Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Marianne98 είπε:

@lilbern σου λεω γιατρός είναι άλλο πράγμα!!😂 Ήμουν στην 15η ημέρα του κύκλου. Άρα αν υποθέσουμε ότι θα έρθει σε 14-16 μέρες, δηλαδή 15 με 17 του μήνα το επόμενο ΠΣΚ. Ο κύκλος θα είναι γύρω στις 31 ημέρες πάλι όπως τους τελευταίους δύο μήνες που πάει ρολόι. Άντε να δούμε🤘 ακόμα είναι νωρίς μην σκέφτεσαι τίποτα!!! Στέλνουμε θετικα vibes και περιμένουμε!!!🤘 Έλα φιλεναδα το έχουμε σου λέω ερχεταιιιιιι🥰🥰 περιμένω ένα θετικό τεστ από εσένα!!!

@ZoiMouκορίτσι μου καλώς ήρθες στην τρελοπαρεα μας!!!🤭 Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και ελπίζω να είναι και αυτή η φορά έτσι εύκολη!!🥰 Καλά αποτελέσματα και σε εσένα!!!

Πάμε ρε κορίτσια το έχουμε σας λέω!!!! Έρχεται έρχεται το θετικό!!!🥰🤘

Εμένα με πονάει το στήθος μου αλλά το θεωρώ φυσιολογικο🤭 

Αχ μπράβο βρε φίλη, δώσε λίγη αισιοδοξία γιατί σήμερα με έχει πιάσει μια αρνητικότητα, χωρίς λόγο. Σίγουρα δεν φταίει ο μπουντός καιρός, γιατί συνήθως αυτό εμένα μου φτιάχνει την διάθεση :P

Λες να έχουμε όλες θετικά νέα αυτό το μήνα και να πετύχουμε το να είμαστε όλες μαζί εγκυούλες? 😍

Αχ να το, να το, άρχισα να έχω μέσα μου πάλι μια νότα αισιοδοξίας 🥰

Αν είχες θετικό τεστ την 15η μέρα του κύκλου σημαίνει ότι η ωορρηξία έγινε 1-2 μέρες μετά. Άρα περίπου 17η μέρα συν 14 μέρες τότε 31. Τέλεια 😍

Τώρα είσαι κι εσύ στην αντίστροφη μέτρηση μαζί με εμάς!!!

  • Καλή τύχη! 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλώς το κορίτσι μου! Νομίζω όλες πλέον στην ίδια φάση είμαστε, αναμονή να δούμε τι έχει γίνει! Ελπίζω στο καλύτερο για όλες μας🥰

Υπομονή και σιγά σιγά θα μπεις σε πρόγραμμα... Οι διακοπές όσο ναναι αποδιοργάνωνουν. Αλλά τις χρειαζόμαστε!!

Σκέφτεσαι να κάνεις κάποιο τεστακι;

Πηγές στο γιατρό? Άκουσατε καρδούλα? Πες μας λεπτομέρειες..🥰 ελπίζω να πάνε όλα καλά, βασικά θα πάνε όλα καλά!! Θετικές σκέψεις και προσευχουλες. Όλα θα γίνουν να μη αγχώνεσαι και να ξεκουράζεσαι 🥰

Σίγουρα τις χρειαζόμαστε για να ξεφεύγουμε λίγο. Τεστ θα κάνω σε περίπτωση καθυστέρησης. Εσύ πώς είσαι; Έβγαλες άκρη με τα τεστ κλπ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Απαπα, για χοριακή δεν πάω χαχαχα!! Μπορεί να μην κάνω και καθόλου τεστ. Θα δω. 

Μαζί είμαστε πάντως. Τι καλά!!! Εύχομαι θετικά νέα για όλες μας ❤️

Τώρα νιώθω ένα βάρος χαμηλά και λίγο πόνο στη μέση και δεν ξέρω αν είναι κάτι καλό, αν είναι PMS (προεμμηνορροϊκό σύνδρομο) ή αν είναι το έντερο 😅

Το ίδιο βάρος αισθάνονται και κάποιες κοπέλες όταν μένουν έγκυες!κι εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα τα ίδια συμπτώματα με την περίοδο με τη διαφορά ότι στις δέκα μέρες μετά την επαφή είδα μια πολύ μικρή στάμπα από αίμα στο εσώρουχο.

 

2 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

@lilbern σου λεω γιατρός είναι άλλο πράγμα!!😂 Ήμουν στην 15η ημέρα του κύκλου. Άρα αν υποθέσουμε ότι θα έρθει σε 14-16 μέρες, δηλαδή 15 με 17 του μήνα το επόμενο ΠΣΚ. Ο κύκλος θα είναι γύρω στις 31 ημέρες πάλι όπως τους τελευταίους δύο μήνες που πάει ρολόι. Άντε να δούμε🤘 ακόμα είναι νωρίς μην σκέφτεσαι τίποτα!!! Στέλνουμε θετικα vibes και περιμένουμε!!!🤘 Έλα φιλεναδα το έχουμε σου λέω ερχεταιιιιιι🥰🥰 περιμένω ένα θετικό τεστ από εσένα!!!

@ZoiMouκορίτσι μου καλώς ήρθες στην τρελοπαρεα μας!!!🤭 Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και ελπίζω να είναι και αυτή η φορά έτσι εύκολη!!🥰 Καλά αποτελέσματα και σε εσένα!!!

Πάμε ρε κορίτσια το έχουμε σας λέω!!!! Έρχεται έρχεται το θετικό!!!🥰🤘

Εμένα με πονάει το στήθος μου αλλά το θεωρώ φυσιολογικο🤭 

Σε ευχαριστώ Κορίτσι μου ❤️Πάμε για μανουλες Μαϊου 24 ❤️

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ZoiMou είπε:

Το ίδιο βάρος αισθάνονται και κάποιες κοπέλες όταν μένουν έγκυες!κι εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα τα ίδια συμπτώματα με την περίοδο με τη διαφορά ότι στις δέκα μέρες μετά την επαφή είδα μια πολύ μικρή στάμπα από αίμα στο εσώρουχο.

 

Σε ευχαριστώ Κορίτσι μου ❤️Πάμε για μανουλες Μαϊου 24 ❤️

Εγώ είχα πονάκια περιόδου την ημέρα που περίμενα. Θυμάμαι όμως που όταν είχα δει το θετικό έλεγα "αποκλείεται να είμαι γιατί δεν νιώθω έγκυος"😅 Πραγματικά για να νιώσω έγκυος έπρεπε να έρθει η 7η-8η εβδομάδα που ξεκίνησαν οι εμετοί για να το συνειδητοποιήσω. 

Τώρα μου φαίνεται απίθανο να δω θετικό τεστ. Σκέφτομαι μήπως δεν μας θέλει το σύμπαν να κάνουμε παιδάκι τώρα που βρήκα τον τέλειο σύντροφο για εμένα ❤️ Αλλά θα έρθει, που θα μας πάει. Σκέφτομαι ότι έτσι νιώθουν όσες κοπέλες προσπαθούν πάνω από 3 μήνες, αλλά στο τέλος βλέπουν ένα θετικό τεστ 🥰

Σας είπα, σήμερα νιώθω λίγο απαισιόδοξη, κάτι που δεν το παθαίνω σχεδόν ποτέ. Αύριο θα επανέλθω μέσα στην ενέργεια χαχα!!!


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Εγώ είχα πονάκια περιόδου την ημέρα που περίμενα. Θυμάμαι όμως που όταν είχα δει το θετικό έλεγα "αποκλείεται να είμαι γιατί δεν νιώθω έγκυος"😅 Πραγματικά για να νιώσω έγκυος έπρεπε να έρθει η 7η-8η εβδομάδα που ξεκίνησαν οι εμετοί για να το συνειδητοποιήσω. 

Τώρα μου φαίνεται απίθανο να δω θετικό τεστ. Σκέφτομαι μήπως δεν μας θέλει το σύμπαν να κάνουμε παιδάκι τώρα που βρήκα τον τέλειο σύντροφο για εμένα ❤️ Αλλά θα έρθει, που θα μας πάει. Σκέφτομαι ότι έτσι νιώθουν όσες κοπέλες προσπαθούν πάνω από 3 μήνες, αλλά στο τέλος βλέπουν ένα θετικό τεστ 🥰

Σας είπα, σήμερα νιώθω λίγο απαισιόδοξη, κάτι που δεν το παθαίνω σχεδόν ποτέ. Αύριο θα επανέλθω μέσα στην ενέργεια χαχα!!!

Προσπαθείτε καιρό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@lilbern αισιοδοξία καλέ να βοηθάμε και το σώμα μας!!! Μήπως και αποβάλλουμε αυτό το άγχος που καταβαθος έχουμε συνεχώς🤭 χαχα μετράμε αντίστροφα λοιπόν όλες και ελπίζω αυτό που λες να πραγματοποιηθεί 🥰

@KATIA97 άκρη με τα τεστ δεν έβγαλα ακριβώς, τα συνέδεσα όμως και με πονακια που είχα και πιστεύω ότι την έπιασα!!! Τα αποτελέσματα θα φανούν 😂 προς το παρόν μόνο το στήθος πονάει αλλά αυτό είναι φυσιολογικό σε αυτή την φάση !! Πόσες μέρες έχεις ακόμα;;❤️

@ZoiMou ααααα μακαριιιιιι , έτσι βρε κοριτσιααα, αισιοδοξία!!!!🤘 

Εντωμεταξυ κορίτσια η φάση είναι ότι εγώ 16/09 έχω να πάω στον γάμο της κολλητής και θέλω δε θέλω θα πρέπει να κάνω τεστ να ξέρω τι μου γίνεται! Να τα πιω ελεύθερα ή θα την βγάλω με νεράκι;🤭

Αναμένω τα δικά σας τα τεστ πρώτα και μετά να παίρνω σειρά και εγώ χιχιχ!!

@rodok που είσαι εξαφανισμένη;;;❤️

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Marianne98 είπε:

@lilbern αισιοδοξία καλέ να βοηθάμε και το σώμα μας!!! Μήπως και αποβάλλουμε αυτό το άγχος που καταβαθος έχουμε συνεχώς🤭 χαχα μετράμε αντίστροφα λοιπόν όλες και ελπίζω αυτό που λες να πραγματοποιηθεί 🥰

@KATIA97 άκρη με τα τεστ δεν έβγαλα ακριβώς, τα συνέδεσα όμως και με πονακια που είχα και πιστεύω ότι την έπιασα!!! Τα αποτελέσματα θα φανούν 😂 προς το παρόν μόνο το στήθος πονάει αλλά αυτό είναι φυσιολογικό σε αυτή την φάση !! Πόσες μέρες έχεις ακόμα;;❤️

@ZoiMou ααααα μακαριιιιιι , έτσι βρε κοριτσιααα, αισιοδοξία!!!!🤘 

Εντωμεταξυ κορίτσια η φάση είναι ότι εγώ 16/09 έχω να πάω στον γάμο της κολλητής και θέλω δε θέλω θα πρέπει να κάνω τεστ να ξέρω τι μου γίνεται! Να τα πιω ελεύθερα ή θα την βγάλω με νεράκι;🤭

Αναμένω τα δικά σας τα τεστ πρώτα και μετά να παίρνω σειρά και εγώ χιχιχ!!

@rodok που είσαι εξαφανισμένη;;;❤️

 

 

Κάνε ένα τεστ και πιες μπυριτσα άνευ ή gin 0% (το οποίο είναι εξαιρετικό)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Marianne98 είπε:

@lilbern αισιοδοξία καλέ να βοηθάμε και το σώμα μας!!! Μήπως και αποβάλλουμε αυτό το άγχος που καταβαθος έχουμε συνεχώς🤭 χαχα μετράμε αντίστροφα λοιπόν όλες και ελπίζω αυτό που λες να πραγματοποιηθεί 🥰

@KATIA97 άκρη με τα τεστ δεν έβγαλα ακριβώς, τα συνέδεσα όμως και με πονακια που είχα και πιστεύω ότι την έπιασα!!! Τα αποτελέσματα θα φανούν 😂 προς το παρόν μόνο το στήθος πονάει αλλά αυτό είναι φυσιολογικό σε αυτή την φάση !! Πόσες μέρες έχεις ακόμα;;❤️

@ZoiMou ααααα μακαριιιιιι , έτσι βρε κοριτσιααα, αισιοδοξία!!!!🤘 

Εντωμεταξυ κορίτσια η φάση είναι ότι εγώ 16/09 έχω να πάω στον γάμο της κολλητής και θέλω δε θέλω θα πρέπει να κάνω τεστ να ξέρω τι μου γίνεται! Να τα πιω ελεύθερα ή θα την βγάλω με νεράκι;🤭

Αναμένω τα δικά σας τα τεστ πρώτα και μετά να παίρνω σειρά και εγώ χιχιχ!!

@rodok που είσαι εξαφανισμένη;;;❤️

 

 

Εντάξει, ακόμη και αν δεν ήσουν απόλυτα σίγουρη για τη μέρα, με τις ενδείξεις που υπήρχαν είναι αυξημένες οι πιθανότητες να έχεις πέσει μέσα. Εγώ αν όλα πάνε βάσει προγράμματος, περιμένω σε 4-5 ημέρες. Σήμερα άρχισε να ψιλοπονάει κι εμένα το στήθος αλλά είναι κάτι που σχεδόν πάντα συμβαίνει αυτές τις μέρες, οπότε δεν μου λέει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ZoiMou είπε:

Προσπαθείτε καιρό?

Είμαστε στον 4ο μήνα τώρα γι αυτό άρχισα να αγχώνομαι 😅 Νόμιζα ότι με το που γίνει ελεύθερα στις γόνιμες θα μείνω κατευθειάν 😅

14 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

@lilbern αισιοδοξία καλέ να βοηθάμε και το σώμα μας!!! Μήπως και αποβάλλουμε αυτό το άγχος που καταβαθος έχουμε συνεχώς🤭 χαχα μετράμε αντίστροφα λοιπόν όλες και ελπίζω αυτό που λες να πραγματοποιηθεί 🥰

@KATIA97 άκρη με τα τεστ δεν έβγαλα ακριβώς, τα συνέδεσα όμως και με πονακια που είχα και πιστεύω ότι την έπιασα!!! Τα αποτελέσματα θα φανούν 😂 προς το παρόν μόνο το στήθος πονάει αλλά αυτό είναι φυσιολογικό σε αυτή την φάση !! Πόσες μέρες έχεις ακόμα;;❤️

@ZoiMou ααααα μακαριιιιιι , έτσι βρε κοριτσιααα, αισιοδοξία!!!!🤘 

Εντωμεταξυ κορίτσια η φάση είναι ότι εγώ 16/09 έχω να πάω στον γάμο της κολλητής και θέλω δε θέλω θα πρέπει να κάνω τεστ να ξέρω τι μου γίνεται! Να τα πιω ελεύθερα ή θα την βγάλω με νεράκι;🤭

Αναμένω τα δικά σας τα τεστ πρώτα και μετά να παίρνω σειρά και εγώ χιχιχ!!

@rodok που είσαι εξαφανισμένη;;;❤️

 

 

Μόνο εγώ πίνω κανονικά και θα πίνω μέχρι να δω θετικό τεστ. Αφήστε με 😂

Αχ @Marianne98 μοπυ, έχω πολύ καλό feeling για σένα αυτό το μήνα 😍


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , lilbern είπε:

Είμαστε στον 4ο μήνα τώρα γι αυτό άρχισα να αγχώνομαι 😅 Νόμιζα ότι με το που γίνει ελεύθερα στις γόνιμες θα μείνω κατευθειάν 😅

Μόνο εγώ πίνω κανονικά και θα πίνω μέχρι να δω θετικό τεστ. Αφήστε με 😂

Αχ @Marianne98 μοπυ, έχω πολύ καλό feeling για σένα αυτό το μήνα 😍

Εύχομαι να μην υπάρξει άλλη προσπάθεια και να δεις θετικό τεστ.Αυτο με αγχωνει κι εμενα.Οτι δεν θα είμαι τυχερή σαν τη πρώτη φορά μια κι έξω.Ειπαμε να το ξεκινήσουμε χαλαρά για δεύτερο παιδί αλλά το χαλαρά για εμάς τις γυναίκες είναι άγνωστη λέξη.πηγα έκανα χοριακη πριν λίγο,περιμένω αποτελέσματα το απόγευμα 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , ZoiMou είπε:

Εύχομαι να μην υπάρξει άλλη προσπάθεια και να δεις θετικό τεστ.Αυτο με αγχωνει κι εμενα.Οτι δεν θα είμαι τυχερή σαν τη πρώτη φορά μια κι έξω.Ειπαμε να το ξεκινήσουμε χαλαρά για δεύτερο παιδί αλλά το χαλαρά για εμάς τις γυναίκες είναι άγνωστη λέξη.πηγα έκανα χοριακη πριν λίγο,περιμένω αποτελέσματα το απόγευμα 

Αχ τι καλά. Εύχομαι να έχεις ένα ωραίο μεγάλο νούμερο 😍 Ανυπομονώ να μάθω τα νέα.

Πολλές κοπέλες μένουν εύκολα πάντως και στο 2ο παιδάκι τους. Ελπίζω να είσαι κι εσύ μια από αυτές 🍀🙏❤️


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , lilbern είπε:

Αχ τι καλά. Εύχομαι να έχεις ένα ωραίο μεγάλο νούμερο 😍 Ανυπομονώ να μάθω τα νέα.

Πολλές κοπέλες μένουν εύκολα πάντως και στο 2ο παιδάκι τους. Ελπίζω να είσαι κι εσύ μια από αυτές 🍀🙏❤️

Ναι ισχύει!Συνήθως λένε το πρώτο έρχεται πιο δύσκολα!Δεν θα άντεχα να δω περίοδο χωρίς να έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά κι έτσι πήγα σήμερα!Αναμένω λοιπόν!Ευχαριστώ πολυυυ 💞💞💞

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZoiMou είπε:

Αρνητική η χοριακη κορίτσια!Το πόσο στεναχωρήθηκα δεν λέγεται!Τι να κάνουμε..Την επόμενη φορά..

Λυπάμαι πολύ…

Πόσες μέρες πριν την καθυστέρηση είσαι; Υπάρχει περίπτωση να μην έχει γίνει ακόμα η εμφύτευση;

Ευχομαι αν όχι τώρα, ο επόμενος να είναι ο μήνας σου 🙏♥️


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, lilbern είπε:

Λυπάμαι πολύ…

Πόσες μέρες πριν την καθυστέρηση είσαι; Υπάρχει περίπτωση να μην έχει γίνει ακόμα η εμφύτευση;

Ευχομαι αν όχι τώρα, ο επόμενος να είναι ο μήνας σου 🙏♥️

Σε πέντε ημέρες περιμενω κανονικά.Νομιζω θα έπρεπε να δείχνει τώρα ..Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!Μακάρι όλες σύντομα με θετικά αποτελέσματα 💝

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...