια ειναι οτι αποζημιωνόμαστε όταν είμαστε εκεί.

Εχει μεγαλώσει και ψηλώσει πολύ το παιδάκι μου...και σκέφτομαι πολύ πολύ έντονα το 2ο...δεν έχω και τα απεριόριστα περιθώρια άλλωστε.

Σκέφτομαι αυτή την περίοδο να κάνω και ένα χειρουργείο που θέλω για τα μάτια μου και είναι ευκαιρία όσο δεν έχω την μικρή...όχι όχι δεν είναι καταράχτης...είπαμε ειμαι μεγάλη αλλά οοοοοχι και τόσο μεγάλη :tongue::P

Trinitaki να μην τους αφήνεις να σου κάνουν την ζωή δύσκολη. Αν σε απολύσουν τώρα θα σε πληρώσουν χρυσή. Να ανακοινώνεις οτι πρέπει να πας στον παιδίατρο και να ζητάς άδεια....αλλά να μην τρέμεις. Νομίζω οτι σε καλύπτει ο νόμος.

Εμείς περιμένουμε απολύσεις. Αλλά εμεινε έγκυος μια συνάδελφος και επειδή επίκειται η αναχώρησή της...μπορεί και να πάρουμε παράταση προς το παρόν.

Geminaki ελπίζω να είστε καλά και να αντέχετε! Αλήθεια ξεκίνησες εσύ δουλειά;


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Palmomaki μια χαρα σας βρισκω. Μεγαλη ευκαιρια για τη μικρη αυτο!

Σκεφτεσαι για δευτερο ε?? κ εγω νομιζω αν ηταν ενα ειναι η ηλικια που θα το σκεφτομουν... Τωρα παλευω με τις ισορροπιες μεσα μου. Ποτε θελω, ποτε δε θελω. Περιεργα συναισθηματα. Ειναι πολυ ζωηροι και δεν την παλευω ωρες ωρες. Αναρωτιεμαι ποσα λαθη εχω κανει... ή απλά θα μαγαλωσουν, θα καταλαβαινουν και θα εχουμε καλυτερη 'συνεργασια'. για την ωρα απλά παραπαιω.

Να την κανεις τη επεμβαση...γιαγούλα:tongue: Φανταζομαι οταν χαλασει ο καιρος πρωτα θα ανεβειτε οριστικα ε? ακομα μπανια το θηριο! Δεινη κολυμβητρια τη βλεπω!!

τρινιτι ειμαι εκπαιδευτικος και βρηκα την εγκυκλιο:" καθορισμος αδειας ανατροφης τεκνου" βγηκε στις 13/08/2013. Εκει υπαρχει μια παραγραφος που αναφερεται στα διδυμα. Δεν εχω χρονο τωρα να το βρω...κοιταξε το!!

φιλια!!!!!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι κανουν τα κοριτσια? χαθηκατε ολες?

Παλμομα εσεις φανταζομαι θα επιστρεψατε, χαλασε ο καιρος.:rolleyes: Πως ειναι η μικρη??

Εμεις εχουμε θεμα παλι με τον υπνο. Νομιζω οτι δε θα κοιμηθω σερι ποτε ξανα...κ αυτο το πραγμα και με κουραζει και μ εκνευριζει.... Πιστευω οτι ξυπνανε το βραδυ κ επειδη δεν εχουν μαθει να κοιμουνται μονοι τους (ο ενας θελει κουνημα στο ριλαξ και ο αλλος παρεα) αρχιζουν τα παρατραγουδα. Αυτη η δουλεια ομως δε γινεται. Ποσο αλλο πια ν αντεξω κι εγω... Σκεφτομαι να εφαρμοσω το ΄κοιμησου παιδι μου' αν και δεν ειμαι και πολυ υπερ, και δεν ξερω κιολας αν πιασει και κλαινε τσαμπα.

Εσεις πως τα πατε τωρα?? Πως την κοιμιζεις?


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Επιστρέψαμε μόλις χθες όλοι μαζί στην Αθήνα. Και λέμε πλέον καλό χειμώνα...αν και ο καιρός επέστρεψε στο καλοκαίρι έστω και προσωρινά.

Geminaki το θέμα υπνου νομίζω ειναι ένα θέμα δύσκολο. Η δική μου όλον αυτόν τον καιρό στο νησί κοιμόνταν σε κούνια κολλημένη (χωρίς κάγκελο) στο 2πλο κρεβάτι. Εμπαινε κανονικά στην κουνια της αλλά ήθελε να έρχεται και να πιάνει το πρόσωπό μου με τα χεράκια της και να ακουμπάει την μουσουδίτσα της πάνω μου για να αποκοιμιέται. Τώρα που γυρίσαμε και την έβαλα στο δωμάτιό της και στην κούνια της...έγινε ο χαμός. ΧΘες το βράδυ ξάπλωσα σε ένα μονό δίπλα της, δεν της άρεσε, προσπαθούσε να περάσει τα χέρια της από τα κάγκελα να κάνει το ίδιο, και δεν μπορούσε και τσαντιζόνταν...αλλά τελικά αποκοιμήθηκε σερί μέχρι το πρωί. Σήμερα το βράδυ είπα να την αφήσω στο δωμάτιο και να φύγω και μας άκουσε όλο το τετράγωνο...τελικά πήγα πάλι και ξάπλωσα δίπλα και με γκρινια κοιμήθηκε...και ελπίζω σερί. Το θέμα είναι οτι ξέρει πια να αποκοιμιέται μόνη της...και αν ξυπνήσει το βράδυ κοιμάται πάλι μόνη της χωρις βοήθεια (ελπίζω να μην με γκαντεμιάζω τώρα που τα γράφω αυτα). Βεβαια ειναι ακόμα σε προσαρμογή από τις διακοπές εδώ και δεν θέλω να την ζορίσω.

Το Κοιμήσου παιδί μου όπως σας είχα πει το είχα εφαρμόσει ...και ήταν πολύ δύσκολο. Από την μία χάρη σε αυτο αποθήλασε και του χρωστάω χάρη γιατί είχαμε φτάσει αισίως 15 μηνών σχεδόν και δεν ήξερε να αποκοιμιόνταν αλλιώς εκτός του στήθους...από την άλλη νομίζω οτι της δημιούργησε ένα στρες και μια ψιλοαπέχθεια για το κρεβάτι της και το δωμάτιό της...Δεν ξέρω. Δεν ήθελα να το εφαρμόσω...και δεν ειμαι χαρούμενη που το έκανα. Νομίζω όμως οτι η χρυσή τομή είναι να το εφαρμόσεις με το ενστικτό σου και όχι κατα λέξη. Δηλαδή να βρεις μια μέση οδό....γιατί η αυπνία δεν παίζεται η αλήθεια ειναι αυτή. Εγώ το εφάρμοσα 1 εβδομάδα κατά λέξη...αλλά μόνο την νύχτα. Το μεσημέρι η γιαγιά δεν τα κατάφερνε. Και Οκ δεν είμαι λιγότερο χαρούμενη...δεν έχει εξάρτηση από κανένα μεταβατικό αντικείμενο...κοιμάται όπου να'ναι με όποιον και να είναι...αλλά θέλει παρέα μέχρι να αποκοιμηθεί...δεν με χαλάει ουσιαστικά...αλλωστε σε λίγο καιρό θα διαβάζουμε παραμύθια για νάνι...επομένως η παρέα δεν με χαλάει...αν εξαιρέσεις οτι πολλές φορές αποκοιμιέμαι και εγώ μέχρι να την πάρει εκεινη ο ύπνος....:tongue:


A5K6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Παλμ τελικα δοκιμασα να το εφαρμοσω. ενα βραδυ κ ενα μεσημερι μονο στον μεγαλο για αρχη. Δεν αντεξα! Νομιζω το παιδι βιωνει εντονο στρες κ ειδα και διαφορα μες στη μερα. Δηλαδη ολο ειχε ανασφαλεια μη φυγω. Και το ιδιο κ οταν τον εβαλα στο κρεββατι του, εχοντας αποφασισει να μην την εφαρμοσω πια, οταν αρχιζα να του λεω καποια λογια οπως τοτε "πχ θα κοιμηθεις με το ελεφαντακι σου κτλ κτλ" σηκωθηκε πανω και μου εδειχνε την πορτα ο καημενος, φοβοταν μη φυγω παλι:(:(

Νομιζω απλά θα το παρω αποφαση, οταν κουραζομαι μου δινω το δικαιωμα να συχτηριζω λιγο, αλλά χωρις κανενα δισταγμο πια αποφασισα να μην το ξαναδοκιμασω. δεν μου ταιριαξε σα φιλοσοφια. Ισως αν το παιδι ηταν το δεχοταν πιο ευκολα να μην ειχα προβλημα..

θα μεγαλωσουν που θα παει!?

η μικρη σου μωρε εχει αποσυντονιστει απο τις διακοπες, θα επανελθει σιγα σιγα! Τι να κανουν κι αυτα, σκεψου την ανασφαλεια που νιωθουν:rolleyes:


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...