Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες απο Σαλαμίνα - Πέραμα - Περίχωρα


Recommended Posts

κορίτσια μου μην μου μαλωσετε κ σας χασω!!!!!

οντως ο γραπτος λογος ειναι καπως κ προτεινω να το αφησουμε εκει...

συμφωνω με την αποψη της prosperous

angel κουραγιο...ειναι οντως δυσκολο να εισαι μονη στο σπιτι.

χτες εκανε 1 βημα μονη της

και σημερα εκανε αλλα 2

το καμαρι μου μεγαλωνει...

Mπραβω στηνΑρτεμις!!!!

Εμενα ο Γιαννης περπατησε 23 μερες μετα τα πρωτα του γενεθλια και δεν επεσε παρα μονο μια φορα.

Ευχομαι το ιδιο και στη η μικρουλα σου.:)


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα!

αχ αντε να περπατησει καλυτερα και η δικια μου..προχθες εκανε δυο βηματακια να ρθει προς τα μενα αλλα τυχαια ηταν..παντως τα παπουτσια της της αρεσουν παρα πολυ και καμαρωνει!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια, να σας πω την γνωμη μου για το περπατημα των παιδιων?

προσπαθηστε να τα εχετε στην αρχη χωρισ παπουτσακια κ να μην τους δειχνετε οτι τρομαζετε γιατι μπορει να φοβηθουν κ αυτα ,(εννοω οταν πανε να "φυγουνε") η μεγαλη περπατησε 10 μηνων,ηταν ευκολο παιδι γενικα εβγαλε 4 δοντια 6 μηνων,εκανε πολλα, η μικρη ομως ουτε δοντι βλεπουμε στον οριζοντα.. μονο εχει ξεκινησει το μπουσουλιμα(ερπιν κανει μαλλον οχι κανονικο μπουσουλιμα) καθεται κανονικα (η μεγαλη καθησε 7μιση μηνων) και σηκωνεται ορθια π.χ καθεται στον ποπο πιανεται απο τον καναπε κ σικωνεται , δεν ξερει ομως να σιντονισει ακομα τα ποδια τησ κ παταει το ενα ποδι με το αλλο κ πεφτει ,,protoyla? βοηθαει πολυ και η περπατουρα(δεν ξερω πως να στο περιγραψω, σπρωχνουν παντος με τα χερια και περπατανε, ειχαμε παρει ενα απο το planet toys) φιλακια παω για μαγειρεμα,, καθε ποτε μπαινετε βρε κοριτσια, να συντονοστω και εγω?


v2T5p2.png

1YZ6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπομονη λενακι θα μεγαλωσει κ θα πινει μονος του το γαλα ,,αντε να ξεκουραστεις κ εσυ.. εγω με τον θυλασμο ειχα θεμα... δεν μπορουσα δεν ειχα την υπομονη γιατι η μεγαλη οποτε με εβλεπε να θυλαζω την επιανε υστερια... θυμοταν εκεινη την στιγμη οτι ηθελε τσισα οτι πεινουσε οτι οτι οτι.... ουφφφ ζηλια!! γιαυτο κ δεν θυλασα πολυ 1 μηνων το εκοψα,, δεν ειχα κ πολυ 30 γ εβγαζα με το θυλαστρο..


v2T5p2.png

1YZ6p2.png

Link to comment
Share on other sites

protoyla? βοηθαει πολυ και η περπατουρα(δεν ξερω πως να στο περιγραψω, σπρωχνουν παντος με τα χερια και περπατανε, ειχαμε παρει ενα απο το planet toys) φιλακια παω για μαγειρεμα,, καθε ποτε μπαινετε βρε κοριτσια, να συντονοστω και εγω?

της εχω πεπρατουρα, αλλα πρεπει να της την στριβω εγω καθε φορα που κοπαναει σε κατι (κ αυτο συχνα πολυυυυυυυ συχνα, λογω στενότητας χώρου)

κ ετσι δεν την χρησιμοποιούμε συχνα

εγω μπαίνω σχεδόν όλη μέρα, αλλα δεν εχω κι εγω συγκεκριμενες ωρες:cool:


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε στρατα (η εν λογω περπατουρα δηλαδη) και παλι καλα εχουμε και χωρο αλλα τωρα λογω των χαλιων μεσα στο σπιτι την εχουμε καταργησει και την χρησιμοποιουμε στην αυλη οταν την βγαζουμε..

μεσα στο σπιτι την αφηνουμε ελευθερα να μπουσουλαει παντου εκτος της κουζινας και του μπανιου και την κανουμε βολτες περπατωντας..εκεινη περισσοτερο πιανεται και σηκωνεται ορθια απο οπου βρει και γυρνοβολαει απο επιπλο σε επιπλο αλλα σπανια κανει βηματακια, δειχνει οτι φοβαται κιολας εκτος απο τις στιγμες που ειναι αφηρημενη..το πιο συνηθες ειναι να στεκεται ορθια μονη της και τελευταια εχει αυξησει και τον χρονο που μενει ορθια χωρις να πεσει..πιστευω οτι στο επομενο τριμηνο θα χουμε κανει καλη προοδο..

αντε αντε!! περιμενω να μαθει να περπαταει και να τρεχει και να χοροπηδαει πανω στο στρωμα του κρεβατιου και εμεις να την κυνηγαμε και να φωναζουμε..οτι κανει δηλαδη ολος ο νορμαλ κοσμος!!

αχ protoula σκοπευα να ρθω παλι Σαλαμινα απο σημερα και θα φευγαμε οπωσδηποτε αυριο βραδυ αλλα μια ο καιρος με αποθαρρυνε (οχι τοσο λογο κρυου οσο γιατι θα κλεινομασταν μεσα στο σπιτι) και μια που αδιαθετησα και ειμαι λιγο κομματια και ετσι θα μεινω Αθηνα για να κανω καμια δουλεια στο σπιτι εν οψη Χριστουγεννων..99% και αν δεν αλλαξει κατι την αλλη Παρασκευη θα παμε εξοχικο για να μαζεψουμε και καμια κρεμμυδα για το καλο του νεου χρονου και μετα θα ξαναεπισκεφθουμε το νησι το 2010...

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να ερθετε

το αλλο σκ δυστυχως δεν προλαβαινω, καθως θα παμε στα πεθερικα μου κ εχω κ κατι γεννεθλια το σαββατο το απογευμα

θα το κανονισουμε με τον καινουργιο χρονο


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με το καλο να ερθετε

το αλλο σκ δυστυχως δεν προλαβαινω, καθως θα παμε στα πεθερικα μου κ εχω κ κατι γεννεθλια το σαββατο το απογευμα

θα το κανονισουμε με τον καινουργιο χρονο

ναι βρε! αλλωστε δεν σου πα οτι σκοπευα να ρθουμε γιατι και εμεις θα μαστε στο τσακ μπαμ εκει..ερχονται μαζεμενες εορταστικες υποχρεωσεις και δεν προλαβαινω για τιποτε τωρα..με τον νεο χρονο και αφου ηρεμησουμε απο τις γιορτες!!

φιλια!

Link to comment
Share on other sites

.........που τα παιδια σας ειναι μεγαλυτερα, ποτε ξεκινησαν να κοιμουνται ολο το βραδυ συνεχομενα?σε ποια ηλικια?

Καλησπέρα γειτόνισσες!!!!!!!!!!!!!!!!!

:oops: :oops: Εγώ είμαι η μαμά που ζηλεύουν όλες, η Ηλέκτρα ξεκίνησε 38 ημερών και ο Ορέστης 42 ημερών (αυτός άργησε λίγο :cry: :cry:) και όταν ξυπνάνε το πρωί δεν κλαίνε παρά περιμένουν στα κρεβάτια τους, αυτό από νεογέννητα........

Εντάξει θα τύχει κάποιες φορές που θα δούνε κάποιο όνειρο ή στη φάση που έβγαζαν δόντια που κάναμε κάποια ξενύχτια, αλλά ελάχιστα με αυτά που ακούω :oops:

Η Ηλέκτρα έπινε δικό μου γάλα (το αντλούσα) μέχρι 6 μηνών και ο Ορέστης θηλάζει ακόμα, και τα δύο παιδιά με αποκλειστικό θηλασμό

τι αλλα νεα?????

Έκανα μια ακόμα φοβερή ανακάλυψη, η κόρη σου εκτός από την ίδια αγάπη που έχει με εμένα (βλέπε μαξιλαράκι :lol:) έχει και το ίδιο όνομα με εμένα


My girl: 23/08/05, My boy: 08/08/08 and:

as1cHsJ0g410010MTA3NzdkfDAwMDQ3MTdkfE91ciBsaXR0bGUgcHJpbmNlc3MgaXM.gif

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα,

Εμενα με εχει φαει η κλεισουρα....με το μωρο δεν παω πουθενα.

Δυο ωρες τα πρωινα μου το κραταγε η αδερφη μου για να πηγαινω η για ψωνια η στην δουλεια αλλα πηγε και κολλησε την γουρουνογρυπη και ειναι καραντηνα στο σπιτι της.


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...