Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Συνεχόμενες αποβολες


Recommended Posts

1 hour ago, Klaral είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!! Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου, αλλά πίστεψέ με, όλα καλά θα πάνε!! Είχα μια εξωμήτριο κύηση από την οποία έχασα την αριστερή σάλπιγγα, μια αποβολή, μια παλλινδρομη και τρεις βιοχημικές..τώρα έχω δύο γιους, από αυτόματη σύλληψη. Τον μεγάλο τον γέννησα 40 ετών και τον μικρό 42. Είχα κάνει φυσικά και εγώ εξετάσεις, αιματολογικές, ανοσολογικές, ορμονολογικες και θρομβοφιλιας. Στον μεγάλο μου γιο, έκανα παρακολούθηση ωορρηξίας συν τις εξετάσεις..ο μικρός ήταν έκπληξη 😊. Ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου, κανέ τις εξετάσεις σου και σύντομα θα τα καταφέρεις!!

Καλησπέρα!!Ευχαριστώ για την απάντηση!Τελικά είχε βρεθεί η αιτία; Τι σε βοήθησε και τα κατάφερες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 15/12/2022 at 10:48 ΜΜ, Ελένη Κ είπε:

Θα σε συμβουλεύσω να μην κάνεις τεστ πριν την καθυστέρηση γιατί κι εγώ έτσι ανακάλυψα τις βιοχημικές.Συμβαινουν συχνά απλά οι περισσότερες κοπέλες δεν τις καταλαβαίνουν καν γιατί δεν ψάχνονται .Οπότε αφού έχεις ήδη και ένα παιδάκι δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι και να τι σκέφτεσαι τόσο πολύ .Χαλάρωσε και μην κάνεις τεστ πριν από καθυστέρηση.

Εσένα οι παλινδρομες ποτέ σταματούσαν;Είχατε δει έμβρυα;Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου να χαίρεσαι την κορούλα σου και με το καλό το νέο μέλος!Άρα το μόνο που έκανες και τα κατάφερες ήταν αντιπηκτικες και σαλοσπιρ; Και επίσης αν μπορείς θα ήθελα πληροφορίες για το Έλενα σε παρακαλώ.

Καλησπέρα κορίτσια είχα και εγώ μία παλινδρομική μετά το γιο μου Όποιος είναι πέντε ετών αυτή τη στιγμή και δε συμφωνώ με το γεγονός ότι επειδή υπάρχει ένα παιδί δεν πρέπει να ψαχτούν σε εξετάσεις γιατί υπάρχει και η λεγόμενος δευτερογενής υπογονιμότητα αυτό συμβαίνει όταν υπάρχει ήδη ένα παιδί και μετά υπάρχει υπογονιμότητα για πολλούς και διάφορους λόγους που μπορεί να προκύψουν όσο περνούν ταχρονια !!!Εγώ έκανα εξετάσεις για θρόμβο φιλια Και άλλες ομαδικές και θα σου λογικές εξετάσεις οι οποίες βγήκαν πολύ καλές και έκλεισα ραντεβού για σαλπιγγογραφία και εξέταση σπέρματος οι οποίες όμως εμένα δεν έγινα ποτέ καθώς έμεινα έγκυος ξανά καπάκι μετά την παλινδρομεί κύηση και αυτή τη στιγμή έχω ένα μωρουδακι σχεδόν τριών μηνών!!!Έπαιρνα ταυτόχρονα βιταμίνες που μου είχε δώσει για υπογονιμότητα ίσως αυτές βοήθησα τι να πω ίσως ήταν και τυχαίο αυτό που θέλω να πω ότι καλύτερα να ψαχτείς και αν υπάρχει οτιδήποτε να το διορθώσεις παρά να σου πάρει χρόνια αναμονής χωρίς να ξέρεις αν υπάρχει κάτι παθολογικό !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @Ελένη Κ!!!! Δεν βρέθηκε ποτέ η αιτία..βάση εξετάσεων όλα ήταν μια χαρά....ποτέ δεν μάθαμε γιατί τόσες ατυχίες. Εικάζουμε ότι μάλλον λόγω ηλικίας, ήμουν 36 όταν άρχισα να προσπαθώ, αλλά βάση αποτελεσμάτων, ούτε αυτό ήταν!! Ο άνδρας μου δεν πρόλαβε να ψαχτει, οπότε αφήνουμε ένα παράθυρο εκεί. Όσο και αν φανεί περίεργο, εμένα με βοήθησε η χαλαρότητα του γιατρού μου και η αποδοχή ότι μπορεί και να μην συμβεί ποτέ σε εμένα..απέβαλα το στρες σχεδόν τελείως. Δεν νομίζω ότι αυτός ήταν ο κυρίως παράγοντας, αλλά τουλάχιστον με βοήθησε να έχω μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Δεν πήρα ούτε βιταμίνες ούτε χάπια. Ο γιατρός μου διαφωνούσε βάση της υπερηχογραφικης εικόνας και των εξετάσεων. Νομίζω λίγο τύχη και λιγότερο στρες🙂

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Klaral είπε:

Καλημέρα @Ελένη Κ!!!! Δεν βρέθηκε ποτέ η αιτία..βάση εξετάσεων όλα ήταν μια χαρά....ποτέ δεν μάθαμε γιατί τόσες ατυχίες. Εικάζουμε ότι μάλλον λόγω ηλικίας, ήμουν 36 όταν άρχισα να προσπαθώ, αλλά βάση αποτελεσμάτων, ούτε αυτό ήταν!! Ο άνδρας μου δεν πρόλαβε να ψαχτει, οπότε αφήνουμε ένα παράθυρο εκεί. Όσο και αν φανεί περίεργο, εμένα με βοήθησε η χαλαρότητα του γιατρού μου και η αποδοχή ότι μπορεί και να μην συμβεί ποτέ σε εμένα..απέβαλα το στρες σχεδόν τελείως. Δεν νομίζω ότι αυτός ήταν ο κυρίως παράγοντας, αλλά τουλάχιστον με βοήθησε να έχω μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Δεν πήρα ούτε βιταμίνες ούτε χάπια. Ο γιατρός μου διαφωνούσε βάση της υπερηχογραφικης εικόνας και των εξετάσεων. Νομίζω λίγο τύχη και λιγότερο στρες🙂

Μακάρι να τα καταφέρω κι εγώ κάποια στιγμή...άρα οι εξετάσεις είναι απαραιτητες..ακόμη κιαν δεν βρεθεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ελένη Κ είπε:

Μακάρι να τα καταφέρω κι εγώ κάποια στιγμή...άρα οι εξετάσεις είναι απαραιτητες..ακόμη κιαν δεν βρεθεί κάτι.

Καλησπέρα Ελενη!!

Θα σου προτεινα οπως σου ειπαν παραπανω να κλεισεις ραντεβου στο Ελενα στο τμημα αποβολων ειτε τηλεφωνικα ειτε online στο 1535..

Η γιατρός ειναι εξαιρετική.. εχεις συγκεκριμένη ωρα ραντεβού οπότε δεν υπαρχουν καθυστερησεις..μπορεις να μιλησεις και τηλεφωνικα ή με mail πριν πας με την αιματολογο κα Οικονομοπουλου και να την ενημερωσεις οτι θα ερθεις απο μακρια ετσι ωστε να προγραμματιστουν οι αιμοληψιες σου για την ιδια μερα.. Δυστυχως θα πρεπει να ερθεις ξανα για τα αποτελεσματα αλλη μια φορα.. περιπου 20-30 μερες μετα..

Εννοειται πρεπει να εχεις μαζι σου ο,τι εξετασεις εχεις κανει εσυ και ο συζυγος!! Πολλες φορες βιοχημικες και παλινδρομες κυησεις οφειλονται στο σπερμα (κατακερματισμος DNA και οξειδωτικο στρες)..

Σου ευχομαι καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Καλησπέρα Ελενη!!

Θα σου προτεινα οπως σου ειπαν παραπανω να κλεισεις ραντεβου στο Ελενα στο τμημα αποβολων ειτε τηλεφωνικα ειτε online στο 1535..

Η γιατρός ειναι εξαιρετική.. εχεις συγκεκριμένη ωρα ραντεβού οπότε δεν υπαρχουν καθυστερησεις..μπορεις να μιλησεις και τηλεφωνικα ή με mail πριν πας με την αιματολογο κα Οικονομοπουλου και να την ενημερωσεις οτι θα ερθεις απο μακρια ετσι ωστε να προγραμματιστουν οι αιμοληψιες σου για την ιδια μερα.. Δυστυχως θα πρεπει να ερθεις ξανα για τα αποτελεσματα αλλη μια φορα.. περιπου 20-30 μερες μετα..

Εννοειται πρεπει να εχεις μαζι σου ο,τι εξετασεις εχεις κανει εσυ και ο συζυγος!! Πολλες φορες βιοχημικες και παλινδρομες κυησεις οφειλονται στο σπερμα (κατακερματισμος DNA και οξειδωτικο στρες)..

Σου ευχομαι καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου!!

Καλημέρα!!Σε ευχαριστώ πολύ!!! Εκεί θα γίνουν μόνο εξετάσεις σε μένα η και στον σύζυγος; Και επίσης η εξέταση για κατακερματισμό σπέρματος δεν γίνεται εκεί έτσι;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ελένη Κ είπε:

Καλημέρα!!Σε ευχαριστώ πολύ!!! Εκεί θα γίνουν μόνο εξετάσεις σε μένα η και στον σύζυγος; Και επίσης η εξέταση για κατακερματισμό σπέρματος δεν γίνεται εκεί έτσι;

Καλησπέρα!!

Αιματολογικες γινονται μονο σε εσενα για να εξετασουν τους πιθανους λογους που μπορει να οφειλονται ξεκαθαρα σε εσενα (θυροειδης, διαφορα αυτοανοσα και πολλες πιο εξειδικευμενες που δεν θυμαμαι ακριβως να σ πω)..

Ο κατακερματισμος γινεται μαζι με σπερμοδιαγραμμα αλλα δυστυχως εκει κανουν μονο απλο σπερμοδιαγραμμα (εαν θελει να κανει ο συζυγος απλο σπερμοδιαγραμμα θα πρεπει να εχετε κλεισει αντιστοιχο ραντεβου στο νοσοκομειο στο ανδρολογικο τμημα). 

Επιπλεον σκεφτομουν πριν λιγο πως δεν σου ανεφερα τον καρυοτυπο ζευγους..εχετε κανει?? σε αυτο βλεπεις χρωμοσωμικες ανωμαλιες που πιθανον υπαρχουν στο DNA του καθενος κ μπορει να οδηγησουν σε κυησεις με χρωμοσωμικες ανωμαλιες.. 

Επισης αλλο ενα θεμα ειναι η θρομβοφιλια (εαν εχεις χρειάζεται να κανεις αντιπηκτικες ενεσεις στη διαρκεια της εγκυμοσυνης)..

Γενικα υπαρχουν πολλα πραγματα που μπορεις να ψαξεις.. 

Θα μπορουσες να επικοινωνησεις με το τμημα αποβολων να σε καθοδηγησουν με τι σειρα θα σου προτειναν να δεις καποια πραγματα ετσι ωστε εαν χρειαστει να ερθεις Αθηνα να εχεις ηδη κοιταξει πραγματα τα οποια κρινουν απαραιτητα. Νομιζω σαν πρωτο βημα θα σ τα προτειναν αυτα.. Ισως να μην θεωρουν απαραιτητο τον κατακερμαρισμο σπερματος για παραδειγμα σε εσας εαν εχετε κανει σπερμοδιαγραμμα και εχουν βγει ολα τα αλλα καλα-δεν ειμαι σιγουρη γι αυτο (εμας που δεν ειχε βγει καλο το σπερμοδιαγραμμα μας ειπε πως θα επρεπε να ειχαμε κανει κ κατακερματισμο)..

Εγω πηγα στο Ελενα μετα απο 2 εξωσωμαρικες (μια παλινδρομη κ μια βιοχημικη) και ειχα ηδη κανει καρυοτυπο κ θρομβοφιλια. Εκει εκανα αιματολογικες..

Βεβαια εννοειται πως οσα σου συμβαινουν μπορει να ειναι κ τυχαια γεγονότα κ να μην υπαρχει κανενα απολυτως θεμα..οπως ανεφερε αλλη μια κοπελα οι βιοχημικες συμβαίνουν συχνα και συνηθως οι περισσοτερες απο εμας δεν εχουμε προλαβει καν να καταλαβουμε την υπαρξη εγκυμοσύνης..

Σορρυ αν σε εμπλεξα με ολα αυτα.. Εννοειται ρωτα με οτιδηποτε αλλο θες!!

Χαλαρωσε & ολα θα ερθουν οπως επιθυμεις!!!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2022 at 4:16 ΜΜ, Ελένη Κ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Μπορεί κάποια που έχει καταφέρει μετά από αποβολες να έχει μια ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη,να μας πει πως τα κατάφερε τελικά και να μας δώσει κουράγιο; 

 εγω μετα απο 3 βιοχημικες κ 6 παλινδρομες η μια  με  2δυμα ( εχασα κ τα όργανα μ) εχω μια κόρη  με δωρεά  ωαρίων  3 χρονων ποια...ειμαι  σιγουρη οτι θα τα καταφέρεις πολύ σύντομα....να κοιτας  μπροστά να έχεις δύναμη κ πίστη  κ ολα θα γίνουν...

.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

 εγω μετα απο 3 βιοχημικες κ 6 παλινδρομες η μια  με  2δυμα ( εχασα κ τα όργανα μ) εχω μια κόρη  με δωρεά  ωαρίων  3 χρονων ποια...ειμαι  σιγουρη οτι θα τα καταφέρεις πολύ σύντομα....να κοιτας  μπροστά να έχεις δύναμη κ πίστη  κ ολα θα γίνουν...

.

Έχω σοκαριστεί...τι έφταιγε για όλα αυτά που πέρασες??να σου ζήσει η κορούλα σου!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Καλησπέρα!!

Αιματολογικες γινονται μονο σε εσενα για να εξετασουν τους πιθανους λογους που μπορει να οφειλονται ξεκαθαρα σε εσενα (θυροειδης, διαφορα αυτοανοσα και πολλες πιο εξειδικευμενες που δεν θυμαμαι ακριβως να σ πω)..

Ο κατακερματισμος γινεται μαζι με σπερμοδιαγραμμα αλλα δυστυχως εκει κανουν μονο απλο σπερμοδιαγραμμα (εαν θελει να κανει ο συζυγος απλο σπερμοδιαγραμμα θα πρεπει να εχετε κλεισει αντιστοιχο ραντεβου στο νοσοκομειο στο ανδρολογικο τμημα). 

Επιπλεον σκεφτομουν πριν λιγο πως δεν σου ανεφερα τον καρυοτυπο ζευγους..εχετε κανει?? σε αυτο βλεπεις χρωμοσωμικες ανωμαλιες που πιθανον υπαρχουν στο DNA του καθενος κ μπορει να οδηγησουν σε κυησεις με χρωμοσωμικες ανωμαλιες.. 

Επισης αλλο ενα θεμα ειναι η θρομβοφιλια (εαν εχεις χρειάζεται να κανεις αντιπηκτικες ενεσεις στη διαρκεια της εγκυμοσυνης)..

Γενικα υπαρχουν πολλα πραγματα που μπορεις να ψαξεις.. 

Θα μπορουσες να επικοινωνησεις με το τμημα αποβολων να σε καθοδηγησουν με τι σειρα θα σου προτειναν να δεις καποια πραγματα ετσι ωστε εαν χρειαστει να ερθεις Αθηνα να εχεις ηδη κοιταξει πραγματα τα οποια κρινουν απαραιτητα. Νομιζω σαν πρωτο βημα θα σ τα προτειναν αυτα.. Ισως να μην θεωρουν απαραιτητο τον κατακερμαρισμο σπερματος για παραδειγμα σε εσας εαν εχετε κανει σπερμοδιαγραμμα και εχουν βγει ολα τα αλλα καλα-δεν ειμαι σιγουρη γι αυτο (εμας που δεν ειχε βγει καλο το σπερμοδιαγραμμα μας ειπε πως θα επρεπε να ειχαμε κανει κ κατακερματισμο)..

Εγω πηγα στο Ελενα μετα απο 2 εξωσωμαρικες (μια παλινδρομη κ μια βιοχημικη) και ειχα ηδη κανει καρυοτυπο κ θρομβοφιλια. Εκει εκανα αιματολογικες..

Βεβαια εννοειται πως οσα σου συμβαινουν μπορει να ειναι κ τυχαια γεγονότα κ να μην υπαρχει κανενα απολυτως θεμα..οπως ανεφερε αλλη μια κοπελα οι βιοχημικες συμβαίνουν συχνα και συνηθως οι περισσοτερες απο εμας δεν εχουμε προλαβει καν να καταλαβουμε την υπαρξη εγκυμοσύνης..

Σορρυ αν σε εμπλεξα με ολα αυτα.. Εννοειται ρωτα με οτιδηποτε αλλο θες!!

Χαλαρωσε & ολα θα ερθουν οπως επιθυμεις!!!! ❤️

Ούτε καρυότυπο ζεύγους κάνουν εκεί;

2 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Καλησπέρα!!

Αιματολογικες γινονται μονο σε εσενα για να εξετασουν τους πιθανους λογους που μπορει να οφειλονται ξεκαθαρα σε εσενα (θυροειδης, διαφορα αυτοανοσα και πολλες πιο εξειδικευμενες που δεν θυμαμαι ακριβως να σ πω)..

Ο κατακερματισμος γινεται μαζι με σπερμοδιαγραμμα αλλα δυστυχως εκει κανουν μονο απλο σπερμοδιαγραμμα (εαν θελει να κανει ο συζυγος απλο σπερμοδιαγραμμα θα πρεπει να εχετε κλεισει αντιστοιχο ραντεβου στο νοσοκομειο στο ανδρολογικο τμημα). 

Επιπλεον σκεφτομουν πριν λιγο πως δεν σου ανεφερα τον καρυοτυπο ζευγους..εχετε κανει?? σε αυτο βλεπεις χρωμοσωμικες ανωμαλιες που πιθανον υπαρχουν στο DNA του καθενος κ μπορει να οδηγησουν σε κυησεις με χρωμοσωμικες ανωμαλιες.. 

Επισης αλλο ενα θεμα ειναι η θρομβοφιλια (εαν εχεις χρειάζεται να κανεις αντιπηκτικες ενεσεις στη διαρκεια της εγκυμοσυνης)..

Γενικα υπαρχουν πολλα πραγματα που μπορεις να ψαξεις.. 

Θα μπορουσες να επικοινωνησεις με το τμημα αποβολων να σε καθοδηγησουν με τι σειρα θα σου προτειναν να δεις καποια πραγματα ετσι ωστε εαν χρειαστει να ερθεις Αθηνα να εχεις ηδη κοιταξει πραγματα τα οποια κρινουν απαραιτητα. Νομιζω σαν πρωτο βημα θα σ τα προτειναν αυτα.. Ισως να μην θεωρουν απαραιτητο τον κατακερμαρισμο σπερματος για παραδειγμα σε εσας εαν εχετε κανει σπερμοδιαγραμμα και εχουν βγει ολα τα αλλα καλα-δεν ειμαι σιγουρη γι αυτο (εμας που δεν ειχε βγει καλο το σπερμοδιαγραμμα μας ειπε πως θα επρεπε να ειχαμε κανει κ κατακερματισμο)..

Εγω πηγα στο Ελενα μετα απο 2 εξωσωμαρικες (μια παλινδρομη κ μια βιοχημικη) και ειχα ηδη κανει καρυοτυπο κ θρομβοφιλια. Εκει εκανα αιματολογικες..

Βεβαια εννοειται πως οσα σου συμβαινουν μπορει να ειναι κ τυχαια γεγονότα κ να μην υπαρχει κανενα απολυτως θεμα..οπως ανεφερε αλλη μια κοπελα οι βιοχημικες συμβαίνουν συχνα και συνηθως οι περισσοτερες απο εμας δεν εχουμε προλαβει καν να καταλαβουμε την υπαρξη εγκυμοσύνης..

Σορρυ αν σε εμπλεξα με ολα αυτα.. Εννοειται ρωτα με οτιδηποτε αλλο θες!!

Χαλαρωσε & ολα θα ερθουν οπως επιθυμεις!!!! ❤️

Στην ουσία μόνο για μένα πάω εκεί;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες!! @Ελένη Κεμείς καρυότυπο ζεύγους είχαμε κάνει στο Χωρεμειο, που είναι δίπλα στο Παίδων Αγία Σοφία. Το κάναμε 2019 και είχε τότε συμμετοχή γύρω στα 150€ αν θυμάμαι καλά.. τα αποτελέσματα τα πήραμε ένα μήνα μετά σχεδόν. Είναι μια απλή αιμοληψια, κλείνεις ραντεβού και πας μαζί με τον σύζυγό. Μας πήρε σχεδόν μισή ώρα για ιστορικό και αιμοληψια. Δεν ξέρω να σου πω αν την κάνουν και αλλού.Αλλιώς νομίζω σε ιδιωτικά εργαστήρια, αλλά δεν ξέρω πόση είναι η συμμετοχή ή αν δέχονται συνταγογράφηση..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Ελένη Κ είπε:

Ούτε καρυότυπο ζεύγους κάνουν εκεί;

Στην ουσία μόνο για μένα πάω εκεί;

Νομιζω κανουν στο Αλεξανδρα & στο Χωρεμειο απο τα δημοσια νοσοκομεια στην Αθηνα.. Ισως βρεις καπου κ στην Κερκυρα να κανετε την εξεταση για τον καρυοτυπο ή καπου πιο κοντα στην Ηπειρωτικη Ελλαδα (πχ Ιωαννινα νομιζω εχω διαβασει πως υπαρχουν κεντρα).. Στην Αθηνα ιδιωτικα γινεται και σε μεγαλα διαγνωστικα (Βιο..κη) αλλα κ σε εξειδικευμένα κεντρα που κανουν εξετασεις μοριακης και γενετικης μονο..

Η αληθεια ειναι πως θελουν να ξεψαχνισουν εσενα κυριως στο κομματι του εαν υπαρχει κατι παθολογικο που οδηγει στις αποβολες..μπορεις να γραψεις και στο θεμα της εξωσωματικης και να ρωτησεις επιπλεον πράγματα τα κοριτσια..μπορει καποια κοπελα να ξερει να σου προτείνει κατι επιπλεον ή κατι πιο κοντα σου..

Με τον/την γυναικολογο σου εχεις μιλησει? Σ εχει πει κατι? Μηπως σε καθοδηγησει εκεινος/η στο πως πρεπει να ψαχτειτε και απο που να ξεκινησετε..

Δε ξερω απο τη μια θεωρω πως ειναι αρκετα ψυχοφθορο να το περνας ολο αυτο και να σου πει καποιος οκ προσπαθησε ξανα δεν εγινε και κατι (εννοειται το εχω ακουσει και αυτο), απο την αλλη σιγουρα ισως υπαρχουν απλα πραγματα που χρειαζεται να ξεκινησεις να ψαχνεις γτ μπορει να ειναι κατι πολυ πιο απλο (θυροειδης που εχει απορρυθμιστει, αντισταση στην ινσουλινη) ή και τιποτα και να ηταν ολα αυτα τυχαία..

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Έχω σοκαριστεί...τι έφταιγε για όλα αυτά που πέρασες??να σου ζήσει η κορούλα σου!

τα αυγα μ....τα απανωτά χειρουργεία...οι 2δυμη  κύηση που κοντεψα  να πεθάνω κ εγω ( με σακάτεψαν τοτε...) εξου κ ο κατήφορος με όλο αυτά....αλλα όπως βλέπεις κ διαβάζεις κ ακους ολες γινόμαστε μανουλες είτε έχουμε  μεγάλα είτε μικρα πρόβληματα το ιδιο  είναι....αφέσου κ θα δεις  κ συ ότι πολύ σύντομα θα γινεις υπέροχη μαμα.. ...τα φιλια μ κ ότι χρειαστείς εδώ είμαστε..

 

.

 

 

 

 

 

 

..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

τα αυγα μ....τα απανωτά χειρουργεία...οι 2δυμη  κύηση που κοντεψα  να πεθάνω κ εγω ( με σακάτεψαν τοτε...) εξου κ ο κατήφορος με όλο αυτά....αλλα όπως βλέπεις κ διαβάζεις κ ακους ολες γινόμαστε μανουλες είτε έχουμε  μεγάλα είτε μικρα πρόβληματα το ιδιο  είναι....αφέσου κ θα δεις  κ συ ότι πολύ σύντομα θα γινεις υπέροχη μαμα.. ...τα φιλια μ κ ότι χρειαστείς εδώ είμαστε..

 

.

 

 

 

 

 

 

..

Σε ευχαριστώ καλή μου!εγώ είμαι ήδη μαμά με ένα αγοράκι ...τώρα μου έτυχαν δύο βιοχημικες και άρχισα να αγχώνομαι για το τι γίνεται..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

τα αυγα μ....τα απανωτά χειρουργεία...οι 2δυμη  κύηση που κοντεψα  να πεθάνω κ εγω ( με σακάτεψαν τοτε...) εξου κ ο κατήφορος με όλο αυτά....αλλα όπως βλέπεις κ διαβάζεις κ ακους ολες γινόμαστε μανουλες είτε έχουμε  μεγάλα είτε μικρα πρόβληματα το ιδιο  είναι....αφέσου κ θα δεις  κ συ ότι πολύ σύντομα θα γινεις υπέροχη μαμα.. ...τα φιλια μ κ ότι χρειαστείς εδώ είμαστε..

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

3 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Νομιζω κανουν στο Αλεξανδρα & στο Χωρεμειο απο τα δημοσια νοσοκομεια στην Αθηνα.. Ισως βρεις καπου κ στην Κερκυρα να κανετε την εξεταση για τον καρυοτυπο ή καπου πιο κοντα στην Ηπειρωτικη Ελλαδα (πχ Ιωαννινα νομιζω εχω διαβασει πως υπαρχουν κεντρα).. Στην Αθηνα ιδιωτικα γινεται και σε μεγαλα διαγνωστικα (Βιο..κη) αλλα κ σε εξειδικευμένα κεντρα που κανουν εξετασεις μοριακης και γενετικης μονο..

Η αληθεια ειναι πως θελουν να ξεψαχνισουν εσενα κυριως στο κομματι του εαν υπαρχει κατι παθολογικο που οδηγει στις αποβολες..μπορεις να γραψεις και στο θεμα της εξωσωματικης και να ρωτησεις επιπλεον πράγματα τα κοριτσια..μπορει καποια κοπελα να ξερει να σου προτείνει κατι επιπλεον ή κατι πιο κοντα σου..

Με τον/την γυναικολογο σου εχεις μιλησει? Σ εχει πει κατι? Μηπως σε καθοδηγησει εκεινος/η στο πως πρεπει να ψαχτειτε και απο που να ξεκινησετε..

Δε ξερω απο τη μια θεωρω πως ειναι αρκετα ψυχοφθορο να το περνας ολο αυτο και να σου πει καποιος οκ προσπαθησε ξανα δεν εγινε και κατι (εννοειται το εχω ακουσει και αυτο), απο την αλλη σιγουρα ισως υπαρχουν απλα πραγματα που χρειαζεται να ξεκινησεις να ψαχνεις γτ μπορει να ειναι κατι πολυ πιο απλο (θυροειδης που εχει απορρυθμιστει, αντισταση στην ινσουλινη) ή και τιποτα και να ηταν ολα αυτα τυχαία..

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Εδώ οι γυναικολόγοι δεν γνωρίζουν και πολλά για περαιτέρω για αποβολές κτλ. Οπότε δεν βρίσκεις ακρη.. και αποφάσισα μόνη μου να ψάξω να δω τι πρέπει να κάνω..ίσως για αρχή να κάναμε έναν κατακερματισμό αφού εμάς τελειώνουν όλα πολύ.πολυ νωρίς πριν καν δούμε με έμβρυο.Και αναλογα το αποτέλεσμα να δρομολογήσουμε και.τα υπόλοιπα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...