Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Και εγώ βλέπω ,απλά δεν ξέρω τι είδους γραμμή είναι..πιστεύω πως είναι αρνητικό πάντως 

      Εννοείς εάν είναι γραμμή εξάτμισης ; Πάντως δεν θα είχε γραμμή εάν ήταν αρνητικό … τόσα τεστ έχω κάνει παλιά ήταν όλα λευκά όταν δεν ήμουν .. η εξάτμισης πάντως βγαίνει μετά από παρά πολύ ώρα … 

Παλινδρομης κυησεις


Vivivi

Recommended Posts

Δεύτερη αποβολή μέσα σε ένα χρόνο όλες από φυσική σύλληψη.Η πρώτη παλινδρόμησε στην 8 βδομαδα ,η δεύτερη έγινε στην 6 βδομάδα.Ειδικα στη δεύτερη όλα πήγαιναν πολύ καλά ,η χοριακη τετραπλασιοζοταν ανά 2 μέρες και η προγεστερόνη ήταν πολύ καλη.Περυσι έκανα και έλεγχο θρομβοφιλιας δε βρέθηκε κάτι.Ο γυναικολόγος δεν έδωσε κάτι προληπτικά μόνο ενέσεις προγεστερόνης.Δεν έπρεπε να μου δώσει αντιπηκτικες ενέσεις την δεύτερη φορά εφόσον ξέρει το ιστορικό μου;.Μου είπε ότι αυτά είναι χρωμοσομικες ανωμαλιες για αυτό και χάνεται η κύηση...Ετών 42.Θυροειδη και τέτοια ήταν όλα ρυθμισμένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Vivivi είπε:

Δεύτερη αποβολή μέσα σε ένα χρόνο όλες από φυσική σύλληψη.Η πρώτη παλινδρόμησε στην 8 βδομαδα ,η δεύτερη έγινε στην 6 βδομάδα.Ειδικα στη δεύτερη όλα πήγαιναν πολύ καλά ,η χοριακη τετραπλασιοζοταν ανά 2 μέρες και η προγεστερόνη ήταν πολύ καλη.Περυσι έκανα και έλεγχο θρομβοφιλιας δε βρέθηκε κάτι.Ο γυναικολόγος δεν έδωσε κάτι προληπτικά μόνο ενέσεις προγεστερόνης.Δεν έπρεπε να μου δώσει αντιπηκτικες ενέσεις την δεύτερη φορά εφόσον ξέρει το ιστορικό μου;.Μου είπε ότι αυτά είναι χρωμοσομικες ανωμαλιες για αυτό και χάνεται η κύηση...Ετών 42.Θυροειδη και τέτοια ήταν όλα ρυθμισμένα.

Καλημέρα! Λυπάμαι πάρα πολύ για τις απώλειες σου... Έχω περάσει ακριβώς τα ίδια... Οκτώβριος 2021 κ Μάρτιος 2023. Φυσικές συλλήψεις, τα μωρά έφτασαν στην 8η εβδομάδα, με φυσιολογική ανάπτυξη, είχαμε ακούσει καρδιά κ απλά σταμάτησαν... Εμένα ήταν κ οι δυο παλλινδρομες, σε καμία από τις δύο δεν ξεκίνησε αποβολή κ πήγα για αποξεση.

Οι ηλικίες μας είναι 39 κ 41. Έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις κ στα έμβρυα δεν βρέθηκαν χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Γυναικολόγος κ αιματολογος συνέστησαν αντιληπτική αγωγή με το πρώτο θετικό τεστ, ενώ κάθε μήνα από τις γόνιμες κ μετά παίρνω σαλοσπιρ προληπτικά.

Σου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vivivi είπε:

Δεύτερη αποβολή μέσα σε ένα χρόνο όλες από φυσική σύλληψη.Η πρώτη παλινδρόμησε στην 8 βδομαδα ,η δεύτερη έγινε στην 6 βδομάδα.Ειδικα στη δεύτερη όλα πήγαιναν πολύ καλά ,η χοριακη τετραπλασιοζοταν ανά 2 μέρες και η προγεστερόνη ήταν πολύ καλη.Περυσι έκανα και έλεγχο θρομβοφιλιας δε βρέθηκε κάτι.Ο γυναικολόγος δεν έδωσε κάτι προληπτικά μόνο ενέσεις προγεστερόνης.Δεν έπρεπε να μου δώσει αντιπηκτικες ενέσεις την δεύτερη φορά εφόσον ξέρει το ιστορικό μου;.Μου είπε ότι αυτά είναι χρωμοσομικες ανωμαλιες για αυτό και χάνεται η κύηση...Ετών 42.Θυροειδη και τέτοια ήταν όλα ρυθμισμένα.

Καλησπέρα κορίτσι μου! Μέσα σε ένα 6μηνο ,2 παλινδρομες στην 8η εβδομάδα,αφού είχαμε ακούσει και καρδιά. Απόξεση και στις δύο,στην δεύτερη κάναμε μοριακό καρυότυπο κ βρέθηκε τρισωμια 14. Ετών 30 και οι δυο μας. Από κει και πέρα κάναμε ένα πακέτο εξετάσεων,μέσα κ θρομβοφιλια όπου δεν βρέθηκε κάτι. Μετά από δέκα μήνες έμεινα έγκυος στον γιο μου(ούτε εμένα μου έδωσα προληπτικά αγωγή αφού δεν βρέθηκε κάτι) και όταν ήταν πέντε μηνών το αγοράκι μου,έμεινα έγκυος στην κόρη μου. Όλα κύλησαν ομαλά. Σου εύχομαι το ίδιο. Ίσως θα είχε νόημα να κάνετε κι εσείς κάποιες έξτρα εξετασεις,πιο πολύ για το ψυχολογικό κομμάτι γιατί όντως τις περισσότερες φορές ευθύνονται χρωμοσωμικες ανωμαλίες στο πρώτο τρίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...